Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sianonaglowie

jak odbudować zniszczone włosy

Polecane posty

Gość sianonaglowie

Witam :) Kiedyś rozjaśniałam włosy, lecz niedawno postanowiłam wrócić do naturalnego koloru, i kilka razy nałożyłam farbę, obecnie nie farbuje ich już w ogóle. Moje włosy są przesuszone, przepalone, bardzo szorstkie, wykruszają się i wypadają. Chciałabym odbudować te włosy, bo ściąć musiałabym zaraz przy głowie. Czy są jakieś kosmetyki, albo domowe triki które sobie z tym poradzą? Czy to prawda że takie drogeryjne szampony bardziej szkodzą niż pomagają? Chciałabym odbudować włosy, strukturę itd a nie optycznie poprawić ich wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianonaglowie
proszę o poradę kogoś kto sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim dobrze, że dałaś sobie spokój z farbowaniem, bo to najbardziej niszczy strukturę włosa. Wszelki szampony i odżywki powinnaś stosować na bazie tylko i wyłącznie naturalnych wyciągów z roślin bez żadnych parabenów i detergentów. W celu nawilżenia włosów regularnie wcieraj olejek rycynowy. Dobrze by było pokusić się o większe cięcie. Dopóki nie wzmocni się struktura włosa, ogranicz korzystanie z suszarki, lokówki czy prostownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniszczone włosy najlepiej jest ściąć fragment i zacząć bardziej dbać o włosy. Możesz stosować kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych.Maski regenerujące,intensywne wygładzanie do włosów niesfornych L'Oreal Elseve Total Repair 5, lub ziaja, Jakiś czas nie prostuj nie farbuj niech odpoczną włosy, Skrzypovit witaminy zażywaj wzmocni tobie włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmarcia89
Ja problemy z moimi włosami rozwiązałam przez zmianę diety i dodanie do tego suplementu. Miałam głównie problemy z rozdwajającymi się końcówkami i wypadaniem włosów. Na szczotce zostawało sporo za dużo moich włosków..;/ Po miesiącu diety i dwóch tygodniach brania bio silici max (jedna tabletka dziennie) ;) czuję i widzę zdecydowaną poprawę, na szczotce już tylko pojedyncze włosy zostają, końcówki przestały się rozdwajać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszarpana kurka
O własnie mam ten sam problem. Zaczełam brać Maxi krzem ale kiedyś brałam Vitapil i bardzo mi pomagał . Mam nadzieję , że odbuduję swoje włosy. Nigdy nie miałam krótkich włosów , więc tylko je podetnę . Stosuję dodatkowo Biovax pomarańczową odzywkę firmy l" biotica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj sobie bloga Anwen, bloga włosomaniaczek i poczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem specjalistką, ale sądzę że najlepsze efekty osiągniesz, gdy skorzystasz z naturalnych sposobów. Dobrze jest stosować naturalne płukanki do włosów oraz maseczki. Jeżeli chodzi o kosmetyki to może najlepiej wybrać się do apteki i również zastosować preparaty naturalne. Zawierają bowiem dużo cennych składników i mają regenerujące właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam że to raczej niemożliwe. Włosy rosną i kiedy się zniszczą to są zniszczone. Można je np. nawilżyć /żać odżywką i lepiej wyglądają ale to nie znaczy (dla mnie ) że są odbudowane jednak coś na nich jest co wpływa na wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim, końcówki na bank trzeba obciąć, bo suchych i połamanych włosów nie da się w całości uratować. Dobry fryzjer obetnie tylko tyle ile trzeba, a włosy później na pewno będą szybciej rosnąć, bo teraz się kruszą i efektu nie ma. A po fryzjerze, najlepiej zaserwować sobie miesiąc z suplementem diety, takim który ma dużo skrzypu. Wspomniana Bio silica max ma najwięcej skrzypu ze wszystkich dostępnych tabletek na włosy. U mnie sprawdziła się bardzo dobrze, ale na starcie "terapii" bez nożyczek się nie obeszło, to podstawa. Dopiero wtedy widać największe efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam taki sam problem, włosy zniszczone po rozjaśnianiu. Próbowałam stosować drogie kosmetyki ze sklepów fryzjerskich, ale to jednak chemia no i nie zdało się to na nic... W końcu stwierdziłam, że trzeba spróbować bardziej naturalnych metod i zaczęłam stosować olej arganowy. :) Udało mi się kupić na http://sklep.profarm.com.pl/ dość tanio, po kilku miesiącach widać znaczną poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaanna
Na zniszczone włosy bardzo dobrze sprawdza się ten szampon http://www.cefarm24.pl/24307,green-pharmacy-szampon-olej-arganowy-i-granat-do-wlosow-suchych-350-ml.html Warto też zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze wtedy włosy będą ładniejsze, podobnie jak cera i paznokcie. U mnie włosy wypadały garściami i dopiero po zmianie szamponu oraz diety zaczęła się poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej skonsultować się z fryzjerem i zaopatrzyć w profesjonalne kosmetyki do włosów. Tu masz duży wybór kuracji: http://trena.pl/195-kuracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnusia
Najlepszym sprawdzonym trikiem jest chyba skrzyp polny :) łykałam przez miesiąc bio silicę(która ma właśnie dużo skrzypu, pokrzywę i witaminki) i moje włosy odzyskały dobrą formę, blask i wytrzymałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
góoowno sricę łykasz, spamówo! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakies maski, te z Kallos sa fajne i moze olejowanie? No i regularne podcinanie wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maska Wax z apteki, oryginalna, bo są różne, i naturalne sposoby, czyli wcieranie we włosy olejku rycynowego albo kokosowego, maska z żółtka wymieszanego z piwem - rewelacyjnie nabłyszcza włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara_123
Odżywki swoją drogą ale możecie też popracować nad nimi od środka. Ja od dawna łykam różne specyfiki - ostatnio Skrzypolen z biotyną i widzę efekty - włosy są mocniejsze i bakdziej lśniące i - co dla mnie bardzo istotne - nie wypadają w takich ilościach jak wcześniej. Polecam taką suyplementację bo odżywka odżywką ale witaminy, minerały i inne składniki też są istotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam bardzo podobny problem.. by przywrócić równowagę i dobry wygląd swoich włosów przeszłam na dietę uzupełniona o suplement ze skrzypem polnym, biosilicę. Po ok miesięcznej kuracji włoski odzyskały dawna formę i blask. Teraz stosuje się tylko do dietki i oprócz tego że, czuje się świetnie to mam jeszcze piękne włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SyllwiaxFlus
Taka maseczka to może być za mało. Ja wspomagam się dodatkowo suplementem, mam Royal Collagen, już po pierwszym miesiącu brania go widzę poprawę!! Jest jednoczesnie nie drogi i skuteczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majawarowna
szukalam na allegro tych kapsułek z royal collagen - tanie są ok 30 zł. Jak za taki skład naturalny to można sobie pozwolić. Do wiosny akurat włosy będą odbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może prostowanie keratynowe Amazon Keratin? Takie włosy są pozbawione keratyny, trzeba je wypełnić, odbudować, a później można mowić o pielęgnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje takie prostowanie keratyną AK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam kiedyś zrobiony ten zabieg prostowanie keratynowego. Super wyszedł i już go nie powtarzałam w In Harmony, bo włosy przestały się puszyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×