Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
loli21

Krwawiące Dziąsła - leczenie

Polecane posty

Może i jest już taki temat , ale to nie ważne . Szukam porady na krwawiące , nadwrażliwe szyjki zębowe i cofające się dziąsła :-0 Podobno jest to wynikiem braku witamin ... ? Jakiej ? Używam miękkich szczoteczek , Elmexu , maści :Trascodent , Sensi Skin Intensiv Żel .... To nic nie daje , ciągle się pogarsza ... Jeśli ktoś się uporał z tym problemem niech koniecznie napisze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na paradontozę lekarze często polecają Koenzym Q10 - do kupienia w aptece :D i na pewno po jednym opakowaniu ci to od razu nie ustąpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakastakasobie
mam ten sam problem od kilku lat i zaden dentysta mi nie potrafi pomoc lagodzi to troche lykanie rutinoscorbinu i wit. K teoria mojej znajomej (ktora jest psychologiem) jest taka, ze skoro zadne leki na to nie dzialaja, to powodem krwawienia jest psychika -- costam nie zaskakuje. Ja uwazam sie za calkiem normalna, ale z ciekawosci poczytalam cos na ten temat i to prawda, ze ludzie majace rozne nerwice, depresje, maja rowniez jakies objawy fizyczne, pozornie nie zwiazane z tym,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowiadywałam się w aptece ... nie ma żadnego antybiotyku na ten problem... a wit. k jest na receptę - trzeba mieć badania przeprowadzone zanim się ją przepisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobny problem. Moja dentystka poleciła mi pastę i płyn MERIDOL, oraz bardzo delikatne nitkowanie \"rozprężającym\" się JORDANEM /nić w biało - zielonym podełeczku/. POMOGŁO......!! Mimo że krwawienia dawno ustąpiły pastę bedę stosowała chyba już na zawsze. -Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grouwl
3x dziennie rutinoscorbin 1 tabl. przez 1 miesiac, tak mi polecila moja ciotka stomatolog i podzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam gadanie
ja mam ten problem i dentystka poleciła elmex i lacalut i na tym koniec. dziąsła się cofają i krwawią, szyjki bolą ( tu pomaga płyn elmex ten zielony) Pierwsze słyszę,że to z braku witamin-JAKIE BYŁOBY TO PROSTE, ale niestety, niektórzy tak mają. Trzeba usuwać kamień, brać coś na zapalenie, czyścić odpowiednio, mięką szczoteczką i modlić się, żeby zęby jak najdłużej zostały na swoim miejscu. Też jestem ciekawa czy ktoś uporał się z zaawansowanym cofaniem się dziąseł. Tu pomoże tylko operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_N_N_A
Bardzo dużo wit.C,nawet pij sok z polowy cytryny,to pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_N_N_A
Dziąsła płukać też należy,paradontoza leczy się długotrwale,nitkować też polecam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taka jedna
1.Bardzo dokładne usuniecie kamienia nazębnego (na NFZ - 1 raz w roku się należy). 2. jeżeli dziąsła są bladoróżowe, to ok., ale jeżeli zaczerwienione (bordo) lub nawet jeszcze dodatkowo obrzęknięte, to antybiotykoterapia skojarzona: Metronidazol+ Duomox 3. Szczoteczka miękka lub średnia 4. Pasta Parodontax classic (16 zł w aptece) - niedokładnie ją wypłukiwać, bo to taka bombka ziołowa i niech jej reszki między zębami działają dłużej. 5. Produkty z wit, C (cebula, cytryna, czosnek, czarna porzeczka, pigwa) lub rutinoscorbin w tabletkach. 6. W najbliższym mieście wojewódzkim jest poradnia Chorób błon śluzowych jamy ustnej. Zadzwoń na informację telefoniczną, niech Ci podadzą numer. Zadzwoń do nich i zarejestruj się na NFZ (skierowania nie trzeba). Tam są lekarze, którzy leczą tylko chore dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4g63
Na krwawiące dziąsła dobry jest czosnek, nie używaj pasty do zębów, myj samą szczoteczką i wodą, a potem ząbek czosnku przeżuj, około minuty, tak żeby ten miąższ wszędzie dotarł, na początku będzie szczypało i gryzło, ale z czasem można się oswoić, a efekty... niesamowite i prawie zerowym kosztem :), żadne maście cuda i pasty nie pomogą tak dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghost_Irl
No tak. Ja mam tez powazny problem z dziaslami. Krwawienie ustalo po uzyciu pasty i plynu "Meridol" . Naprawde dziala. Niestety jedynie na krwawienie. Cofniete dziasla nadal sie nie podniosly :( . Powiem szczerze ze nie widze juz innej mozliwosci niz dentysta. Z tym, ze jak czytam Wasze wypowiedzi to dentysci zbyt wiele tez nie maja do powiedzenia w tym temacie. W kazdym razie leczenie na bank jest dlugotrwale :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egonica
Płyn kin gival jest dobry i pasta ajona .I masaże dziąseł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasełek
Ponoć koszt leczenia 1 zęba z paradontozą to 1000 zł .Stomatolog poleca też naciągnięcie ,czy załatanie dziąsła ,ale koszt to 1500 za ząb .Eghhhh biednemu zawsze wiatr w oczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedyne rady
1.prawidłowe odżywianie 2.właściwa higiena jamy ustnej 3.unikanie jedzenia rozdrobnionego sztucznie, raczej samemu żuć, ćwicząc tkankę mięsna żuchwy i szczęki 4. płyn do higieny jamy ustnej pn "Lacalut" lub "Listerine" Szczegóły znajdziesz wpisując w Google "Vademecum zdrowia- jak żyć żeby żyć" W przeciwnym razie możesz tak wyglądać: http://img120.imageshack.us/my.php?image=dziadek2xi0.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monissss1999999
hej... mam problem, moze nie do konca dotyczy krwawiacych dziasel, no ale nie moglam nigdzie znalesc tematu podobnego do mojego problemu, wiec pisze tutaj... a problem mam taki, ze tydzien temu wyrwalam zeba, no i teraz wydaje mi sie ze w dziasle, pod ta rana, po usunietym zebie mam rope. caly czas w buzi mam takie fuuj, uczucie, znaczy czuje po oddechu ze mam ta rope, no i dizaslo, mam takie "poorane", czuje takie podluzne dziurki, no i nie wiem co mam na to poradzic, plukam jame ustna szalwia, plynami ktore polecil mi denstysta, ale to raczej nie pomaga. czy ktos moze mi cos doradzic?? prosze pomozcie, bo mam juz dosc tego uczucia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
solocoseryl lub aperisan lub laculut a najlepiej mycie szczoteczką, masowanie szczoteczką, hartowanie zimną wodą i zaraz płukanie laculatem lub listerinem, poza tym dobre wysokowitaminowe odżywianie i zdrowy tryb życia-szczegóły w internecie. Równolegle możesz spróbować terapii Gersona, oto link do filmu: naturalne_leczenie_nowotworów I nie tylko Cud terapii Maxa Gersona - film polskie napisy http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egonica
używałaś solcoseryl stomatologiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do olgi
Co Ty mała się wygłupiasz i podajesz fikcyjny adres e-mailowy!? Oto cytat z komunikatu Mailera: If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message. The Postfix program : unknown user: "blibleblablu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka555
Mam tak samo krwawiace dziasla i bolace do tego. Myje pasta lacalut activ, plucze dentoseptem i to ciagle jest. Moja stomatolog powiedziala mi, ze jezeli juz paradontoza sie zaczela, to my za wiele zrobic nie mozemy. Latwiej jest zapobiegac niz leczyc. Niestety. A koszt naciagniecia dziasla jest jaki jest, ale to i tak nie jest powiedziane, ze po zabiegu ono nadal nie bedzie sie cofac. Ja juz nie wiem co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcdcdc
ja miałam ten problem przy każdym myciu - krew i bół, nie mogłam normalnie umyć zębów. jeszcze na dodatek zaczęły się odsłaniać szyjki zębów. Urotowało mnie regularne stosowanie pasy lakalut aktiv. W koncu mogę normalnie umyc zęby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja9912
Mi bardzo pomaga płyn do płukania Corsodyl do kupienia tylko w aptece. Sa dwa rodzaje mocniejszy (zielony) i słabszy czerwony. Cena obu podobna, więc polecam mocniejszy, bo ja zawsze troche rozcieńczam. Efekty rewelacyjne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sulphur
Witam Chcę zwrócić uwagę na leki wskazane w leczeniu chorób przyzębia (zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza)) objawiające się: opuchniętymi, wrażliwymi dziąsłami, krwawieniem z dziąseł a w zaawansowanym stadium rozchwianiem zębów i ich wypadaniem. Lekarstwa o których piszę to: Pasta do zębów SULPHODENT - jest to pasta lecznicza (posiadająca status leku) - obecnie prawdopodobnie jedyna naturalna lecznicza pasta do zębów na rynku polskim (wszystkie inne deklarujące właściwości lecznicze są zarejestrowane jako kosmetyki). Jest to pasta wskazana w leczeniu zapalenia dziąseł, zapalenia przyzębia a także w profilaktyce chorób przyzębia. Żel borowinowy na dziąsła PELOGEL - jest to żel borowinowy (również posiadający status leku) przeznaczony do wcierania w chore dziąsła. Wskazanie do leczenia jak wyżej, tj. zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia. Więcej informacji na: [url=http://sulphur.com.pl/leki_stomatologiczne.php]http://sulphur.com.pl/leki_stomatologiczne.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sulphur
Witam Chcę zwrócić uwagę na leki wskazane w leczeniu chorób przyzębia (zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza)) objawiające się: opuchniętymi, wrażliwymi dziąsłami, krwawieniem z dziąseł a w zaawansowanym stadium rozchwianiem zębów i ich wypadaniem. Lekarstwa o których piszę to: Pasta do zębów SULPHODENT - jest to pasta lecznicza (posiadająca status leku) - obecnie prawdopodobnie jedyna naturalna lecznicza pasta do zębów na rynku polskim (wszystkie inne deklarujące właściwości lecznicze są zarejestrowane jako kosmetyki). Jest to pasta wskazana w leczeniu zapalenia dziąseł, zapalenia przyzębia a także w profilaktyce chorób przyzębia. Żel borowinowy na dziąsła PELOGEL - jest to żel borowinowy (również posiadający status leku) przeznaczony do wcierania w chore dziąsła. Wskazanie do leczenia jak wyżej, tj. zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia. Więcej informacji na: http://sulphur.com.pl/leki_stomatologiczne.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanusik
Musisz zacząć brać megadawki wit. C , najlepiej w formie sodium ascorbate - min.10 g dziennie. Żadne produkty spożywcze nie będą w stanie zapewnić ci tak wielkich dawek. Musisz suplementować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hetera
Witam, Mam,tzn miałam podobny problem z dziąsłami...były czerwone napuchnięte, byłam u specjalisty, który stwierdził, że niestety u mnie to sprawa dziedziczna. Zrobił mi czyszczenie wszystkich zębów, kazał kupić irygator, myć i płukać lacalutem. Po tych wszystkich zabiegach było lepiej, ale nadal zostały mi pojedyncze ogniska zapalne... do momentu kiedy szukając ratunku "wpadłam" w necie na informacji o pastach bez fluoru.Okazało się, że również leczą paradontozę. Kupiłam i w przeciągu ok miesiąca nie mam śladu po stanie zapalnym. Niestety tam gdzie było zapalenie cofnęły się dziąsła, mam ubytki kości (RTG) i powiększyły się szpary między zębami. Cóż...ważne,że jest już po problemie. Myję tylko tą pastą (AJONA) i nic więcej nie muszę dodatkowo robić. Pasta jest w cenie ok 16 zł, za małą tubkę, ale jest bardzo ekonomiczna, bo wystarczy nałożyć na szczoteczkę tylko niewielką ilość. To koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
Znajdź temat "Higiena jamy ustnej" w necie pod hasłem "Vademecum zdrowia-jak żyć..." oraz t. "4 warunki determinujące zdrowie" dostosuj się do wskazówek a będzie OK. Poza tym masz tu kilka ważnych linków: http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 www.vademecum.zdrowia.prv.pl http://zdrowieiuroda.blox.pl/2011/02/Metody-na-stres-jak-radzic-sobie-ze-stresem.html Szalenie ważne: po każdym jedzeniu myć zęby wg zasad, hartować zimną wodą i płukać jamę ustną listerine'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×