Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Terenia_eh

Kamica nerkowa?!POMOCY... co teraz?

Polecane posty

Gość Terenia_eh

Witam, od czwartku miałam silne problemy z cewka-myslałam ze to zapalenie, brałam wit.C, urosept i duzo pilam. Brałam takze ibuprom. Od niedzieli zaczely sie okropne bole, lewego boku, plecow, skurcze... poszlam w pon. do lekarza dostalam no spe, ibuprom i furagin, dzisiaj mialam badanie moczu i choc czuje sie lepiej okazalo sie ze poziom leukocytow wynosi +/-200 w polu widzenia, a erytrocyty 8-15 w polu widzenia. w piatek mam usg...nie wiem co robic...kto przez to przechodzil?!co sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
nie wie nikt nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
i co w takiej sytuacji?jak to u Ciebie przebiega? jak bylo to leczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie wiedziałam ze mam kamień, po prostu wzięła mnie gorączka 40 stopni, poznałam ze to coś z nerkami gdyż miałam ciemny mocz, potem pojawił sie ból, którego nikomu nie zycze( kolka nerkowa) :(ponoć gorszy od bulów porodowych. miałam kamien 12 mm, i mo go kruszono ESWL. powikłań troche miałam, po prostu długo sie to u mnie ciągnęło. jak mnie wział porzadny atak kolki nerkowej to mnie erką pzrewieżli do szpitala w poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
To mnie to chyba piasek... skoro jeszcze sie trzymam, lepiej mi po lekach. przy kamieniach bylo by gorzej. ale mam nadzieje,ze usg wykaze co jest grane... Myslisz ze usg?pokaze co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
teraz po furaginie, ibupromie i nospie forte. juz lepiej, najgorzej bylo w niedziele, bo dostalam skurczy. W sumie juz czuje sie lepiej no tyle,ze te leukocyty wyszly tragicznie, ja mam 200 a norma 10, tj. ropomocz... eh...a usg w piatek. Mam dopiero 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
no najwazniejsze to usg i branie lekow, teraz w zasadzie bola mnie plecy, ale to juz nie takie skurcze tylko tak jakbym miesnie przemeczyla... dziwne...za tydzien mam powtorzyc mocz...ktory byl praktycznie ciemno brazowy...trzeba byc dzielnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie x 999
co to za skrót ESWL? Czy to było kruszenie skoncentrowaną falą dźwiękową? A może laparoskopia? Nigdy nie używaj skrótów, bo tylko gmatwasz sprawę, zamiast szybko pomóc. Uwaga z własnego doświadczenia: drobne kamienie wielkości ziarna pieprzu można samemu urodzić, poprzez saunę suchą, duże ilości napojów, nawet piwo, Nospę i skoki na piętach. Moczowód o mięśniach gładkich na tyle się rozszerzy, że taki drobny kamień, siłą grawitacji zwiększoną poprzez skoki, sam zejdzie do pęcherza moczowego i później cewką moczową na zewnątrz. Gdyby kamień został w pęcherzu, to to jest nic w porównaniu z kamieniem w miedniczce nerkowej, z takim w pęcherzu można żyć do śmierci nie wiedząc o nim. Ważna jest późniejsza profilaktyka polegająca na zakwaszaniu moczu wit. C , dużymi ilościami napojów, nawet w nocy, dietą bogatą w wit.C, treningiem rekreacyjnym na poziomie potu. Więcej nt. higienicznego trybu życia na: www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
ojjj...mi to sie wydaje,ze i tak w odpowiednim momencie zaregowalam biorac wlasnie witamine c, duzo pijac i biorac ten urosept. Ja czytałam,ze absolutnie alkohol typu piwo nie wchodzi w gre...tymbardziej byloby to glupie, podczas brania lekow, wole zastosowac sie do wskazan lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, alkoholu nie wolno, tak mi mówili urolodzy. witaminy c też nie powinnaś brać, bo ona zakwasza mocz. ESWL to kruszenie kamienia falami uderzeniowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
bralam na poczatku,teraz juz nie biore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powszechnie nadużywana witamina C jest prekursorem szczawianów i w takiej postaci jest wydalana przez nerki. Jednocześnie znacznie obniża pH moczu, co stwarza zagrożenie wytrącania się kwasu moczowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powszechnie nadużywana witamina C jest prekursorem szczawianów i w takiej postaci jest wydalana przez nerki. Jednocześnie znacznie obniża pH moczu, co stwarza zagrożenie wytrącania się kwasu moczowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
Ale ja na poczatku mialam zapalenie cewki moczowej, a wtedy wskazane jest branie wit.c potem poszlo na nerki poziom szczawianow tez mam wysoki, no nic dziekuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkrywcze rzeczy
vanessaaa cyt.: tak, alkoholu nie wolno, tak mi mówili urolodzy. witaminy c też nie powinnaś brać, bo ona zakwasza mocz. ESWL to kruszenie kamienia falami uderzeniowymi. komentarz: Kamienie nerkowe w większości to szczawiany wapnia, więc zakwaszanie moczu nie pzwala na zlepianie się tychże szczawianów. Co za cieć Ci takie bzdury podał? Nie ma fal uderzeniowych, ale skoncentrowana fala dźwiękowa może uderzyć nie tylko w kamień ale i Twoją głowę!! A piwo i taka ilość alkoholu to jak kropla dziegciu w morzu bałtyckim!!! Piwo doskonale filtruje nerki!! Co prawda pijąc notorycznie można się uzależnić od alkoholu, ale przecież ma się go używać jako lekarstwa! Prawie wszystkie leki są na spirytusie, więc giń a broń Boże nie zażywaj piwa/leków na spirytusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a podał mi to wszystko profesor Kwias, jeden z przewodniczących polskiej urologii. Gratuluje temu kto Cie tak nauczyl wysławiać. jeśli nie wiesz co to ESWL to sobie poczytaj. eswl to litotrypsja falami uderzeniowymi generowanymi pozaustrojowo. nawet tak dokładnie piszą w internecie. zresztą jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ten temat tez mi obcy nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamienie nerkowe to w większości szczawiany wapnia, ale tylko w większości a nie wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vanessaaa
Faktycznie google podają "fala uderzeniowa", dlatego przepraszam Cię. Ale dla ścisłości: każda fala, w tym uederzeniowa musi mieć jakiś nośnik materialny. Zatem, w tym przypadku należało użyć uderzeniowa skoncentrowana fala akustyczna. Np. podczas powodzi, wiadomo, że uderzeniowa fala waląca domy, ma nośnik materialny w postaci wody, dlatego w rozbijaniu kamieni nerkowych należało sprecyzować ów nośnik materialny. No cóż lekarze nie muszą być zarazem fizykami, więc na ów błąd można przymnknąć oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vanessaaa
podaj w stopce e-mail, to Ci coś rozrywkowego wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terenia_eh
Isttone,ze mnie juz mnie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zglos sie do lekarza, ja dzieki szybkiej wizycie w malym stopniu odczulem cala chorobe, bylem u lekarza www.urolog-goreci.wroclaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy bardzo dobry lekarz, osobiscie polecam www.urolog-gorecki.wroclaw.pl swietny specjalista w tym temacie, zdecydowanie warto sie wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andra39
A ja polecam sobie poczytać troche informacji na temat samej choroby. Znajdziecie je na tej stronie: http://kamicanerkowa.net.pl/ Są pewne czynniki, które powodują kamice nerkową. Głównie nieodpowiednia dieta. Leczenie jest róznorodne. Operację stosuje się jedynie w ekstremalnych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merdicap
Wszyscy, którym doskwiera ból przy kamicy nerkowej mogą sobie pomóc. Zachęcam do wchodzenia na http://nefrostone.expert/ i zapoznania się z działaniem leku Nefrostone - wiem na przykladzie mojej babci, ze bol sie zmniejsza i jakos da sie wytrzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wereczka421
Kamica nerkowa to nie wyrok to jest wyleczalne. Też miałam i teraz jest wszystko ok Dużą ulge mi przynosił lek Nefrostone także polecam Ci kupić sobie bo Będzie ci ciężko a ten lek jest bezpieczny nie uzależnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz mieć czasami kamicę też miałam takie objawy dużą ulgę w tych atakach przynosił mi lek Nefrostone bo bez leku ciężko naprawdę było wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×