Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MałaMi8t5

jak sobie poradzić z trądzikiem?

Polecane posty

od 13 roku życia nie mogę sobie poradzić z trądzikiem. dermatolog zaczął mi już przepisywać coraz silniejsze maści ale to i tak nic nie daje bo te syfy i tak wychodzą a smaruje tym twarz codziennie czy coś jest czy nie. mam już tego dość, wyglądam jak nastolatka w okresie dojrzewania a mam 21 lat.. wszystkie dziewczyny mają taką ładną cerę tylko ja mam taką odrapaną bo zawsze jak mi to wychodzi to muszę wycisnąć bo inaczej zwariuje a potem zostaje czerwony ślad widoczny z kilometra a na drugi dzień obok nowy "przyjaciel".., nawet podkład nie jest w stanie tego zakryć.. jaki może być problem w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to od słodyczy, nie jedz ich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też trądzik napsuł sporo krwi.Podstawą jest niewyciskanie.Wiem że korci ale nie powinno się tego robić.Mi w sumie pomogły tabletki IQFACE.Pierwsze efekty zauważyłam juz po niecałym miesiącu.Skóra miała zupełnie inny wygląd.A po niecałych trzech miesiącach zniknęło wszystko.Na dzien dzisiejszy mogę powiedzieć że nie ma nawrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz trądzik przeczosowy? Zostaw syfki w spokoju. Poczytaj o kwasach w kosmetyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestań spamować tym góównofacem!!!! Drogi szajs od jakichś naciągaczy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym myjesz twarz? Ostatnio czytałam artykuł w którym dziewczyna pisała, że jej szkodzą żele do twarzy z SLSem. Poszukaj na blogu Balsamowo artykułu o SLS sama mam ten problem i zerknęłam na swoje kosmetyki, wszystkie żele mają SLS... trochę to dziwne, sama nie wiem, co myśleć, ale może faktycznie poszukam następnym razem w drogeri czegoś bez tego składnika... próbowałam już chyba wszystkiego :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszperaj po stronach różnych gabinetów kosmetycznych, poczytaj opisy zabiegów, jest masa sposobów na walkę z trądzikiem ;) Zajrzyj chociażby na http://medicor.krakow.pl/zabiegi/ , mam nadzieje,ze znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim zmień dietę, czekolada niestety rujnuje cerę ;p JA odstawiłam, a wprowadziłam owoce, warzywa i soki wyciskane. Najpierw sobie zrobiłam dietę oczyszczającą, a potem stąd dostawałam dalsze diety http://terapiasokami.pl/ i bardzo pomogło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na twoim miejscu zainteresowałabym się zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Polecam wizyte z salonie w Poznaniu: www.beautypremium.pl/aktualna-oferta-i-cennik/tradzik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale p*********e , dieta, kosmetyki, a nie przyszło wam na myśl że trądzik jest normalną reakcją , która jest wzmażana przez nieodpowiedznią pielęgnację skóry ? Nieodpowiednia pielęgnacja to przede wszystkim zaburzanie naturalnego rytmu łojotokowego , a mianowicie używanie mydeł, żeli i wszelkich innych środków wysuszających skórę. Jeżeli masz chorą skórę i chcesz ją wyleczyć, zapomnij o podkładach. Tylko czysta, letnia woda, żadnego szorowania. Raz , góra dwa razy dziennie. Picie dużej ilości wody i uzupełnianie diety w witaminy. Od razu piękna nie będziesz, ale stosowanie radykalnych kuracji hormonalnych nie jest dobre dla zdrowia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic tylko podziekować paniom kosmetyczkom które szerzą w takich tematach swoje kryptoreklamy :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmien dermatologa. Jak przez tyle lat Ci nie pomogl, to juz nie pomoze. Zbadaj poziom hormonow, tarczyce - to moze byc problem. ja myje twarz Cetaphilem, to emulsja do mycia twarzy, nawilzam codziennie - balsamem z tej samej serii, bo przesuszona cera spowoduje wiekszy wysyp. Stosuje tabletki hormonalne (bo u mnie jedna z przyczyn tradziku jest podwyzszony poziom testosteronu). Nie wyciskam, nie drapie, nie uzywam peelingow z drobinami - to tylko roznosi bakterie po twarzy. Przemywam twarz wacikiem nasaczonym w wodzie utlenionej - tylko po brwiach tym nie przejedz. Poza tym stosuje Benzacne (punktowo) Epiduo (ten cud z przepisu lekarza zawiera kwas i retinoid) oraz Acnederm. Na poczatku podraznia, skora sie oczyszcza powoduje to wiekszy wysyp. Al e z czasem zaczerwienienie mija a twarz wraca do normy. Moja buzia nie jest idealna, ale jest duzo lepsza niz kiedys. Mam 28 lat. zawsze mialam Hiroszime na twarzy, teraz jest w miare ok. Nie ma cudow, ale tragedii tez nie. Powoli przymierzam sie do retinoidu doustnego, ale to ostatecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i jeszcze jedno, ja myje buzie woda mineralna, w ktorej maczam platki kosmetyczne. Mnie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:17 , nie propaguj bezsensownych chemicznych ingerencji masz 28 lat , przewlekły tradzik jest spowodowany właśnie takim postepowaniem jakie opisujesz jako słuszne ! Jeżeli skóra jest wrazliwa, bez sensu jest robienie jej jeszcze bardziej wrazliwą. To normalne, że na skórze są bakterie , bo powinny tam być. Prawdziwe leczenie trądziku to powolne doprowadzanie skóry do równowagi, a nie smarowanie stosami maść i łykanie hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym blogu znajdziesz bardzo fajny wpis o badaniu trądziku. http://blondeme.pl/tradzik-leczenie-co-robic-kiedy-nic-nie-dziala/ a tak na marginesie Mała Mi - nowy przyjaciel powstaje obok tego wyciśniętego ponieważ w gruczole łojowym działają bakterie, które zmieniają skład łoju i ta zmieniona "chora" zawartość dyfunduje, czyli przenika i "rozlewa się" do innych tkanek - w ten sposób powstaje stan zapalny i nowy niechciany gość. Nie rozdrapuj, nie wyciskaj, tylko wysusz olejkiem, korektorem, maścią, nawet alkoholem. Twarz nawilżaj, bo będzie produkować jeszcze więcej sebum. A jak tak Cię korci, żeby rozdrapać, to zrób 10 pompek jedz słonecznik :) I znajdź lepszego dermatologa. Jeżeli nie masz żadnych specyficznych bakterii, ani grzybów, to powinna Ci pomóc antybiotykoterapia, która niestety działa jak bomba atomowa na florę bakteryjną całego organizmu, więc to ostateczność. Koniecznie wprowadź witaminy - możesz spróbować z dawkami uderzeniowymi witaminy C, E, A i pierwiastków - selenu i cynku, tylko przy tym koniecznie uzupełniaj w normalnych dawkach resztę witamin jakimś kompleksowym preparatem. Bliznami się nie przejmuj, tym zajmiesz się jak już wyprowadzisz twarz z ostrego trądziku. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
udaj się na oczyszczanie twarzy do centrum kosmetycznego http://www.ckesthetica.pl/ w Piasecznie i na pewno ci pomoże. szkoda wydawać kasy na kremy, żele do mycia. Lepiej oczyścić twarz głęboko i perfekcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawracający trądzik może być oznaką problemów hormonalnych albo złej diety na przykład.. rozumiem, że miałaś wykonywane wszystkie badania pod tym kątem? czasem przyczyna leży głębiej.. a jak z dietą? ostre czy słodkie rzeczy nieraz sieją postrach na naszych twarzach :/ leczyłam się bardzo długo różnymi specyfikami.. i w końcu ciocia podpowiedziała mi, że skoro nie mam nic do stracenia to żebym spróbowała mydła Aleppo (nie mogłam znaleźć go akurat w żadnej mydlarni w moim mieście więc zamówiłam z topdrogeria.pl) i efekty widoczne były po 3 tygodniach :) pięknie wygoiło wszystko i wyciszyło stany zapalne. dziś już nie mam problemu z trądzikiem ale nadal jak pojawia się jakiś nieprzyjaciel to go używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobny problem. Pomimo dojrzałego wieku, nie mogłam poradzić sobie z wypryskami. Stosowałam różne preparaty, ale żaden mi nie pomagał. Obecnie używam zwykłych kosmetyków Biodermy, które zniwelowały mój trądzik o jakieś 70%. Do mycia stosuję: http://www.apteka-melissa.pl/apteka/produkt/3950/bioderma-sebium-antybakteryjny-zel-do-mycia-twarzy-500-ml.html, nie wysusza mi skóry. Pod podkład stosuję: http://www.apteka-melissa.pl/apteka/produkt/1093/bioderma-sebium-pore-refiner-korygujacy-preparat-zwezajacy-pory-30-ml.html. To najlepszy preparat, jaki miałam okazję używać. Twarz nie błyszczy mi się przez cały dzień. Naprawdę polecam, spróbuj, może i Tobie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtamara
Ja pierwsze pozytywne zmiany w wyglądzie, po tym jak zaczęłam brać IQface zaobserwowałam mniej więcej po miesiącu brania tych tabletek, obecnie kończę 3 opakowania i praktycznie po trądziku nie ma już śladu, więc chyba o to w tym wszystkim chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1617
Ja miałam podobny problem. Piszę MIAŁAM, bo w zasadzie zostały mi już jedynie drobne ślady, które usunę laserem frakcyjnym. Powiem otwarcie - cierpiałam na bardzo silny trądzik przez 4 lata. Różni lekarze, diety, oczyszczanie skóry, zabiegi z kwasami, miliony różnych maści, lek z grupy tetracyklin - nic nigdy mi nie pomogło na stałe. Zawsze zastanawiał mnie fakt, skąd to się bierze skoro wyniki badań hormonalnych wychodzą w porządku o wszystko inne też dbałam.. Myślę, że nigdy nie przekonam się co było tego przyczyną. Ale do rzeczy. Co mnie wybawiło? Aknenormin. To lek retinoidowy, bardzo kontrowersyjny. Na ulotce skutków ubocznych mamy co nie miara, ale wszystko i tak zależy od naszego organizmu. Ja za miesiąc kończę swoją kurację i wychodzę bez szwanku :) Także jest to nadzieją dla wszystkich równie zdesperowanych jak ja. Mogłabym dużo opowiedzieć w tej kwestii, ale raczej nie na forum. Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać, proszę poprosić o to w komentarzu :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam juz w którymś momencie zrezygnowalam z samodzielnej walki z trądzikiem, bo kupowalam rozne specyfiki, ktore totalnie nic nie dawały :/ kumpela z pracy mi podrzucila namiary na swojego dermatologa z http://www.med-expert.pl/ i tam poszłam na konsultacje. Dostalam ttroche mocniejszy lek na recepte i on dopiero przyniósł efekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam kiedyś na konsultacji w gabinecie u kosmetyczki naturalnej. W skrócie, musiałam ograniczyć niektóre pokarmy np. ser, mleko, a tkaże kupić w aptece witaminy i suplementy (m.in. cynk) do tego kupiłam zestaw produktów szwedzkich na trądzik np. http://lavendic.pl/nawilzanie/964-wise-naturalny-krem-do-cery-tradzikowej-i-tlustej-balans-50ml.html Możecie wierzyć lub nie, ale moja skóra była nie do poznania po 2 tygodniach. Pamiętajcie - żadnego mydła, żeli ze sklepowych półek - zamiast tego jakieś delikatne mleczko, które nie wysusza. Ja się przekonałam, że można z trądzikiem walczyć, ale niestety trzeba mieć silną wolę, bo trzeba odstawić ulubione słodycze i jogurciki no i same kosmetyki nie są tanie, ale myślę ,że można też znaleźć tańsze zamienniki do wise, tylko trzeba poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana bardzo długo męczyła się z trądzikiem, pomimo że 18 już dawno skończyła...byłam załamana nic nie działało...chodziłam od dermatologa do dermatologa...aż kiedyś przypadkiem poszłam na peeling i kosmetyczka poleciła mi taki specjalny zabieg...tu masz wszystko http://klinika-esthetique.pl/prx-t33/. Na poczatku nie bardzo wierzyłem...a tu proszę w chwili obecnej mam piękną czysta buzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trądzik to nie koniec świata.Chociaż w pewnym wieku może to tak wyglądać.Ale można sobie z tym poradzić stosując tabletki takie jak IQFACE.Tydzień po tygodniu stan mojej skóry się poprawiał ąz po trzech miesiącach miałam cerę idealną.Ważne jest to że po tych tabletkach nie ma ponownych wysypów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele zabiegów kosmetycznych, które pomagają pozbyc się trądziku. Ja miałam np.zabieg leczniczy Thalgoderml, ale wiadomo nie każdego stać żeby co tydzień wydać 140 zł, dlatego są jeszcze tańsze zabiegi: www.beautypremium.pl/aktualna-oferta-i-cennik/tradzik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iq oszustwo!!! W "waszym" wątku już wyszło, żeście naciągacze, to teraz inne zaśmiecacie? Proszę: ww.f.kafeteria.pl/temat/iqface-opinie-p_5884783/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×