Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
hanna_f

Laserowa korekcja wady wzroku

Polecane posty

Czy ktoś przechodził taką operację? Jeśli tak, jakie macie wrażenia? Niedługo idę na pierwsze konsultacje do Okolaser i nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Jesteście zadowoleni z przebiegu operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
moj chlopak idzie jutro tez na konsultacje 28 operacja takze napisze co i jak po ;p a poki co tez chcialabym sie dowiedziec opinii innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambiska
moja kolezanka miala na oba oczy. Miala dosc gleboka wade, a teraz ma sokoli wzrok. Kilka pierwszych dni po zabiegu, bardzo ja bolaly oczy i miala swiatlowstret, ale oczywiscie dostala silne przeciwbolowe i te najgorze dni przespala w ciemnym pokoju, ale twierdzi, ze bylo warto. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambiska, a gdzie koleżanka robiła zabieg? kunegunda1988, to czekam na sprawozdanie i trzymam kciuki za chłopaka by wszystko poszło ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warszawa, Warszawa nasza :) Ja idę na konsultacje do kliniki przy Grzybowskiej, trochę się denerwuję, ale będzie dobrze, musi być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadam wam jedno pytanie i odpowiedzcie sobie na nie sami lub w połączeniu z książkami medycznymi. Dlaczego lekarze wolą chodzić w okularach i nie robią laserowej korekcji wad wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marayolka
Nie każdy może mieć operację wzroku to raz. Dwa nie opłaca się operacja jak masz na przykład -1,5 (tak jak ja) bo to nie przeszkadza w życiu, ale okulary jednak sąp otrzebne w ważniejszych zawodach. Trzy po operacji dłuższą chwile nie możesz wykonywac precyzynych zawodów, koło miesiąca czy dwóch, nie pamiętam dokładnie. Cztery- dentysta też się boi dentystów :) Więc nie kazdy po prostu CHCE mieć operacje, bo się jej obawia. Niezależnie czy do zszywanie skaleczenia czy transplant serca coś się może nie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marayolka
a... no i nie jeszcze nie było badań w sumie na temat długotrwałych skutków takiej operacji... bo nie wykonuje jej się dostatecznie długo (w sensie od dawna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
Moja kolezanka miala operacje 8 lat temu, do tej pory ma super wzrok a miala bardzo duza wadę.. czytalam w internecie wiele opinii i nie spotkalam sie z żadną negatywna dotyczacą konsekwencji wynikajacych wiele lat pozniej. Po jakim czasie widzi sie "normalnie" od operacji? pytam , bo moj chlopak robi korekcje aby dsostac sie do strazy pozarnej i miesiac pozniej ma okulistę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba zależy od człowieka. Niektórzy mi pisali, że miesiąc, a większość, że już po tygodniu intensywnego relaksu czuła się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
wczoraj bylismy w klinice przy Grzybowskiej na badaniu wstepnym. Bardzo miła Pani doktor, widać ze zależy jej na zdrowiu pacjenta. chcialabym sie dowiedziec bo mojemu chlopakowi pani doktor powiedziala ze wada moze nie byc do konca wyleczona gdyz ma ja bardzo duzą... czy często zdarzaja sie takie przypadki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffdfa
a jaka twoj chlopak ma wade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
nadwzrocznosc i astygmatyzm na jedno oko. nosil okulary +3 a okazalo sie ze powinien +6;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda1988
Pomylily mi się daty. Moj chlopak ma w tej chwili operację, wiec napisze pozniej czy się udała, co i jak . Bardzo się stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda1988
Operacja Epi-lasik trwała 20 minut, mowi ze nic nie bolało , trochę tylko nie przyjemne uczucie. Po półgodzinki i był już w drodze do domu. widzi trochę metnie za mgłą. Pani doktor powiedziała ze wzrok regulował sie bedzie od tygodnia do miesiąca, w skrajnych wypadkach czasem nawet moze i pol roku! ma przepisanych duzo kropli, ktore musi sobie wpuszcaac o 9, 11, 13 , 16, 19 i 22. oraz duzo tabletek przecibolowych bo podobno ma boleć po operacji. operacja ogolnie udana, ale czy w w100% udalo sie wyleczyc wade okaze sie za tydzien na kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda1988
hanna_f a ty kiedy masz operację, jestes juz po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfdfdfdfdf
a to ciekawe bo ja wlasnie wyczytalam na forach dosc sporo negatywnych opinii, niektoyrm wzrok sie pogorszyl znacznie po tej operacji, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziabuzia0
Cześć Wam. ;) Mija mi właśnie cztery miesiące od zabiegu. Pierwsze dwa tygodnie były dość ciężkie, oczy mi wysychały i czułam dyskomfort. Miałam chwile załamania i jęków pt. 'czemu to zrobiłam?' :D Ale teraz, ze szczerym sercem, mogę Wam polecić taki zabieg. Widzę super i w końcu nie jestem ograniczona przez okulary. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to była dobra decyzja. Większość ludzi wypowiadających się na tego typu forach, piszę zwykle po nieudanych zabiegach, komplikacjach itp., bo chcą to wyrzucić z siebie, dlatego moze nam się wydawać, że widzimy same negatywne opinie o zabiegu. Ale na pewno, są też tacy ludzie jak ja, którzy są zadowoleni z podjętej decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kunegudna1988, jak tam rekonwalescencja Twojego chłopaka? Wszystko ok? Ja jestem już po wizycie i zostałam zakwalifikowana, a zabieg mam 27 :) Zuziabuzia0 bardzo się cieszę, że operacja Ci się udała! A w jakiej klinice robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
bardzo dobrze sie goi. Po tygodniu mial zdjecta soczewke z oka, bo przy zabiegu Epi-lasik taka daja. bol ustal po 2 dniach , lekarka stwierdzila ze super sie goi i bardzo szybko. On sam widzi duzo lepiej, ale na ile powidodla sie opracja okaze sie jednak za 2 tygodnie dopiero ;/ a Ty jaka masz operacje? Lasik, epi-lasik, czy jeszcze cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomy robił kiedyś taką operecje. dobre pare lat temu. Opowiadał że jakaś pani leżała obok niego na sali po operacji to mówiła, że wolałaby trójkę dzieci urodzić niż jeszcze raz mieć taką operacje. Ale mimo wszystko opłaca się, do tej pory nie nosi okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kunegunda1988, no to cieszę się, że wszystko jest ok. mam nadzieję,że w moim przypadku też będzie się szybko goić :) ja mam zabieg metodą lasik, która podobno jest mniej bezpieczna niż epi-lasik, tak ostatnio przeczytałam (wiem, sama nakręcam w sobie zdenerowanie). joannaw, naprawdę? zaczynam się obawiać! ale przecież zabieg jest bezbolesny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziabuzia0
ja robiłam za granicę w klinice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda1988
Ale po lasiku szybciej dochodzisz do siebie, od razu po operacji widzisz dobrze i bodajze nie zakladaja tych soczewek dodtakowych na tydzien. Dostajesz krople przeciwbolowe, a jesli bardzo Cie boli po operacji, dostajesz jakis srodek dodatkowo jakis silny srodek przeciwbolowy, ktory napewno go usmierzy. Więc nie ma co sie obawiac. sama operacja ponoć nie boli, tylko jest to troche nieprzyjemne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, właśnie też czytałam, że dużo szybciej dochodzi się do siebie. Przeraża mnie trochę myśli o rozwórce, ale myślę, że będzie dobrze. :) Mam przyjaciółkę, która po prostu nie może uwierzyć, że poddam się takiemu zabiegowi, ją przeraża myśl o wkładaniu soczewek do oka, a co dopiero o takiej operacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kielczanka z Kielc
Ja miałam Lasik, nic nie boli ani w trakcie ani po zabiegu. Jest super, polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×