Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milka bbbbb

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Polecane posty

Gość milka bbbbb

Od czasu, kiedy zaczęłam typowo biurową pracę i pół dnia spędzam przed komputerem - często bolą mnie plecy. Też macie takie problemy? Jak sobie z tym radzić? To naprawdę zaczyna być uciążliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takim najlepszym odciążeniem kręgosłupa jest nastepujaca pozycja: wyglada to tak, jakbys siedziała na krześle, tyle, że zamiast na krzesle lezysz nałóżku...A więc: leżenie na plecach z ugietymi nogami w stawach kolanowych i biodrowych do 90 stopni, a podudzia leżą sobie swobodnie np. na zrolowanej kołdrze, jakimś stołku, wałku etc... Chodzi o to, żeby żadne mięśnie nie były napiete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choc jesli siedzisz przed komputerem, to pewnie częściej cię kark i szyja boli... na to jest dobre spanie na niewielkiej poduszce, ewentualnie bez.. jeszcze masaz może byc... pływanie odciąża.. A twój fotel przy biurku najlepiej, żeby był z wysokim oparciem, na którym bedziesz mogła położyc głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka bbbbb
Dzięki za porady. Spróbuję z tym ćwiczeniem, bo co do innych rad to w sumie się już do nich stosuję. Śpię naprawdę na bardzo małej poduszce, a fotel mam taki prezesa - wysoki, z oparciem dla głowy. Może powinnam się zastnowić nad jakąś rehabilitacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Rehabilitacja to bardzo dobry pomysł! Ja miałam dwutygodniową rehabilitację w klinice, w której zajmują się właśnie schorzeniami kręgosłupa i stawów. Bardzo mi to pomogło. Po takiej kuracji czułam się o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope393
mój M ma problemy z kręgosłupem od paru lat nic nie dała rehabilitacja ,za to pomaga spanie na desce kupił dechę w markecie na wymiar materaca i od tej pory ma spokój z plecami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo zalezy, co to za problem z plecami... Spanie na płaskiej powierzchni (np. desce) nie jest zdrowe, ale niektórym osobom pomaga, np. ze stenozą kręgosłupa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ja tez
Mam też ten problem, mnie boli centralnie w okolicy krzyżowej...Znacie na to jakieś dobre ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unikaj pochyleń do przodu i dźwigania... a z ćwiczeń proponuje zrobić taki zestaw przez kilka dni (np. 7), tylko regularnie i sumiennie! W pozycji leżącej na brzuchu dłonie oparte o podłoże na wysokości klatki piersiowej i podnosimy tułów do wyprostowania łokci (biodra się nie unoszą, leżą na podłożu), chwile przytrzymujemy i kładziemy się z powrotem. I tak po 10 powtórzeń po 3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargalala
Staraj się siedzieć prosto, nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Jakby to były okazjonalne bóle to poleciłabym paracetamol, ale codziennie nie będziesz się przecież faszerować prochami. Ja raz na jakiś czas mam silne bóle kręgosłupa ( pamiątka po wypadku ) to właśnie biorę sobie paracetamol. Farmaceutka w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej mówiła, że jest to jeden ze skuteczniejszych środków i faktycznie tak jest, pomaga błyskawicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale paracetamol ma działanie brdziej przeciwgoraczkowe niż przeciwbólowe... na umiarkowane bóle pomaga, ale nie wszystkim... Poza tym tabl nie likwiduje przyczyny bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedyna rada ćwiczyć
by wzmacniać mięśnie pleców poszukaj w necie ćwiczeń na prawidłową postawę trzeba wzmacniać mieśnie grzbietu, brzucha i pośladków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eelina72
masaż gorącymi kamieniami gość świetnie robi na jelonkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Ja jeszcze chciałam wrócić do tej rehabilitacji. Nie wydaje mi się, żeby spanie na desce było lepszym rozwiązaniem od zabiegów pod okiem specjalisty. Ja się leczyłam w klinice rehabilitacyjnej w Nowym Dworze, miałam tam po kilka zabiegów dziennie przez cały okres pobytu - czyli dwa tygodnie. Tamtejsi lekarze i rehabilitanci naprawdę czynią cuda. Od powrotu stamtąd stosuję się do wszystkich zaleceń jakie mi dano i ból pleców nie powrócił już od prawie roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka bbbbb
Paulina, a jak się dostać do takiej kliniki? Skąd ją wzięłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z bólem kręgosłupa
normalnie sobie radzimy ,zapisujemy sie do dobrego masazysty bierzemy minimum 10 zabiegów i kręgosłup jak nowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A po co zawracac sobie
głowe jakimis klinikami dobry masazysta czyni wiecej niz cuda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
zgadzam się z paniami aczkolwiek ja proponowałbym żeby nie robić masażu gorącymi kamieniami na początek jest to rzeczywiście bardzo fajny zabieg ale przy napięciach mięśniowych lepiej się udać na zwykły masaż manualny Masażysta wyczuje które mięśnie potrzebują więcej uwagi i się nimi zajmie z praktyki wiem że pomagają 2-3 zabiegi w tygodniowych odstępach a później co kilka tygodni w zależności od zaleceń. masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może na poczatek najlepiej poznać przyczynę bólu kręgosłupa?? Co o tym myślicie? Bo tak leczyć w ciemno to można źle skończyc. Masaż pomaga wyłącznie na napięciowe bóle kręgosłupa i tu trzeba przyznać, że w tej kwestii jest naprawdę bardzo dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale jezeli do masazu
dołozymy jeszcze akupresure,to taki masaz zastąpi kazdego lekarza a organizm sam usunie przyczynę dolegliwości,wiesz Edyciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie słyszałam o takiej teorii i osobiście nie znam żadnej takiej osoby, której by zwykły masaż pomógł... ale nie kłócę się, może rzeczywiście tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina12345
Do kliniki bardzo łatwo się dostać. Nie potrzebujesz skierowania, ani nic z tych rzeczy. Lekarz zdiagnozuje cie na miejscu i zaleci okreslony zestaw cwiczen. kontakt do kliniki w Nowym Dworze znajdziesz w internecie. Wpisz sobie w wyszukiwarke klinika rehabilitacyjna nowy dwor i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Edyciak ja mogę Ci przedstawić kila setek osób którym masaż pomógł masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego dziwne?
No nie wiem,czy akurat masazysta z imperio "zespółempiro"to znaczy masaz z akupresura to pełny zestaw diagnozujacy i leczacy praktycznie wiekszosc chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kręgosłupa,zwyrodnienia ,przemieszczenia skolioza i dyskopatję.Ból kręgosłupa jest spowodowaniy niedoborem CYNKU ,MIEDZI, BORU, WAPNIA I MAGNEZU-należy łykać te pierwiastki +witaminy i ból znika.CHODIĆ JUZ NIE MOGŁAM,a leki tylko pogarszają całą sytuację.Rehabilitacja też na nic się nie zdała,teraz czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespółempiro
Niestety kolega robi masaże drugi clawipunkture ja i koleżanka jesteśmy masażystkmi i jania robi jeszcze refleksologie i to nasz cały zespół masażystka z empiro (nie z imperio!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie... wiecie co wam powiem... Czasami niektórzy wymyslają takie durnoty, nie wiem po co.. Ktoś się pyta, co zrobić jak go kręgosłup boli...a drugi mu radzi brać witaminy... no proszę was, zlitujcie się. Żeby coś leczyć, to po pierwsze trzeba wiedzieć, co leczyć, a po drugie dostosować do danej jednostki chorobowej leczenie. I jeśli ktoś mi mówi, że witaminy mają lepsze działanie na kręgosłup niż rehabilitacja, to mi po prostu ręcę opadają... :( co do masażu... tak jak już tu pisałam, na dolegliwości bólowe kręgosłupa pochodzące od mięśni jest świetny :D jednak z bolami o innej etiologii niekoniecznie dobrze sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×