Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pytanieeeee

Jak często chodzicie do dentysty?

Polecane posty

Gość pytanieeeee

Ja wybieram się od kilka miesięcy i boję się strasznie:(, na myśl o borowaniu i bólu szlag mnie trafia:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość companera
bylam 3 razy w zyciu i nie mam ani jednej dziury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knoplef
jak mi się coś z zębem dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przynajmniej raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak raz na dwa lata
bo panicznie sie boje i zbieram sie z pol roku zawsze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość randika
A czego tutaj się bać? Ja chodzę co 6 miesięcy - dzięki temu nie mam nigdy leczenia kanałowego, a dziurka zdarza się raz na kilka lat. Chodząc systematycznie pomniejszacie sobie koszty leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kontrole raz na 7-12 m-c
jak sie cos zaczyna dziac to jest wylapywane i leczone, teraz sa takie znieczulenia, ze nie ma sie czego bac, a jeszcze dostaje zawsze znieczulenie od znieczulenia w postaci zelu, wiec nawet uklucia nie czuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariadnna
Ze znieczuleniem nic nie boli. Dlaczego nie prosisz o znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w roku, ale
jeżeli coś się dzieje to częściej. nie boję się dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji :)
Raz na rok. Zazwyczaj nie ma nic do leczenia wiec tylko kamien sciagam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remek
raz na rok tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze, kiedy mam wyznaczoną wizytę. Ostatni byłem w czerwcu, następną mam w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdy już naprawdę jest
konieczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa B.-
chodzę od lipca tego roku jeden ząb kanałowy to pięc razy byłam a razem juz 9 wizyt było jeszcze czekaja mnie dwie wizyty i bede miała wyleczone wszystkie ząbki ale fakt ze zaniedbałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina S.
Za pierwszym razem jak byłam mała miałam bardzo bolesne leczenie. Później bałam się dentystki, ale zaczęłam również dbać o zęby. Teraz myję je ajoną, co kilka miesięcy zmieniam szczoteczkę. Co 6 miesięcy jestem u dentysty. Bolesnego leczenia już nie miałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
ja chodzę przyn ajmniej ze 2 razy w roku, bywa że i częściej. w tym roku byłam już 2 razy ale znowu się wybieram... Niestety u mnie to konieczność bo mam bardzo słabe zęby, tak mi powiedział już niejeden dentysta!!! Na szczęscie już od dziecka mama ciągała mnie po dentystach, wtedy ją za to nienawidziłam a teraz jestem wdzięczna, bo gdyby nie te częste wizyty to pewnie już bym była szczerbata, a tak póki co mam wszystkie zęby oprócz jednej ósemki którą musiałam wyrwać i jedengo zęba leczonego kanałowo ( to przez moją głupotę bo raz właśnie zaniedbałam wizyty u dentysty) a mam prawie 30 lat więc jak na takie słabe zęby to całkiem nieźle...Dlatego dobrze radzę 1 w roku to minimum jeśli chodzi o wizytę u dentysty, a najlepiej 2 razy do roku zwłaszcza jak się ma słabe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiku_miiku
Jeśli tylko na kontrolę to 2 razy w roku, a jak jest coś do leczenia to wiadomo - częściej, w zależności od potrzeby. Może Wasi dentyści są jacyś okropni, ja do swojego chodzę z wielką przyjemnością, czasem żałuję,że tak rzadko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uraksa
Wiadomo, że 2 razy w roku, raczej nie częściej. Leczenie zdarza mi się raz na 2 lata. Dbam o zęby, myję je 3 razy dziennie, korzystam z pasty ajona i tak już dłuższy czas. Naprawdę utrzymanie zębów w należytej kondycji wcale nie jest takie trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrumbek
fiku_miiku - i tak powinno być. I najlepiej żeby na tej kontroli niczego nie wykryli. Mnie zawsze wkurzało to, kiedy bolał ząb. Ale teraz już do tego nie dopuszczam. Wystarczy tylko systematycznie szczotkować zęby dobrą pastą i problemu nie ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnegodnai
profilaktyka jest bardzo ważna i warto chodzić do dentysty co pół roku dzięki temu będzie nas mniej bolało, no i też będzie taniej, bo pamiętam jak zaniedbałam zęby i na raz miałam zrobić kilka ubytków, więc możecie sobie wyobrazić, ile mnie to kosztowało bólu i pieniędzy. Ale powiem wam, że bardzo fajną opcją jest to, że do mnie dzwonią z Krainy Uśmiechu i przypominają o wizytach, dzięki temu nie przegapię niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dokładnie co pół roku i jest ok. Ja też chodzę co sześć miesięcy do Dental Services na kontrolę, jak się na bieżąco sprawdza zęby i szybciej wykrywa ubytki to potem mniej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zwlekaj z wizytą, bo będzie jeszcze gorzej i jeszcze bardziej się będziesz bać. Moim sposobem na to, żeby się nie bać dentysty jest to, żeby wybrać miłego i ludzkiego, dlatego chodzę do dra Rozwadowskiego. Jest bardzo sympatyczny zawsze uśmiechnięty, sprawił, że się przestałam bać i najważniejsze, że nic nie boli podczas wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzilam raz na pol roku ale moja dentystka powiedziala z moge raz na rok bo zeby mam zdrowe . Jak mona chodzic do dentysty jak cos sie juz z zebem dzieje i bulic potem kase na drogie i bolesne leczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej powinniśmy dbać o swoje uzebienie. Ja kiedys też myslalam ze jak nic mnie nie boli to nie musze chodzić do dentysty. Nie tędy droga niestety. Teraz raz na pół roku robie kontrol w Dentist w Krakowie i naprawde staram sie tego pilnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brak czasu, albo strach przed dentystą sprawiają, że jakoś nie po drodze nam do gabinetu. Ja co pół roku chodzę na kontrolę do dental services, no i ściągam kamień z zębów, bo dla zdrowia naszych zębów bardzo ważne jest to, żeby zęby były dobrze wyczyszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pardzik
Raz na pół roku i to chyba wystarczy. Korzystam z ajony bez fluoru, mam miękką szczoteczkę. Dzięki temu zęby są cały czas ładne i zdrowe. Oczywiście efekty nie przyszły z dnia na dzień, ale z czasem faktycznie były widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że dwa razy w roku to takie zupełnie minimum. Co pół roku chodzę na przegląd, a w między czasie chodzę jeszcze na odkamienianie zębów, piaskowanie. Szukam teraz informacji o wybielaniu zebów. W tym artykulehttp://www.vipdental.pl/Laserowe-Wybielanie-zebow-slaskie,m2,s15.html czytałam że najskuteczniejszy jest laser. Ma ktoś jakieś doświadczenia, które mogłyby to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja raz w roku chodzę na usuawanie kamienia bo mam spore z nim problemy i raz na kontrolę, czy min. 2 razy co poł roku. Od kiedy znalazłam dobrego dentystę http://dentarama.pl/dw-oferta.html to chodzenie stało sie przyjemnoscia, nie masz zadnych obaw ze coś mnie bedzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×