Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomóżcie  help

Iść do kardiologa się zbadać czy po prostu łykać potas i nic nie robić ?

Polecane posty

Gość pomóżcie  help

Witajcie. Od trzech tygodni mam przymusowy urlop od pracy. Myślałam że wreszcie sobie wypocznę i pozałatwiam milion zaległych spraw. Tymczasem już w pierwszym tygodniu dopadły mnie jakieś przedziwne zawroty głowy. Nie takie żeby się przewracać, ale na tyle odczuwalne, żeby przeszkadzać w codziennych czynnościach. Nigdy wcześniej tego nie miałam więc sie zaniepokoiłam co to może być. Po tygodniu to jednak mi przeszło ot tak z dnia na dzień. Niestety w drugim tygodniu z kolei pokłóciłam się z męzem i wpadłam w straszną złość. Wówczas poczułam wyraźny ból w okolicy serca i taki dosyć mocny ucisk. Nie wiedziałam co się dzieje. Od tamtej pory przez cały tydzień miałam takie kłucia serca, co prawda słabsze ale skutecznie mnie dekoncentrują w codziennych czynnościach. To trwa już chyba 8 dzień jak ciągle mam to kłucie i ucisk. A mam 29 lat, więc to chyba za wcześnie na zawał. Ale się marwię bo mi to nijak nie chce przejść. Czytałam w internecie że te objawy to może być zwykły niedobór potasu i magnezu ale czy powinnam tak to odpuścić i łykać ten potas ? Może ja powinnam iść do lekarza i zrobić ogólnie badania serca ? Tylko jakie ? Zwykły lekarz chyba nie da mi skierowania do kardiologa, bo kiedyś też kłuło mnie serca jak byłam młodsza i pamiętam że wtedy lekarka olała problem, powiedziała że serce jako organ nie może boleć, że pewnie czymś się tylko denerwuje i nic z tym nie zrobiła. To może iść prywatnie do kardiologa. Tylko jak to rozegrać prywatnie ? Czy ja sama sobie wybieram jaki typ badania mają mi zrobić ? Czy może kardiolog ma tylko prawo o tym zadecydować a ja nie mam nic do gadania ? Pytam bo nigdy jeszcze nie byłam u kardiologa. Acha i jeszcze jedno, czy to prawda że da się w tej sytuacji zbadać poziom magnezu i potasu w organiźmie ? Czy takie badanie w ogóle istnieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajjjjj
Badanie na poziom potasu i magnezu zrobisz w każdym laboratorium. Wykonuje się go z krwi. Jeśli masz pieniądze to idz prywatnie. Te badania nie są drogie. Zrób też zwykłą morfologię. Co do kardiologa to najlepiej iśc prywatnie, na NFZ są koszmarne kolejki i możesz sama wybrać co chcesz mieć zrobione - porozmawiaj zreszta z panią w rejestracji, w jakimś prywatnym gabinecie, powiedz jakie mas zobjawy i obawy. Ja tak byłam, z tym że dwa lata wczesniej byłam u kardiologa na NFZ i chciałam skontrolować co się dzieje. Najpierw chciałam mieć zrobione echo serca, póxniej w ramach wizyty zrobili mi ekg i na koniec wizyta, czyli rozmowa z kardiologiem i ocena wyników badań. Koszt echa i wizyty to 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie  help
Dzięki za informacje. Zrobiłabym te badania tylko teraz jeszcze mam taki dylemat, bo to serce już cały dzień mnie tak kłuje że mam już normalnie dość. Pomyślałam sobie że od tej chwili do momentu aż znajdę się gabinecie to może minąć kilka dni (nie wiem na kiedy by mnie zapisali) i że nie wytrzymam tyle czasu z tym kłuciem, bo nie mogę się na niczym skupić. Pomyślałam że zażyją sobie potas już teraz. Tylko że jeśli teraz łyknęłam ten potas a za lada dzień bym miała to badanie na poziom potasu to chyba już będzie niewiarygodne. Prawda ? Przed takim ewentualnym badaniem chyba nie powinno się łykać potasu. Czyż nie ? Już sama nie wiem czy mogę teraz coś brać czy nic już nie brać, przemęczyć te kłucia do dnia wizyty i czekać co lekarz powie. Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggikiygo
Z sercem nie ma zartow, ja bym jednak poszla z tym do lekarza. Lepiej chyba wiedziec co moze byc przyczyna, zrobic ekg, niz lykac na wlasna reke potas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajjjjj
Gdy idziesz prywatnie czesto wizyte juz masz na nastepny dzień lub nawet w tym samym. Zalezy gdzie idziesz. W zwykłej przychodni gdy idziesz prywatnie sie czeka ale nie w prywatnych gabinetach. Na badanie potasu i magnezu idź jutro z samego rana. Do rana chyba wytrzymasz? Ewentualnie możesz łyknąć tabletki, jak ci przejdzie to będzie wiadomo ze to od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwik.......
opisz mi te zawroty. ucisk w okolicy serca......czy masz problemy z oddychaniem /nabraniem powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martula 02
Od pewnego czasu mam silne bole w klatce piersiowej po lewej stronie i ciezko mi sie oddycha. Powinnam z tym isc do lekarza? Czy to tylko zmeczenie po wiekszym wysilku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie nerwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jakiego rodzaju są te bóle? Jesli jest to ból kłujący to są to raczej nerwobóle spowodowane stresem / nerwami. Jesli jest to ból gniotący / uciskowy , tępy to lepiej idź do lekarza zrobić ekg , bo może to być problem z sercem . EKG zleci ci każdy lekarz pierwszego kontaktu , robią w każdej przychodni od ręki. To podstawowe badanie które powinno się wykonać przy dolegliwościach sercowych . Od jego wyniku będzie zależało dalsze postępowanie/ diagnostyka czy leczenie. Tak czy siak nie lekceważ problemu, bo serce ma się tylko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nerki ma sie dwie ale tez nie wolno lekcewazyc,tarczyce ma sie jdna a ludziska ja wycianaja,nie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.14 - bez wielu różnych narządów można żyć a bez serca się nie da ćwoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaula
Myślę, że należałoby zgłosić się do specjalisty, który wskaże odpowiednie badania i w razie czego dobierze najlepsze leki. Ja zdecydowałam się na Centrum Kardiologii w Józefowie i polecam, fachowa pomoc jest ogromnie ważna w sprawach związanych z sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łykać potas naturalny, który jest przyswajalny przez organizm i iść do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.07.18 A bez watroby sie da zyc cwoku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eryk1 dziś Ale gdzie tu teraz znajdziesz prawdziwego specjaliste??? Jak to wszystko skorumpowane,głodne pieniedzy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj można znaleźć dobrych specjalistów. Moja mama chodzi do dr Magdaleny Kaźnicy. W Ultragenie ona przyjmuje. I mama jest zadowolona, a w końcu jest po zawale i potrzebuje dobrą opiekę. Ta pani doktor ma bardzo duże doświadczenie. Można jeszcze trafić na naprawdę dobrych lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne ze iść do lekarza, jak tylko coś nas niepokoi to nie ma co się bać i bawić w leczenie samemu tylko migiem do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukacie dobrego kardiologa w Szczecinie to warto sprawdzić ten adres http://kardiologszczecin.com.pl/ Chodzę do pani doktor od dawna, mam dobrze ustawione leczenie nadciśnienia, przebadana jestem od stóp do głów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia88
Oby ten post był dla założyciela nieaktualny i wszystko jest teraz dobrze, ale dla wszystkich, którzy borykają się z takimi problemami jest jedna rada – koniecznie udać się do kardiologa. Ja z moim ojcem wojowałam dobrych kilka lat, żeby w końcu się zbadał – było różnie, ale gdyby nie interwencja naszego lekarza, którego bardzo polecam: www.kardiologchojnice.com.pl, jego zdrowie mogłoby poważnie podupaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbezpieczniej to właśnie iść do lekarza. Nigdy nie powinno się leczyć na własna rękę, nigdy nie będziemy mieć wystarczająco dużo wiedzy. Polecam przychodnię http://www.larmed.pl/, jeśli nie wiecie gdzie się udać ze swoim problemem zdrowotnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×