Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paznokcie

JAK ODUCZYĆ SIĘ OBGRYZAĆ PAZNOKCIE ????????????????

Polecane posty

Gość paznokcie

Mam problem z obgryzaniem paznokci. Znacie jakieś metody jak to zastopować ??? Teraz próbuję specjalnego lakieru do paznokci po którym niby jest niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obgryzałam paznokcie przez okoła 19 lat :o ... Ale już mam ten problem za sobą ... Najlepszą motywacją dla mnie była niezbyt miła uwaga mojego narzeczonego na temat moich dłoni ... potem sama stwierdziłam że są tragiczne i ... z dnia na dzień przestałam obgryzac :) Teraz założyłam sobie tipsy żelowe to znaczy nałożyłam tylko żel ze zdobieniem na moje naturalne paznokcie aby były mocniejsze i teraz to tymbardziej szkoda mi takich ładnych paznokci obgryzac no i szkoda zjeśc 70 zł ;) Może warto pomyślec o żelowych tipsach ??? Przynajmniej do czasu aż paznokcie nie odrosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamowa
Obgryzanie paznokci to reakcja na jakieś mniej lub bardziej ujawniające się sytuacje stresowe, więc proponuję tak przeorganizować sobie zycie i spojrzenie na jakieś frustrujące cię sprawy, by twoje paznokcie mogły spokojnie rosnąć i rosnąć...;) Ja jestem tego najlepszym przykładem: kiedyś miałam wiele zmartwień w swym poprzednim związku, do tego kompleksy, nadmierne przejmowanie się wszystkim, w tym - szkołą... Odkąd jestem szczęśliwa, odzyskałam spokój ducha, a odkąd odzyskałam spokój wewnętrzny - nie wiem nawet kiedy przestałam obgryzać pazurki!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pazurki obgryzam od dziecka. Niedawno kupilam sobie taki gorzki zel, gdy wkladalam rece do buzi to smak przypominal mi o tym , ze nie moge obgryzac pazurkow. Obecnie mam paznokcie pomalowane bezbarwnym zelem i jakos nie ciagnie mnie do obgryzania. Wakacje ida, wiec mam tez mniej stesow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi pomogl
stały aparat na zęby, ale to dość kosztowne:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamowa
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kiara21
jak te żelowe paznokcie zdejmiesz to dopiero się załamiesz. nie wiesz że wszelkie tipsy niszczą płytke? ja tylko raz dalam sobie zrobic żel (a moze to był akryl? ;) ). też mi babka mówila ze to dobra kuracja... a potem przez prawie 2 lata męczylam się zeby przywrócic moim pazurkom poprzednią twardość i wygląd. nigdy wiecej tipsów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mnie pomoglo
prosta rzecz - świadomość. Ilekroć moja ręka wedrowała do ust, sama się upominalam, ze nie - i nie obgryzalam, bardzo szybko pozbylam sie tego nawyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chikita
kiedys jak byłam mała tez miałam z tym problem, u ciotki dorwałam sie do tzw gorzkiego paluszka :D wysmarowałam pazurki zadowolona a potem był grill i moje ulubione przysmaki:D jak mi gdzies zaleciał ten paluszek to myslałam ze umre... od tamtej pory nie obgryzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki sam poroblem mam..ale nic nie pomagal.. te lakiery przeciw obgryzaniu sprawialy ze jeszcz ebardziej obgryzalam bo ta gorycz tak dzialala;/ czy jestem zestresowana,czy spokojna..to obgryzam...i niesttey nie umiem sie oduczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nałogowy obgryzacz
20 lat obgryzałam paznokcie.Czasem robiłam to ,nie zdając sobie sprawy z tego,że obgryzam.Paznokcie miałam zgryzione do krwi.Okropność.Z tamtych czasów pozostał mi nawyk trzymania rąk w kieszeni.Zdradzę Ci mój sposób:Po pierwsze:Zawsze nosiłam w kieszeni lakier do paznokci.Bezbarwny,oczywiście..W momencie,kiedy przyłapałam się na tym,że obgryzam,malowałam je tym lakierem.Na chwilę był spokój,potem od nowa.Po drugie:łatwiej obgryzasz,kiedy są miękkie,zauważyłaś?Lakier powoduję,że trochę twardnieja,więc miej zawsze pomalowane.I piłuj delikatnie,systematycznie.Po trzecie:Nie łudż się,że przestaniesz na zawsze obgryzać.Latwiej już rzucić palenie,bo wpadasz w nałóg w jakimś okresie życia.Paznokcie zwykle obgryza się od urodzenia,więc przestać obgryzać,to jak przestać jeść.Ale można nauczyć się z tym walczyć.Mnie się udało,teraz mam długie i ładne. Zawsze pomalowane.I chociaż już tyle lat nie obgryzam,to jakaś skórka mi czasem przeszkadza, to paznokieć się nadłamie...I wystarczy,żebyms próbowała jak kiedyś to odgryżć.Ale teraz już umiem z tym walczyć.Mam pilniczek i nożyczki zawsze pod ręką.Zyczę Ci uporu.Warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelbi
Mam 12 lat i obgryzam paznokcie od urodzenia nie moge się oduczyć niec ktoś mi poradzi jak mam się oduczyć prosze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam gorszy problem. A mianowicie obgryzam i skubię skórki wokół paznokci.Czy na to też jest sposób? Aż mnie kusi jak jakaś skórka odstaje i oczywiście zaraz znika razem z tym nie odstającym.Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
jedynym skutecznym sposobem sa paznokcie zelowe. i nie zgadzam sie z kolezanka ktora pisala, ze po ich zdjeciu paznokcie wygladaja starsznie. jesli sa dobrze zalozone i pozniej odpowiednio uzupelniane, plytka paznokciowa sie wzmacnia. kiedy ja po okolo 3 latach zdjelam zele, moje paznokcie byly zdrowe. a te wszystkie gorzkie lakiery nic nie pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynciaaa11
Mam 11 lat i obgryzam paznokcie od urodzenia nie wiem kto mnie tego nauczył ale to wcale nie jest przyjemne :( Ile kroć zachowuję sobie paznokcie to albo je obgryzę albo mi się połamią . Błagam pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariczi
Hej mam 13 lat..i ciągle obgryzam paznokcie..jest to okropne!!!! Tyle razy probowalam i nic...chce wam powiedziec ze lakier gorzki paluszek nic nie pomaga!!!!! mam aparat na zeby....ale on wogole nie przeszkadza moim paznokciom...pomorzcie!!!!! Silna wola nie wystarcza!!!!:(:*(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentovaa
pff, u mnie to nawet żelu nie ma na co nałożyć. mój paznokieć ma długość 2-3 mm -.-', taa, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia15-POMOCYYYY
Obgryzanie pazurków to przykra sprawa...Ja gryzę od dziecka od kiedy tylko podpatrzyłam sposób od mojej mamuśki-która gryzła 21lat.Jest ona silna psychicznie i uparta,więc słyszac uwagi i obelgi od rówieśników i nie tylko zawzieła sie i teraz ma piękne i dłuuuuugie paznokietki....Ja zaś próbowałam i gorzkiego lakieru i wiele razy tak sama z siebie i starałam się tyle nie denerwować lecz dalej nawet na filmie (chyba z podniecenia czy udów) nieświadomie biorę palce do buzi...Nie ma na to jakiś środków wiec muszę sama w sobie się zmotywować... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian
Siemka!!! Ja mam 16 lat i też jak wy obecnie już obgryzałem... Motywem było wszystko głównie zdenerwowanie przez dwie szkoły (wtedy gimnazjum i muzyczna). Moim zdaniem te wszystkie żele czy tipsy czy coś to może pomóc ale czy ja wiem... Nawyk pozostanie i co z tego że ściągniecie tipsy jak za chwilę nie będzie już na co je nałożyć... Postawcie sobie ważny cel... Ja sobie postawiłem ładny wygląd i chęć poproszenia o chodzenie pięknej dziewczyny pod warunkiem że będę miał piękne paznokcie bo mi po prostu wstyd!!! I udało mi się :D Wyszło mi to na dobre :P Dodatkowo polecam myć dokładnie ręce szczoteczką do rąk i zaraz po tym dobrze nakremować dobrym kremem :D Wytrwałości i silnej woli życzę :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia11
Hejka Krystian! Dzięki za pomoc ale powiedziałam mojej mamie zę chce laptopa i muszę zapłacić 333 funtów (w anglii) i tata powiedział mi że jak mam nie obgryzione paznokcie i urosną tak długie jak u mamy (baaaaardzo długie) to dostane 25 funtów... Mi to narazie pomaga ponieważ jak obgryzam paznokcia, myśle albo o 25 funtach albo o laptopie xD POLECAM xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyhhh
kup sobie w aptece gorzki zel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adi1298
Obgryzaj więcej paznokce aż ci się znudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patk14
Ja obgryzam od kiedy pamiętam ( chyba od urodzenia ) i nie mogę sobie z tym poradzic, bo wstyd mi za moje paznokcie! Cęsto moje koleżanki oglądaja sobie paznokcie i robią sobie na nich różne fajne wzorki, a ja nie mogę ;( bardzo podobają mi się długie panokcie i chciałabym takie miec, ale niestety nie potrafię :/ obgryzam i nawet nie zdaję sobie z tego sprawy!!! to okropne, nie mogę normanie pokazac rąk bo są powygryzane skórki i obgryzione paznokcie :/ proszę o pomoc bo sama silna wola nie wystarcza ;( próbowałam też różnych gorzkich żelów i lakierów ale na mnie nie działają ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda 13
ja też mam ten problem mi pomaga tylko ładny lakier i przepiękny chłopak to dla niego to robie i wierze że w przyszłości si.ę opłaci można też spróbować różnych wywarów, np.: wywar z jarzębiny Przygotować: Garnek, jarzębine, wodę 1.Iść po jażębine 2.W garnku ugotuj wody i dorzuc owoców jażebiny 3.Poczekaj aż przestygnie tak żeby wytrzymać około 5 minut Powinno pomuc ja mam mocne paznokcie po tym wywarze POLECAM!!! Nie oczekujcie efektu po 1 razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkkkkkka
załóż tipsy na 4 miesiace:) tak ja zrobiłam i teraz mam swoje ładne pazurki od kilku lat;) a też obgryzałam niemiłosiernie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkkkkkka
ti psa jakoś szkoda i trudno obgryźć i tym sposobem rosna Twoje własne,po ściągnięciu tipsów majac długie paznokcie nie obgryzałam bo było mi szkoda,ładnie malowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasma
Rozumiem cię też obgryzałam paznokcie do 13 roku. Tak naprawdę to tipsy w niczym ci nie pomogą ja oduczyłam się obgryzać paznokcie dzięki moim koleżanką choć nie tak w miły sposób. Zawsze się chwaliły że maja jakieś naklejki na paznokciach a jak nigdy bo wstydziłam się. Później gdy zaczęłam mieć chłopaka było bardzo ciężko i z własnej woli się oduczyłam. Bo miałam dość krycia rąk teraz mam ładne długie mocne paznokcie z ozdobami i żaden chłopak się nie bedzie śmiał ze mnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia_11
wszyscy!! Miżadne te sposoby nie pomagają! nawet kasa, bo znowu obgryze, do znudzenia- nigdy mi sie nie znudzi! ale może jak będe miała pierwszego chłopaka wtedy mże se zapuszcze... bo jeszcze nie małam, musze spróbować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek_911
Dziewczyny, mnie się udało. Co do tego, że obgryza się od urodzenia, to nieprawda ! Ja zaczęłam obgryzać jak miałam 5 lat. Moja mama później zawsze mi powtarzała, że jak byłam mała to miałam \'takie cudne paznokcie\'. Strasznie mnie to wkurzało, bo próbowałam wielu sposobów, żeby się tego oduczyć, a nic nie skutkowało. Był \'gorzki paluszek\', tipsy itd. W końcu postanowiłam, że muszę zapanować jakoś nad tym nałogiem. Poszłam do kosmetyczki (straszny wstyd, ale trzeba było), która doprowadziła mi paznokcie do stanu używalności, opiłowała to co się dało, zrobiła porządek ze skórkami i moje paznokcie zaczęło jakoś wyglądać. Zapłaciłam 30 zł i szybko przekonałam się, że było warto, po prostu było mi żal ogryzać paznokcie, które wyglądają ładniej niż wcześniej. Teraz mam już dosyć ładnie wyglądające paznokcie, a minął dopiero miesiąc. Także Dziewczyny silna wola i tyle ! Trzymam za Was kciuki (z niepoobgryzanymi paznokciami :) ) Pozdrawiam ! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×