Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maminka B.

Koszt aparatu na zęby..

Polecane posty

Gość maminka B.

Witam. Planuję założenie córce aparatu na dolne zęby, tekiego stałego. Tylko nie mam pojęcia, jaki koszt. I jaki czas się to nosi...Macie takie cudow w ustach to napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszak
mniej więcej od 1200 - 1500 zł. Ja swój miałam nosić rok, ale wydłużyło się do lat 3 w trakcie leczenia. Wszystko zależy, od rodzaju problemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
Od 1200 wzwyż za jeden łuk (czyli aparat na jedną szczękę). Ogólnie cena zależy od gabinetu. Do tego koszt jednej w miesiący wizyty kontrolnej to ok, 100-150 zł. No i koszt ewentualnych napraw aparatu, wymiany uszkodzonych zamków itp. To zależy od gabinetu, jedni ortodonci naprawy robią w ramach gwarancji za darmo, inni liczą od 50-100 zł. Miałam aparat przez trzy lata - całościowy koszt leczenia to ok. 6000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka B.
dzięki za info. aparat ma byc na 1 łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj nie zakłada się aparatu na jeden łuk. Zęby z góry i dołu muszą być ze sobą zgodne. A aparat z leczeniem może Cię kosztować nawet 10 tysięcy. Rok temu miałam zakładany aparat - dwa łuki - 4600 zł plus wizyty co 2 miesiące - 150 zł. przez 2,5 roku. To jest wydatek ,ale warto. Ile córka ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edysiasamosia1982
W Zabrzu: aparat ligaturowy 1800 bezligaturowy: 2600 Nie wiem skąd poprzednie osoby podały takie niskie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
Ja zdjęłam aparat już jakieś 3 lata temu, więc od tego czasu ceny mogły pójść w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
Ceny aparatu zależą też od rodzaju zamków - zamki metalowe są tańsze, ceramiczne i plastikowe (kosmetyczne) są dużo droższe. Teraz otworzyłam pierwszą lepszą stronę gabinetu ortodontycznego w Warszawie, ceny: aparat stały - zamki metalowe- 1350 (jeden łuk) aparat stały - zamki plastikowo-ceramiczne - 1800 (jeden łuk) aparat stały - zamki ceramiczne - 2500 (jeden łuk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34534tfdffv
a czym sie roznia te metalowe od plastikowo-ceramicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
W innym gabinecie: aparat stały metalowy - 1800 zł (jeden łuk) aparat stały porcelanowy - 2500 (jeden łuk) aparat stały kryształowy - 3000 (jeden łuk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
Z tego co wiem, to zamki metalowe są najtańsze, mało estetyczne, ale najbardziej wytrzymałe. Zalecane przy dużych wadach, przy których aparat jest poddawany działaniu dużych sił. Taki właśnie aparat zaleciła mi moja ortodontka. Aparaty plastikowe i porcelanowe są przezroczyste lub białe i prawie niewidoczne na zębach, ale za to mnie wytrzymałe. Podobno nie nadają się do leczenia dużych wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34534tfdffv
tez bym chciała miec aparat, ale dopiero może w przyszłym roku musze uzbierać sumę, teraz sie załamałam że tyle to wszystko kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka B.
córcia ma 21 lat, studentka, dlatego koszt poniose ja. Kurczę, drogie to...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka B.
Wiecie, ceny z Wa-wy na pewno sa dużo wyższe nić np. Opole....u mnie korona na podbudowie met, to 350zł. a w warszawie to samo 700zł. Dlatego założyłam topik, ile kosztuje średnoi taki aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerze to nic ciekawego
a wiecei cos na temat aparatu zakldanego na tyl zebow- taki ze go nie widac? ile kosztuje? i jakie sa jego wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w bojach
maminka B. chyba muszisz zorientować się w cenach w swoim mieście. Najlepiej poszperaj w internecie, są strony internetowe i cenniki. No i nie kieruj się tylko ceną, bo kompetencje ortodonty też są ważne. Szczególnie, jeśli wada zgryzu u Twojej córki jest skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaaaa
Kraków - jeden łuk metalowy ligaturowy - 1600 - górę noszę 8 miesięcy, dół...dwa tygodnie! Wizyty: z jednym łukiem 100 zł., z dwoma 120 - tak jes w mojej klinice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka B.
no tak, temat u mnie jest świeży i w mojej miejscowości jest tylko jeden gabinet ortodontyczny, ponoc lekarka kompetentna. Zapytała dla orientacji, bo wogule nie miałam fioletowego pojecia na ten temat. Ech...drogo przy moich zarobkach, ale co zrobic...acha, niedawno powiedziano mi,ze niepotrzebnie plombowałam u niej mleczaki...ale przeciez chodziłam do stomatologa, a nie do weterynarza....i lecz tu dzieciom zeby:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 28lat
no to i ja zapytam mam taka wade zgryzu jak na tym zdjeciu i mam pare pytan. wiek 28lat. mam taki jeden zab jak na zdjeciu. 1. czy da sie naprawic ten zgryz 2. jaki koszt ? 3. czy mozna zalozyc tylko na gurna pułke aparat ? 4. ile czasu bede nosila aparat? http://www.voila.pl/125/9qzlu/?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia28lat
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaaaa
Kasiu, nikt Ci tutaj raczej nie powie ile będziesz musiała nosić aparat, czy będziesz mieć tylko na górę, na podstawie samego zdjęcia zwłaszcza. Każda wada jest indywidualna i musi się wypowiedzieć ortodonta - a najlepiej kilku ;) Zdarza się, że niektórzy mają zakładany aparat tylko na górny łuk, ale najczęściej zakłada się na oba - na górę i na dół, z tego względu, że po ustawieniu odpowiednim góry może się okazać, że dół do niej "nie pasuje". To zależy też od tego, czy mamy doczynienia tylko z krzywo ustawionymi zębami, czy też z wadą zgryzu... O kosztach też Ci nikt nie powie w 100% bo w różnych gabinetach różne są ceny. Ja już pisałam - u mnie zwykły, metalowy kosztuje 1600zł za jeden łuk. Co do tego, czy da się naprawić, to tutaj akurat myślę, że jeśli powiem "TAK", to się nie pomylę ;) Aktualnie leczy się baaardzo trudne przypadki. Wiek raczej też nie jest przeszkodą - ja jestem od Ciebie starsza i jak pisałąm wcześniej - aparat mam już o 8 miesięcy ;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
nie wiem czy ktos tu jeszcze odpisze. Ja wlasnie planuje zalozyc staly aparat. Mialam juz 2x zakladany, kazdy nosilam ok. roku ale bylam wtedy mala (ok. 12 lat), teraz mam 28. Z tego co rozmawialam z mama ktora wtedy zalatwiala te wszystkie sprawy z ortodonta, to jej babka powiedziala ze moze mi sie z powrotem cofnac. No i tak sie stalo. Po zdjeciu aparatu dostalam taka plytke z drutem ale w nocy ja zawsze wypluwalalm a w dzien nie nosilam... Moje pytanie jest takie: CZy w ogole warto zakadac go jeszcze raz i czy to prawda ze jezeli po zdjeciu regularnie nosi sie aparat retencyjny to czy jest mozliwosc ze zeby powroca na stare miejsce? Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinasabina
sama noszę aparat, a właściwie górę już zdjęłm wydałam jak na razie 6tys polecam strone stalyparat.fora.pl nosi się ok. 2lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candeo
Szanowni Państwo Istnieją dwa podstawowe rodzaje aparatów na zęby stałe i ruchome. Aparaty ruchome, które zakłada się na kilka godzin dziennie zaleca się dzieciom między 4. a 12. rokiem życia. Aparaty, które trzeba nosić bez przerwy zakłada się nastolatkom i dorosłym. Stały aparat składa się z metalowych pierścieni, które przykleja się do „szóstek, oraz z zamków mocowanych na każdym zębie. Przez zamki przechodzą cienkie druciki, za pomocą których oddziałuje się na zęby z określoną siłą, dzięki czemu można je przesuwać, a nawet obracać. Zamki najbardziej widoczna część aparatu wykonywane są z różnych materiałów, na przykład metalu, porcelany czy kryształu. Te najmniej rzucające się w oczy klamry, z kryształu i porcelany, są najdroższe. Aby zmniejszyć koszty można na przykład na przednich zębach założyć zamki mniej widoczne, a na pozostałych metalowe. Stałe aparaty to wydatek około 1500 - 3000 zł, za jeden łuk. Dlatego warto szukać i korzystać z różnego rodzaju promocji i specjalnych ofert obniżających jego cenę. Zespół poznańskiego Centrum Stomatologicznego Candeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zefir123
Nie można w sumie określić ceny aparatu- wszystko zależy od materiału innowacyjności i tego który wybierzemy. Ja polecam z własnego doświadczenia taki oto aparat ortodentyczny : www.clear-aligner.pl bardzo funkcjonalny wygodny i efektywny. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka13
Clear Aligner jak najbardziej fajna sprawa :) Ale widziałam ostatnio też fajną promkę na metalowy aparat za 1400zł łuk, (w Wawie http://vita-medica.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ceny aparatów ortodontycznych są mocno zróżnicowane, bo to zalezy od lekarza I od tego jaki jest dokładnie stan twoich zębów. Mi staly aparat zakładała pani Kaiser Ziorkiewcz z Gdyni i ona akurat na dosyć dobre ceny jak na Gdynie. Teraz chodzi do niej moja siostra z córką, bo ma bardzo dobre podejście do dzieci. Jak coś to tu znajdziecie namiary na tego ortodontę http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaufałam mojemu ortodoncie, zaproponował mi 3 różne aparaty i już. Polecam gdyby ktoś szukał najlepszego w Łodzi ortodonty dr. Joannę Ślusiewicz z Ortoprotex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno określić konkretną kwotę bo jednak jest ona uzalezniona od tego jaki aparat konkretnie będziesz chciała założyć oraz od tego jak często będziesz musiała uczęszczać na kontrole itp. są różne widełki, ale najlepiej jeśli bezpośrednio zapytasz u sprawdzone ortodonty - ja prostowałem zeby w gabinecie ortodontycznym - kaiserziorkiewiczbeata.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś jeszcze prostował zęby u dr Ślusiewicz i może coś więcej napisać o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×