Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozalka5

Leczenie alkoholizmu hipnozą czy ktoś korzystał

Polecane posty

Gość rozalka5

Witam mam przyjaciela alkoholika słyszałam o leczeniu uzależnień hipnozą może ktoś korzystał proszę o wypowiedzi jaki skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie u mojego kolegi to była długa droga, u niego zadziałała ona po kilkunastu sesjach.Podobno ta hipnoza sprawdza się również w leczeniu nikotyny, narkomani, nawet w walce z otyłością. Leczenie hipnozą staje się metodą rozwiązywania problemów zarówno tych zdrowotnych, jak i psychicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalka5
dzieki za odpowiedz pewnie duzo tu zalezy od psochoterapeutyi od pacjeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HMMM, nie wiem jak hipnoza na alko ale ja jako palacz, rzuciłam nałóg po przeczytaniu książki "Skuteczna metoda jak rzucić palenie". Polegała na częstym powtarzaniu pewnych rzeczowych argumentów. Skoro więc to zadziałało na jeden nałóg, to wierzę że hipnoza może zadziałać na alko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirella1
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że alkoholizm to nie nałóg, alkoholizm to choroba. Jako siostra alkoholiczki znam temat dobrze, bo razem uczestniczyłyśmy w spotkaniach w ośrodku, w którym się leczyła. Leczenie hipnozą można stosować, ale odpowiednie podejście, warunki, kadra i wsparcie składają się dopiero na sukces. Nie wiem czy inne ośrodki leczenia alkoholizmu wykorzystują hipnozę, ale w klinice Tu i Teraz wiem, że działają ich metody - w końcu siostra wyszła na prostą, więc wierzę, że wam również będą w stanie pomóc. Wystarczy przejrzeć ich stronę i się zastanowić http://www.alkoholizm.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rannn
Najlepiej jest korzystać z profesjonalnej pomocy. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to miejsce, gdzie można zapoznać się z ofertą różnych ośrodków leczenia uzależnień z całej Polski oraz opiniami pacjentów na ich temat.To daje pewien obraz miejsca, z którym chcemy się skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogtka
Ja byłam w ośrodku Nowe Życie w Wapnicy w zachodniopomorskim. Nie korzystałam z hipnozy. Terapia przez kilka tygodni przyniosła wymarzony skutek, wyszłam z tego. Wierzę, że już na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bart

Jeden z najbardziej dyskretnych ośrodków leczenia uzależnień to Want w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Można się zupełnie odciąć i nikt nie będzie wiedział, gdzie jesteś. Myślę, że spora przewaga ośrodka to konsultacje lekarskie, żeby odbudować organizm. Sama psychoterapia dla alkoholików to niestety za mało. Trzeba jeszcze pracować nad równowagą ciała. Tam jest taka możliwość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×