Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daria218

Jak pokonać strach dziecka przed dentystką?

Polecane posty

pół roku temu moja koleżanka poszła ze swoją 4 letnią córeczką do gabinetu stomatologa, podczas borowania ząbka mała płakała i się kręciła na fotelu, dentystka była nie przyjemna i zaczęła krzyczeć na małą, i teraz nie chce iść z następnym zębem,mimo że do innej dentystki. Obiecuje małej różne zabawki słodycze ona się zaparła nie pójdzie i koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice rzadko chodzą na wizyty adaptacyjne, kiedy ząbki są całkowicie zdrowe. W ich trakcie dziecko poznaje gabinet, uczy dźwięków poszczególnych narzędzi i szybko daje przekonać się do pomysłu zabawy w pacjenta. Najpierw następuje więc oglądanie dmuchawki, zabawa sprayem wodnym, oświetlanie lampą bucików, rączek czy kolana. Aby dziecka nie znudzić takie wizyty muszą być krótkie, powinny trwać 5 - 15 minut. I dziecko pierwszy raz idzie od razu ma robione ząbki i jeśli zaboli automatycznie się zraża do kolejnej kontroli, Pani dentystka musi być miła uśmiechnięta, a nie zawsze takie są co wynika twojego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiekszośc denstystów oferuje cos takiego jak wizyta adaptacyjna :) Ja od swojego dentysty uzyskałem informacje, że najlepiej z dzieckiem po raz pierwszy iść do dentysty w wieku 2 lat. Najlepiej po prostu udac się na taka wizytę, a w ramach nagrody za otwarcie buzi dentysta moze podarowac dziecku naklejki :) Jesli chcesz dowiedzieć się jak w odpowiedni sposób dbać o swoja jak i dziecka higiene jamy ustnej odwiedź Nasz Funpage Like My Smile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MikaP
Oczywiście, wizyta adaptacyjna to najlepsze co może być dla takiego dziecka. Dzięki temu naprawdę wszystko później wygląda inaczej, dziecko jest oswojone z kliniką, gabinetem, sprzętem oraz oczywiście stomatologiem - to jest najważniejsze :). Warto oczywiście przed wizytą tak dla siebie poczytać info. na temat pierwszej wizyty czy to na stronie kliniki dentystycznej czy też tego typu blogach: http://dentystadladzieci.bloog.pl/, które zawierają informacje o stomatologii dziecięcej. Życzę powodzenia i oby wszystko poszło bez zbędnych nerwów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazne żeby pojsc do sprawdzonego dentysty który będzie miał dobre podejście do dzieci. Mogę polecic ci klinike http://www.dental-med.pl/, maja tam naprawde sympatycznych i delikatnych lekarzy, gwarantuje ze twoje dziecko dzieki nim pokona strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśkak
dokładnie trzeba iść do sprawdzonego lekarza, najlepiej stricte od dzieci. Moje dziewczyny 6 i 10 chętnie chodzą do wróżki zębuszki, która po każdej wizycie daje im jakieś fanty, naklejki, pierścionki, naszyjniki z koralików. ważne żeby stomatolog miał dobre podejście do dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×