Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ikusia_seventy

Jak pozbyć się żylaków?

Polecane posty

Gość Ikusia_seventy

Witam. Od dłuższego czasu próbuje zlikwidować żylaki na moich łydkach. Niestety u mnie w rodzinie problem żylaków jest dziedziczny. Próbowałam różnych środków, maści jak Lioton 1000 i nic mi nie pomagło. Słyszałam, że są podobno takie zabiegi, za pomocą których można zlikwidować żylaki. Ale one pewnie są bolesne i wymagają długiego czasu rekonwalescencji? Ktoś przechodził taki zabiegi? Przyznać się?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boogna555
Słyszałam, że w Warszawie, w IQ Medica, w jako jedynej klinice w stolicy, nie mam pewności, czy też nie w Polsce, wykonują zabiegi, które nazywają się VNUS Closure. Ponoć są bezinwazyjne, bez użycia skalpela, a zaraz po zabiegu można wrócić do domu. Ostatnio zainteresowałam się tym tematem, bo koleżanka z pracy byłą na takim zabiegu, a to też jest nowość. Wcześniej można było pozbyć się żylaków tylko operacyjnie, a to niosło za sobą różnego rodzaju ryzyko. Do tego trzeba było się liczyć z tym, że po zabiegu zostanie się na dłuższy czas w szpitalu i będzie długo kurować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marth_aae
Moja mama dobre 10 lat temu usuwala zylaki wlasnie operacyjnie. Ja niestety odziedziczylam ten problem po niej... Dobrze wiedziec, ze pojawila sie innowacyjna, nieinwazyjna metoda... IQ Medica, z tego, co sie orientuje, zawsze stosowala najnowsze technologie. Znam dziewczyne, ktora modelowala tam sylwetke za pomoca zabiegu tez opartego na nowoczesnej technice, ktora uzyskala nawet amerykanski certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikusia_seventy
No właśnie, przyznam się, że usuwanie żylaków tradycyjną metodą operacyjną - trochę mnie przeraża, zwłaszcza że wiąże się to z możliwymi powikłaniami tj: krwiaki, zakażenie ran operacyjnych. A poza tym wskazane jest kilka lub kilkanaście dni leżeć po takiej operacji, a nie każdy może, czy chce sobie na to pozwolić. Chętnie bym dowiedziała się czegoś więcej o tej nowej metodzie - VNUS Closure. Czy ona jest bardzo skuteczna? W jaki sposób za pomocą niej usuwa się żylaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka_ohoja
A w jakich klinikach na terenie Warszawy wykonuje się tę metodę VNUS Closure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadźka23
Z tego, co się orientuję, to tylko w IQ Medica. Nie wiem, czy w ogóle w innych klinikach w Warszawie przeprowadzają ten zabieg, bo to jest bardzo nowoczesna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale glupoty wypisujecie kobiet
y..Twierdzicie,ze tylko w Warszawie w klinice mozna nieinwazyjnie i bez bolu usunac zylaki? Ja pol roku temu w prywatnym gabinecie w Bielsku Podlaskim usunelam zylaki laserowo,nic nie bolalo,tego samego dnia bylam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadźka23
Nie twierdzę, że tylko w Warszawie można pozbyć się żylaków bezboleśnie i nieinwazyjnie. Odpowiedziałam tylko na pytanie Moniczki, a ona się pytała o kliniki w Warszawie. Nie wiem, jak jest w innych miastach. Ale gdy mieszkam w Wawie lub w okolicach i mogę wykonać ten zabieg w klinice na miejscu, to po co mam jechać do Bielska Podlaskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość capivita
VNUS Closure? ja osobiście nie stosowałam tej metody, ale słyszałam, że jest bardzo skuteczna, trochę się interesuję tematem, bo się zastanawiam nad dokonaniem tego zabiegu w klinice IQ Medica. Ta metoda polega na zamykaniu chorych żył za pomocą tzw. radioablocji - chodzi o to, że do niewydolnych żył wprowadza się specjalny cewnik, emitujący fale radiowe zamykające chore żyły. Zabieg ten jest bezpieczny i krótkotrwały - na 1 żyle trwa od kilka do kilkunastu minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdsjdsjsd
a jaki masz prolbem z zylakiami,bierzesz jakies leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 2 dniach od zabiegu juz mozesz chodzic. Moja mama miała taki zabieg kilka lat temu i żyalk juz jej sie nie nawróciły. Z tego co wiem to z żylakami nie ma żartów... idz do chirurga, niech to oglądnie i zadecyduje co dalej.Jak bedzie trzeba to zoperować to da ci skierowanie, wyznaczą Ci termin, poleżysz kilka dni w szpitalu i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdsjdsjsd
prosze mi podac dokladan nazwe tego zabiegu i ile kosztuje ta operacja dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten zabiegjest bardzo dobry wi
ele o nim slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_wawa
Niestety również mam problem z żylakami i dlatego zaciekawiło mnie to co piszecie. Obawiam się operacyjnego usuwania żylaków i chętnie bym się dowiedziała jak wygląda taki zabieg i jaka jest skuteczność. Czy jest tu może ktoś kto poddał się VNUS Closure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos z was mial jescze
ten zabieg i czy jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venusbezmila
A ja mam pytanie, czym w praktyce różni się metoda VNUS Closure od laserowego usuwania żylaków (oprócz metody leczenia). Co jest bardziej skuteczne? Czy można usunąć tą metodą wszystkiego rodzaju żylaki; od takich pajączków naczyniowych do bardziej rozszerzonych żył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA!!! TOPIC SPONSOROWANY!!!
przez kliniki zajmujące sie usuwaniem żylaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia_Waw
Ale dziękuję bardzo za operację i leżenie później w szpitalu, a nie wiadomo jeszcze, czy później nie trzeba przechodzić długiej rekonwalescencji, czy brać urlopów itd. Pamiętam, jak moja mama miała dobre parę late temu operację na żylaki i jak długo się później męczyła z dojściem do siebie po szpitalu... Ja niestety odziedziczyłam ten problem po niej i chociaż mam dopiero 40 lat, mam opory, żeby pokazać się w spódnicy bez kryjących rajstop latem... A jeśli chodzi o pytanie, czy można usunąć w ten sposób każdego rodzaju żylaki, to czytałam gdzieś, że tak. Ale może wypowiedzą się Ci, co mają tego typu zabieg za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elissabeth
Witam, również jestem zainteresowana Vnus Closure, o którym piszecie. Po mojej mamie „odziedziczyłam żylaki i nie chce poddawać się operacji jeśli istnieje zabieg mniej inwazyjny. Tylko ciekawa jestem jak ze skutecznością tego zabiegu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boogie_15
Kdsjdsjjsd, VNUS Closure, nie wiem dokładnie jaka cena za ten zabieg, myślę, że przy takiej nowoczesnej metodzie będzie to wydatek od 3000 zł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krunikowa
ja nie miałam tego zabiegu, ale wiem, że moja kuzynka poddawała się temu zabiegowi. Podobno bardzo skuteczny - kuzynka cieszy się, że w końcu, jak zrobi się cieplej, będzie mogła chodzić w krótkich spódnicach bez kryjących rajstop. No i nie ma bólu w czasie zabiegu, a po nim ustępuje ból nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanilia997
Venusbezmila, z tego, co czytałam trochę na ten temat, to wydaję mi się, że przy laserowym usuwanie żylaków jest chyba więcej przeciwwskazań niż przy VNUS Closure, np. słaba krzepliwość krwi. Ale i tak te dwie metody są na pewno lepsze od operacyjnego usuwania żylaków; bo nie trzeba ich odchorowywać przez leżenie w łóżku i można powrócić do zwykłej aktywności następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tdkjdsjjal;adakdas
a ile kosztuje taki zabieg? i naprawde serio mozna juz na drugi dzien isc do rpacy? a jakie trzeba miec zylaki zeby sie kwalifikowac do tego zabiego? duze? czy tez niewielkie? czy moze tez poczatek zylakow sie kwalifikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na stronie kliniki IQ Medica czytałam o metodzie WNUS, która bezboleśnie usuwa żylaki. Przyznam szczerze, że opis zabiegu wygląda bardzo zachęcająco. Po pierwsze dlatego, że jest on bezbolesny, a po drugie dlatego, że pacjent jeszcze tego samego dnia może wyjść do domu. Może któraś z was miała robiony taki zabieg??? I może się podzielić swoimi doświadczeniami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zaawansowaną formę żylaków to raczej pozostaje tylko zabieg. Poza tym sporo artykułów na ten temat znajdziesz na portalu dourody.pl :) no i po zabiegu polecam nosić specjalne rajstopy firmy Knittex, które pobudzają naczynia krwionośne :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iru
Hej! Odpisuję późno, ale cóż - lepiej późno niż wcale. Mam 24 lata, żylaki są w mojej rodzinie dziedziczną przypadłością. Zaczęły dokuczać po tabletkach antykoncepcyjnych (na szczęście już odstawiłam). Od roku mieszkam w Londynie. Specjalista, po obejrzeniu wyników usg moich żył (tak, tez był przerażony moim młodym wiekiem:), stwierdził, że zabieg VNUS będzie najbardziej korzystnym rozwiązaniem - jest prawie nieinwazyjny, nogi po nim bolą minimalnie, po zabiegu można wrócić do domu. I faktycznie - w ubiegła sobotę miałam zbieg, po zabiegu chodzilam normalnie (nie mogłam tylko przeciążać nóg, więc dłuższe, kilkukilometrowe spacery są wykluczone). Przed samym zabiegiem dostałam znieczulenie ogólne, zabieg trwał 2h ( operowano mi obie nogi, jedna ok. 60 min.). Ze szpitala wypisano mnie ok. 6h po operacji. Nogi wyglądają ok (5 dni po zabiegu), tzn. są trochę posiniaczone w miejscach, gdzie zamykano żyły. Poza tym, na każdej z nóg sa widoczne nacięcia w miejscach, gdzie wprowadzano to urządzenie do zamykania żył - ale są niewielkie, ok. 2mm. Na początku ranki trochę krwawiły, ale teraz ładnie się goją. Aha, przez tydzień trzeba chodzić w pończochach/rajstopach o wysokim stopniu ucisku. Porównując VNUS do standardowej techniki "stripping" - czyli wyciągania całych żył - VNUS jest metodą pozwalającą na szybki powrót do zdrowia 2-3 dni po zabiegu. Moje dwie ciotki, chirurgicznym usunięciu żylaków przez ok. miesiąc dochodziły do siebie, po tygodniu dopiero zaczynały chodzić, miały nogi całe posiniaczone i musiały chodzić w rajstopach uciskowych całymi miesiącami. Minus jest taki, że metoda ta w PL jest jeszcze nieznana. Mój lekarz w UK mówił, że w Londynie żylaków inną metodą się już nie usuwa (chyba że ktoś się uprze), VNUS wprowadzona 2-3 lata temu, wyparła wszystkie - chirurgiczne i laserowe zabiegi. Nie wiem, ile w Polsce kosztuje zabieg, w UK pokryło mi go ubezpieczenie prywatne - ale jeszcze nie dostałam faktury. Myślę jednak, że całość (pobyt w szpitalu, anastezjolog, itp) to koszt rzędu 1500-2000. Być może w Warszawie jest taniej, w Londynie ceny są wygórowane. Podsumowując, zabieg wart polecenia, nawet mimo ceny, przecież zdrowie jest najważniejsze. Życzę powodzenia w walce z żylakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElotIr
Witam!!! Mam pytanie jaki może być koszt usunięcia kilku pajączków na obu nogach + jedno większego żylaka na łydce ???? Czy można top zrobić na miejscu ? W gabinecie laserem czy jakimi wypełniaczami ? Gdzie w Polsce robia to tanio i solidnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zapobiegać niż później borykać się z problemem usuwania żylaków, polecam veno spray, który zawiera w swym składzie diosminę, która poprawia krążenie krwi, mentol więc schładza nogi, dodatkowo, szybko się wchłania, nie brudzi ubrań i ładnie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marliasl
A słyszałyście może o hirudoterpii? Leczeniu pijawką lekarską? Gdzieś czytałam, że pomaga na żylaki. Zastanawiam sie czy nie skorzystać z tego, ale boję się i nie wiem za bardzo gdzie. Macie jakies doświadczenia z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×