Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agusiak_

Jaki konkretny preparat na niedobory MAGNEZU?

Polecane posty

Gość Agusiak_

polećcie mi coś sprawdzonego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurs masaz tajski warszawa
czarna czekolada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość primavvera
Aspargin== magnez+potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaniliova
Ja zażywam tabletki MG B6 (magnez + wit B6), albo Asmag Forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnefar np, albo poprostu musujące tabletki. Bo skoro niedobory nie są tak duże, że lekarz nic nie przepisał to taka suplementacja powinna wystarczyć. Odradzam aspargin- potas w nadmiarze jest bardzo niebezpieczny, wiec z nim lepiej nie przesadzać. Możesz też łykać falvit, od razu inne niedobory uzupełnisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooo
idź do apteki i zapytaj farmacetkę. wymieni prawdopodobnie z dziesięć preparatów. wtedy wybierz najtańszy. ot, cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbuś
Anulinka ja uzywam od bardzo dawna Aspargin i jest on super. A o co ci chodzi że nadmiar potasu jest niebezpieczny? Nadiar wszystkiego jest niebezpieczny, nie tylko potasu, ale nawet najpospolitszej witaminy C! Podaj konkrety a nie ogólniki !!! A jak nie wiesz to się lepiej nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potas jest szczególnie niebezpieczny. Wpływa on na dynamikę mięśnia , a szczególnie mięśnia sercowego. Zbyt wysokie stężenia potasu we krwi mogą prowadzić do zatrzymania akcji serca. o podwyższenie potasu nie trudno jak sie ma np.jakies problemy z nerkami. aspargin jest dostepny bez recepty, ale jakiekolwiek inne leki zawierajace potas juz nie. nie jest to duza dawka potasu, ale sam fakt ze jest w tej tabletce to nie powinno sie je zbyt duzo lykac. zreszta po co dostarczac potas jezeli jest on w normie jak mozna uzupelnic sam magnez? aspargin jest raczej przeznaczany dla tych co maja jakies drobne problemy z sercem, a nie do uzupelniania niedoborów magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktochhaa
Anulinka ma rację. Kiedyś też łykałam aspargin, a potem się okazało,że zrobiłam największą bzdurę. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się, że mogło to się skonczyć bardzo poważnie... Na szczęscie w porę odstawiłam go i wszystko wróciło do normy. Więc widzisz nie na każdego tak super on działa. A poza tym kiedyś widziała też w aptece jak kobieta chciała kupić aspargin i pani farmaceutka nie bardzo chciala jej go sprzedać, odradzała , że moze nie powinna, i wtedy dziwiłam się dlaczego skoro tel lek mozna kupic bez recepty, a teraz juz wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
No to spróbujcie np. slow-mag czysty lub z vit. B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdaje się
że rację w tym przypadku na jednak Herbuś. Nawet nadmiar zwykłej witaminki C może mieć tak samo negatywne skutki jak i potas. A tak w ogóle to potas w powoduje lepsze whłanianie się magnezu niż witaminy z grupy B (szczególnie B6). Moja bratowa jest farmaceutką, pracuje w aptece i sama mi poleciła Aspargin jako suplement diety, szczególnie teraz w okresi sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiee
akurat witaminy C to nie można przedawkowac, bo jest usuwana z moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbuś nie ma racji. Nadmiar wit. C wydalasz moczem a nadmiar potasu może powodować zaburzenia pracy serca i całego układu krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozaik
Zbt duże dawki witaminy C są wydalane z moczem ale mogą też powodować jakieś choroby nerek, nie pamiętam jak dokładnie się to nazywa, ale chodzi o to że coś tam się w nerkach odkłada, jakiś wapń czy coś tam. Wię pośrednio Herbuś ma rację. WITAMINĘ C MOŻNA PRZEDAWKOWAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MBE - najwyższa dostępna dawka magnezu w 1 tabletce, dawkowanie raz dziennie, a nie np. 6 tabl., jak w przypadku niektórych preparatów, do tego wit. B6 i wit. E, opakowanie 60 szt. wystarcza na 2 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipek
magne B6-zawiera najwieksza ilosc magn.ze wszystkich dostepnych w aptece,brac w/g ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskoookaa22
Magne-B6 widze, ze cieszy sie powodzeniem;) vit.B6 przyspiesza wchł. Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli chodzi
o nadmiar WIT. C to powoduje on zakwaszenie moczu. ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskoookaa22
jak zakwasza mocz, to spowoduje lepsze wchł. leków zasadowych.. to o interakcje nie trudno z innymi lekami czy pokarmem także żadna vit. nei jest bezpieczna p.s. chyba może też uszkodzic nerki(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelianne
no już nie przesadzajcie z tym przedawkowaniem potasu... Aspargin jest preparatem dostępnym bez recepty, bo zawiera taką ilość magnezu i potasu, która jest bezpieczna, jeśli stosuję się go w ilościach takich, jakie są zalecone na ulotce, czy też przez lekarza. Na sam niedobór magnezu ja polecałabym coś z preparatów typu Magvit B6, Magne-B6 itp, są to może i droższe preparaty, ale magnez występuję tam w postaci mleczanu, który wchłania się najlepiej, a poza tym są to tabletki powlekane, dojelitowe, nie będą więc niepotrzebnie podrażniać żołądka. Proponuję pójść do apteki i zapytać, a na pewno uzyskasz odpowiednią poradę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy lekarz
mi kiedys powiedzial, ze widzial wyniki badan wchlaniania magnezu w roznych preparatach i ze nie warto wydawac kupy pieniedzy na magne B6 (kiedys sie mowilo, ze sie najlepiej wchlania), bo kazdy inny preparat wchlania sie podobnie... najtansze wybrac w aptece radze, magnez jest magnez, dawka powinna byc taka sama, albo bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy lekarz
mi kiedys powiedzial, ze widzial wyniki badan wchlaniania magnezu w roznych preparatach i ze nie warto wydawac kupy pieniedzy na magne B6 (kiedys sie mowilo, ze sie najlepiej wchlania), bo kazdy inny preparat wchlania sie podobnie... najtansze wybrac w aptece radze, magnez jest magnez, dawka powinna byc taka sama, albo bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskoookaa22
super :o czego mnie uczą na tej uczelni? 😠 ale czego się spodziewac po podsręcznikach z 80-tego któregoś tam roku 😠 a jak się napsize coś z internetu np. to już źle... i masz 2... phi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipek, jak to magne-b6 zawiera największą dostępną dawkę? magne-b6 ma 48 mg magnezu w 1 tabl., a MBE 150 mg. no i magne-b6 dawkowanie 3-6 tabl. dziennie, 16 zł/50 szt. na jakieś 2 tyg. szkoda wątroby i kasy. za taką samą cenę masz MBE na 2 mies. po 1 tabl. dziennie i w dodatku z wit. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiak_
Dzięki Wszystkim za wypowiedzi:) kupiłam Magnefar B6, bo akurat był w promocyjnej cenie (100 tabletek za 16zł) :) ale ciekawych rzeczy się tutaj dowiedziałam, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataZ6413
Uzywaliscie leku co sie nazywa Zdrovit Witamina C forte? No bo wyszukiwalam opinii dotyczacych tego produktu i nie wiem co myslec. Moze mozecie cos opowiedziec mi o tym leku? Warto go kupowac, sa dostepne jakies zamienniki? Tutaj jest troche informacji o Zdrovit Witamina C forte: http://www.listalekow.pl/zdrovit-witamina-c-forte/ - uwazacie, ze warto sie tym zasugerowac? Nie chcialabym sie przejechac i zmarnowac bezsensownie czesc swojej wyplaty, dlatego mam nadzieje, ze cos mi doradzicie. Dziekuje z gory za ewentualna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam DOLOMIT,prawidłowa proporcja wapnia i magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Magnez bardzo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego, a więc pieniądze wydawane na suplementy wyrzucamy w błoto. Magnez najlepiej wchłania się przez skórę. Polecam sól magnezową do kąpieli i moczenia nóg, oraz oliwę magnezową zamiast antyperspirantu. Przy dużych niedoborach najlepsze są wlewy dożylne. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×