Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kocemba

Ile pić wody?

Polecane posty

Gość Kocemba

Ile pić wody każdego dnia? Jaką wodę powinno się spożywać? Mogę popijać wodę z dzbanka BRITA czy lepiej kupować mineralkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak z pół wiadra tylko?? No na kabłąk z wiadra uważać podczas picia bo potem ślad na czole długo widać. Tak jest pół wystarczy no bo co ty wielbłąd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle ile trzeba
Pij asz ugasisz pragnienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivica77
no latem na pewno więcej, ok 3 l. to zależy ile wypacasz (nie tylko opalając się, ale i ćwicząc). Ale to trzeba liczyć też z innymi płynami jak ziółka czy herbatki - rumianek, jeśli lubisz ten smak, czy figura forever jeśli chcesz dodatkowo poprawić stan skóry, też trzeba włączyć w te 3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie napisałam, że jest zła. wysokozmineralizowana woda jest po prostu nie dla każdego (nie dla dzieci, osób z niektórymi zaburzeniami metabolicznymi), ale dla osób zdrowych jak najbardziej. należy natomiast patrzeć na zawartość fluoru - im mniej tym lepiej. na filtratorach się nie znam. a co do pragnienia, to nie jest ono dobrym wyznacznikiem nawadniania - pojawia się kiedy już pojawiły się zaburzenia gospodarki wodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha Pragnienie pojawia się przy zaburzeniach, chyba przewodniona jesteś i mózg ci się rozwodnił.Tysiące lat pragnienie regulowało gospodarkę wodną organizmu, a teraz jest oznaką zaburzeń, choroby, a może zbliżającej się śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszczu27
@gość Chyba nie o to chodziło... faktycznie pragnienie jest oznaką delikatnego odwodnienia - lepiej uzupełniać płyny profilaktycznie, po prostu popijać wodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to wyjasnia dr nieumywakin. 30ml wody na kazdy kilogram ciala. musi to byc woda w temp. ciala i z sola. na kazdy litr wody cwierc lyzeczki od herbaty soli himalajskiej lub innej z mineralami. on tlumaczy dokladnie - kiedy pic wode i dlaczego nie wolno popijac w czasie obiadu tylko nawodnic sie wczesniej tak, by organy nie pobieraly wody z komorek do przerobienia pozywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajma

Ja piję bardzo dużo wody. Ale czasem jak mam ochotę smak zmienić to kupuję soki, ale tylko te zdrowe i ze zdrowym składem. Aktualnie soki wyciskane metodą cold press świetnie mi smakują. Trafiłam na Nuja i jestem mega zadowolona z tego odkrycia! Bardzo mi smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×