Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piekace oczka

jakie oklady najlepsze na przemeczone, szczypiace oczy???:(

Polecane posty

Gość piekace oczka

macie moze jakies domowe sposoby ( chodzi mi o jakies napray na oczy np z rumianku czy z czarnej herbaty lepsze) jakies oklady na oczy bo bardzo mnie pieka , , czuje suchosc ... ostatnio mam ciezko z kasa , i kropelek nie kupie ...a cala noc plakalam i nie spalam, takie czuje spuchniete, obolale, pieka mnie .. nosze okulary i tez soczewki jednodniowe ( ale to tylko okazjonalnie ) zawsze jakies kropelki sobie kupuje no i musze wybrac sie do okulisty... ale ostatnio przechodze ciezki okres i chcialam jakies wyprobowane okladyy zrobic ... czy te z rumianku nie wysuszaja oka? slyszalam ze z czarnej herbaty najlepsze ? dodam ze duzo pracuje przy komputerze tez , a wieczorem tv, a oczy sa po prostu przemeczone ..pieka mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekace oczka
pomoze ktos ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbbbbbbbccccc
zel ze swietlikiem, z domowych wlasnie herbata, rumianek( chyba nie ma znaczenia czy biala czy czarna, a rumianek nie wysuszy ew rozjasni rzesy!!) , plasterki swiezego ogorka- wszystko to schlodzone , prosto z lodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekace oczka
a napary z herbatki to cieple nakladac czy schlodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekace oczka
bo ja kiedys wlasnie z rumianku i ktos mowil ze wysusza, i takie cieple nakladalam .... a chce wlasnie z herbaty zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup sobie świetlik
według mnie najlepszy na oczy jest świetlik - kupujesz w torebkach i nakładasz ciepłe na oczy. Mozesz przemywać też naparem ze świetlika. Oprócz tego, chyba najtańszą opcją jest ta czarna herbata - też ciepłe torebki na oczy. Rumianku nie trawię, bo mnie strasznie uczula. ALe jak ty nie masz problemu, to próbuj. Typowym "naocznym" zielem jest właśnie świetlik lekarski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revvolvver
sól fizjologiczna do kupienia w aptece za 2 zł i embargo na monitory masci wszelakiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup zwykłego świetlika za 7 zł - jest naprawdę dobry na takie objawy - bo nawilża oko. Ale uważaj na te kropelki - bo one ... uzależniają oko niestety, i później ciężko sobie ich odmówić, oko broni się przed ich brakiem. Ziele świetlika albo rumianek. Wrzuć do szklanki 2 saszetki rumianku - zalej do połowy szklanki wrzątkiem, i przykryj. Jak zrobi się letnie - nasącz wywarem gazę i połóż na kwadrans na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekace oczka
no wlasnie poleccie tez jakies kropelki... dopiero za jakis tydzien kupie ... kiedys kupowalam takie na sztuczne lzy , bo na zmaine okulary , i soczewki i te krople tak do 20 zl kosztowaly a widze ze bbardzo tanie za 8,50 ... one sa na zasadzie sztuczna lza no i na przemeczone przesuszone oczka? ja zrobie sobie z ta czarna herbatka, bo z tym rumiankiem wlasnie mnie wysuszalo , co wlasnie ktos mi powiedzial jak to robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, kochana... Podejrzewam że u Ciebie powodem są soczewki, bo łatwiej spotkać strusia w stanie dzikim na ulicach Warszawy, niż osobę używającą soczewek bez tzw suchości oka, ale... ...komputerowcy również na to cierpią. Więc sugeruję by odstąpić nieco od komputera zanim oczy dojdą do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak tylko pytam
no jak sie stosowac nie potrafi, to uzalezniaja :O ja ich uzywalam tylko i wylacznie jak oczy mnie "szczypaly" a nie profilaktycznie 3x na dzien rownie dobrze moga cie uzaleznic oklady z ogorka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby zapobiec "odzywaniu" sie naszego narządu wzroku należy zapewnić mu wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Można je dostarczyć za pośrednictwem Vitrum Vision.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkainka
ja kiedyś robiłam okłady z herbaty na noc (takiej zwykłej herbaty), ale zawsze kończyło się to tym, że rano torebki po herbacie były pod poduszką itp no i poduszka była mokra i ubrudzona. to tylko herbata, więc nie było tragedii. jest to całkiem dobry sposób, ale jeśli potrzebujesz pomocy "na szybko" to myślę że krople są najlepszym wyjściem. ja często przy sobie noszę, na wszelki wypadek. używam lakroftu. zakropię oczy i po problemie. ale zachęcam też do spróbowania tych okładów z herbaty, ale to trzeba mieć trochę więcej czasu, żeby trochę w tym posiedzieć, odpocząć i się zrelaksować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rumianku nie używam na okłady, bo niestety mnie uczula. Za to mam super krople starazolin hydrobalance (sztuczne łzy), które błyskawicznie koją zmęczenie, nawilżają oczy i łagodzą wszelkie podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na takie objawy bardzo skuteczne są krople starazolin hydrobalance. Super nawilżają oczy, dlatego przemęczenie i szczypanie błyskawicznie znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak oczy są przemęczone i szczypią, to najlepiej wtedy zapuścić sobie takie krople starazolin niebieski. Ponieważ są mocno nawilżające, więc szybko łagodzą zmęczenie i podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelki ze świetlikiem są dobre;) można też przykładać plasterki ogórka i starać się nie przebywać w warunkach podrażniających oczy, np. zadymione pomieszczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki wypróbowanym sposobem są okłady ziołowe na noc co drugi dzień. to silnie odpręża i regeneruje oczy. Rzadko są zmęczone czy wysuszone. jeśli się tak zdarzy, używa emulsji cationorm. silnie nawilża, więc wystarcza tylko jedna aplikacja i oczy przestają dokuczać na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast okładów wystarczy sobie zakroplić niebieski starazolin. Oczy od razu są nawilżone i nieprzyjemne szczypanie czy uczucie piasku pod powiekami znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam okłady z czarnej herbaty albo świetlika, dobrym rozwiązaniem jest maść ze świetlikiem, można trzymać ją w lodówce, potem nałożyć cienką warstwę pod oczy i na powieki, z rumiankiem trzeba uważać, bo lubi uczulać, ze stale przemęczonymi i szczypiącymi oczami wybrałabym się do okulisty po jakieś dobre krople, poza tym wydaje mi się, że może być tu problem ze źle dobranymi soczewkami kontaktowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej działa na zmeczone oczy niebieski starazolin. Zawiera kwas hialuronowy i przez to bardzo mocno nawilża oczy i od razu łagodzi zmęczenie i pieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam te kropelki - są najlepsze! Zawsze jak mam jakieś problemy z oczami, to używam starazolinu i wszystko szybko mija. Oczy są nawilżone, a uczuce zmęczenia znika błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Herbata też mi pomaga, ale zdecydowanie szybszy efekt jednak daje zapuszczenie sobie tych kropli, bo mocno nawilżają oczy i dzięki temu wszystkie dolegliwości znikają bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rumianku nie stosuję, odkąd mnie uczulił. Wolę zwykłą czarną herbatę na oczy, a już najszybciej jest zakroplić starazolin hydrobalance nawilżający, po którym zmęczenie błyskawicznie odpuszcza. To ważne, jak człowiek cały dzień spędza w pracy przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie starazolin niebieski. Szybko przynosi ulgę, bo zawiera kwas hialuronowy i bardzo dobrze działa nawilżająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam i rumianku i herbaty i w sumie w domu się sprawdzają ale co innego w pracy. Poszłam za waszą radą i kupiłam sobie niebieski starazolin. Jest wybawieniem przy długiej pracy z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt, te krople są niezłe i nie trzeba wyjmować soczewek przy aplikacji. Zresztą czasem dobrze jest na kilka dni dać oku odpocząć i wrócić do tradycyjnych okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przemęczone, to chyba nie ma co działać naokoło, tylko w samym oku. Zakropl sobie czymś super nawilżającym, na przykład Starazolinem i od razu będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×