Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honorcia

leczenie zębów pod narkozą

Polecane posty

Witam. Czy może ktoś tu z odwiedzających miał leczone zęby pod narkozą? Szukałam w necie informacji na ten temat ale nigdzie nie ma cen. czy ktos mółby mi pomóc i wyjaśnić dokładnie na czym to polega ile trwa i ile kosztuje. Dziekuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatka
ja tez bym była zaiteresowania. Mam do wyrwania 2 ósemki. Tragedia. Stomatolog proponuje znieczulenie ale ja i tak sie panicznie boje. Podajcie jak mozecie jakies namiary i moze jak sie uda to cene. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalin
Nie radze wyrywac jednego czy dwóch zebów pod narkozą. Czujesz sie po niej beznadziejnie i jeszcze musisz za to zapłacic i to nie mało!! Przeciez ze znieczuleniem nic nie boli wiec po co ci narkoza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam rwany ząb
i nic nie bolało, bo miałam znieczulenie. co do leczenia pod narkozą, to sama nie przeszłam, ale ostatnio w klinice pytałam. Wygląda to tak (przynajmniej w znanej mi prywatnej klinice), że należy zrobic jakieś specjalne badania krwi (ok. 50 zł), do tego wizyta u anestezjologa (ok. 60 zł), plus prześwietlenie panoramiczne zębów (ok. 40 zł) oraz wizyta u stomatologa, na której ustalany jest zakres "robót" i ewentualna cena (ok. 20 zł). Założenie 1 plomby w narkozie - 150 zł. Od razu mnie ostrzeżono, że leczenie kanałowe i tak trzeba kontynuować "za żywo", czyli bez narkozy itp. A sama narkoza kosztuje 400 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stajenka
Niestety, z tego co dotyczy mnie osobiście, to ząb w stanie ropnym powoduje także zaropienie ozębnej, czyli tkanki otaczającej ząb. W takim stanie raczej nie działa standardowy zastrzyk znieczulający. Dobry dentysta powinien zaproponować Ci najpierw leczenie farmakologiczne (dość silny antybiotyk), który usunie stan zapalny, a dopiero później zabranie się do leczenia lub usuwania zęba. Mój zaropiały ząb nie nadawał się do leczenia i został wyrwany "z marszu", bez antybiotyków. Leki brałam dopiero później, żeby zaleczyć okostną. Znieczulenie nie zadziałało - wrzeszczałam na tym fotelu jak dzikus. Jeżeli jednak da się coś leczyć i antybiotyk zlikwiduje ropę, to naprawdę, w dzisiejszych czasach znieczulenia są tak skuteczne, że dentysta po zastrzyku to relaks! Jestem w ciąży i strasznie posypały mi się i tak słabe zęby. W ciągu jednego tygodnia miałam robione 11 plomb i tylko 3 bez znieczulenia. A po zastrzykach to sobie siedziałam z uśmiechem na fotelu i wszystko szło tak szybko. Dentystka nie musiała przerywać co chwilę, żeby mi ulżyć. Możesz także poprosić o "zamrożenie" dziąsła przed wkłuciem igły. Wtedy nawet zastrzyk nie jest nieprzyjemny. Ja bym się chyba bardziej bała narkozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam, szczerze odradzam. Miałam leczone zęby pod narkozą, jeden wyrywany. Było to wprawdzie jakieś dziesięć lat temu, ale teraz z perspektywy czasu uważam, że to był bardzo głupi pomysł i wszystkie powody, dla których wtedy się na to zdecydowałam, nie były aż tak ważne jak mi się to wtedy wydawało. Lepiej przełamać strach, zwalczyć stres i leczyć zęby chodząc nawet wielokrotnie, normalnie do gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie wczoraj mialam
wyrywane 2 korzenie i leczone zeby pod narkoza, bylo ok. Niczego nie zaluje.... Normalnie do dentysty nigdy bym nie poszla a teraz moge sie cieszyc ladnymi zdrowymi zabkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sql
a jaka cena była za zrobienie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarsoon
Sama narkoza koszyuje 900 zł i zabieg trwa zależnie od tego co trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiu1982
Witam, wlasnie zamierzam sobie wyleczyc kilka ząbków, ale niestety panicznie boję sie dentysty. W gre wchodzi tylko Narkoza, 4 lata temu mielam juz zabieg w znieczuleniu ogolnym, wiec mysle ze nie bylo by problemu z kolejna narkozą. Mam pytanie do was i wielka prosbe. Chcialbym zrobic ząbki na śląsku lub w małopolsce, i w zwiazku z tym jakie gabinety polecacie?? I ile w przyblizeniu kosztowal by taki zabieg naprawy 4 ząbków z narkozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdfd
poweiem wam jak było ze mną.. pierwszy raz poszłam do dentysty pod koniec gimnazjum.. i miałam tylko jeden ząb do wyrwania (może dałoby sie go jeszcze wyleczyć, ale i tak mialam śćisk na dole) i kilka zębów do plombowania.. poszłam do prywatnego bo panicznie bałam sie dentysty, ale tata mnie namówił.. zrobiła mi plombe i nic.. kompletnie.. a było bez znieczulenia.. az sama sie dziwiłam czemu wszyscy ludzie tak źle mówią o dentyście.. zresztą przez to byłam tak nakręcona.. na kolejnej wizycie zgodziłam sie wyrwać zęba.. byłam cała zapłakana bo sie bałam strasznie.. dała mi znieczulenie próbowała rwac i bolało.. potem dodała i znowu bolało.. ja cały czas płakałam.. powiedziała, ze więcej już mi dodac nie może bo to jest max dawka.. wyszłam zała roztrzęsiona, zapłakana i z zebem w buzi. Tata mówił, ze to może przez nerwy mi to znieczulenie nie pomogło bo on kiedyś był usypiany i mówił, ze denerwował sie strasznie i takie wielkie chłopy padały po jednym zastrzyku a on musiał dostać 3. Po jakiś 2 latach zgodziłam sie znowu spróbowac.. był już w gorszym stanie.. i tym razem nie bolało.. tylko troche to trwało, bo był cały dziurawy i musiała mi go rozwiercać na kawałki i po kawałku wyrywac.. nie było to przyjemne, ale przezyłam.. potem założyłam aparat staly.. orto mówiła mi, ze być może trzeba bedzie wyrwać u góry jednego zęba, ale jeszcze nie wiadomo.. na 5 chyba wizycie powiedziała, ze jednak trzeba i czy moge teraz.. pomyślałam i zgodziłam sie.. przyszła Pani która sie tym zajmuje iii... dała znieczulenie.. chwile odczekałam poruszyła w jedną w druga i pociagneła.. cała akcja trwała z 5 sek z zegarkiem w ręku.. nie mogłam uwierzyć, ze to koniec.. Troche długa ta moja historia, ale chce wam uświadomić, ze nie warto sie usypiać! Trzeba sie tylko przełamac naprawde.. zalezy w jakim ząb jest stanie, ale ja byłam panikarą straszną a to 2 wyrwanie w ogole nie bolało.. i mogła bym tak zeby wyrywac co tydzień.. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awril
mialam bardzo zepsute zeby,wszystkie usuwalam tylko w normalnym znieczuleniu-ludzie,NIC nie bolalo..nie ma sie co bac dentysty,strach ma wielkie oczy,przekonałam sie o tym sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkasjanaxx
Witam was ! Ja jestem straszna panikara w dziecinstwie mialam na chama wyrywanego zeba 4 korzeniowego skonczylo sie to krwotokiem i od tamtej poty panicznie balam sie dentysty. Powiem wam ze tez bardzo bylam za naprawa zebow pod narkoza ale jednak sie przelamalam do zwyklego znieczulenia kiedy zobaczylam moja przyjaciolke ktora robila wszystkie zeby sobie w wroclawiu pod narkoza na drugi dzien byla tak obolala cala szczeka tak ja bolala ze nawet nie mogla jej otworzyc ledwo co jej papieros wchodzil a juz zapomnijcie o jedzeniu. Dla tego lepiej robic zeby po koleji w zwyklym znieczuleniu ja tam zawsze prosze o 3 odrazu na raz place za nie 80zl i robilam po 3 rezby max na jednej wizycie zero bulu pelna swiadomosc i jeszcze dobry film u nas mozna przy tym obejrzec hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość F O X Y
a jak ktos nie potrafi sie przelamamac.... ja od dluzszego czasu mam problemy z moimi zabkami (masakryczne bole a 8 rozkruszyla mi sie w 3 tygodnie, po tym jak 4 miesiace wychodzila) a do tego zawsze trafiam na "dziwnych" lekarzy wiec mam taki uraz do dentystow ze zrobienie samego zastrzyku to okolo 2 godzin z kilkoma podejsciami :) wiec jesli mam "cos z tym zrobic" to tylko pod narkoza... prowadze wlasnie negocjacje z moja aktualna dentystka ;p a co do kolezanki to szczekoscisk po takich zabiegach to norma i idzie z tym zyc a bol na drugi dzien jest po kazdym zapiegu czy to dentystycznym, czy kazdego innego radzaju obojetnie czy to pod narkoza, w znieczuleniu czy "na zywca"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wróżka Zębuszka
Ja miałam juz ze trzy razy wyrywane zęby pod tzw. narkozą. To nie jest taka narkoza jak przy normalnej operacjiZrobia zastrzyk a poxniej nie zauważysz kiedy juz jest po. Otwierasz oczy a dentysta mowi, że masz sie obudzić i wstać i to już koniec. U nas nie kosztuje to az tak drogo, moze teraz jakieś 300 zł. Ja twierdzę, że warto. Szczególnie jak ktos panicznie poi sie dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd jesteś
wróżko Zębuszko? W białymstoku koszt wyrwania dwóch ósemek jest bajońska. Ząb jeden czyli ósemka 500 zł + narkoza ok 600-7--. Razem wychozi jakieś 1700 zł. Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Zielona Góra
Witam Was...niestety dla niektórych z nas dentysta to zło konieczne,ja też będę robiła zęby pod narkozą ,mam juz wybranego stomatologa i myslę,że bedzie ok. Prawdą jest ,że narkoza jest podawana inna niz ta którą dostaja pacjenci przy operacjach...moze ma to jakieś skutki uboczne ale jakim skutkiem ubocznym dla organizmu są zepsute zęby i ilości pochłanianych leków przeciwbólowych...Warto zrobic taki zabieg i w ciagu jednego dnia jest po wszystkim....a znieczulenia miejscowe,owszem działaja ale niestety w dolnej szczęce zęby nie daja się tak znieczulić w 100% i co niektórzy pacjęci(oczywiście nie wszyscy) moga cos poczuć.... a juz nie wspomnę o znieczuleniu i próbie wyrywania zebów podczas stanu zapalnego ( ja tego DOŚWIADCZYŁAM ) to był ból ktory zapamietam do końca zycia ...ale trudno...ja jestem za narkozą i nikt ani nic mnie nie przekona o plombowaniu lub wyrywaniu zębów w znieczuleniu miejscowym. Powodzonka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veenus
zastanawiam sie skad Wy takie bajonskie sumy wymyslacie ... wczoraj mialam usunietych 8 zebow plus narkoza ogolna i zapalcilam ... 320 zl -20 zl od kazdego wyrwanego zeba ,150 zl narkoza i 10zl EKG.... Dziwi mnie ,ze sa az tak wielkie roznice cenowe - sorry,ale dla mnie to niewyobrazanalne co piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkania
Wlasnie jestem w trakcie poszukiwania dobrego, niedrogiego chirurga nalepiej na terenie warszawy. Mam do wyrwania dwa korzenie, dwa zęby do kanałowego + wstawienie implantu. Bylabym bardzo wdzieczna za jakies namiary. Bardzo mi zalezy, od jakiegos czasu codzieniie biore ketanol :((( Proszę o pomoc.! jakby ktos mial ochotę GG 5274281

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga111111
Witam. Mam do rwania 7 zębów (a raczej to co z nich zostało) i chyba z 10 do leczenia :/ Taki stan uzębienia, to efekt panicznego strachu przed dentystą. Za żadne skarby nie dam sobie nic zrobić pod zwykłym znieczuleniem. Wchodzi w grę tylko narkoza. I teraz moje pytanie - czy zrobią mi to wszystko na raz? To dość dużo roboty,więc zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe,żeby zrobiono mi wszystkie zęby za jednym zamachem. Podajcie mi prosze adresy gabinetów (sprawdzonych przez Was) ,które zajmują się zabiegami pod narkozą w woj.lubuskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamim
WITAM, ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZNIECZULENIEM U MOJEGO 4 LETNIEGO SYNA, TROCHĘ SIĘ WAHAM. Sama całe życie robiłam zęby na żywca, nie bałam się dentysty , chodziłam regularnie, dlatego nigdy (mam 31 lat) nie miałam kanałówki, rwania zęba, ba nawet nie znam co to ból zęba-dlatego nie mam strachu przed wizytą. A mój synek panika i strach w oczach, dlatego myślę o znieczuleniu. W lubuskim w Gorzowie w eurodencie. 120-250 zł za znieczulenie plus reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielek4442
czy wie ktoś gdzie w Olsztynie można wyrwać i leczyć zęby pod narkozą? Bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielek4442
nie 1 a 3 a teraz to już pewnie 4 no i jeszcze klika do plombowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielek4442
z tydzień temu byłam w odwiedzinach na oddziale ginenkolii długo nie posiedziałam - robiło mi się słabo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielek4442
z tydzień temu byłam w odwiedzinach na oddziale ginekologii i długo tam nie posiedziałam bo robiło mi się słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisielek
To jakaś masakra...tyle kasy, a jasię panicznie boje dentysty, zawsze jak idę to boli mnie jak cholera, dlatego jak zrobi mi sie jakas dziura w zębie to od razu nie idę, więc boli jeszcze bardziej...ach!ta kasa!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrr
Nie jest ważne ile to kosztuje, byleby tylko nie bolało. Ja planuję wziąć pożyczkę,żeby zrobić wszystko za jednym razem i pod narkozą. Nie mam zamiaru się męczyć, pojedynczo lecząc zęby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameeeliaa
Już Ci współczuję tych wypełnień, które ktoś zgodzi się zrobić Ci pod narkoza. Ja bym w życiu nikomu pod narkozą nie leczyła zęba. Wszystko wiotkie, policzki się zapadają, język też, leczyć trzeba byłoby błyskawicznie, a więc mniej dokładnie. Normalne uczciwe wyczyszczenie ząbka i założenie wypełnienia, to ok. 20 minut. Jeżeli jest ich kilka, to... jak myślisz? Jak długo można trzymać pod narkozą młodego człowieka? A nie lepiej zostawić sobie narkozę na poważniejsze zabiegi? Jeżeli jesteś ogólnie zdrowa, to można Ci podać takie znieczulenie miejscowe, że będziesz się mogła nawet zdrzemnąć w trakcie leczenia zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×