Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość dolaks

Czesc!Czy ktos z was przeszedl laserowa korekte wzroku? Jakie mieliscie wady?Czy taki zabieg jest pelnoplatny czy jest jakas refundacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na obecną chwilę to zabieg pełno płatny bo traktowany jest jako zabieg kosmetyczny tzn. robisz ją bo nie chcesz nosić okularów lub soczewek. Ja polecam bo warto ją zrobić ale do tanich nie należy:o Trzeba też na początku przejść specjalistyczne badania, które kwalifikują bądź nie pacjenta do takiej operacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka22latek
maleeńkaa ile zapłaciłas za taki zabieg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam -11 i -13 i też się podłączam do prośby o więcej informacji i o koszty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to powinnaś zmienić nicka na krecik :D Tez jestem zainteresowana. Słyszałam, że podobno przez 2-3 tyg. oko \"boli\". Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam zabieg w prywatnej sprawdzonej klinice na śląsku cena ok 3-4 tys za jedno oko ale to zależy od kliniki i radzę wybrać dobrą klinikę i nie patrzeć na cenę bo oko to oko :) CHOMiK -> wątpię,że lekarz zlikiwduje Ci wadę do 0 bo masz ją bardzo dużą ale może ją zmniejszyć a to też chyba jest ok ;) agatuś -> prawda, po operacji przez 2 dni ma się opatrunek i wygląda jak królik (oczy są czerwone, pieką, bolą) przez kilka dni do m-ca ale ma się krople i da się wszystko wytrzymać :) no i trzeba chodzić na kontrolę co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga123456
hej!!zamierzam zrobic laserowa korekte wzroku...mam problem z wybraniem kliniki..najbardziej przychylna jestem do INTERMEDICI w Krakowie....czy macie moze jakies cenne informacje...a moze ktos poleci mi jakas dobra klinike...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam robione korekte w intermedice wlasnie .... polecam . Zabieg mialam robiony jakies 4-5 lat temu i jest super :) moja wada byla dosc spora -8,5 i -7,5... zlikwidowano mi ja zupelnie. Zabieg jest bezbolesny...wczesniej trzeba przejsc szereg badan kwalifikujacych. Wtedy placilam ok 3 tys za oko ( dokladnie nie pamietam ) ... wszystko odbylo sie profesjonalnie....po korekcie trzeba chodzic na kontrole ... minelo tyle czasu a ja widze swietnie ...jestem szczesliwa ze poddalam sie temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanówcie się dobrze
jeśli jeszcze nie rodziłyście, czy warto teraz. Poród jest takim wysiłkiem dla kobiety, że po narodzinach dziecka, wada wzroku może wrócic do tej sprzed operacji. Dlatego robi sie cesarke kobietom z dużą wdaą wzroku, by w czasie porodu nie powiekszyła się jeszcze bardziej, lub zeby pacjentka w ogóle nie utraciła wzroku. Dlatego też lepiej wstrzymac sie z korektą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś jeszcze miał laser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DavidaGuetta
oczywiscie "zastanówcie sie dobrze"ma racje! przy duzych wadach wzroku faktycznie robi sie czesto cesarke, bo wzrok moze sie pogorszyc. Ale najpierw robią badania, bo to mozna wykryć. Tylko trzeba sie o to upomnieć, bo wiadomo, jak jest w naszym chorym państwie...nie upomnisz sie-nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wady wzroku a porodu to jest to święta racja. Rzeczywiście kobiety z dużą wadą wzroku powinny mieć cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam korekte wzroku w warszawie, zapłaciłam za jedno oko 1300 za drugie 1300. 400 badania plus leki, zrobiłam korekte w wieku 21 lat a dlatego , że miałam bardzo dużą wade -7 na każde oko , i uwieżcie nie ma co czekac do ciązy! bo ja teraz mam 27 lat i nadal dziecka nie mam a wzrokiem moge sie cieszyc, no ale oczywiście bede miała cesarke, mam na to cała teczkę;-), oczywicie to tylko moje zdanie dziewczyny!ja nie chciałam czekać, bo ze wzrokiem -7 to sie nic nie widzi a ile mozna nosic szkła kontakowe... w kazdym razie ja polecam operacja nic nie boli trwa kilka minut ale po operacji maaaasssaaakra!jakby ci ktos piasek wrzuciał do oczu;-), ale przetrwałam i sie bardzo cieszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i ja się kiedys zdecyduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale boje
boję się okropnie bo napewno są jakies wady laserów co? znacie jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18-latka
A powiedzmy od jakiej dużej wady człowiek kwalifikuje się do takiej operacji? czy trzeba mieć około -7?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lessie
ja chciałam się zdecydować na to, ale na razie nie za bardzo jednak bo się boję :((( jest tak, że jak sie ma bardzo dużą wadę to jednak przy ścinaniu tej warstwy żeby wyprostować krzywiznę wydaje mi się, że się za cienko robi :( no ale dużo osób miało i sobie chwali. Ja się na razie wstrzymuję, bo się boję, że może mi z minusów na plusy poleci to się zdarza. Poza tym wydałam teraz pieniądz, bo kupiłam sobie nowe okulary z tej wersji Essilor Transitions co są przyciemniane nie jak fotochromy tylko tak na szaro i znienacka i są FANTASTICO;)! i soczewki kontaktowe kolorowe mam na imprezki i na razie nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza444
nie rozumiem, tzn ze kazdy kto mial laserowa korekte wzroku( mowie teraz o kobietach) to musi miec cesarke a nie moze rodzic naturalnie ??? kto wam to powiedzial ? naprawde??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMAJLEJKA
Miałam korektę wzroku metodą lasik z wady -5 w Gdańsku na Chmielnej, nie radzę , spieprzyli mi 1 oko także nie mówcie że jast super , nie spieszcie sie z tym .Minęło już ponad pół roku i nic mi się nie poprawia mam ubytki w polu widzenia czyli tzw dziury, źle mi sie pracuje a na dodatek boli mnie to oko, poza tym po zabiegu mam całą chmarę mętów w ciele szklistym, patrzę jak przez firanki. Na jednym oku została wada -1 a na drugim przez te ubytki -2,5 poza tym aureola na tym spieprzonym oku. Nie mam już sił na jeżdżenie po specjalistach , byłam juz u najleprzych ale wszyscy trzymaja sztangę nic złego na siebie nie mówią a ja po prostu miałam pecha to ich odpowiedź. Cała ta medycyna to chory wytwór jak nie zaszkodzą to tez nie wyleczą. Także jeszcze raz przestrzegam przed partactwem niby specjalistów bo tak siebie nazywają ale to mija sie z rzeczywistością.Gabinet na Chmielnej -spalić z tymi partaczami. Powodzenia tym co decydują sie na Lasik, w tej sytuacji nigdy nie zdecydowałabym sie na korektę laserowa wzroku nigdy nie wiadomo na kogo trafimy. Smajlejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękawiczki c
to, że ktoś miał korektę wzroku, nie oznacza, że robi sie cesarke, ale istnieje ryzyko, że w czasie naturalnego porodu, a więc ogromnego wysiłku fizycznego, wzrok moze wrócić do stanu sprzed operacji. I analogicznie, kobieta z dużą wadą zwroku ma wskazania do cesarki, poniweaż w czasie porodu naturalnego wzrok może znacznie sie pogorszyć lub można go nawet utracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magwalc
witam, czy ktos mial lasik w Intermedice w Krakowie? Prosze o opinie czy jestescie zadowolone z zabiegu? chodzi mi o poprawnosc widzenia , skutki ubocze. Bardzo prosze o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchozolek24
Czy ktoś miał robioną laserową korektę wzroku w Toruniu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 Citomed? chciałabym sobie zrobic, ale nie wiem czy to jest dobra i sprawdzona klinika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulac
Też zastanawiam się nad Citomedem w Toruniu.... Poki co słyszałam same pochlebne opinie, ale....może ktos wie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia22
hej. chciałabym się poddać laserowej korekcie wzroku i mam pytanko-od 5 lat noszę soczewki, słyszałam że przed zabiegiem trzeba je na kilka miesięcy zdjąć bo coś tam się przez soczewki ściera i musi się zagoić. czy to prawada?? mam wadę +4 i nie wyobrażam sobie żebym znów musiała założyć dna od słoików :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchozolek24
Pojechalam do tej kliniki w Toruniu CITOMED... Lekarz przyjechal az z Gdańska, bardzo mily. Zrobil mi badania (3 lata temu tez mialam robione w w-wie i kwalifikowalam sie do operacji jednak do niej nie doszlo) i powiedzial ze nie kwalifikuje sie bo mam za cienka rogowke oka! 3 lata temu moglam zrobic operacje a teraz nie...Okazalo sie (tak lekarz stwierdzil) ze soczewki kontaktowe powoduja ze rogówka oka staje sie ciensza co jest przeciwwskazaniem do operacji, MOZE jesli bede nosila pol roku lub dluzej okulary to rogowka stanie sie grubsza.. soczewki nosze 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchozolek24
martusia22 to cos tam co sie sciera to rogówka oka. Nie mam pojecia czy Ty tez nie bedziesz kwalifikowana do zabiegu mozesz to sprawdzic, jednak trzeba wydac 200zl na takie badanie. Moze zapytaj swojego okuliste niech cos powie na ten temat.Pewnie nie kazdy ma taka sama grubosc rogowki, ja mialam cienka i jeszcze te soczewki przez 2 lata spowodowaly ze jest za cienka. Pytalas czy na kilka miesiecy przed zabiegiem powinno sie odstawic soczewki, widocznie tak, ale skonsultuj to jeszcze ze swiom okulista. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bardzo bym chciała pozbyć się wady:( Noszę soczewki na przemian z okularami, ale jest coraz gorzej- coraz bardziej drażnią mnie soczewki, oko mi wysycha i jest i niewygodnie. Mam -6, wada się ciągle pogłębia,a okulary są ciężkie :( Dlaczego ta operacja jest taka droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO polecam laserową likwidaję wady wzroku. Ja zrobiłam jakieś 7-8 lat temu czyli bardzo dawno z wady -5, i do tej pory wzrok mam super a jak byłam z pracy na kontrolnych badaniach ostatnio to mi okulista powiedzial że mam nawet leciutką nadwzroczność czyli widzę trochę ostrzej i wyraźniej niż powinnam. Opeację robiłam w Warszawie w kilince Mavit na Żoliborzu oczywiście metodą Lasik. Miałam najpierw szereg badań kwalifikacyjnch. Sama operacja była bezbolesna ale po operacji przez pierwsze godziny ma się okropne uczucie piasku w oczach. Na następny dzień widzi się już normalnie i nic już nie boli. Po tygodniu można normalnie egzystować czyli czytać, oglądać telewizję, gapić się w komputer. Trzeba tylko przez pierwsze tygodnie uważać żeby się nie przeziębić i nie złapać zadnej infekcji. 8 lat temu płaciłam 4100zł za operację obydwu oczu. Koszt ten zawiertał już wszystkie potrzebne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×