Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dgfufoddd

Kto miał robiony rezonans?

Polecane posty

Gość dgfufoddd

Jutro czeka mnie to badanie i nie wiem, czy powinnam się do niego jakoś przygotować. Tzn. jakie najlepiej ciuchy założyć, czy trzeba się rozbierać. Wiem, że nie trzeba być na czczo. Jak to wygląda w ogóle? Dodam, że chodzi o szyjny odcinek kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam go robiony 5 razy
absolutnie nie trzeba do niego jakoś specjalnie się przygotowywać,leżysz po prostu płasko na plecach w czasie badania,ściągasz tylko buty aby nie wybrudzic tego lózka na ktorym leżysz,skapetki oczywiścir mogą być:DAha i KONIECZNIE zdejmij wzelką biżuterie,kolczyki(w jezyku tez jak masz),łańcuszki itp.przed badaniem bo metal w ciele może zaklócić pole magnetyczne wytwarzane przez rezonans.lepiej też nie zakladaj bielizny z metalowym częściami(tj.biustonisz z metalowymi fiszbinami,bluzeczki w metalowymi guzikami,ozdbmaki itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
dostać skierowanie na rezonans?? ja też powninam mieć to badanie,ale mnie nie stać a lekarz z przychodni nie da skierowania,wiadomo wysoki koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam go robiony 5 razy
a lezec pod tym lozku pod tym tunelem mozna od 20 minut do nawet godziny(wszystko zalezy od rodzaju badania,sprzetu)Moga Ci tez podac dozylnie kontrast aby obraz,wynik badania bylo dokladniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam go robiony 5 razy
wiesz,ja choruję na sm od 7 lat więc badanie dostałam podczas moich pobytów w szpitalu:o Nic za nie nie płacilam,Pierwsze badania mialam jak byłam 1 raz w szpitalu z podejrzeniem sm,po rezo diagnoza sie potwierdziła niestety:( Kolejne rezonanse byly kontrolne aby sprawdzić czy nie ma nowych zmian chorbowych w mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam go robiony 5 razy
aby dostac bezplatnie skierowanie to zgloś sie moze do neurologa,powiedz mu,że chciaalbyś mieć rezonans bo się martwisz czy nie jestes chora.Może da Ci skierowanie.Niestety to badanie jest koszmarnie drogie i malo kogo na to stać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam go robiony 5 razy
skierowanie na rezonans daje zazwyczaj tylko neurolog i to niestety nie każdy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
ja sie leczę u neurologa już parę miesięcy, mam chroniczne bóle kręgosłupa szyjnego, żuchwy,glowy, mięśni.. i jedyne co dostałam to leki,zwykłe prześwietlenie(nawet nie czynnościowe) i badanie dooplera,które też nic nie wykazało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stres niestety może być
to może wybierz sie do innego naurologa.Może inny lekarz bedzie bardziej dokladny i da Ci to skierowanie na rezo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
spróbuje pójść do naurologa innego prywatnie, a czy żeby iść do innego do przychodni na ubezp. to potrzebne jest nowe skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak chyba potrzebne jest nowe
skierowanie:oPOJEBANY KRAJ!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani derektor
a ja miałam skierowanie na rezonans od ortopedy :P na prześwietlenie barku, bo na tomografii wszystko wyszło w porządku, ale to nie tłumaczyło innych bólów. A te badanie lekarz chciał do artroskopii barku :| niestety, nie wykonałam, bo nie było na miejscu sprzętu do robienia mri barku... i boli mnie dalej :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfufoddd
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czyli lepiej nie zakładać spodni z metalowym guzikiem? A jeśli chodzi o skierowanie były z nim problemy - lekarz rodzinny wysłał mnie na rtg po głębokim zastanowieniu ;). Neurolog też (prywatna wizyta). W końcu trafiłam do neurochirurga, który bez zbędnych ceregieli wypisał skierowanie, koszty pokrywa NFZ, wcześniej musiałam tylko załatwić skierowanie do specjalisty od lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
kurcze jak zdobyć skierowanie do neurochirurga:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
wogóle leczenie w naszych chorym kraju to jest totalna porażka,płacimy cięzkie pieniądze na te pieprzone składki zdrowotne i g***wno,nie ma szans na badania!!!!!!mnie poprostu szlag chce trafić, mają w dupie człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfufoddd
U mnie to było tak, że najpierw poszłam prywatnie do neurochirurga, potem on poprosił o skierowanie do siebie ;), żeby mieć podstawy do wypisania skierowania na badanie. Mój rodzinny nie robił problemów, tym bardziej, że ciągle do niego przychodziłam z bólami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfufoddd
i mam takie same spostrzeżenia, trzeba się płaszczyć, by cokolwiek uzyskać, a to nasze prawo w końcu! Najlepszy był neurolog - mówię, że ciągle mnie boli głowa, drętwieje ręka, mam zawroty, a on - nie wiadomo, może to przez stres albo zmianę strefy czasowej :P :O. Qrna, może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ci się udało
no więc właśnie, a z jakiego miasta jesteś? chyba pójdę prywatnie zamiast do neurologa to może właśnie do neurochirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam robiony
ja miałam robiony rezonans mózgu i kręgosłupa po wypadku, nic mi nie kazali zdejmować, żadnych butów, biżuterii, pasków itp. tylko żebym się nie kręciła i nie otwierała oczu. Spoko luz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfufoddd
z okolic Poznania. Najszybciej uzyskasz skierowanie jak pójdziesz prywatnie do lekarza, ewentualnie można zrobić tomografie, lepsze to niż rtg. łatwiej dostać skierowanie na tk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfufoddd
w każdym razie walka o skierowanie jest ciężka i długotrwała - u mnie parę miesięcy to trwało, łażenie od 1 lekarza do 2, a wcześniej całe serie zastrzyków w tyłek :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha 83
jaki koszmarny koszt? ja robilam sobie rezonans w Mielcu na podkarpaciu i zaplacilam tu 350 zl. wiadomo rtzeba czasem doliczyc koszty kontrastu, ale nie podaja go kazdemu z tego co wiem, a szybkosc z jaka wykonuja badanie jest wazniejsza od pieniedzy. Zeby sie dostac do neuyrologa, zrobic badanie i wrocic do lekarza z wynikami , jak sobie wyliczylam to zeszloby od 5-7 miesiecy, a ja chce wiedziec wczesniej dlaczego mnie boli glowa. jak ktos woli zyc w niepewnosci to niech czeka... ale nie piszcie ze to tak drogie badanie bo czasem ludzie nie maja pojecia ile moze badanie kosztowac najlepeij zadzwonic i zapytac w pracowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frank_pl
Ja ostatnio też miałem robiony rezonans prywatnie, podobnie co przedmówcy. Niestety jest to jedyny sposób na szybkie "załatwienie" sprawy i otrzymanie wyników. Badanie nie jest strasznie drogie, trzeba poszukać w kilku przychodniach/klinikach i wybrać tą z konkurencyjnymi cenami i fachową obsługą. Ja robiłem w Starmedice w Stargardzie, zapłaciłem 300zł. To dużo? Zapisałem się w jeden dzień, na drugi było badanie, opis w dniu kolejnym. Czego chcieć więcej. Szukajcie a znajdziecie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka76
Ja będę miała rezonans w Gorzowskim oddziale Starmedici, już nie mogę się doczekać :/. Franku, jakie wrażenia odnośnie kompetencji personelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frank_pl
Wiolka, tam w Stargardzie? Dla mnie jak najbardziej OK, nie mam im nic do zarzucenia. Przyszedłem trochę wcześniej, wypełniłem sobie ankietę, powiedziano mi jak wygląda badanie, ile będzie trwało itp. Opis badania odebrała dla mnie żona następnego dnia. Wszystko przebiegło OK. Samo badanie średnio przyjemne, więc lepiej nie mieć powodów aby je robić, ale to już siła wyższa niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka76
Właśnie powody są, więc wyjścia nie ma. Dużo się naczytałam o tym MR, chyba niepotrzebnie... Trzymaj kciuki. Najważniejsze to wyniki, oby były dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frank_pl
Trzymam zatem kciuki. Daj znać jak będziesz już mieć wyniki. Powodzenia i dużo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka76
Dzięki franku. Idę do nich za parę dni. Pani rejestrująca mnie pocieszyła, że nie takie "przypadki" się trafiają, więc trochę lżej mi się zrobiło. Chyba będę żyć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka76
Cześć, miałam już MR. Rzeczywiście da się wytrzymać, wszyscy tak panikują a wcale tak źle nie było. Teraz z wynikami idę do lekarza. Samo badanie znośne tak jak napisałam. Dużo mi pomogła Pani która mnie przyjmowała, także jestem jej za to wdzięczna. Przychodnia ogólnie OK, obsługa na najwyższym poziomie, jestem bardzo zadowolona. Jak będę musiała przychodzić na kontrolę to na pewno do nich wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu_best
Starmedica - dużo dobrego o niej słyszałem w Gorzowie. Ponoć robią szybko badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×