Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Justyś94

laserowa korekcja wzroku

Polecane posty

Witam. Już dawno zastanawiałam się na laserową korekcją wzroku. Odkąd tylko pamiętam miałam wadę wzroku, która powiększała się od czasu do czasu. Obecnie mam stałą wadę na lewe i prawe oko -6 dioptrii, gdyż wada nie pogłębiła sie przez ostatni rok. Dzisiaj byłam w prywatnej klinice okulistycznej OFTLAMIKA-Bydgoszcz,gdzie wykonałam badania kwalifikacyjne do zabiegu. Okazało się, że kwalifikuje się, lecz mam nie dość grubą rogówkę. Pani doktor zaproponowała mi dwie metody leczenia: jedna to LASEK, a druga to TransPRK, wybrałam tą drugą, ze względu na wyższą jakość pourazową i możliwością szybszego wygojenia oka. Zabieg mam mieć wykonany w listopadzie, I tutaj mam trochę wątpliowości, gdyż zostałam poiformowana o wszystkich ,,skutkach ubocznych'' boje się troche tego, ale chce to zrobić. Pytanie mam do was, czy przeszliście takie zabieg? Co możecie o tym napisać? Jak się czuliście? Proszę o opinie osob, które sie z tym zderzyły. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mija trzeci miesiąc od mojego zabiegu korekcji laserowej. Byłam pacjentką jednej z warszawskich klinik. Akurat ja miałam EBK, bo właśnie ta metoda była dla mnie najbardziej optymalna. A wadę miałam podobną do Twojej, trochę mniejszą, bo -5. Wszystko poszło po mojej myśli, wada została usunięta całkowicie. Oczy się w miarę szybko zagoiły. Oczywiście też zostałam uprzedzona o ewentualnych "skutkach ubocznych", ale na szczęście wszystko skończyło się pozytywnie. Teraz już nie odczuwam żadnych dolegliwości i widzę doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie mi do jakiego lekarza warto się udać żeby dowiedzieć się czy moja wada się nadaje do korekcji? Czy zwykły okulista mi stwierdzi czy muszę już iść na badania do kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej już na konsultację do kliniki, bo to oni robią najbardziej dokładne badania pod kątem korekcji, najwięcej badań z tego co kojarzę robi okolaser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zrobić badania kwalifikacyjne. Są to szczegółowe badania, obowiązkowe przed zabiegiem korekcji laserowej. Na ich podstawie lekarz dobiera najbardziej odpowiednią metodę korekcji, a przede wszystkim stwierdza, czy pacjent kwalifikuje się do takiego zabiegu. Dobrze jest zrobić takie badania w klinice, w której będzie się miało potem zabieg. Okolaser jest na pewno jednym z miejsc godnych polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie a ile trwają te badania, jak się do nich przygotowujecie? Trzeba się zapisać dużo wcześniej ? Później jest od razu konsultacja?Czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania trwają 2 godziny więc krótko, ale przygotowywać się specjalnie nie musisz, tylko trzeba zdjąć wcześniej soczewki o ile nosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yyy, dwie godziny badań, to wcale nie tak krótko, ale to chyba dobrze, bo to znaczy, że badania są szczegółowe i dzięki temu można dopasować najlepszą metodę korekcji. Natomiast co do soczewek, to trzeba je zdjąć bodajże na dwa tygodnie przed kwalifikacją do zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim stopniu wada jest likwidowana? Czy da się wyjść po zabiegu z 0 wadą? Czy od razu widać efekt, czy trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że można usunąć wadę całkowicie i chyba tak jest w większości przypadków. Jeżeli chodzi o mnie, to od razu po korekcji laserowej widziałam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gojenie też krótko trwało? Ile czasu dochodziłaś do siebie? Na jaki okres wzięłaś zwolnienie, o ile brałaś L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa pierwsze dni po zabiegu były dosyć ciężkie. Potem na szczęście bardzo szybko nadeszła poprawa. Nie brałam L4 tylko urlop w pracy na 10 dni. To w zupełności wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To elegancko wszystko się zakończyło. Myślałam, że dłużej trwa okres rekonwalescencji. A tu proszę, tylko dwa dni "męki" a potem z górki. Zastanawiam się tylko, dlaczego u jednych gojenie przebiega tak łagodnie, a u innych ciągnie się kilka miesięcy. Od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno jednym z czynników wpływających na czas rekonwalescencji jest rodzaj metody korekcji. Podobno przy EBK oczy najlepiej i najszybciej się goją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoncia1
ja bede robiła Lentivu - dobra opcja, bo o wiele szybciej się wraca "do życia", a przy mojej pracy to mega ważne...wiadomo stresuje się bardzo, ale tez jestem pełna nadziei, całe życie w okularach, a teraz wreszcie będę normalnie widziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie w Lublinie laserowa korekcja wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iwoncia, nie ma się czym denerwować! :) miałam robione Lentivu, jeśli chcesz, podaj majla - mogę Ci opisać zabieg. radze tez decydować sie teraz, bo są promocyjne ceny na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lentivu jest chyba najbezpieczniejszą metodą korekcji bo jest najmniej inwazyjna. A co do kwalifikacji na zabieg to ja poszłam na wizytę kwalifikacyjną do Optegry i wszystko wybadali i od razu mi wytłumaczyli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie EBK to jedna z bardziej bezpiecznych i sprawdzonych metod. Jest już kilka lat na rynku i bardzo wiele osób tę metodę chwali. Osobiście też zostałam zakwalifikowana do EBK i miała korekcję pół roku temu. Praktycznie od razu po zabiegu doskonale widziałam. A jeżeli chodzi o gojenie oczu, to proces przebiegł bardzo łagodnie. Dla mnie ta metoda ma same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z jaką wadą zostałaś zakwalifikowana do EBK? Czy teraz masz 0, czy jakaś mała wada została?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie zostało z wady. Z -4 zeszłam do zera. Mam teraz idealny wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobną wadę, bo -4,5. Bardzo bym chciała zakwalifikować się do EBK. Za parę dni mam badania. Zapisałam się na konsultację na Grzybowską, bo tam ponoć najlepiej przeprowadzają badania kwalifikacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MK 2016
Hej. Jestem 19 dni po zabiegu LASEK i zaczynam się bardzo martwić, ponieważ w jednym oku nie widzę żadnej poprawy. Kiedy nosiłem soczewki ochronne przez tydzień po zabiegu, widziałem lepiej na lewe oko, natomiast na prawe bardzo słabo. Po zdjęciu soczewek doświadczyłem wielkiego rozczarowania, ponieważ widzenie pogorszyło się zarówno na jedno jak i drugie oko. Dziś mija 19 dzień po zabiegu i o ile widzę na prawe oko, o tyle z lewym jest tragedia. W prawym oku mam przeblyski i niekiedy widzę bardzo ostro :) Jeśli chodzi o lewe, to obraz ciągle jest rozmyty, jakby ktoś założył mi na nie folie i widzę podwójnie. Kolory są wyblakle w porównaniu do prawego oka. Od czasu zabiegu nie widzę nawet odrobiny poprawy. Konsultowałem się z moim okulistą, ale jej odpowiedź była bardzo lakoniczna i koniec końcem powiedziała, że muszę czekać, co wcale mnie nie uspokoiło... Czytałem na forach, że wielu pacjentów widziało znaczną poprawę między 2 a 3 tygodniem. U mnie niestety nic. Bardzo prosiłbym osoby, które miały podobne doświadczenia o podzielenie się nimi ze mną. Będę bardzo wdzięczny za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loretta777
hej, ja miałam 4,5 też - robiłam Lentivu. Właściwie od razu widziałam znaczna poprawę, po paru dniach normalnie nakładałam makijaż bez wsadzania nosa w lusterko :) jeśli jest tu ktoś, kto chce dowiedzie się więcej, dajcie znać, podam maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właściwie czym różni się Lentivu od Smile? Podobno jest to ta sama metoda korekcji, która funkcjonuje pod różnymi nazwami, tzw. chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy te zabiegi są refundowane, czy trzeba za nie płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja radze uważać na metode Lasik bo dowiedziałam sie ze są tak naprawde 2 takie metody. Lasik i FemtoLASIK. Zwykły lasik jest podobno mniej dokładny i w ogóle przestarzały. Podobno nawet już optegra bedzie rezygnować ze zwykłego lasika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po zabiegu EBK. Uważam, że to teraz jedna z lepszych metod. Wszystko ładnie i szybko się goi. No i mam teraz świetny wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×