Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klakussss

jak zażywać ostropest plamisty ?

Polecane posty

Najlepiej kupic w sklepie eko lub sklepie zielarkim, stosowanie ostropestu w tabletkach zawiera mniej wartosci odzywczych, najlepiej przyjmowac surowy popijajac woda.Ja stosuje juz od jakiegos czas, codziennie lyzeczke, plus codziennie herbatka z klacza perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roneta
Ekstrakty ziołowe są ekstrahowane z roślin i zawieszono w roztworze, daje wysokie stężenia i łatwo przyswajalne formy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem co pisze, bo wyprobowalam:classic_cool: Pilam gotowy extrakt z kielkow nasion i pilam gotowy zrobiony przeze mnie, juz w samym smaku jest roznica, chociazby intensywnosci i zapachu, poza tym taki extrakt ziolowy mozna sobie samemu zrobic. Alkohol jest zdrowy Twoim zdaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu niechodzi o smak,tu chodzi o dzialanie lecznicze i nie pisz ,ze wyciag jest niedobry ,bo to bzdura,totalna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam ogolnie na temat ostropestu, skoro mozna go spozywac w postaci mielonej lub ziaren to po co kupowac drogie ekstrakty? Mielony tanszy jest gorszy??Czy jak mam to rozumiec?Dlaczego trudno go strawic(mi trudno nie jest)a taki wyciag z niego nie? Tak czy siak uwazam takie gotowe specyfiki za wyludzanie pieniedzy od naiwnych ludzi, ktorzy czesto zrobia wszystko by wyzdrowiec, wszystko, ale nie to co slyszne!:classic_cool: oczywista rzecza jest ze wiele ziol trzeba zaparzyc przed zastosowaniem, ale wiele z nich mozna tez spozywac na surowo, mieloc je np.korzen mniszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..... i znowu nie rozumiesz.....przykro mi ,nie czytasz ze zrozumieniem.Wyciag ,czyli exstrakt jest biologicznie bardziej dostepny,jak ci to wylumaczyc...nie jednak nie bede tlumaczyc.Przeczytaj j raz moze wtedy bedziesz wiedziala co chcialam przekazac.Nie pisze ,ze jest zly ten mielony,ale exstrakt jest biologicznie bardziej dostepny. pozdrawiam Cie do widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zażywam olej z ostropestu. Najlepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością, w aptekach niestety jest trudno dostępny. Sama stale kupuję w sklepie internetowym olej zielony nurt. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Właśnie dotarł do mnie ostropest.Zamówiłam ziarnisty i czytając Wasze wpisy zbaraniałam jeśli chodzi o sposób podania. Jedni piszą, by parzyć, inni by gryźć w całości, a jeszcze inni radzą mielić.Bądź tu człowieku madry i pisz wiersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewka
No właśnie, ja też zgłupiałam. Niektórzy zażywają stale inni najdłużej 2 tygodnie, to jak brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupcie sobie KARCZOCHa jest to super lek na watrobe!!!!Polecil mi ja lekarz..tabletki nie drgie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
etam lepiej sode pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to ta od sody czyli ortograficzna sie odezwała,a miałas juz isc spac co z Toba??nie mozesz sie rozstac z Adasiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to Adas moze lansować sode jak ortograficzna wlazła bezczelnie na topik i zaczeła lansowac sode ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie facetowi to babie wyprasowano mózg,mało,wymaglowano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mietek123
Skończyło się jak zwykle - wiocha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasiona ostropestu plamistego zawierają około 5% sylimaryny, z której wytwarzane są leki stosowane w leczeniu chorób wątroby. Sylimaryna wykazuje niezwykły wpływ na funkcjonowanie wątroby – odtruwający, przeciwzapalny, a także stymulujący regenerację i wytwarzanie nowych komórek. Chroni wątrobę przed negatywnym wpływem wielu trucizn, m.in. alkoholu, pestycydów, a nawet muchomora sromotnikowego. Oprócz sylimaryny, żywe, zachowujące zdolność kiełkowania nasiona ostropestu plamistego zawierają także ważne dla naszego zdrowia substancje czynne – aminy biogenne, kwas stearynowy i palmitynowy. Wykonanie koktajlu Wykonanie koktajlu nie jest ani trudne, ani pracochłonne – przy odrobinie wprawy nie pochłania więcej czasu, jak trzy minuty. Cały proces jest rozłożony na trzy kroki: Krok pierwszy: Do młynka do mielenia nasion (lub młynka do kawy) wsypujemy po łyżce stołowej: niełuskanych pestek dyni, niełuskanych pestek słonecznika, siemienia lnianego. ortopest plamisty Następnie całość mielemy na drobny proszek. Krok drugi: Zmielone nasiona wsypujemy do miksera, zalewamy niewielką ilością wody (by przykryła zmielone nasiona), dodajemy miód oraz owoce bądź warzywa. Całość miksujemy około minuty, aż mikser będzie wydawał jednostajny dźwięk świadczący o uzyskaniu jednolitej papki. Krok trzeci: Na koniec dolewamy taką ilość wody, by uzyskać 250 - 300 ml napoju, i przez kilkanaście sekund miksujemy, do uzyskania klarownego płynu. Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne związki organiczne zostają g***townie uaktywnione. Ponieważ w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystać w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl należy wypić stosunkowo szybko – w ciągu powiedzmy kwadransa od jego przyrzadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś kupiłam w aptece ostropest plamisty. Ku mojemu zdziwieniu czytam, że są to zioła do kąpieli. Czy ja te nasiona-owoc mogę zmielić i pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywi ście ze zmielic i jesc a nie pic :) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo zastanawiałam się, że może do kąpieli to są nasiona gorszego gatunku. Jeśli tak to zmielę i dosypię do jogurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnie tu
a powiedzcie mi moi drodzy czy przy nadciśnieniu i regularnym braniu leków można ostropest stosować? jesteście kopalnią wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościnnie tu - a nie lepiej zapytac o to lekarza,a nie zasiegac porady u ''laików'' /nie ubliżając nikomu wiedzy/.Jest coś takiego jak google,gdzie można sobie wpisac żądane pytanie i wyjdzie ci tyle odpowiedzi,że będziesz zdziwiona.Możesz wejsc też na commed.pl i carbomedicus.pl , tam informacji udzielaja własnie lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby, która pisała że na ziołach była informacja że są do kąpieli. Może kupiłaś ostrożeń, a nie ostropest. Nazwa podobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie rację ,że różne sposoby zażywania Ostropestu powodują mętlik w głowie a odpowiedź jest prosta .Gdy masz pełne i zdrowe uzębienie to możesz nasiona gryźć bo osoba z protezą lub z brakami zębów odpada .Można Ostropest w proszku zażywać łyżeczkę popijając płynem w trakcie jedzenia od 1 do 3 łyżeczek dziennie . Można Ostropest w ziarnach zmielić w domu i masz jako świeży gdyż świeżo mielony zachowuje wszystkie dobroczynne składniki nasion bez ich stopniowego utleniania się . Straty dłuższego przechowywania zmielonego proszku są większe .Ja kupiłam niedrogo młynek do ręcznego mielenia i mielę tyle ile potrzebuję na dzień. Wydaje mi się ,że krótkie mielenie ziaren w młynku elektrycznym też jest dobre ale zbyt długie mielenie powoduje nagrzewanie mielonego proszku .Jeżeli chodzi o czas leczenia i regeneracja wątroby ,odtrucie to najlepiej stosować go minimum 5 miesięcy nawet do roku oczywiście w wyższych dawkach np. 2 lub 3 x1 łyżeczka gdy mamy poważniejsze problemy z wątrobą . Błache dolegliwości ,niestrawność ,dla lepszej pracy wątroby i woreczka żołciowego ,nadużywanie leków ,alkohol częściej niż okazjonalny - wystarczy 1 łyżeczka przy głównym posiłku przez kilka miesięcy ale znam osoby zażywające go profilaktycznie stale. Co do parzenia nasion nie wypowiadam się bo takiej metody nie stosowałam ale uważam ,że nasiona dobrze żute i pogryzione jak i te sproszkowane przez producenta spełniają swoje funkcje w dacie ważności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa który pisał "tam informacji udzielaja własnie lekarze." nie czytajcie laików .Problem jest w tym ,że lekarze przepisują tabletki lub drogie leki a my na tym forum odpowiadamy w temacie tego forum jak w tytule . Jesteśmy zaintersowaniem leczeniem naturalnym a w tym przypadku stosowaniem nieprzerobinego i nietabletkowanego Ostropestu którego lekarza z reguły nie polecają . Problem jest w tym ,że gdyby lekarze zawsze byli skuteczni ,mieli czas na doradzanie w granicach 15 minut wizyty pacjenta w gabinecie i nie byłoby przypadków ignorancji lub lekceważenia ze strony medyków - zapewne nie byłoby poszukiwania wiedzy ,dokształcania się ,dyskutantów na takich forach i Doktora Google . Dziwię się polemiki ze strony gościa gdyż to forum jest lekkie , proste ,pomocne w pytaniu a więc insynuacje i kierowanie po wiedzę do lekarzy jest bez sensu i nielogiczne . Co mają zrobić zaintersowani lub chorzy w poważniejszych tematach na innych forach - szczególnie gdy "walczą "o wyleczenie lub są leczeni nieskutecznie lub są niediagnozowani w zupełności ze względów oszczędnościowych czy z braku wiedzy medyka lub tracą zdrowie spowodu jego rutyny - nie czytać i iść do medyka z przypadku czy z polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa który pisał "tam informacji udzielaja własnie lekarze." nie czytajcie laików .Problem jest w tym ,że lekarze przepisują tabletki lub drogie leki a my na tym forum odpowiadamy w temacie tego forum jak w tytule . Jesteśmy zaintersowaniem leczeniem naturalnym a w tym przypadku stosowaniem nieprzerobinego i nietabletkowanego Ostropestu którego lekarza z reguły nie polecają . Problem jest w tym ,że gdyby lekarze zawsze byli skuteczni ,mieli czas na doradzanie w granicach 15 minut wizyty pacjenta w gabinecie i nie byłoby przypadków ignorancji lub lekceważenia ze strony medyków - zapewne nie byłoby poszukiwania wiedzy ,dokształcania się ,dyskutantów na takich forach i Doktora Google . Dziwię się polemiki ze strony gościa gdyż to forum jest lekkie , proste ,pomocne w pytaniu a więc insynuacje i kierowanie po wiedzę do lekarzy jest bez sensu i nielogiczne . Co mają zrobić zaintersowani lub chorzy w poważniejszych tematach na innych forach - szczególnie gdy "walczą "o wyleczenie lub są leczeni nieskutecznie lub są niediagnozowani w zupełności ze względów oszczędnościowych czy z braku wiedzy medyka lub tracą zdrowie spowodu jego rutyny - nie czytać i iść do medyka z przypadku czy z polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy zazywanie ostropestu moze wplynąc na skrocenie krwawienia w czasie miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×