Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Krzywe zęby

Polecane posty

Gość gość

Mam 14 lat i mam krzywe zęby głównie jedynkę która wysuwa się do przodu z resztą zebów co fatalnie wygląda.Jak byłam młodsza nosiłam aparat ruchomy którego szczerze nienawidziłam i w każdy możliwy sposób starałam się go unikać...Od ok.roku marzę o aparacie stałym bo bardzo pragnę się uśmiechać bez problemu i wstydu.Rozmawiałam z rodzicami na ten temat a oni ciągle mówią że mogłam wtedy nosić tamten itp. Tego ruchomego ja nigdy nie chciałam nosić i rodzice o tym wiedzieli tylko mnie zmuszali do noszenia.Dbam o zęby,mam.zdrowe ale jednak wada zgryzu daje znaki.Ostatnio rodzice dwonili do ortodonty bo chcieli się spytać o raty ale nic z tego nie wyszło.Moi rodzice włogóle się nawet nie interesują mają wadą którą teraz mam.Często patrzę na lustro i zastanawiam się dlaczego większość ma piękne proste zęby a ja nie.Moi rodzice ostatnio sobie kupili samochód,wyremontowali mieszkanie a o aparacie nawet nie wspomnieli.Nie chcę żeby ktoś myślał że liczę tylko na kasę i myślę tylko o sobie bo tak nie jest,bo szanuję to że chodzą do pracy i MAJĄ prawo kupić sobie co chcą kupić,ale mi z tymi zębami tak źle że płakać mi się chce.Wie ktoś jak powinnam ich namówić na aparat?Za błędy orto przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice interesowali sie twoja wada, dlatego mialas juz jeden aparat. Dowiadywali sie tez o koszty stalego aparatu. Zapytaj ich o cene i wysokosc rat. Skoro teraz nie maja na niego pieniedzy bedziesz musiala sama na niego uskladac. Juz niedlugo bedziesz mogla pracowac w wakacje. Nawet jako dorosla osoba mozesz zarobic na niego pieniadze. Nie martw sie tak, nic nie jest stracone, jeszcze ci sie zeby wyprostuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, myślę, że powinnaś porozmawiać z rodzicami poważnie - jesteś już prawie dorosła :) - i powiedzieć, że to dla Ciebie duży problem. Może możesz zrezygnować np. z części kieszonkowego, aby im pokazać, że chcesz też partycypować w kosztach aparatu? Na pewno możesz leczyć się na raty, ja tak robię. Nie wiem skąd jesteś, więc nie doradzę konkretnego miejsca. Ja chodzę do Rock Your Smile w Warszawie - całą diagnostykę, czyli wszystkie badania aż do zrobienia planu leczenia, miałam bezpłatnie. Dopiero później zaczęłam płacić za leczenie. Sprawdź, które gabinety w Twoim mieście oferują taką możliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w wielkopolsce niedaleko poznania i tylko jeden z kilku jest na raty sle są odsetki o których rodzice nie chcą słyszeć :( Ale porozmawiam z nimi na poważnie chociaż nie wiem ja zacząć temat żeby nie było że jestem upierdliwa.Ale dziękuję za odpowiedź bo dała mi dużo do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×