Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crazylady1986

KTO NOSI SOCZEWKI I MA ASTYGMATYZM?? Prosze o pomoc!!

Polecane posty

Zle sie czuje noszac okulary i chcialabym zamienic je na soczewki. Nie widze z daleka, kazde oko ma inna wade i do tego mam astygmatyzm. Zna ktos dobre i tanie soczewki dla astygmatykow?? Mozecie mi cos polecic, doradzic na ten temat?? Jestem "swieza" jesli chodzi o te sprawy, bo o mojej wadzie wzroku dowiedzialam sie niespełna rok temu. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie nie ma tanich soczewek dla astygmatyków. mam astygmatyzm,ale tylko wg jednego lekarza,wg drugiego nie :P nosilam pol roku Softlens Toric, ponad 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esegvrsdg
hmm mi sie wydaje ze mam astygmatyzm,ale nosze zwykle soczewki takie za 20 zl za sztuke.... j&j czy tam Bauscha, nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki dla astygm.
sa droższe niż dla innych "normalnych " wad ocznych. Trudno je też kupić przez internet, bo spektrum tej wady jest szersze. Sama bym chciała wiedzieć ile aktualnie kosztują takie w miare tanie i dobre !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam astygmatyzm
ale na tyle małty, że zdecydowałam sięna zwykłe soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki dla astygm.
popatrz w sklepach internetowych.Wpisz w google "soczewki sklep" Może ci sie nawet uda kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chce nosic tych okularow... chyba latwiej bedzie zapytac okuliste, co?? Skoro nie da sie zamowic takich przez internet. Ale wtedy lekarz zedrze ze mnie 500zl na pol roku... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej - ja mam astygmatyzm, do tego spora wade (-11 i - 13) noszę soczewki twarde (miekkie sie u mnie nie sprawdziły na dłuższą metę ). Ich koszt to 1200 zł - ale są to soczewki na 2 lata. Co do praktycznych szczegółów zakupu - to jest tak, że mi sprowadza je mój okulista ( z racji wady sa to soczewki robione na zamówienie). Ogólnie jestem zadowolona z tych soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik, rany :( współczuje,a ja myślałam,że z moimi -7 i -8 jestem nieszczesliwa... co do neta : dzis zamowilam sobie soczewki na www.hamerlik.com - poszukaj,moze cos sie znajdzie,ceny naprawdę w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam :) byc może dlatego, że mam wadę wrodzona i nie wiem jak to jest żyć widząc normalnie - ale ogólnie nie narzekam. :) żyje jak każda inna osoba, a wada wcale nie jest u mnie jakimś wielkim problemem. Po domu smigam w pinglach, a \"do ludzi\" wychodze w soczewkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom, ja też nie pamietam,jak to jest widziec ostro.. ale za to inne zmysły mam wyostrzone,mam nadzieję,że Ty też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igrek
Ja tez mam astygmatyz ale okulistka zapisała mi zwykle miękkie soczewki bausch&lomb, wiec najlepiej umów się na wizytę a okulista zrobi ci badania i dobierze soczewki. Może nie będziesz musiała nosić twardych soczewek To zależy też od tego jaką masz wadę, krzywiznę oka itp. (ja mam -5 w jednym i -5.5 w drugim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooonka
ja mam wade -0,5 i -0,7 i na jednym oku astygmatyzm (podonbo, tak stwierdził lekarz) narazie nie nosze nic... bo jak dla mnie dobrze widze;) tyle ze do jazdy samochodem lekarz zaproponował mi okulary...ale jakos nie moge sie na okularki zdecydować...po prostu nie widze siebie w okularach...mam pytanko ile kosztuja/moga kosztowac (tak dla mojej wady ) soczewki? co lepsze okulary czy soczewki?? pytam tych którzy sie orintuja w temacie;) i z góry dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena soczewek nie zalezy od wielkości wady, gdyby tak było, to nie byłoby mnie stać :P okulary są wygodne,w każdej chwili możesz je zdjąć,ale z kolei w soczewkach masz pełną ostrość..tj wiesz, poza krawędzią okularów już nie widzisz dobrze,a w soczewkach tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można,ale to musi być spora wada, wiek powyżej 21 lat, no i wada musi być ustabilizowana od kilku lat. pewnie,że soczewki są wygodne,ale czasem lepiej jest w okularach- np po całym dniu zajeć,albo przy kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooonka
no ja mam 24 latka ale wade chyba mała.. -0,5 i -0,7 poczekam jakis czas i znów pojde na badania... narazie zyje bez pomocy okulistycznych;) choć jak wybieram sie w nieznany teren samochodem to troche mi zle np. z daleka nazw ulic itp nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jednak zdecyduje sie na soczewki. Bo nie mam zamiaru chodzic w okularach. NIe przeszkadzaja mi az tak bardzo, ale po prostu zle sie w nich czuje... Ja nie mam jakiejs ogromnej wady - mam -1.0 i -1.25, ale mam duzy astygmatyzm i do tego wykryto mi miesiac temu jaskre 😭 Boli mnie glowa caly czas. Od kiedy biore leki na jaskre jest lepiej, ale chcialabym to kiedys zlikwidowac na zawsze. Moze bedzie mnie stac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie, i dlatego mnie wkurza reklama Vision Express, ta w której facet mówie, że \"wzrok ma pan jak u dzwudziestolatka\" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkaska
A ja mam pytanie. ciekawi mnie to czy jak mam astygmatyzm (-1,25) w obu oczkach to czy musze kupowac soczewki na astygmatyzm? wiadomo sa droższe. W zwykłych bede może i gorzej widzieć ale czy nie noszenie tych odpowiednich na astygmatyzm wpłynie ze mi sie pogorszy wzrok od tego? czy to tylko kwestia lepszego widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. ja mam astygmatyzm i mam zapisane soczewki na Prawe: sf.-2,25, cyl.-1,25 oś 180, krzywizna 8,7, średnica 14,5. Nie orientujecie się czy byłaby duża różnica grybym zamówiła tańsze soczewki zwykłe nie na astygmatyzm z krzywizną 8,6 i srednicą 14,2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie co wam jest? Jak masz astygmatyzm to kupuj soczewki korygujacego astygamtyzm a nie 'zwykle' bo tansze! Poczytaj sobie do czego prowadzi nie leczony astygmatyzm. Wiesz w ogole co to za schorzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam astygmatyzm i noszę zwykłe soczewki. po soczewkach torycznych mam straszliwe migreny- zresztą identycznie było w okularach. widzę odrobinę gorzej, ale czuję się dobrze. do tego dochodzi fakt, że toryczne soczewki są grubsze, a więc mniej wygodne. co do cen, to toryczne nie są wcale tak strasznie drogie jak kiedyś, ale w prównaniu do zwyklych, które można kupić za 40 zł za 6 szt, to są drogie. nie polecam jednak rezygnacji z torycznych tylko z powodów finansowych- zwłaszcza jak np prowadzisz samochód, bo jednak ostrość widzenia jest dużo większa. ja np do samochodu tylko w torycznych, ale we wszystkich innych sytuacjach wolę zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i astygmatyzm, to nie choroba, tego się nie leczy tylko koryguje szkłami i nawet szkła nie są w stanie w pełni skorygować tej wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sklep vision expres oferuje najtańsze soczewki for astigmatism. Albo air optix albo ich własna marka iwear. Są niedrogie i wcale nie są gorsze od markowych soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KULECZKA4444
w Vision Express po badaniu oczu okazało się że mam astygmatyzm również. Dobrano mi soczewki. Podobno w zwykłych miałam widzieć gorzej. Kupiłam sobie normalne jednodniowe i nie ma różnicy, widzę super, na dodatek w tamtych bardziej wysychały mi oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najpierw zrobiłam badania, a potem zamówiłam soczewki w https://abcsoczewki.pl i oprócz tego że miałam sporo problemów z ich zakładaniem na początku to jakoś żyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×