Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość justAgirl

jak dbać o skórę twarzy?

Polecane posty

Gość justAgirl

Hej:) Mam pewne pytanko, jakimi kosmetykami powinnam dbać o skórę twarzy? ost zauważyłam, że skóry już nie mam takiej idealnej jak wcześniej. Mam 18 lat i cerę normalną. Jaki wybrać żel to mycia twarzy? dobry i nie drogi (nivea visage young mnie uczula;/ ) i jaki peeling? Czy w ogóle peeling można robić? nie szkodzi on skórze? Jaki jest najlepszy?? proszę o radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaAgirl
czy dostanę jakąś radę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam peeling z oriflame
co prawda jest on do cery tłustej ale ja mimo iż mam cuchą cerę używam go raz w tygodniu i nie podrażnia mi skóry http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=7734 Polecam Ci również krem ziaja oliwkowy do cery suchej i normalnej-super nawilża ale jest troche tłusty więc lepiej używać go na noc,rano skóra jest gładziutka i miła w dotyku, kosztuje ok 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipipipipi
tu na tym forum jest rozbudowany wątek o faceokey, tablety na poprwienie kondycji skóry, możesz się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alukrecja
można przemywać przegotowaną wodą, nie taką prosto z kranu bo to chlorowane nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipipipip
albo taka zródlaną, jeszcze lepsza, ale generalnie to lepiej walczyć od wewnątrz z problemem tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 100% masz cere normalną? Żadko sie to zdaża u 18-latek, najczęściej jest u dzieci:) - gładka, zaróżowiona, napięta, zadnych defektów skórnych...ale jeśli tak to najczęsciej do cer normalnych stosuje się toniki delikatne (bez składników ściągających), tłuste zmywacze (jakieś żele, mleczka), maski witaminowe (np. z wit.A) lub ziołowe, a jeśli chodzi o peeling to prawie każdy (zależy czy głęboko chcesz złuszczyć czy powierzchownie)...ale najlepiej sobie sprawdzić czy masz na 100 cere normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipipiip
a jak się sprawdza to jaką masz cerę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała joannka
znam te tabletki na cerę, znajomy stosuje i jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diunka
radze ci używać jak najmniej kosmetyków ze sklepu bo to sama chemia a pielęgnować twarz naturalnymi sposobami np. przemywać buzię mlekiem, robić maseczkę z otrębów pszennych, na noc smarować twarz oliwą np. z pestek winogron, z dzikiej róży, kiełków pszenicy albo choćby oliwą z oliwek, zobaczysz jaką będziesz miała mięciutką i delikatną skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najłatwiejszy sposób to przyklejenie na czole 15 cm kawałka matowej taśmy klejącej w pół godziny po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry tonikiem. Po 1 min odrywamy taśmę: niezbyt wyraźne odbicie skóry oraz drobne białe płatki = skóra sucha, wilgotna plama i płatki = skóra mieszana, wyraźnie zarysowana siateczka = skóra normalna, a drugi sposób to przyłożenie rano do twarzy chusteczki higienicznej. Po 30 sek oceniamy wyniki: chusteczka czysta = skóra sucha, chusteczka z odbitym, tłustym śladem w kształcie litery T (odbiły się: czoło, nos i broda) = skóra mieszana, chusteczka z tłustym odbiciem twarzy = skóra tłusta, a juz najlepiej obserwowac swoją skóre rano zobaczyć gdzie sie przetłuszcza, czy może jest sucha i napięta, czy się świeci...jeśli chodzi o kosmetyki ze sklepu to niektóre rzeczywiście nie są dobre, ale istnieją kosmetyki profesjonalne, których uzywa sie w gabinetach i sa do kupienia...ja zwykle uzywam całej serii kosmetyków danej firmy i robie to systematycznie w szczególności ze mam cere naczynkową i wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesli
nawet peeling enzymatyczny jest za mocnym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enzymatyczny jest uzywany do cer naczynkowych i wrażliwych wiec nie jest za mocny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem. dla mnie najlepszym kremem jest krem z vichy aqualia termal do normalnej skóry, zarowno na dzien i na noc-taki uniwersalny. kosztuje troche duzo, bo okolo 67zł ale naprawde warto. a pillingu uzywam z awonu spa z serii odzywczej. polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam za
wrażliwą cerę, dużo środków mnie uczula;/ nawet te bezzapachowe i hipoalergiczne, potrzebuję jakiejś alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerska
Jeśli chodzi o konkretne kosmetyki to Hildegard Braukmann, ale i tak wcześniej radzę zabiegi - nie wskazuję konkretnych, bo to również należy stosowanie dopasować. Przy czym jednak jeśli to całe dopasowanie będzie odpowiednie, to problem masz z głowy. W Józefowie pod Wawą jest Beauty Center. Mówi ci to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę , że dobre nawilżanie to podstawa - Ziaja , Pharmaceris , Kremowe Sakiewki ( z jedwabiem lub makadamią - seria apteczna bez konserwantów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogeryjne kosmetyki nie są wcale takie dobre. Moja cera znacznie się poprawiła odkąd zaczęłam używać kosmetyków marki sylveco. http://www.ekomy.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=sylveco&submit_search=GO Lekkie kremy są świetne dla mnie akurat nagietkowy i żel rumiankowy świetnie oczyszcza i wygładza twarz. Są ekologiczne więc nie niszczą skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam dbać o nią mniej ;) Przetestowałam setki preparatów do mycia twarzy (te droższe i te tańsze) aż w końcu okazało się, że na moją twarz najlepiej działa... najzwyklejszy płyn do mycia niemowląt (Babydream z Rossmana) :D Przez jakiś czas myłam tez płynem do higieny intymnej (Facelle intim tez z Rossmana), ale wydaje mi się, że Babydream jest wydajniejszy. Jeśli chodzi o peeling, polecam peeling enzymatyczny TianDe (ja akurat używam Milk Peeling). Jednak każdy ma inną cerę i to co dobrze działa na moją niekoniecznie musi być dobre dla Twojej. Powodzenia w poszukiwaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Nizioł
Ja polecam skorzystanie z zabiegu FLOATINGU. Ja korzystałam w nowo otwartym spa solnym w Krakowie Tarita. Mają tam mały basen mieszczący maks. 2 osoby, wypełniony jest on Oryginalną Solanką z Zabłocia o stężeniu soli 28%, co daje efekt kąpieli w Morzu Martwym. Unosimy się na wodzie przez 50 minut w idealnej ciszy słysząc tylko dźwięki kojącej muzyki. Zabieg nie tylko maksymalnie relaksuje, odpręża i dodaje energii, ale także cudownie wpływa na skórę. Po nim skóra jest niesamowicie gładka, szybciej goją się rany, pomaga w walce z cellulitem, odżywia włosy. Polecam skorzystać. Solanka jest to zdrowotny naturalny produkt wykorzystywany w Uzdrowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiednio dobrany krem, peeling enzymatyczny i produkt do demakijażu to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam do mycia twarzy kolagenowego żelu do mycia i stan skóry mi się poprawił. Zreszta sam żel zmywa makijaż bez specjalnie mocnego tarcia twarzy i wystarczy na to jedna pompka:) 250ml starcza mi na ok 5 miesięcy :) Jest bez SLS-ów :) Jakbyś chciała opis: https://www.facebook.com/1397164747277116/photos/pb.1397164747277116.-2207520000.1436875191./1398862370440687/?type=3&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie dobrym rozwiązaniem okazały sie tabletki IQFACE.To dzięki tym tabletka pozbyłam się trądziku raz na zawsze.Wystarczy zainwestować raz a nie wydawać masy pieniędzy na kosmetyki które po prostu nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używam dobrych kosmetyków i raz na jakiś czas chodzę na różne zabiegi do kosmetyczki http://medicor.krakow.pl/ regularnie robię oczyszczanie twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę Ci powiedzieć jak ja dbam o skórę twarzy, ale ja mam skłonną do przetłuszczania się. Chodzę do kosmetyczki na oczyszczanie co 4-5 miesięcy, używam toniku i żeli do cery tłustej i lekkiego kremu. I w zupełności to wystarcza jak na razie. Peeling też można od czasu do czasu zrobić, ale ja jakoś tego nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×