Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monkaw

kostniak

Polecane posty

Gość Monkaw

Czy ktos z was mial badz ma kostniaka? Ja mialam to cholerstwo 16 lat temu, od dwoch miesiecy mam przewlekly katar i non stop zapchane zatoki. Moja doktorowa dala mi skierowanie na rtg zatok i musze je zrobic jeszcze raz bo padlo podejrzenie o to , że znowu mam kostniaka. Czytalam że podobno one sie nie odnawiaja. Moze wyniki beda inne oby, bo mam przeczucie ze jednak nie, mam takie same objawy co wtedy, boli mnie glowa w tym miejscu co umiejscowiony byl ten nowotwor i ogolnie jestem bardzo oslabiona,szybko sie mecze a do tego doszla notoryczna chrypka ,że czasem poprostu nie moge wydobyc z siebie glosu, mam non stop katar szczegolnie rano kiedy wstaje, a w miejscu w ktorym mialam tego kostniaka mam uwypuklenie i przez caly czas czuje takie pulsowanie, dopiero 4 lipca mam wizyte u laryngologa i mam nadzieje że wynik mnie zaskoczy pozytywnie oczywiscie. Napisalam na portalu medycznym do lekarza specjalisty aby zobaczyc co mi odpisze, i odpisal mi i strasznie mnie zdziwilo to ,że powinnam zrobic mase dodatkowych badan na ktore lekarz mnie nie skierowal. Ten wyklucza kostniaka a zamiast rtg radzi abym w trybie pilnym zrobila tomografie komputerowa zatok, nie wiem czy moj lekarz mi wypisze skierowanie na to badanie bo niby co mam mu powiedziec, że polecil mi tak specjalista z netu. Nie wiem juz co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto ja...
nie strasz mnie:O jutro idę do laryngologa tez z powodu zatok i mam nadzieję, że nie mam żadnych kostniaków:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monkaw
napisz co ci powiedzial jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS
Monkaw, zrób sobie badanie krwi na obecność przeciwciał wirusa Epsteina-Barra w klasach IgM i IgG.Miałam takie same objawy jak Ty (bóle głowy, o których piszesz, najpewniej są wywoływane zapaleniem zatok) i wyniki były pozytywne.U Ciebie może być to samo.I wcale nie muszą być przy tym powiększone węzły chłonne, jak sugeruje zdecydowana większość lekarzy.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parker
cześć, szukalem kostniaków w necie i natrafilem na to forum... Dzisiaj bylem u lekarza i mam podejrzenie o kostniaka... Martwie sie bo to jednak nowotwór... Mam nadzieje ze te podejrzenia sie nie sprawdzą. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za swinstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika, tak się zgłada ze mój lekarz też stwierdził u mnie kostniaka.Miałam róźne prześwietlenia które potwierdziły jego obecność. Według lekarzy kostniak jest nieszkodliwy i nie rosnie, ale nie mają pewności czy nie zacznie się pwoięszać. Objawy które ty opisujesz są identyczne u mnie. Wszyscy namawiają mnie na operacje, ja jednak mam obawy co do tego. Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dea 83
Mam to samo -i teraz pytanie jak sprawdzić czy to nie jest złośliwe-bo lekarze kazą na razie tylko obserwować .I co robić jak bóle zatok nie przechodzą po lekach .Mój lekarz chyba to lekcewarzy .Czesc napiszcie proszę . Acha jeszcze czy częste prześwietlenia zatok nie są szkodliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plociuch
a gdzie ten kostniak sie umiejscawia -w zatokach? Monkaw lekarz nie powinien Ci robic porblemow jesli przeszlas przez te chorobe i masz ponownie niepokojace objawy to jasne ,ze musisz przjsc przez nieco rozszerzone badania ,chyba jestes pod szczegolna ochrona z racji przebytej choroby ,wiec wylóz mu kawe na lawe ze sie niepokoisz i zadaj skierowan na wszystko co sie da!POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroz
witajcie..., no cóż ja też dołączyłam do osób, które zaczynają świadomie zyć z kostniakiem w zatokach, dowiedziałam sie o nim zupełnie przypadkiem. w pracy zaczeła niesamowicie boleć mnie głowa, zdrętwiała mi prawa strona twarzy i przeszło dalej na rękę. Pojechałam do szpitala, chcieli mnie zostawić na obserwacji, ale... nie zostałam, ale dla "świętego spokoju" zrobiłam prywatnie Tomograf komputerowy.... i oto sie znalazł - Pan Kostniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolucha-rybka D
a czy wlosy trzeba ogolic na glowie ?;> mam to na przedniej czesci czola i niestety jest to pokryte mala warstwa wloskow.. wygola mi?;> prooosze kogos o odpowieź! z gory dziekuje pzdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzio
muj tato maial wykrytego kostniak dawno temu i bylo wszystko wporzasku a terza bardzo boli go glowa od 3 dni bierze bardzo silene tabletki przeciw bulowe. Czy to moze byc ze ten kosttiak glowy sie powieksza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek29
witam, u mojej mamy wykryli wlasnie kostniaka w zatokach. lekarze narazie nic nie mowia, ciagle ja badaja i przeswietlaja. czy ktos moze mi opisac, z czym to sie je i jak wyglada leczenie tego pana kostniaka? slowo nowotwor brzmi strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajt.
a mi dzisiaj powiedzieli ze moge mieć kostniaka xD Nie wiem co mam o tym mysleć, smieć się czy płakać czy o co wogóle chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annawiktoria
Własnie się dowiedziałam, że mam kostniaka. W życiu nie słyszałam o czymś takim, a tu proszę...Czy ktoś z Was miał usuwane to okropieństwo? Jak wygląda, ile trwa zabiegi czy długo leży się w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 35
dzisiaj sie dowiedzialm ze mam kostniaka i jestem w szoku pierwszy raz sie z czymś takim spotkałam , zle sie czulam i nie wiedzialm co sie dzije poszlam do lekarza i prosze siedze i placze bo pierwszy raz w zyciu tak sie boje . mam 15 latnia corke i za 2 tygodnie zaczynam nowa prace na fantastycznym stanowisku ide do przodu a teraz nie wiem co zrobić , jestem potwornie przestraszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izax
Witaj. ...no cóż w innych okolicznościach nie napisałabym do Ciebie, ale tak Nas połączył Pan Kostniak na głowie. Mam 30 lat, w maju 2007r dowiedziałam się, że mam kostniaka na czole przy lini włosów-TK tak wykazało, lekarz poinformował mnie o tym zdawkowo, a użył przy tym słowa NOWOTWÓR. Został mi tylko internet, w którym szukam sama nie wiem czego.... Mieszkam w Lubinie i jakoś nie natrafiłam tu na lekarza z powołaniem. Myślisz, że ten kostniak to poważna sprawa? A może wyolbrzymiam to wszystko, bo się boję... Czasami mnie boli, albo może sobie wkręcam. ....ale ten kostniak mnie zmienił-pozytywnie. Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytap77
Witam Was wszystkich serdecznie. Kostniak, Kostniak Kostniak Właśnie się dowiedziałam, że mam kostniaka czaski głowy nawet sama go wyczuwam wydaje się ogromny dobrze że włosy go zasłaniają, dokładnie w lewej okolicy ciemieniowe widoczny naddatek kostny - zgrubienie blaszki zewnętrznej kości ciemieniowej do 7,6mm o śr 22,5 mm tzw KOSTNIAK. Strasznie się boję nie wiem co dalej wskazania - okresowa kontrola Co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baronowa
Dziś też się dowiedziałam, że mam "kostniaka" zatok, mam 36 lat, do tego zestawu dołożono mi torbiel 1,5 cm i wszystko z lewej strony głowy. Wybieram się na tomografię głowy, fajnie , objawy jak u Was kochani, ciągle przeziębiona, katar, ból głowy- zwalałam na migreny, chrypka - niby choroba nauczycielska, bo uczę dodatkowo angielskiego i tak na okrągło antybiotyk , tona leków. Najpierw muszę pozbyć się infekcji , potem szczepienie przeciwko żółtaczce i hej do szpitala na wycinanie i usuwanie tego cholerstwa. Pozdrawiam i trzymajcie się. Będzie dobrze Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytap77
Hejka Mój kostniak jest na głowie dokładnie na lewej stronie czaszki jest widoczny. Byłam u onkologa i jego zdaniem ,stwierdzeniem należy go jak najprędzej usunąć, w poniedzialek mam wizytę u neurochirurga strasznie się boję co on powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izax
Czy lekarz określił jakiej wielkości jest ten Twój kostniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytap77
Hejka Tak mam wszystko określone zgrubienie blaszki zewnętrznej kości ciemieniowej do 7,6mm na obszarze o śr. 22,5mm Onkolog i neurochirurg uważaję że najlepiej to usunąc. Strasznie się boję bo to przecież operacja na glłowie. Czy ktoś z Was przez coś takiego przechodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika39
spokojnie,ja jestem po usuniecie kostniaka zuchwy, w styczniu 2008.na razie nie odrósł i nie powinien odrosnac, rozumiem wszystkich bojacych sie ale musimy wierzyc , ze pokonamy intruza.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytap77
Vika39 a jak przebiegała w twoim przypadku taka operacja, długo byłaś w szpitalu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Witajcie, Właśnie wróciłam ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.Mam kostniaka sitowia (u ujścia zatoki szczękowej). Na zabieg czekałam 11 miesięcy. Ponieważ nie mam obecnie żadnych dolegliwości, po poinformowaniu mnie przez lekarzy o ryzyku powikłań nie wyraziłam zgody na leczenie operacyjne. Za pół roku mam ponownie zrobić TK i jeśli okaże się, że kostniak sie powiększa mam wrócić do Bydgoszczy. Teraz jest jeszcze mozliwość usunięcia go endoskopowo. Ale potwornie bałam się powikłań stąd moja decyzja. Prawda jest taka jakbym nie zrobiła będzie źle. Teraz muszę ciągle się badać i boję się jeszcze bardziej niż wcześniej. Czy ktoś z Was miał może kostniaka w podobnym miejscu? Może jest juz po operacji? Będę wdzięczna za każdą wypowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Stopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalllona1
czesc Laski! Ja wiem o swoim kostniaku od miesiąca, mialam problemy z oddychaniem wiec udalam sie do lekarza, ktory po 3 wizytach stwierdzil ze to kosniak na podniebieniu, na nastepnej wizycie mam mu dac odpowiedz czy zgadzam sie na operacje czy nie... i co tu zrobic?? jedni mowia ze mam isc i miec spokuj inni odradzaja, bo zyja z tym 20 lat :/ nic mnie nie boli, owszem czasem glowa ale to normalne na zmiane pogody, nie mialam zadnyh badan a ten lekarz chce odpowiedz ode mnie czy zgadzam sie na operacje czy to nie dziwne?? moj kostniak wyglada na 1cm na 1cm ale nie wiadomo jak gleboko on jest powiezcie co robic....pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Cześć Szalllona, podobny problem mamy, ale Twój kostniak wybrał sobie lepszą lokalizację. Głupio to brzmi, wiem i przepraszam, że tak mówię. Mój na sitowiu oka niestety jest :-(((. Stąd i mój dylemat czy go wycinać czy nie póki nie daje żadnych dolegliwości. Podczas usuwania mojego kostniaka może dojść do uszkodzenia mięśnia oka, twarzy itp. dlatego sie tak waham. Na Twoim miejscu pozbyłabym się "dziadostwa" jesli u Ciebie nie grożą powikłania, a sądzę że nie. Ale to moje zdanie. Pozdrawiam Cię, Stopa Napisz jaka decyzję podejmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAWitam
Witam !!! Mam pytanie jakie badanie wskazuje KOSTNIAKA?????? Czy wystarczy tylko badanie laryngologiczne , czy tomograf?, amoze rezonans ?no co?proszę niech ktoś odpowie mi na to!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKA WITAM
Dzięki ! Witam ! Jakie są objawy o możliwości że to KOSTNIAK proszę o podpowiedż! pozdrawiam !!! Czy te badania pokarzą to w jakiś sposób???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKA WITAM
Dzięki!!! i Witam !!!Czy te badania pokarzą kostniak???czy wystarczy tylko RTG ??????????pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×