Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem naprawde noooo

jaka antykoncepcja najzdrowsza i skuteczna?

Polecane posty

Gość nie wiem naprawde noooo

wlasnie naczytalam sie z roznych zrodel jak to lekarze sa przekupwoani przez firmy farmaceutyczne, i wogole jakie to wsyztsko zaklamane, wiecie ze zlaozyciel firmy bayer(od aspiryny) dzialal w oswiecimu robiac doswiadczenia na ludziach? to wsyztsko straszne i zaklamane. co do tabletek antykonc. to przeczytalam ze powoduja wiele nowotworow a takze maja dzialanie wczesnoporonne, ze to tak naprawde najwieksza trucizna jaka wymyslono na swiecie a wszyscy nam wmawiaja ze tak jest ok, bo najwazniejsze to dzieci nie miec..moze znacie jakies naturalne metody? o co chodzi z tym kalendarzykiem bo nie wiem do konca? sa jeszcze jakies naturalne metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najskuteczniejsza jest
Abstynencja seksualna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalendarzyk obliczasz dni polode nie plode owulacje jesli miesiaczkujesz regularnie oczywiscie wsumie to mam na necie takie i narazie jest oki :) i wylica kiedy dostane okres i sie zgadza co do dnia tylko, ze to maluzenski na planowanie rodziny ,ale widac kiedy sa dni plodne lub nie plodne http://piekielko.info/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdrerereee
wielkie dzieki! nie mialam nawet pojecia ze cos takiego jest w necie:) tylko ja mam problem bo mam dosc nieregularne miesiaczki..tzn od jakis dwoch meisiecy dopiero regularne , wczesniej np mialam ok 15 a w nast meisiacu ok 7.teraz mam zaraz na poczatku miesiac, nie wiem jak dlugo mi sie to utrzyma. w kazdym razie dzieki wielkie. bede to stosowac plus prezerwatywa...o ile oczywiscie juz ede miala regularne cykle no i zaczne wpsolzyc hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanie to sobie można
wsadzić w cztery litery... Ta metoda jest chyba najgorszą istniejącą i o najmniejszej skuteczności. Wystarczy stres, przeziębienie i obliczenia biorą w łeb... Jeśli chodzi o wyznaczanie dni płodnych to tylko npr: http://www.npr.pl/ czyli obserwacja śluzu i pomiar temperatury co dziennie. Po obserwacji 12 cykli można tej metodzie zwykle zaufać. Oczywiście kwestie indywidualne tutaj wchodzą w gre, jak również poprawnośc interpretacji i regularnośc życia. Mozna też stosować specjalne urządzenie ktore na podstawie pomiaru temperatury i zapisacych cykli Twoich i ilus tam kobiet na świecie wyznacza dni płodne i nie, nie pamiątem nazwy ale droga zabawka rzedu kilku tysięcy. A moim zdaniem najlepszą metodą jest gumka, do póki nie pęknie lub się nie zsunie A tabletki nie działają wczesnoporonnie, kiedyś jednoskłądnikowe tak działały, dwuskładnikowe już nie. One blokują owulacje co na USG u lekarza widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem naprawde noooo
to moze jednak nie sa az tak zle te tabletki? ale tyle sie naczytalam o ich negatywnych stronach..o tym ze ejstesmy robieni w konia na wlasne zyczenie...ja mam nieregularny ten okres wiec sie dygam troche;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyliczanie to sobie można
Antykoncepcja hormonalna to nie cukierki i trzeba się nad nią powaznie zastanowić. Do tego badać krzepliwość, poziom cholesterolu i robić próby watrobowe. Większośc kobiet nie ma po nich problemów żadnych, ale sa wyjatki które mają później problemy z wagą, hormonami, krzepliwością itd. Jest to dobra metoda dla par absolutnie nie mogących sobie pozwolic na dziecko, które prezerwatywie zufac nie umieją i się boją. Ale na dłuższą metę stosowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
Lady Comp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanka wodyyyyyyyyy
cyt.: znacie jakies naturalne metody? o co chodzi z tym kalendarzykiem bo nie wiem do końca? sa jeszcze jakieś naturalne metody? +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ odp.: najskuteczniejszą naturalną metodą antykoncepcyjną jest szklanka zimnej wody zamiast, buaaahhhha. A tak serio to polecam t."Antykoncepcja lub prokreacja" , co znajdziesz w necie pod hasłem: "vademecum zdrowia- jak żyć żrby żyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hummingbird hearbreak
ja wogole nie uprawiam seksu, ale planuje i sie zastanawiam jaka metode wybrac....czy jak powiem facetowi ze nie chce brac tabletek wezmie mnie za jakas nawiedzona? sama juz nie wiem co tu wymyslic....za dlugo juz jestem bez seksu, a cos z zycia trzeba miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
".czy jak powiem facetowi ze nie chce brac tabletek wezmie mnie za jakas nawiedzona" Jakby wziął to ja bym takiego faceta w dupę kopnęła. Ciekawe czy oni by tak chętnie te tabsy brali, gdyby były męskie... :D Ew. mu powiedz, żeby on sobie coś tam podwiązał i będziecie mieć spokój!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hummingbird hearbreak
no wlansie niby tak ale teraz wiecie jak jest..wsyztskie laski biora, a jak ktoras nie chce to wydaje sie ze jest zacofana. .. mam naprawde fajnego faceta, nie chcialabym zbey to nas poroznilo, zwlaszcza ze tak naprawde brak dobrych zamiennikow .ja mam dosc nieregularne meisiaczki i jestem bardzo emocjonalna osoba..balabym sie metody naturalnej;( sama juz nie wiem co tu wybrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
Ja nie biorę i nie czuję się zacofana... :) Właśnie czuję się nowoczesna, bo nie chcę truć swojego organizmu, a podobno teraz w modzie jest zdrowy tryb życia prawda?:) Mój mężczyzna nawet nie mówił, żebym brała, to była moja decyzja. Jeśli to jest miłość to na pewno nie będzie miał pretensji, bo nie ma o co. :) a żeby współżyć z npr, wcale nie trzeba mieć regularnych okresów! ;) Bo tu nie chodzi o kalendarzyk, ale metody termiczno-objawowe. Możecie je połączyć np. z prezerwatywami. Ja po ślubie planuję całkowicie przejść na NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
Ja nie biorę i nie czuję się zacofana... :) Właśnie czuję się nowoczesna, bo nie chcę truć swojego organizmu, a podobno teraz w modzie jest zdrowy tryb życia prawda?:) Mój mężczyzna nawet nie mówił, żebym brała, to była moja decyzja. Jeśli to jest miłość to na pewno nie będzie miał pretensji, bo nie ma o co. :) a żeby współżyć z npr, wcale nie trzeba mieć regularnych okresów! ;) Bo tu nie chodzi o kalendarzyk, ale metody termiczno-objawowe. Możecie je połączyć np. z prezerwatywami. Ja po ślubie planuję całkowicie przejść na NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykoncepja to wspólna decyzj
Jesli facet nie rozumie ryzyka wypływającego z niej i strachu kobiety, to ja bym takiego faceta rzuciła. Antykoncepcja nie jest łatwym wyborem. Zdecydowanie odradzam metodą naturalną - tzn możesz sobie obserwować itd ale rok czasu zajmie ci nauczenie się tej metody i co tutaj duzo mówić, dla par które nie planują póki co wspólnie zycia, ślubu itd ta metoda jako samodzielna odpada zupełnie. Polecam przede wszystkim prezerwatywy - jak peknie to do lekarza po escapelle, choć mnie np nigdy nie pękła żadna i mam nadzieję że tak zostanie. Warto wybierac te ze środkiem plemnikobójczym i napisem "testowane elektronicznie". Do tego możesz dołożyć właśnie npr - w dni płodne możecie się powstrzymać od seksu w razie gdyby gumka miała pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna to nazwac NPR-em dla leniwych,ale zasada ta sama tylko komputerek cyklu sam wszystko zapisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
AGA UK 2000zł, ale jaka inwestycja! ;) Jakby przeliczyć na prezerwatywy to się zwróci po ok. 650 stosunkach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
A Ty stosujesz?:) Bo my z chłopakiem jesteśmy zdecydowani i po ślubie od razu kupujemy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hummingbird hearbreak
wow super, nie mialam pojecia o tym..jakbym miala tyle aksy to od razu bym kupila..w takim razie moze sie wstrzymam az sobie kupie a do tego czasu rpezerwatywy i zwykla obserwacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolkaaaaaaa
Jak przeciwdziałać stresom? DEFINICJA STRESU (med.): stan ustroju wywołany każdym szkodliwym bodźcem o odpowiednim natężeniu (stresorem), np. wtargnięciem bakterii chorobotwórczych, urazem, wstrząsem psychicznym. Stresory wpływają pobudzająco na wydzielanie hormonu przedniego płata przysadki mózgowej kortykotropiny (ACTH), aktywizującego korę nadnerczy, zapoczątkowując w ten sposób reakcje alarmową (uruchamianie sił obronnych organizmu). Wszystkie nieswoiste odczyny składają się na ogólny zespół adaptacji ustroju, ze wzmożonym wydzielaniem kory nadnerczy, przebiegający w trzech fazach: reakcji pogotowia, okresu obrony (oporu), okresu wyczerpania (ciężkiej choroby prowadzącej nawet do śmierci). DEFINICJA STRESU (psychologiczna): czynniki zewnętrzne, które utrudniają lub uniemożliwiają zaspokojenie potrzeb i wykonanie zamierzonych zadań, zagrażają czymś jednostce lub wpływają na obniżenie poczucia własnej wartości. Cokolwiek przydarzy ci się nieprzyjemnego, zbagatelizuj to, zamiast wyolbrzymiać. Wiele zdarzeń ma tylko takie znaczenie, jakie im przypisujemy. Podchodź do wszystkiego z dystansem. Zdarzy ci się kłótnia, upomnienie w pracy, powiedz sobie, że minie tydzień, a nie będzie się o tym mówić. Nic nie jest tak stare jak wczorajsza gazeta. Porażka nic bardziej stresującego. Ale podejdź do tego z filozoficznym spokojem. Powiedz sobie, że to nie porażka, tylko przypadkowe nieporozumienie. Staraj się kompensować stresy czymś przyjemnym. Idź do kina, kosmetyczki lub fryzjera, albo po prostu zafunduj sobie trochę wieczornego spokoju w miłym towarzystwie. W pracy zaczynaj dzień od tego, co najtrudniejsze. W ten sposób nie będzie się to za tobą wlokło. Nigdy nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj, bo będziesz miał(a) wyrzuty sumienia. Ten stres uczyni cię mniej wydajnym. Nie daj się unieść pośpiechowi innych. Rób tyko to, co konieczne i zrezygnuj z niepotrzebnych działań. Lepiej dobrze wykonać jedno lub dwa zadania, aniżeli wiele i nie skończyć żadnego. Do swego codziennego rozkładu wpisz kilka przerw do wykorzystania w dowolny sposób, nie wymagający od ciebie przystosowania się do środowiska, np. zadzwoń do swojego najlepszego przyjaciela, przyjaciółki. Naucz się wyrażać swoje uczucia. Większość ludzi cierpiących na typowe schorzenia stresopodobne nie ma zwyczaju płakać i uważa łzy za oznakę słabości. Profilaktycznie wspomagaj swój organizm magnezem wiedząc, że 1 minuta stresu niszczy 1/2 dziennego zapotrzebowania na magnez, a który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego w tym mózgu, siedliska pamięci i inteligencji. Najlepiej tolerowanym preparatem zawierającym magnez są tabletki musujące pod nazwą "Magnez Plusz", zresztą optymalną dawkę magnezu zawiera proponowana w "Zasadach dietetycznych" tabletka falvitu lub multivitaminy. Z produktów spożywczych duże ilości magnezu zawiera kakao i czekolada. Pamiętaj! Magnez jest niszczony nie tylko przez stres ale również przez kawę i alkohol. Często stosuj relaksację wg zasady: oddychaj równomiernie i spokojnie, następnie stopniowo wydłużaj oddech. Wciągnij powietrze, licząc do czterech, i także licząc do czterech, wstrzymaj oddech - zauważ, jak ogarnia cię spokój. Wypuść powietrze, licząc do czterech i, licząc do czterech wstrzymaj oddech. Wykonaj w ten sposób 10 oddechów, po czym zacznij oddychać normalnie- stwierdzisz, że twój oddech jest spokojny i odprężony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolkaaaaaaa
zeby sie niestresować najlepsza i najzdrowsza jest spiralka, co Wy na to? Ale te jony miedzi wywołujące permanentny stan zapalny śluzówki macicy i w ten sposób nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej, mnie przeraża. Co wy też i na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medeline
Tylko, że spiralka polecana jest kobietom, które już nie chcą mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym spiralki nie dała sobie
załozyć. Dochodzi do zapłodnienia ale nie do zagnieżdżenia - na coś takiego ja bym się nie zgodziła. Jeszcze mieć coś tam i ten stan zapalny? Nie ma mowy:/ Hormony jestem na tak ale z umiarem i rozsądkiem. Spirala nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocorka
ja tez bałabym sie spirali. mam tabletki od zawsze, na Levomine ostatnio zmieniłam bo są tanie i jest dobrze. a jesli chodzi o ryzyko raka, to nie wiem komu wierzyc. jedni mowia ze juz nie ma ryzyka, inni ze jest wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helio33
a widziałyście co się dzieje gdy masz spiralę i zachodzisz w ciąże? jak może ona okaleczyć i uniepełnosprawnić dziecko? tylko tabletki jak dla mnie, o Levomine słyszałam wiele dobrego, także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O takich rzeczach powinno się rozmawiać indywidualnie z lekarzem. Dla każdej z nas co innego będzie lepsze. Ja sama stosuję plastry antykoncepcyjne i jak na razie się sprawdzają doskonale. Metodę zaproponowała mi pani doktor http://gabinetginekologicznybialystok.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllusika
A moze warto dziewczyny też zastanowić sie nad takim rozwiązaniem http://hexanova.pl/ginekologia/caya-diafragma-2/ Kurcze, no jesli któras z Was nie chce stosować hormonów i pamietac codziennie o pigułkach to z mojego punktu widzenia naprawde jest to mega dobre rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×