Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maja23

liszaje na powiekach czy cos w tym stylu????

Polecane posty

Bardzo prosze o jakas rade od osob ktore mialy podobny problem bo juz nie wyrabiam,mianowicie od chyba 3 miesiecy mecze sie z takimi suchymi plackami na powiekach,ktore łuszcza sie i odpadaja i na nowo wyłaza i swedzi mnie to jak pocieram palcami jak....wyglada to jak liszaj ale tylko na powiekach!!To raczej nie jest uczulenie na kosmetyki bo uzywam tego samego pudru w kremie od lat i nic poza tym!!!Krem natluszczajacy pomaga na chwile jak sie wchlonie znow sa wiury i czerwone bardzo slady plisss!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziutka
idz do dermatologa jesli nie amsz na innym miejscach na skorze to moze jakies uczulenie na leki albo jedzenie mam nadzieje ze to nie luszczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do cholery do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam cos podobnego- jestem alergikiem, robili mi probke z tego co sie zluszczylo i badali w labor. Nie byl to wirus zaden tylko uczulenie . A co do Ciebie to mozesz miec uczulenie na ten krem, niestety skora sie przyzwyczaja do kosmetykow i mozesz miec wlasnie od tego sprawdzonego kremu tez - tym bardziej ze sklad czasem sie zmienia. Ja mialam krem i krople do oka - jakies z antybitykiem, bo podobnie jak ty drapalam i luszczylo sie okropnie, wiec okulista powiedzial ze sie szybciej zagoi jak da mi antybiotyk. Pozdrawiam, idz do okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarstw zadnych nie biore ale dzieki wszystkim, no i nie chcialam zdenerwowac tych co mowia \'\'idz do lekarza\'\',jak to mowia kto pyta,nie bladzi pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basoski
Mam ten sam problem na obu powiekach mam liszaje od 1 miesiaca strasznie swedzi musze sie czesto kremowac i czasami znika jak by nic juz nie bylo a nastepny dzien znow mam na powiekach czerwone plamki . Uzywam kremu Uier-creme Hegron . Hegron cosmetitics bv purmerand Holland . Jest dobry znika jakos szybko ale trzeba sie ciagle kremowac jak sie przestanie to znow sie pojawia :( he Nie wiem co jest denerwuje mnioe to mam z tym problem . a do dermatolaga nie chce mi sie isc . Nie ma sensu . Czasami tak swedzi ze az trzeba sie podrpaac a to jest moj blad . Trzeba nawlzac skore . A najlepiej jest myc twarz przegotowana woda w tedy jest ok Albo zapazyc rumianek i dc oklad na oczy i odrazu inaczej sie czuje . Tylko poprostu trzeba to robic bardzo czesto . Moze zna ktos z was jakas dobra masc ?? Czekam na jakies Odp . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewq
mam to samo, juz umowilam, sie do dermatologa, czasem budze sie 1 powieka tylko jedna jest czerwona spuchnieta i troche sie luszczy pomaga tlusty krem ale tylko na krotki czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lm22
witam. mam chyba ten sam problem. od okolo 2 miesiecy. nigdy nie musialem stosowac zadnych kremow nawilzajacych itp. zaczely wysychac mi powieki do takiego stanu, ze w koncu pekala skora. poszedlem wiec do dermatologa, ktory przepisal mi jaks masc na sterydach. zniknelo doslownie po kilku godzinach. lekarz nie kazal stosowac masci dluzej niz 10 dni. a tu na drugi dzien znowu to samo. siostra wpadla na pomysl, zeby smarowac to zwyklym kremem.wybralem nivea i jak smaruje 3 -4 razy dziennie to jest nie najgorzej. Ale to w dalszym ciągu nie jest tak jak powinno byc.nigdy na nic nie bylem uczulony. lekarz powiedzial, ze alergikiem mozna stac sie nawet w wieku 70 lat - wiek nie gra zadnej roli. pomozcie. nie chodzi mi tu o pomoc typu "idz do lekarza" - zalosne. jesli ktos z Was mial ten problem i sobie z nim poradzil to prosze o wskazowki. pozdrawiam Lukasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziwię was
Mój mąż miał właśnie takie objawy i nijak nie mogliśmy dojśc od czego, dopiero potem skojarzyłam, że ostanio dużo "babrał" się w róznych klejach, jest modelarzem, więc uczulenie na kleje i rozpuszczalniki, z kórymi miały kontakt jego dłonie ujawniło sie właśnie na powiekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo, dermatolog przepisal mi masc cortineff, ale ona daje taki sam efekt jak krem nivea, czyli pomaga na chwile, tylko ze gorzej sie wchlania, jest bardzo tlusta , nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lm22
dziękuję serdecznie za Wasze maile. Wychodzi na to, ze bez lekarza się nie obędzie. Tylko na co ja mogę być uczulony??? czy to się da jakoś sprawdzić? a jesli chodzi o lakier do paznokci to nie używam - jestem facetem :) ale thx. :) Znacie może jakiegoś dobrego dermatologa z Łodzi? jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziwię was
Chodziło mi generalnie o fakt, że uczulenie, które pojawia sie na powiekach niekoniecznei musi byc wywoływane przez kosmetyki do twarzy ale inne "bodźce". Wyraźnie napisałam że mąż dostał taką wysypkę na powiekach od klejów i innych świnstw, których dotykał dłońmi...Chyba nie myślisz że pocierał klejem czy rozpuszczalnikiem twarz ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka22
z takimi liszajami ja juz sie mecze 2lata wylazi mi to srednio 1 w tygodniu alergolog stwierdzil ze to alergia pokarmowa na cos bo w testach nic nie wyszlo smaruje tlustymi kremami bo masci juz przerabialam i teraz powieki sa w rozmiarze xxl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mag300
No właśnie to co jest i co stosować żeby się tego pozbyć. Dlaczego atakuje tylko powieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pika ta masc zawiera sterydy ...wywal to świństwo...chwilowo pomoga bo jest tlusta ale tylko chwilowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech..... ona nie dziala dlatego ze jest tlusta tylko dlatego ze przerywa stan zapalny i reakcje alergiczna ... wiem ze sterydy nie sa zbyt zdrowe ale uzywane prawidlowo i nie za dlugi czas naprawde pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia13
A ja Wam powiem ze mam dokładnie to samo.. ale nie na powiekach tylko na twarzy! :/ w dolnej części policzków, niedaleko ust. Mam to świństwo już z jakiś 3-4 miesięcy i nijak nie mogę się tego pozbyć! A niedawno zrobiło mi się to w dwóch miejscach na szyi. Smaruję to tłustymi kremami, ale niestety nie ma rezultatów. Nie byłam z tym jeszcze u lekarza.Wiem że powinnam iść ale sądzę że poleci mi jakąś drogą i nieskuteczną maść. Może znacie coś sprawdzonego? Albo może pomogą jakieś domowe sposoby? Dodam też że mam dwa koty i psa. Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa27
ja miałam na powiekach kilka lat temu i dermatolog przepisał mi maść cortinef i tabletki zyrtek na alergie i od tamtej pory mam spokój!ale i tak zostały takie jaśniejsze plamy w tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odwykowa
posmarujcie to alantanem plus i problem z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam ten problem. I umiem sobie z nim poradzić! Liszaj na powiekach to straszne utrapienie, swędzi, łuszczy się, nijak mozna sobie oko pomalować. Jak juz pojawi się na moich powiekach smaruję go Pimafucortem przez ok. 3 ddni i schodzi. Nie ma sladu po liszaju. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaa27
a co to za lek? na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liszajek
ja na taki liszaj dostałam mecortolon (stosowac przez 3 dni co noc, a potem co 2 noc przez 4 dni ). po pierwszej nocy juz jest lepiej i mam nadzieje ze zejdzie calkowicie. Moim zdaniem najlepiej pojsc do dermatologa bo i tak lek jest sterydowy i trzeba mieć recepte.poza tym to jest powieka i powiklaniem moze byc zapalenie worka spojowkowego (a wtedy trzeba isc jeszcze do okulisty). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusa
Te objawy to AZS atopowe zapalenie skory najlepiej udac sie do dermatologa choc i to nir bardzo pomaga a wyleczyc sie nie da co jakis czas zmiany w okolicy oczu powracaja rowniez pojawiaja sie na dloniach oraz w zgieciach konczyn gornych i dolnych Atopowe zapalenie skóry, AZS (ang. atopic dermatitis, łac. dermatitis atopica) - genetycznie uwarunkowana reakcja, polegającą na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej na małe dawki antygenów, w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych głównie przeciwko tym alergenom. Termin wprowadzony przez Coca i Cooke'a w 1923, gr. ατοπία, zwane też egzemą, wypryskiem atopowym, a niegdyś świerzbiączką (łac. prurigo) Besniera, wypryskiem alergicznym lub alergicznym zapaleniem skóry jest chorobą zaliczaną do chorób atopowych. Osoby z atopią reagują w sposób chorobowy na styczność z pospolitymi substancjami otaczającego środowiska, nieszkodliwymi dla osób zdrowej populacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkam81
Ja tez z sie z tym mecze od 2 miesiecy. Lekarze tylko mnie denerwuja, bo w ogole nie interesuja sie przyczyna. Masakra. przepisuja jakis srednio dzialajacy krem i splawiaja pacjenta. Mam wrazenie ze probowalam wszystkiego, ale jesli juz cos pomagalo, to po 2-3 dniach zaczerwienienie, swedzenie i luszcznie sie skory wracalo. na innym forum ktos wspomnial, ze dostal takiej reakcji po szamponie Timatei do wlosow brazowych. Moze rzeczywiscie cos w tym jest, bo sama go ostatnio uzywam... zatem moze jest to jakas podpowiedz? sprobuje go wykluczyc i zobaczymy! trzymajcie kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasoa
A ja mam podobnie, ale nie tak samo :) Mnie się nagle pomarszczyła część powieki i strasznie wyschła. Trochę się łuszczy, ale najgorsze jest to pomarszczenie, bo ona w tym miejscu aż tak obwisa :( Starałam się to mocno smarować kremami do powiek i maskami nawilżającymi i było lepiej, ale gdy wróciłam do normalnej pielęgnacji (krem odżywczo- nawilżający na całą twarz) to znowu się tak zrobiło. Odrobinkę mnie to piecze, ale raczej nie swędzi i nie zmienia koloru. :o Ratunku! Mam 26 lat i jeszcze nie jestem gotowa na powieki zwisające mi na źrenice....przy otwartych oczach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_II
Witam Was wszystkich:) Od 3 lat walcze z plamami na powiekach u mojego syna (7lat). Na poczatku miał na prawej powiece małą kropeczke teraz ma juz na 2 powiekach łuszczącą się plame, która jak zauważyłam od pogody jest bardziej wysuszona lub mniej i wiem, że bardzo swędzi bo jak wraca ze szkoły ma prawie rozdrapane do krwi.... żal mi go strasznie, ale nic nie pomaga od lat lekarz przepisuje mi w kółko Cortineff i to mu troszke łagodzi. dziś ide do dermatologa i będe błagać go o skierowanie na mikrobilogie żeby pobrać mu częśc tej takanki gdyż przeniosło mu się to samo w okolice szyi. Przestał już korzystać z basenu bo myślałam, że to troszke załagodzi, ale figa z makiem. Zobacze co dziś powie. Bardzo chciałabym żeby pozbył się tego bo rośnie a wiadomo jak dzieci reaguja na swoje niedoskonałości póki co przyzwyczaił się ale obawiam się ze do czasu aż dzieci zaczna mu dokuczać.... Mieszkam niedaleko Krakowa jeśli znacie dobrego a przede wszystkim konkretnego lekarza prosze o kontakt..... MIłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam identyczny problem moja powieka wygladala okopnie czułam ulge tylko przy zamknietych oczach smarowałam Nanobase ale pomagało na chwile mialam robiona biopsje i czekam na wyniki lekarz cos wspominał ze to moze byc atopowa zmiana choc sam nei wie bo si ez czym stakim jeszcze nie spotkał tym bardziej ze mam to tylko na powiece a przy atopowym to sie zmiany pojawiaja a całm ciele a w szczegolnosci w zgieciu kolan i łokci tera jest lepiej po 2 dniach smarowania mascia praktycznie nic nie widac ale stosowanie tej masci przez dłuzszy czas moze spowodowac nowotór złosliwy skory i lecz sie tu człowieku nei stosujcie sterydowych masci bo to nie ma sensu i za jakis czas jest gorzej i tzeba mocniejsza masc stosowac mnie tak załatwił dermatolog a moj obecny lekarz byl zdziwiony takim sposobem leczenia mam nadzieje ze wyniki wyjda ok idzcie do dobrego dermatologa i ew na konsultacje do okulisty kto pyta nie bładzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoNiOl
Witam, od miesiąca borykam się z tym samym problemem. Wyskoczył mi jeden wielki liszaj na powiece, a na całych oczach mam swędzące plamy. Wygląda to strasznie ,a jeszcze bardziej piecze;/ Już kiedyś miałam takie coś i pomogła mi maść OXYCORD A. Jest to maść do oczu można ją kupić tylko jak się ma receptę. Dzisiaj pierwszy dzień jak nasmarowałam moje zbolałe oczęta - jestem ciekawa czy tym razem mi ona pomoże... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoNiOl
A i jeszcze chciałam dodać, że jakoś niemam przekonania do dermatologa... Za dużo się nie będę rozpisywać, ale tak się stało,że mam tzw syndrom gęsiej skórki. Przez dermatologów właśnie wydałam na to kupę kasy na rózne śmierdzące maście i nic to nie dało.. Tak jak mam brzydką cerę tak mam... Chciałam tylko powiedzieć,że mało co wierzę lekarzom i jak na moje lepiej leczyć wszystko metodą prób i błędów. Bo lekarze i tak na nas wszystko testują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×