Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szajla

Leczenie zębów pod narkozą

Polecane posty

Gość szajla

Witam leczył ktoś w ten sposób zęby? Powiem szczerze że przed dentystą mam masakrycznego stracha. Ale takiego przez mega wielkie S. Wiem ze problem tkwi w mojej głowie i przez to nawet przy znieczuleniu cierpię okropnie. A ile stresów i nerwów mnie kosztuje wizyta u dentysty to tylko ja wiem. Byłam dziś na konsultacji i zaproponowano mi zrobienie (wyrwanie i leczenie) pod narkozą w sumie 12 zębów. Proszę o info - co jest za a co przeciw. Aktualnie widzę same plusy - zasypiasz i budzisz się i jest wszystko OK. Wiem że jest to też inny rodzaj narkozy niz przy operacjach i nie ma ryzyka w związku z tym. Tak mi mówił stomatolog. A jak to wygląda w praktyce? Będę wdzięczna za wypowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość animka
nigdy w życiu juz sobie nie zrobię, stomatolog wziął kupe pieniędzy i spieprzył mi trzy zęby. Nie było warto narażać zdrowia, narkoza i tak robi swoje. Lepiej rozejrzyj się nad dobrym i bardzo życzliwym stomatologiem tak jak ja zrobiłam. Tez strasznie się bałam, mój lęk można było okreslic nawet w psychologii ;) teraz uwielbiam swoją panią stomatolog i wszytskim powtarzam, że w życiu co mi się najlepsze przytrafiło to moja pani stomatolog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambi.
Mam podobne doświadczenie (pozytywne) z dentystami. Trafiłam na wspaniałą stomatolog, pamiętam, że bardzo bałam się wyrwania, jak później okazało się - niepotrzebnie. Nie miałam robionego zęba pod narkozą ale przez znieczulenie.Choć niestety...miałam 4 razy robiony zastrzyk , ale to głównie z tego powodu iż był słaby, ponieważ w tym czasie podejrzewano u mnie arytmię i nie chcieli poprostu żadnych komplikacji. Ząb był trudny do wyrwania, bólu w zasadzie nie odczuwałam, może tylko troszkę, ale to dlatego, że kiedyś w tym miejscu miałam stan zapalny. Nie ryzykowałabym z narkozą. Pozdrawiam serdecznie PS Dentysta wcale nie jest taki zły ;). Mam chyba z 5 plomb, borowanie itd. w ogóle mnie nie bolało. Mam już wszystkie zęby wyleczone i mogę powiedzieć...że będę za tym tęsknić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też mam stracha
Ostatnio słyszałam o ozonowaniu zębów. Stomatolog nakłada taki kapturek na zęba i raczy go ozonem. Borowanie nie jet juz konieczne!! Ozon raz na zawsze niszczy wszystkie bakterie. czekam aż ta metoda bedzie na moja kieszeń. A co do strachu, to może zmień dentystę. Ja u niektórych boję się trochę mniej i oczywiście zawsze proszę o znieczulenie. Narkoza zawsze jest ryzykowna, mozna sie nie wybudzić. A skąd wiemy czy anestezjolog jest odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z bólem i strachem
Witam :) ktoś może polecić jakiś gabiet/ klinikę gdzie mogłabym sobie ząbki wyleczyć pod narkozą. Inne w moim przypadku nie mozliwe bo mdleje z bólu mimo znieczulenia heh i pacjent spada z fotela :P Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia71
Miałam narkoże i jest spoko. Ale teraz są takie znieczulenią ,że nie warto jej stosować.Wszystko zależy ile ci tego znieczulenia wstrzyknie. JA poprosiłąm o więcej niż zwykle daje ale nie czułam kompletnie nic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alkapralka
głupoty gadacie!!! Mam 17 panicznie boję się dentysty każdego bez wyjątku, myślałam o narkozie, ale słyszałam o dziewczynie, która się z niej nie wybudziła. Jednak gdybym miała pieniądze to bym zaryzykowała, mam dosyć ciągłego bólu zębów, na dodatem mam jeszcze 2 mleczaki, które nie wypadną, bo nie mam zawiązków zębów stałych. Zostały mi tylko implanty... Jak tu któś napisał, to zmień dentystę, jasne już zmieniałam i jeszcze gorzej na tym wyszłam. Przy znieczuleniu w zastrzyku mdleje, mrożenie mi nic nie pomaga, mam tak kruche zęby, że SAME się łamią!! A każdy dentysta rozkłada tylko ręcę, bo nie wie jak mi je leczyć. Nigdy więcej nie pójdę do dentysty kobiety, za bardzo bolało!! jeśli ktoś zna dobry gabinet stomatlogiczny w okolicy wałbrzycha i żeby było w miarę tanio to proszę o kontakt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adik slask
witam serdecznie! moj problem tkwi roznie w tym ze mam strach przed dentysta! ale mniejsza z tym! Pare miesiecy temu mialem wypadek samochodowy i niestety kierownica zrobila mi z mojego uzebienia doslowne wysypisko smieci! nawet ten szczal podczas uderzenia poszedl na zeby tylne-gorne! troszke probowali mi je ratowac ale ostatnim wyjsciem jesty je usunac poniewaz caly czas daja o sobie znac! Wlasnie wybieram sie na usuwanie pod narkoza i szukam naprawde dobrej kliniki na slasku! z gory dziekuje za udzielenie informacji...pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za
bardzo dobrze rozumiem wszystkich którzy mają "uczulenie"na gabinety dentystyczne...Mi robi się słabo już na myśl o wizycie u dentysty.Ostatni raz byłam tam 10 lat temu i tak się zraziłam że dziś już tylko leczenie pod narkozą wchodzi w gre. W Szczecinku w Zachodniopomorskim jest 1 gabinet który to robi. Koszt to 600zł za samą narkozę plus koszt leczenia zębów.Wyrywanie kosztuje 200zł za ząb,a leczenie różnie.Ja za 10 zębów zapłacę ok 2300zł. i w tej cenie jest tylko wiercenie i nakładanie opatrunków bo cała reszta tu nie wchodzi w grę dgyż dentystka robi to normalnioe by miec kontakt z pacjentem. Mimo tych kolosalnych kosztów mam zamiar się zdecydować b o wiem że jak nie w ten sposób to "na żywo" nigdy!A poza tym już i tak za długo czekałam i tylko straty z tego!żałuję że wcześniej nie poszłam jak jeszcze mogłam więcej zębów uratować! Napiszcie czy gdzieś w zachodniopomorskim jest gabinet gdzie robią to taniej.może jakieś namiary? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Tata jest anestezjologiem i znieczula mnie podczas leczenia dając przez wenflon takiego głupiego jasia -kręci się w głowie i jest mały odlot, nic nie boli, a jak zaczyna to daje kolejną dawkę i już. Podczas narkozy muszą cie zaintubować by nic ci nie wleciało, by się nie zakrztusić resztką zęba, czy krwią.. dla mnie to przerażające, ale jak ktoś nie potrafi zwyciężyć ze swoim lękiem, to czemu ma się męczyć, narkoza jest szkodliwa, ale przecież codziennie się tego nie robi, więc nie przesadzałabym z tego powodu. podsumowując -są środki niwelujące ból równie skutecznie co narkoza, może nie jest tak komfortowo, że budzisz się i gotowe, ale ja bym nigdy się nie zdecydowała, choć mi psycha siada u dentysty też..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ar
Zna ktos moze dobry gabinet na dolnym slasku, najlepiej jak najblizej walbrzycha gdzie robia zeby pod narkoza? Zalezy mi glownie zeby dobrze zrobili, zeby miec spokoj, koszta spore, ale leczenie prywatnie na znieczuleniu tez kosztuje. Nie dosc, ze na mnie to nie dziala to po ostatnim znieczuleniu mam dziure w miejscu gdzie byl wstrzykiwany plyn, teraz jak nabiore duzo powietrza do ust, wpada mi w dziure na styku szczeki i gardla co przyjemne tez nie jest, wiec szkody rownierz moze spowodowac zwykle znieczulenie Robil ktos zeby laserem? Nie wiem dokladnie na czym to polega ale niby tez bezbolesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polejka
KAZDA NARKOZA (TAKZE TA - JAK NAJBARDZIEJ - STOSOWANA W STOMATOLOGII_ OSLABIA POWAZNIE SERCE !!! nie wiem co ma cie za lekarzy i dentystow, ze wam tego nie powiedzieli :O nie ma innej narkozy u dentysty i innej podczas operacji :O ja mialam wyrywany ząb podczas narkozy, mnie i denstystka powiedziala o dzialaniu narkozy na organizm i babka, ktora robila mi EKG przed wybraniem sie do dentystki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polejka
adik - pod narkoza wyrwa Ci w Zabrzu na 3 maja, ale zabij mnie - nie pamietam jaki numer :O wejscie jest od głownej ulicy - pisze jak byk cos tam o Poradni jakiejs tam (tam tez lecza z uzaleznienia od nikotyny, jest poradnia kardiologiczna i jeszcze jakas, to taki mini-zespol) zaraz kolo malego targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetat
Leczenie zeböw pod narkoza.Wie ktos moze czy w Legnicy jakis Dentysta leczy pod narkoza.Albo kolo Legnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcoV
Witam. Ja również bardzo się boje dentysty. Doprowadziłem swoje zęby do okropnego stanu i teraz boję się i wstydze nawet pokazać u stomatologa. Do wyrwania będę miał napewno 7 zębów. Nie wiem co mam robić, a bolą bardzo, czy jest gdzieś w Krakowie możliwość wyrwania zęba przy narkozie. Pozdrawiam. Jeśli by ktoś mógł to niech mi odpisze na e-maila, bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetat
Ja juz sobie zalatwilam stomatologa ktöry leczy zeby pod narkoza.Dzwon najlepiej do stomatologa i pytaj sie czy wyrywaja zeby pod narkoza ale prywatnie prawie co drugi to robi .ale kasa chorych tego nie placi ,tylko jak mozesz im udowodnic ze masz Phobie.Moja mama robila 7 lat temu zeby pod narkoza i byla bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcoV
Hej. Dzięki za odpowiedź, a mogłabyś mi podać adres tego stomatologa którego znalazłaś ? Będę bardzo wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fretka kredka
Witam was serdecznie!mam ten sam problem co wiekszos panicznie boje sie dentysty za kazdym razem kiedy jestem w gabinecie mdleje:(prosze was o namiary na sprawdzone kliniki lub gabinet ktore wykonuja zabiegi pod narkoza na slasku lub w okolicach!Nasluchalam sie wiele na temat tego ze narkoza jest szkodliwa ale przeciez nikt nie mowil ze wszystko zawse bedzie ok!!!!cos za cos prawda??ja mysle ze dla takich bojaczkow jak ja taka metoda jes THE BEST!!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetat
Ja mialam wyrywane zeby pod narkoza 8 sierpnia i kazdemu to polecam jak ktos sie boi .Po narkozie sie bardzo dobrze czulam .Trzeba tylko dobrego lekarza sobie znalezc.Ja to robilam w Legnicy ale ten lekarz tez robi we Wroclawiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek242
no minol rok i zas mam problem pamietacie moja historie z wyrywaniem zebow pod narkoza wyrwalem niebalem sie juz bylem 2 razy i problem zaczyna sie od poczatku mam isc 3 raz!!!!!!! leczenie jedynek leczyc jeszcze nieleczylem bo tylko wyrywalem 2x 3 zeby boje sie bardziej niz wtedy niewiem po prostu niewiem mam dosc juz tych zebow musze isc i skoczyc raz i juz........ MYJCIE ZEBY ZAWSZE potem sa konsekwencje jak macie isc do dentysty bo ci sie psuja idz niezwlekaj w tym przypadku czas nie goi ran zeby dalej sie psuja padasz w panike oszpeca cie i wogule...........................mam isc niby w srode a chce jechac teraz do czech i niewiem czy isc czy jechac bo nastepna narkoza dopiero we wrzesniu a wtedy mam urodziny dziwne cos mi sie zle zapowiada a jedynka juz dziurawa......................najlepiej zrobie tak zapomne o tym jak bede mial isc to sobie przypomne ale zas niemoge bo caly czas widze ta jedynke gnijaca przypal wstyd niewiem czy lepiej teraz czy pozniej IDZIE DO DENTYSTY A JAK NIECHCECIE ZAPOMNIJ NA MIESIAC I DALEJ BLAGAJ SIE ZEBYS POSZEDL to na tyle z mej histori o zebach i wogule bede mial dzieci to zeby MYC bedzie pierwsza kolejnosc zeby niemieli potem z tym klopotow takich jak ja mialem cierpialem i wogule niepozwole na to JOTPE pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetat a możesz napisać nazwisko tego lekarza z Legnicy? Albo jakieś namiary na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetat
Hallo Antos.On sie nazywa Pastulka .Ja mialam to robione 6 tygodni temu i jestem bardzo zadowolona bo nie mialam zadnych problemöw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie. Również moja wizyta u dentysty jest koszmarem, czym strasznym itd może dlatego, że przez całe życie nie brałem znieczuleń, dopiero ostatnio jeden raz sie na to zdecydowałem... Mój problem polega na tym, że lecze jednego zęba kanałowo, być może że bedzie nadał sie on do usunięcia... Nie wyobrażam sobie tego konania na żywo, będzie to mój pierwszy stały ząb którego prawdopodobnie będę musiał sie pozbyć, przy okazji naprawiłbym sobie 3-4 zwykłe małe dziurki. Co o tym sądzicie ? Warto iśc pod narkoze ? Ogólnie mam zdrowe zęby, dbam itd. Pewnie jak sie wybiore, będe miał spokoj na nastepne 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetat
Ja robilam dlatego pod narkoza bo mialam zapalenie nerwa,i wtedy zadne znieczulenie nie pomaga .Ja wiem o czym ja möwie bo mi juz raz wyrywali jak mialam zapalenie i tez dostalam 3 znieczulenia i to nic nie pomoglo.Jak mam tylko dziurke to dostaje tylko znieczulenie .Jak ty masz do wyrwania zeba i on jest tylko zepsuty a nie ma zapalenia to pod znieczuleniem nic nie boli ,mozesz nawet dac 2 albo 3 znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn sam nie jestem pewny czy będzie on do wyrwania, musze isc do dentysty bo moja kobitka na urlop poszła... Ale jakjuz bede musial to wyrwac to wole isc pod narkoze i za jednym zamachem naprawic 3 zeby (male ubytki, ale po co mam cierpiec) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam.... wole znieczulenie miejscowe... wiem ze nie przyjemne,ale da sie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączę się ze wszystkimi
którzy mają dentofobię... ja sama też właśnie się przymierzam do leczenia pod narkozą, pani dentystka mi to wręcz zasugerowała, bo mimo znieczulenia nie da się ze mną współpracować, wiem że to siedzi w głowie i jest to silniejsze ode mnie, łzy same mi ciekną i "latam" po całym fotelu. Szukam namiarów na taki zabieg w Warszawie lub okolicach, może ktoś polecić jakąś klinikę?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara13131
witam wszystkich jestem z łodzi szkoda ze nie wypowiadał sie tu żaden lekarz --no ale cóż? -kazdy z nas ma inny organizm i jeden przyjmuje znieczulenie drugi nie -jestem po ciężkiej chorobie w trakcie choroby zęby posypały się makabrycznie-ogólnie mówiąc mój stan uzębienia jest żaden -jak było to tylko możliwe poszłam do stomatologa i stomatolog faktycznie zrobiła dobre znieczulenie w kanały zębowe -nie czułam nic wyrwała 2 zęby po zabliżnieniu poszłam znów ale okazało się ze jest inny lekarz a tamten juz nie pracuje zrobił mi 4 zastrzyki i wziął sie do wyrywania ból nie do wytrzymania -z konsekwencją póżniejszego powikłania -zapalenie itd......do czego zmierzam? jezeli raz sprawdzony lekarz bez narkozy robi coś dobrze nie zmieniajcie na innego...jest wielu partaczy którzy widzą tylko kasę a nie pacjenta -dalej mam problem z leczeniem zębów i sama zastanawiam się nad narozą choć moja kleżanka odradza ....jak ktoś zna dobrą klinikę w łodzi proszę o kontakt bede bardzo zobowiązana-pozdrawiam wszystkich ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz_23
witam wszystkich, mam ogromna prosbe, mam kilka zebow do wyrwania i kilka do leczenia, szukam dentysty w trojmiescie, ktory leczy zeby pod narkoza, prosze o kontakt, z gory dziekuje.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×