Odpowiedz na ten temat

jedzie Ci z ust jak shrekowi? wejdź

• majorka1971 2004.08.31 [23:03]
    ktokolwiek wie co z tym zrobic niech cos poradzi. Bylam u laryngologa, bo z moich migdalkow wydostaje sie cos bialego jak ugotowana kasza czy cos. czasem moge to odpluc. Smierdzi jak z pupy. Diagnoza byla taka, ze zluszcza mi sie naskorek na migdalach i mam je sobie wyciskac. Jak wyciskac jak mozna zwymiotowac!!!
    Nawet moje dziecko zwraca mi uwage, ze mi smierdzi z ust. Nie sa to zeby, bo mam super zdrowe ani tez kamien tylko te cholerne migdaly. Co zrobic, bo przeciez nieludzkie jest wkladanie sobie do gardla czegos i wyciskanie. Oczywiscie dla pani lekarz to normalka!
    pomozcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!1
  • Zobacz także:

• może jakiś antybiotyk 2004.08.31 [23:05]

• hm.. o ja nie wiem 2004.08.31 [23:07]
    Olej to , nic sobie sama nie rob, moze to przejdzie po czasie , moze masz infekcje taka z powodu przeziebienia migdalkow??
    A czy to trwa długo?
    Chyba zainwestuj w tik taki jesli nie masz problemow zdrowowtnych , tic taki sa fajne a gumy mietowe jeszcze lepszeusmiech.gif
  • majorka1971 2004.08.31 [23:10]
    musialabym jesc tylko tic taki i nic wiecej. Mam to od kilku lat i jest sporo takich ludzi tyle,ze oni potrafia sobie wkladac palce do gardla i wyciskac. Ja nie!!!
  • Gio 2004.08.31 [23:30]
    majorka rozumiem cię, bo mam podobny problem. Tzn. nic mi się nie wydostaje, ale często mam nieprzyjemny zapach z buzi i to nie jest kwestia złego stanu uzębienia, bo zęby mam wyleczone. To pochodzi z gardła, konkretniej migdałków smutas.gif chyba jedynym wyjściem jest ich usunięcie... jakoś do tej pory omijałam lekarza, bo to niby nic groźnego i można z tym żyć, ale coraz bardziej mnie to irytuje. A o tym wyciskaniu... nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, w życiu nie zdobyłabym się na coś tak wstrętnego. Może powinnaś się poradzić innego lekarza?
  • Kasia8 2004.08.31 [23:40]
    Ja też mam ten problem,ale dopiero idę do laryngologa.Lekarka zdiagnozowała zatoki,bo oprócz tych białych śmierdzących kuleczek ,cały czas coś śćieka mi do gardła.Jestem też podłamanasmutas.gif
  • majorka1971 2004.08.31 [23:40]
    probowalam wyciskac, ale zwymiotowalam a poza tym pocharatalam te migdaly i zaczely mi krwawic. Pani lekarz nazwala to retencja migdalow czyli zluszczaniem naskorka. retencja to co innego, ale moze tak na to mowia. Pewnie masz to samo.
  • Kasia 8 2004.08.31 [23:58]
    Na temat usunięcia migdałów też słyszałam różne opinie.Czytałam trochę na ten temat poszperaj sobie może coś znajdziesz http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=22&w=10455332&v=2&s=0 się co nieco już szukałam i coraz bardziej jestem przerażona.Jak coś znajdziesz to daj znać.
  • Kasia8 2004.09.01 [00:00]
    pójdę w tym tygodniu i się odezwę.Ty też nie zapomnijusmiech.gif mnie to załamuję ale jak widać dużo osób ma taki problem.
  • pietrucha 2004.09.01 [00:03]
    pomaga jak brzydko pachnie z ust.. ale wiem czy na te wasze migdaly tez pomoze.. no nie wiem smutas.gif
  • majorka1971 2004.09.01 [10:49]
    bylam dzisiaj u laRYNGOLOGA i babka nie chce mi dac skierowania na wyciecie, ale dala mi cos do pedzlowania migdalkow. Lepsze to niz ich wyciskanie. Jak odbiore z apteki to Ci caly sklad i nazwe napisze. Moze to pomoze zobaczymy. Trafilam do innej lekarki niz poprzednio to moze ta ma lepszy pomysl.. Kasia8 pozdrawiam
  • blond wamp 2004.09.01 [11:13]
    Mnie się takie coś zdaża ( tzn pojawia mi sie ropa na migdałach ) ale tylko jak mam anginę.
    A co do wycięcia migdałów całkowicie to na waszym miejscu bym się poważnie zastanowiła. 3 migdał owszem można usunąć ale migdałki to \"brama\", która zatrzymuje bakterie i wirusy. Chronią przed infekcjami ukladu oddechowego.
    Moja siostra miala czyszczone i zmiejszane migdaly i 3 usunięty. Ich \"przerost\" tez jest niedobry gdyż wtedy znów są wielki skupiskiem zarazków.
    Może wam pomoże czyszczenie migdałów??
    Nie róbcie nic pochopnie bo możecie sobie zaszkodzić....
    Na dzień dzisiejszy moze czesciej plukajcie gardlo specjalnym płynem do płukania i moze guma do zycia??
    Tak jak czymś naturalnym jest wierzyć w wiele rzeczy bez dowodów, tak naturalnym jest wątpić w wiele innych wbrew dowodom. Best regards Anka
  • ARA 2004.09.01 [12:47]
    Miałam brzydki zapach z ust, dentystka stwierdziła, że zęby są w porządku. Nic nie pomagało.
    Pomogła mi Zielona Herbata w tabletkach. przez dwa tygodnie jadłam 2 - 3 tabletki dziennie, teraz tylko rano jedną i od 3 miesięcy mam spokuj. Nie wiem czy to wspomaga trawienie, czy leczy śluzówkę jamy ustnej, ale mi naprawdę pomogło. Spróbujcie.

PS>Jak kiedyś miałam jakieś żółte kulki przy migdałach i wydłubywałam je drutem do robienia swetrów, bo myślałam, że to resztki jedzenia, to lekarka mnie skrzyczała i przepisała Penicylinę w zastrzykach.

PS. Ludzie zlitujcie się i nie likwidujcie brzydkiego zapachu z ust gumą do rzucia ! To nic nie pomaga tylko rozprzestrzenia ten smród wymieszany z zapachem gumy wokół żującego
  • tez to mam zwlaszcza po nocy 2004.09.01 [14:39]
    a gdzie mozna dostac ta zielona herbate w tabletkach?
    w sklepie zielarskim czy w aptece?
    ile kosztuje i na ile wystarcza opakowanie?
  • jasmutna 2004.09.01 [17:58]
    mam to samo, ja nawet widze te biale kulki w lustrze, nie dam rady wyciskac, odruch wymiotny silniejszy, mam skierowanie do laryngologa. Na razie nosze je w torebce, poprzedni nic nie pomogl, kazal plukac salwiaseptem i wcinac leki. Na nic sie to nie zdalo, niie wiem czy da sie cos z tym zrobic. A zabieg usuwania migdalow ponoc straszny.
    P.S ja tez juz nie caluje meza, to strasznie krepujace
    P.P.S tic taci i gumy nic nie pomagaja

• moja mama 2004.09.01 [18:16]
    ma czasem tak samo (rzadko) wtedy wyciska, ale nie w ten sposób, że sobie wkłada palce do gardła tylko gimnastykuje to gardło (znaczy napina te migdałki) żeby samo wyszło, a jak coś nie idzie to naciska sobie szyję palcami tam gdzie migdałki. w ostateczności sięga po patyczek kosmetyczny.
  • lemeczla 2004.09.01 [19:14]

a ja myslalam ze tylko ja talk mam,sciagalam sobie te smierdzielstwa za pomoca paleczki kosmetycznej,potem tylko gargarin z woda do plukania gardla i przechodzi na jakis czas.
  • Klaudiaaaa 2004.09.01 [21:53]
    Mialam to samo co Ty, tez musialam to wyciskac i wreszcie poszlam na usuniecie migdalow i pomoglo!!! jest super!!! Lekarz sam zaproponowal wyciecie migdalow bo mialam dodatkowo gronkowca, zapewnie tez go masz, tylko musisz zrobic wymaz i zapewnie to wyjdzie. Powodzenia i nie czekaj bo to samo nie przejdzie, meczylam sie z tym od dziecka a mam juz lat 23 i naprawde jestem szczesliwa smiech.gif
  • Kasia8 2004.09.01 [22:05]
    no to teraz laski przeraziłyśćie mnie całkowicie,tylko mi gronkowca do szczęśćia potrzebazly.gif
    -majorka1971 też pozdrawiam.Robię wywiad na temat laryngologów w moim mieśćie jak już pójdę niech będzie najlepszy.Z tą zieloną herbatą to chyba bardziej pomaga jeżeli brzyki zapach jest z powodu kłopotów żołądkowych,ale już też gdzieś o tym czytałam ,że przynosi efekty.
  • klaudiaaa 2004.09.01 [22:16]
    Tak naprawde to kazdy czlow jest nosicielem gronkowca tylko u niektorych on sie objawia, np poprzez te grudki na gardle. A jak gronkowiec sie uaktywni to ciezko o nim zapomniec, choc mi po wycieciu migdalow wyszlo gronkowiec nieaktywny(ze tak powiem)
    Choc ja niczego nie przesadzam bo moze macie co innego, choc moja kolezanka tez miala to na gardle i co za tym idzie gronkowiec usmiech.gif Ale z tym da sie zyc, choc wole zyc bez niego, juz sie nie martwie o zapach z buzi usmiech.gif
  • Klaudiaaa 2004.09.01 [22:22]
    Ach dziewczyny i jeszcze jedno, jak zdecydujecie sie na wyciecie migdalow i nie wycinajcie ich tylko na miejscowym znieczuleniu a raczej ogolnym. Jak mi je lekarz wyrywal ( nie wycinal) to lzy same mi lecialy a trwalo to 50 min i tak szczerze to do konca zycia tego nie zapomne, tej krwi, lez i bolu. Panikujcie i proscie ogolne znieczolenie, zaoszczedzicie sobie wiele bolu. Nie chce straszyc ale szczerze nie chce aby ktos to musial jeszcze przechodzic.
    Pozdrawiam.
  • majorka1971 2004.09.01 [22:38]
    jak juz pisalam bylam dzisiaj u laryngologa: Pierwsza pani doktor kazala sobie wyciskac co w moim przypadku jest niemozliwe, natomiast druga przepisala mi plyn lugola taki jak kiedys sie bralo po czarnobylu i kazala pedzlowac migdalki. Nie jest to przyjemna sprawa tym bardziej, ze on pieczei przez chwile jest strasznie w ustach, ale poswiece sie i te 50 ml zuzyje. Natomiast z tym gronkowcem to mnie przerazilas. Co do usuniecia to chcialabym zrobic to bardzo, ale lekarz upiera sie, ze mi nie da chociaz mam przerosniete. Pewnie trzeba dac w lape!!!
    Prywatnie jak wspomnialam przynajmniej w Krakowie kosztuje to 3000 PLN za dwa, ale ja tyle nie mam na zbyciu.
  • majorka1971 2004.09.01 [22:42]
    do Klaudiaaaaaaaa, gdzie moge zrobic taki wymaz u jakiego lekarza czy to robi laryngolog? Kurde jak zmusic ta kobiete, zeby napisala skierowanie? Im zabieraja kase za kazde wydane skierowanie dlatego nie chca tego robic twierdzi, ze to powazna operacja. Natomiast moja kuzynka z intensywnej terapii twierdzi, ze to prosty zabieg i robia to u dzieci bez problemow. Jakos prywatnie nikt nie widzi przeszkod a po co mi taka ochrona gardla jak przysparza mi full problemow.
  • do ARA 2004.09.01 [22:56]
    rozsmieszylas mnie usmiech.gif tym wydlubywaniem 'jedzenia' drutem
  • majorka1971 2004.09.01 [22:59]
    piszesz do Ara, ale nie przeczytalas o co chodzi, jakie wydlubywanie . To nie jedzenie!!!
  • grosia 2004.09.01 [23:03]
    Kobietki, czy mowicie o takich kulkach ropnych \"wylatujących\" z gardla?

jesli tak, to od jakiegos czasu dręczy mni to samo!
    Lekarka powiedziala, ze \" dzieje się tak ze względu na katar... \" ( ? )

Co proponujecie? moze jakies domowe sposoby?

pozdrawiam
    Nawet jesli niebo zmeczylo sie swoim blekitem- nigdy nie gas swiatla nadziei....
  • ee tam 2004.09.01 [23:09]
    ja mialam usuwane migdaly cztery razy - zabieg do najprzyjemniejszych nie nalezy (tzn. w trakcie zabiegu jestescie usypiane wiec ok, ale po- ten straszny bol gardla, nawet wody nie mozna przelknac), ale da sie przezyc. Po kilku dniach mozna sie przyzwyczaic do bolu, ktory ustepuje po jakims czasie (niestety nie za szybko). Jestem pewna, ze to wam pomoze.

Ja bylam wtedy dzieckiem i przechodzilam to bez problemu, to co dopiero wy - dorosle kobietki!
  • majorka1971 2004.09.01 [23:52]
    Acha lekarz okreslil to cos jako RETENCJA W MIGDALACH, ale ja nic nie moge znalezc na ten temat. Doczytalam sie tylko, ze te zaglebienia w ktorych to cholerstwo sie gromadzi to krypty migdalkowe i nadbiar zbierajacego sie nablonka to wlasnie reteny w kryptach czyli te swinstwa. Tyle, ze nic nigdzie nie pisze co z tym zrobic.
  • majorka1971 2004.09.01 [23:56]
    tak to biale kuleczki , ale one napewno nie pochodza od kataru i smierdza jak cholera. Zadnych domowych sposobow nie znam i dlatego pisze do Was. Kto znalazl na to sposob to niech da znac prosze!!!
  • Klaudiaaa 2004.09.02 [21:24]
    Do ee tam !!!
    Wlasnie, ze chodzi o to, ze dzieci ten zabieg przechodza lepiej i szybciej sie u nich wszystko leczy. Taka opinia lekarzy i moja autopsja jezyk.gif
    No fakt jesli Cie usypiaja to nie ma jak bolec ale uwierz przy miejscowym znieczuleniu bol jest do niewytrzymania.
    Do Majorki!!!
    mi ten wymaz robil laryngolog ( zaznaczam, ze panstwowy) i nie robil zadnych problemow i sam przekonywal mnie miesiac do zabiegu wyciecia migdalow. Moze idz do innego laryngologa lub skorzystaj z prywatnego (wizyta kosztuje ok60 zl, wiem bo lata z niego korzystalam) to on na pewno zrobi Ci wymaz i wysle to do zbadania. Zycze powodzenia i wytrwalosci, ale kurcze czeku ten Twoj laryngolog robi takie problemy ???? Eheh Ci lekarze
  • majorka1971 2004.09.03 [09:37]
    Do klaudi .Wielkie dzieki. Pewnie, ze jak nie uda mi sie panstwowo to sprobuje prywatnie. Pozdrwiam

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...