Odpowiedz na ten temat

Jak pozbyć się żylaków?

• Ikusia_seventy 2010.04.13 [22:05]
    Witam. Od dłuższego czasu próbuje zlikwidować żylaki na moich łydkach. Niestety u mnie w rodzinie problem żylaków jest dziedziczny. Próbowałam różnych środków, maści jak Lioton 1000 i nic mi nie pomagło. Słyszałam, że są podobno takie zabiegi, za pomocą których można zlikwidować żylaki. Ale one pewnie są bolesne i wymagają długiego czasu rekonwalescencji? Ktoś przechodził taki zabiegi? Przyznać się?oczko.gif
  • Boogna555 2010.04.14 [15:28]
    Słyszałam, że w Warszawie, w IQ Medica, w jako jedynej klinice w stolicy, nie mam pewności, czy też nie w Polsce, wykonują zabiegi, które nazywają się VNUS Closure. Ponoć są bezinwazyjne, bez użycia skalpela, a zaraz po zabiegu można wrócić do domu. Ostatnio zainteresowałam się tym tematem, bo koleżanka z pracy byłą na takim zabiegu, a to też jest nowość. Wcześniej można było pozbyć się żylaków tylko operacyjnie, a to niosło za sobą różnego rodzaju ryzyko. Do tego trzeba było się liczyć z tym, że po zabiegu zostanie się na dłuższy czas w szpitalu i będzie długo kurować...
  • Marth_aae 2010.04.15 [11:09]
    Moja mama dobre 10 lat temu usuwala zylaki wlasnie operacyjnie. Ja niestety odziedziczylam ten problem po niej... Dobrze wiedziec, ze pojawila sie innowacyjna, nieinwazyjna metoda... IQ Medica, z tego, co sie orientuje, zawsze stosowala najnowsze technologie. Znam dziewczyne, ktora modelowala tam sylwetke za pomoca zabiegu tez opartego na nowoczesnej technice, ktora uzyskala nawet amerykanski certyfikat.
  • Ikusia_seventy 2010.04.17 [14:15]
    No właśnie, przyznam się, że usuwanie żylaków tradycyjną metodą operacyjną - trochę mnie przeraża, zwłaszcza że wiąże się to z możliwymi powikłaniami tj: krwiaki, zakażenie ran operacyjnych. A poza tym wskazane jest kilka lub kilkanaście dni leżeć po takiej operacji, a nie każdy może, czy chce sobie na to pozwolić.
    Chętnie bym dowiedziała się czegoś więcej o tej nowej metodzie - VNUS Closure. Czy ona jest bardzo skuteczna? W jaki sposób za pomocą niej usuwa się żylaki?
  • moniczka_ohoja 2010.04.17 [15:04]
    A w jakich klinikach na terenie Warszawy wykonuje się tę metodę VNUS Closure?
  • jadźka23 2010.04.17 [15:51]
    Z tego, co się orientuję, to tylko w IQ Medica. Nie wiem, czy w ogóle w innych klinikach w Warszawie przeprowadzają ten zabieg, bo to jest bardzo nowoczesna metoda.
  • Ale glupoty wypisujecie kobiet 2010.04.17 [16:58]
    y..Twierdzicie,ze tylko w Warszawie w klinice mozna nieinwazyjnie i bez bolu usunac zylaki? Ja pol roku temu w prywatnym gabinecie w Bielsku Podlaskim usunelam zylaki laserowo,nic nie bolalo,tego samego dnia bylam w domu.
  • jadźka23 2010.04.17 [23:51]
    Nie twierdzę, że tylko w Warszawie można pozbyć się żylaków bezboleśnie i nieinwazyjnie. Odpowiedziałam tylko na pytanie Moniczki, a ona się pytała o kliniki w Warszawie. Nie wiem, jak jest w innych miastach. Ale gdy mieszkam w Wawie lub w okolicach i mogę wykonać ten zabieg w klinice na miejscu, to po co mam jechać do Bielska Podlaskiego?
  • capivita 2010.04.18 [12:43]
    VNUS Closure? ja osobiście nie stosowałam tej metody, ale słyszałam, że jest bardzo skuteczna, trochę się interesuję tematem, bo się zastanawiam nad dokonaniem tego zabiegu w klinice IQ Medica. Ta metoda polega na zamykaniu chorych żył za pomocą tzw. radioablocji - chodzi o to, że do niewydolnych żył wprowadza się specjalny cewnik, emitujący fale radiowe zamykające chore żyły. Zabieg ten jest bezpieczny i krótkotrwały - na 1 żyle trwa od kilka do kilkunastu minut.
  • kdsjdsjsd 2010.04.18 [12:46]
    a jaki masz prolbem z zylakiami,bierzesz jakies leki?

• kasiula1983 2010.04.18 [12:51]
    po 2 dniach od zabiegu juz mozesz chodzic. Moja mama miała taki zabieg kilka lat temu i żyalk juz jej sie nie nawróciły. Z tego co wiem to z żylakami nie ma żartów... idz do chirurga, niech to oglądnie i zadecyduje co dalej.Jak bedzie trzeba to zoperować to da ci skierowanie, wyznaczą Ci termin, poleżysz kilka dni w szpitalu i po wszystkim.

http://www.suwaczek.pl/cache/ac384d69ef.png [/img][/url] http://www.suwaczek.pl/cache/f79a83acf9.png [/img][/url]
  • kdsjdsjsd 2010.04.18 [12:56]
    prosze mi podac dokladan nazwe tego zabiegu i ile kosztuje ta operacja dziekuje
  • ten zabiegjest bardzo dobry wi 2010.04.18 [16:09]
    ele o nim slyszalam
  • Monika_wawa 2010.04.18 [16:40]
    Niestety również mam problem z żylakami i dlatego zaciekawiło mnie to co piszecie. Obawiam się operacyjnego usuwania żylaków i chętnie bym się dowiedziała jak wygląda taki zabieg i jaka jest skuteczność. Czy jest tu może ktoś kto poddał się VNUS Closure?
  • czy ktos z was mial jescze 2010.04.19 [21:40]
    ten zabieg i czy jest dobry
  • venusbezmila 2010.04.21 [00:41]
    A ja mam pytanie, czym w praktyce różni się metoda VNUS Closure od laserowego usuwania żylaków (oprócz metody leczenia). Co jest bardziej skuteczne? Czy można usunąć tą metodą wszystkiego rodzaju żylaki; od takich pajączków naczyniowych do bardziej rozszerzonych żył?
  • UWAGA!!! TOPIC SPONSOROWANY!!! 2010.04.21 [00:48]
    przez kliniki zajmujące sie usuwaniem żylaków.
  • Renia_Waw 2010.04.21 [09:40]
    Ale dziękuję bardzo za operację i leżenie później w szpitalu, a nie wiadomo jeszcze, czy później nie trzeba przechodzić długiej rekonwalescencji, czy brać urlopów itd. Pamiętam, jak moja mama miała dobre parę late temu operację na żylaki i jak długo się później męczyła z dojściem do siebie po szpitalu... Ja niestety odziedziczyłam ten problem po niej i chociaż mam dopiero 40 lat, mam opory, żeby pokazać się w spódnicy bez kryjących rajstop latem... A jeśli chodzi o pytanie, czy można usunąć w ten sposób każdego rodzaju żylaki, to czytałam gdzieś, że tak. Ale może wypowiedzą się Ci, co mają tego typu zabieg za sobą.
  • elissabeth 2010.04.23 [12:00]
    Witam, również jestem zainteresowana Vnus Closure, o którym piszecie. Po mojej mamie „odziedziczyłam żylaki i nie chce poddawać się operacji jeśli istnieje zabieg mniej inwazyjny. Tylko ciekawa jestem jak ze skutecznością tego zabiegu..
  • boogie_15 2010.04.24 [07:34]
    Kdsjdsjjsd, VNUS Closure, nie wiem dokładnie jaka cena za ten zabieg, myślę, że przy takiej nowoczesnej metodzie będzie to wydatek od 3000 zł w górę.
  • krunikowa 2010.04.24 [08:44]
    ja nie miałam tego zabiegu, ale wiem, że moja kuzynka poddawała się temu zabiegowi. Podobno bardzo skuteczny - kuzynka cieszy się, że w końcu, jak zrobi się cieplej, będzie mogła chodzić w krótkich spódnicach bez kryjących rajstop. No i nie ma bólu w czasie zabiegu, a po nim ustępuje ból nóg.
  • wanilia997 2010.04.25 [11:16]
    Venusbezmila, z tego, co czytałam trochę na ten temat, to wydaję mi się, że przy laserowym usuwanie żylaków jest chyba więcej przeciwwskazań niż przy VNUS Closure, np. słaba krzepliwość krwi. Ale i tak te dwie metody są na pewno lepsze od operacyjnego usuwania żylaków; bo nie trzeba ich odchorowywać przez leżenie w łóżku i można powrócić do zwykłej aktywności następnego dnia.
  • tdkjdsjjal;adakdas 2010.04.25 [12:03]
    a ile kosztuje taki zabieg? i naprawde serio mozna juz na drugi dzien isc do rpacy? a jakie trzeba miec zylaki zeby sie kwalifikowac do tego zabiego? duze? czy tez niewielkie? czy moze tez poczatek zylakow sie kwalifikuje?
  • biała_czekolada 2010.09.29 [21:33]
    a ja na stronie kliniki IQ Medica czytałam o metodzie WNUS, która bezboleśnie usuwa żylaki. Przyznam szczerze, że opis zabiegu wygląda bardzo zachęcająco. Po pierwsze dlatego, że jest on bezbolesny, a po drugie dlatego, że pacjent jeszcze tego samego dnia może wyjść do domu.
    Może któraś z was miała robiony taki zabieg??? I może się podzielić swoimi doświadczeniami ???
  • madzia89m 2010.09.30 [11:00]
    Jeśli masz zaawansowaną formę żylaków to raczej pozostaje tylko zabieg. Poza tym sporo artykułów na ten temat znajdziesz na portalu dourody.pl usmiech.gif no i po zabiegu polecam nosić specjalne rajstopy firmy Knittex, które pobudzają naczynia krwionośne usmiech.gif pozdrawiam usmiech.gif

• iru 2011.05.25 [16:01]
    Hej! Odpisuję późno, ale cóż - lepiej późno niż wcale. Mam 24 lata, żylaki są w mojej rodzinie dziedziczną przypadłością. Zaczęły dokuczać po tabletkach antykoncepcyjnych (na szczęście już odstawiłam). Od roku mieszkam w Londynie. Specjalista, po obejrzeniu wyników usg moich żył (tak, tez był przerażony moim młodym wiekiemusmiech.gif , stwierdził, że zabieg VNUS będzie najbardziej korzystnym rozwiązaniem - jest prawie nieinwazyjny, nogi po nim bolą minimalnie, po zabiegu można wrócić do domu. I faktycznie - w ubiegła sobotę miałam zbieg, po zabiegu chodzilam normalnie (nie mogłam tylko przeciążać nóg, więc dłuższe, kilkukilometrowe spacery są wykluczone). Przed samym zabiegiem dostałam znieczulenie ogólne, zabieg trwał 2h ( operowano mi obie nogi, jedna ok. 60 min.). Ze szpitala wypisano mnie ok. 6h po operacji.
    Nogi wyglądają ok (5 dni po zabiegu), tzn. są trochę posiniaczone w miejscach, gdzie zamykano żyły. Poza tym, na każdej z nóg sa widoczne nacięcia w miejscach, gdzie wprowadzano to urządzenie do zamykania żył - ale są niewielkie, ok. 2mm. Na początku ranki trochę krwawiły, ale teraz ładnie się goją. Aha, przez tydzień trzeba chodzić w pończochach/rajstopach o wysokim stopniu ucisku.
    Porównując VNUS do standardowej techniki "stripping" - czyli wyciągania całych żył - VNUS jest metodą pozwalającą na szybki powrót do zdrowia 2-3 dni po zabiegu. Moje dwie ciotki, chirurgicznym usunięciu żylaków przez ok. miesiąc dochodziły do siebie, po tygodniu dopiero zaczynały chodzić, miały nogi całe posiniaczone i musiały chodzić w rajstopach uciskowych całymi miesiącami.
    Minus jest taki, że metoda ta w PL jest jeszcze nieznana. Mój lekarz w UK mówił, że w Londynie żylaków inną metodą się już nie usuwa (chyba że ktoś się uprze), VNUS wprowadzona 2-3 lata temu, wyparła wszystkie - chirurgiczne i laserowe zabiegi.
    Nie wiem, ile w Polsce kosztuje zabieg, w UK pokryło mi go ubezpieczenie prywatne - ale jeszcze nie dostałam faktury. Myślę jednak, że całość (pobyt w szpitalu, anastezjolog, itp) to koszt rzędu 1500-2000. Być może w Warszawie jest taniej, w Londynie ceny są wygórowane.
    Podsumowując, zabieg wart polecenia, nawet mimo ceny, przecież zdrowie jest najważniejsze. Życzę powodzenia w walce z żylakami usmiech.gif
  • ElotIr 2012.04.29 [14:37]
    Witam!!!

Mam pytanie jaki może być koszt usunięcia kilku pajączków na obu nogach + jedno większego żylaka na łydce ????

Czy można top zrobić na miejscu ? W gabinecie laserem czy jakimi wypełniaczami ?

Gdzie w Polsce robia to tanio i solidnie ?
  • misiaczek266 2012.04.29 [18:52]
    Lepiej zapobiegać niż później borykać się z problemem usuwania żylaków, polecam veno spray, który zawiera w swym składzie diosminę, która poprawia krążenie krwi, mentol więc schładza nogi, dodatkowo, szybko się wchłania, nie brudzi ubrań i ładnie pachnie.
  • foywgbnd 2012.05.16 [16:10]
    doświadczenia po różnych zabiegach na żylaki usmiech.gifhttp://pastylka.pl/forum/zylaki-konczyn-dolny ch/4658 ,doswiadczenia-po-operacji-zylakow
  • Marliasl 2012.10.05 [14:57]
    A słyszałyście może o hirudoterpii? Leczeniu pijawką lekarską? Gdzieś czytałam, że pomaga na żylaki. Zastanawiam sie czy nie skorzystać z tego, ale boję się i nie wiem za bardzo gdzie. Macie jakies doświadczenia z tym?
  • Marcin234 2012.10.08 [12:25]
    Cześć "Marliasl" usmiech.gif Miałem do czynienia z Hirudoterapią tz leczenie pijawką lekarską . Bardzo fajna , mało inwazyjna i nawet przyjemna sprawa . Miałem operację żylaków 6lat temu ale za dużo to ona nie pomogła... po ponad roku żylaki wróciły . Mieszkam w Gdańsku więc znalazłem bardzo fajny gabinet w Gdyni na Legionów . Gabinet nazywa się Admedica . Dużym plusem jest że zabieg można wykonać w domu ponieważ w moim przypadku dojazd jest rzeczą trudną ze względu na moją niepełnosprawność usmiech.gif Polecam

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...