Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akukukuku

jak usunąć odcisk na stopie help me

Polecane posty

Gość akukukuku

mam juz go z dwa miesiace i stosowalam jakas masc tania ale caly czas go mam i jest bolesny niby przysychal troche ale dalej sie odnawia chce uniknac lekarza o ile to mozliwe wiec moze ktos ma rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pójdź do pedikiurzystki
ona fachowo i bezboleśnie Ci go usunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukukuku
a moze ktos wie o jakiejs dobrej masci na to dziadostwo bo juz sie mecze 2 miesiace mam jakas tania ale to chyba badziewie wiec dzis pojde i cos kupie co myslicie o plastrach no i jak usunac ten odcisk samemu prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość use
A jak sobie poradziłaś z niemyciem tego miejsca przez tydzień? :O To w ogóle możliwe? U mnie sprawdzają się plasterki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedi13
mam odcisk na podeszwie stopy probowalam wszystkiego nawet z firmy scholla i nic, umiejscowil sie na poduszce stopy nie moge chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to napewno odcisk
po piszesz "przysechl"... A przeciez odciski z reguly sa suche chyba? Mi pomogly plasterki na odciski... Odmieklo i odpadlo samo. Taka dziura zostala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani125
pomoc chce uniknąć lekarza i bólu! pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawalerka
z tymi odciskami to jest isnty horror!!! Ja mam juz jeden od 3 lat i nic mi nie pomaga :((( Stosowalam Acerin,masc Sholla i inne niby dobre specyfiki. pomagaja tylko z zewnatrz a korzen odciska i tak pozostaje i ciagle odrasta! szalu mozna dostac. Chyba go sobie wygryze :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anazja
kawalerka, jak ja Cię rozumiem, ja mam od 6lat, raz usunęłam, ale korzeń pozostał i nowy się zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiaaaaaaaaaaaaaa
Mam podobny problem... Już nie wiem co mam z tym zrobić! Ten odcisk nie boli mnie przy chodzeniu, ale czytałam już wiele artykułów, że im dalej tym gorzej, korzeń się rozrasta i trudniej sobie z nim poradzić... Miałam nadzieje, że zejdzie po plastrach, maściach, moczeniu stóp itp itd a tu nic... Co robić?! Czytałam, że zabieg u chirurga nie zawsze się udaje i jest okropnie bolesny, dostaje się zwolnienie na przynajmniej 14 dni i lepiej wtedy w ogóle nie chodzić! Ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monionek
Ja mam odcisk od ok. pół roku i wczoraj poszłam do dermatologa oczywiście prywatnie , bo tak jest pewniej . Zresztą ten lekarz jest już sprawdzony przez moją mamę , po której odziedziczyłam ten problem . Stosowałam też różne plastry i jakieś zmiękczacze , ale tak jak wam ten strupek odchodził , lecz korzeń zostawał . masakra . Miałam to zrobione ciekłym azotem .. Okropny ból . potem bolało tak jeszcze przez ok. 2 godziny .. myślałam , że umrę z tego bólu . Potem ból się zmniejszył , ale i tam męczył .. to było takie odczucie jakby ktoś gorącą igłę wkładał i wyciągał ze stopy . Przeszywający ból . Dzisiaj zrobił mi się pęcherz , który musiałam po wcześniejszym wymoczeniu nóżek przekłuć . Wyleciała woda i teraz mam plasterek . Za dwa tygodnie kontrola i to samo . :( Mojej mamie pomogło , więc mam nadzieję , że mi również. Według mnie lepiej zrobić coś raz , a porządnie .. teraz poboli ale potem będę miała spokój . Nie ma co bawić się tyle lat i podrażniać sobie zdrową skórę. Ja w życiu nie czekałabym 6 lat .. Już dawno mogłabyś zapomnieć o odciskach . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi_relka
czesc. mialam usuwany odcisk we wrzesniu, dokuczl wiec wybralam sie do chirurga i za tydz mialam juz zabieg. Nie spodziewalam sie ze znieczulenie az tak boli!!! byly 2 zastrzyki na znieczulenie miejsca i nerwow czy jakos tak mi to tlumaczyl. Trawlo to moze minutke ale bol okropny, pozniej juz nic nie czulam. za 2 tyg bylo sciagniecie szwow, mialam te 2 tyg siedziec w domu ale przy rocznym dziecku to wolalam isc do pracy i siedziec przy biurku niz latac za malym szatankiem na jednej nodze. Na moje nieszczescie nadepnelam na klocek raną ale dzieki bogu nic sie nie rozeszlo, wszystko byl ok. ale najgorsze w tym jest to ze to g.... mi odroslo i boli jeszcze bardziej niz zanim usunelam. Poki co kupilam Acerin i sprobuje tym sposobem zanim udam sie na stol ale nie wyglada to za dobrze.... :( wiem juz jak to wyglada i na sama mysl o znieczuleniu robi mi sie niedobrze :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadasdasd
to są modzony poczytajcie sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak już coś to są modzele a nie modzony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam odcisk na podeszwie stopy .co sobie sama wymoczylam i wycielam to odrastal. skorzystalam z pomocy kosmetyczki -tak mi poradzono i od paru lat mam spokoj. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:) miałam tak samo to się nazywa brodawka albo kurzajka:) ja już na zabieg bylam umówiona ale wyleczyłam sama w ciągu niecałych dwuch tygodni:) a robiłam tak:) do malego słoiczka wlałam ocet a do niego rzuciłam kilka małych skorek z cytryny musza być male tak tylko żeby tylko na ten odcisk nałożyc nie można poza odcisk po skórę to wypali -zakręciłam to i zostawilam na 24 godziny. No później zaczelam kurację wieczorem moczyłam nogi w siemieniu lnianym a później na brodawke nakładałam ta moczona w ocie skórke z cytryny zaklejałam i zawijalam nogę tak żeby w nocy nie spadło tylko uwaga może szczypać rano ściągałam smarowalam Brodactivem i wieczorem znowu moczyłam w siemieniu i tak przez kilka dni skóra na tej brodawce może się robic miękka więc ja ją obcinaczem obcinałam i tak przez kilka dni dopóki nie pokazało się coś czarnego to sa korzenie i żeby pozbyć się brodąwki trzeba je ta skórka z cytryny wypalic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z odciskami to najlepiej udać się do specjalistycznego gabinetu i usunąć je skalpelem i dłutkiem. Trzeba też zastosować odpowiednie odciążenie, aby problem nie powracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może piszę za późno. Nie wiem, ale powiem wam, że njlepiej jest posmarować cytryną. Oczywiście należy to robić już na świeży odcisk, ale na stsrszy też nie zaszkodzi. ~ podpowiedział mi to pewien afro-amerykanin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podolog czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Męczyłam się z odciskiem jakieś 3 miesiące i kiedy czytałam że ktoś ma odcisk kilka lat byłam w szoku. Używałam różnych plastrów, maści, ABE, kładłam na odcisk cytrynę, namaczałam stopy i próbowałam go wyskrobać, ale nic to nie dawało. Już miałam zapisywać się do dermatologa (a wpisy tutaj się pojawiające nie zachęcały mnie do tego a raczej jeszcze bardziej przybijały) kiedy babcia powiedziała, bym użyła czosnku. Wieczorem po namoczeniu położyłam drobno posiekany czosnek na odcisk, zakleiłam plastrem, poszłam spać, rano wstałam, pomoczyłam stopę, znowu czosnek i na noc jeszcze raz. Rano wymoczyłam nogę i rdzenia pozbyłam się bez problemu pęsetą. Jeśli więc ktoś też używał tych wszelkich specyfików z aptek i na nic się one zdały, polecam czosnek. "Kuracja" trwała jedynie dwa dni, a z maścią i płynami męczyłam się po tygodniu każde, bez efektu. Mam nadzieję że ta metoda podziała też na innych! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostępne są różne preparaty na odciski w formie płynów, maści lub plastrów. Specjalne plastry zmiękczają odciski i przynoszą ulgę. Należy poczekać, aż odcisk stanie się miękki i łatwy do usunięcia. Modzele można ścierać specjalną tarką, ale wcześniej należy wymoczyć stopy w wodzie z solą lub mydłem. Nie wolno ścinać nożykami, bo można doprowadzić do zakażenia. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to można: wcierać olejek rycynowy, który powoduje zmiękczanie nagniotków, skórka cytryny lub ananasa położona na odcisku, na noc okłady z kwasu chlebowego i moczenie stóp w odwarze z płatków owsianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie wczoraj zrobił odcisk (modzel) a teraz sie obudziłam bo boli jak nie wiadomoco! A ja mam takie szczęście że zazwyczaj wszystko kończy się lekarzem. Po tym jak mama mi nakuła to napełlnił się znowu :-( . Dziś będe próbować plastrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo prosze o pomoc, kupilam plastry w aptece na sztuki i z tego wszystkiego nie zapytalam jak to mam naklejac czy tylko na ten rdzen odciska czy caly ten plaster w moim przypadku trojkatny, ktory mi zajmuje pewna czesc stopy poza odciskiem. czy jak go odkleje nie odejdzie mi cala skora z pod tego plastra?? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOkrop
Skuteczny jest sok z jaskółczego ziela (chwast rosnący na rowach i w lasach kwitnie na żółto) ja wykopałam i wsadziłam do doniczki - najwięcej soku wydziela wiosną ale można go stosować z powodzeniem cały rok. DZIAŁA!!! Na odciski (stosuje się do skutku - pozostawia na skórze brązowe przebarwienie) na kurzajki a także na MIĘCZAKA ZAKAŹNEGO - REWELACJA!!!!!!!!!! Tak wyleczyłam syna a byliśmy przerażeni - po roku walki środkami medycznymi tylko się dziadostwo rozsiewało. Przeczytaliśmy taką poradę na jakimś forum i po 2 tygodniach mieliśmy problem z głowy. Na odciski też pomaga POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie BRODACID jest to bardzo dobre i pomaga !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam tylko i wyłącznie usuwanie odcisków na stopach u specjalisty, czyli w gabinecie podologicznym. To nic nie boli, trwa krótko i daje bardzo dobre efekty. Sama kiedyś próbowałam różnych domowych sposobów z kiepskim rezultatem, bo bałam się wizyty u specjalisty. Przeczytałam ten artykuł http://odciski.com.pl/jak-usuwa-sie-odciski-na-stopach/, w którym jest dokładnie opisane, jak przebiega zabieg i się odważyłam. Teraz nie wiem, czego się obawiałam :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli odciski Cie bolą to można stosowac krem znieczulający z lidokainą. Ja swój kupilam na www.naporost.pl i stosowalam przy usuwaniu pieprzyka na nosie. Wiem ze działałby również na odciski bo on jest do smarowania na skórę. Więc jeżeli boli to pomoże. Jeżeli za to chodzi o zdjęcie sobie odcisków to kup skarpety złuszczające skórę i stosuj je na noc. Gdy odcisk zacznie odchodzi i będziesz chciała go zdrapać sobie to też możesz stosować krem znieczulający bo uczucie nie jest przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa Kredka1
Zależy co nazywamy odciskiem, bo ludzie mają tendencję do wszystkiego co się pojawia na stopach nazywania odciskiem. Najczęściej to są modzele czyli takie uszkodzenia techniczne, że tak powiem. Jak się nosi zbyt długo za małe buty to w miejscu największego ucisku pojawi się taki zgrubiały odcisk, fajnie sobie z nimi radzi elektryczny pilnik scholla, ręcznie można by godzinami szorować, żeby osiągnąć zadowalający efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekW
Polecam 2w1 Ekspresowy aplikator na odciski Scholla zawierający skrobaki do odcisków i zrogowaceń oraz aplikatory z płynami zmiękczającymi. To są rzetelnie opracowane minitechnologie do usuwania odcisków. Po 3. podejściach odciski na obu moich stopach zostały wyeliminowane. Ulgę przynosi już pierwszy zabieg, aplikator kupiłem w drogerii Rossmanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×