Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Łupież?

Polecane posty

Gość gość

Poszłam do jednego z najlepszych dermatologów w mieście. Przebadał mi skórę głowy, nie stwierdził objawów chorobowych. Powiedział, że mam przesuszoną skórę głowy i stąd te łuski skóry. Kazał nawilżać głowę szamponami, środkami typu Emolium, odstawić Nizoral. Trochę to pomogło. Mniej włosów mi wypada. Ale nadal mam łuski skóry we włosach i czasem mnie głowa swędzi. Nie sypią mi się na ramiona, po prostu są we włosach. Nie wiem, co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łojotokowe zapalenie skóry niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też niedawno byłem z tym problemem u dermatologa. Oprócz łupieżu mam też zaczerwienioną część twarzy i łuszczącą się tam skórę. Dostałem przykazanie wyleczenia się z helicobacter pylori (długa kuracja antybiotykowa - na 28 dni), a bezpośrednio na łupież szampon pirolan. Jestem po tygodniowej dopiero kuracji. Łupież mam nadal, ale mniejszy, zaczerwienienia skóry też nadal są. Antybiotyki rozregulowały mi trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi pomogła mezoterapia głowy. zabieg ten polecił mi fryzjer z salontuiteraz.pl i problem z łupieżem i przesuszoną skórą głowy zniknął - mam nadzieję, że już na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam łupież. Jak byłam ostatnio u fryzjerki (http://fryzjeranna.com.pl/) to powiedziała mi, zeby się z tym zgłosić do dermatologa, skoro żadne popularne środki nie działają. Więc jestem umówiona za jakis miesiąc. A moze ktoś słyszał o jakichś płukankach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam wyżej o mezoterapii głowy - u mnie dało to świetne efekty. Myślę, że płukanki nawet jeśli będą skuteczne to nie na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do walki z łupieżem można stosować zabiegi mezoterapii. Jest to śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych. Preparat do zabiegu mezoterapii skóry głowy dobiera lekarz po konsultacji z pacjentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na temat mezoterapii dowiedziałam się w salontuiteraz.pl i jestem zadowolona z efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilku lat mam problem z łupieżem i szczerze to nic nie pomaga. Jestem już bardzo zrezygnowana:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś mezoterapię? spróbuj, bo naprawdę zabieg jest godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto odwiedzić apteke ziko dermo, dermokonsultantki doradzą Tobie co dobrego jest na łupież, lubię do nich chodzić na zakupy nie czuję skrępowania, zawsze z uśmiechem doradzą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Czasami wystarczy tylko dobry szampon, obserwacja i odwiedzenie DOBREGO salonu fryzjerskiego http://lorealprofessionnel.pl/ zeby problem ustąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wella SP Just Men Removing Shampon przeciwłupieżowy,L'Oreal Professionnel Homme Purete – Wzmacniający włosy szampon przeciwłupieżowy, mojemu koledze te szampony pomogły pozbyć się łupieżu,i wzmocniły włosy,sama używam jeden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to szampony przeciwłupieżowe są do bani. Zdecydowanie wolę tak jak ktoś juz wspomniał mezoterapię u dobrego fryzjera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gość: "(...) polecam mezoterapię u dobrego fryzjera." Od kiedy to fryzjer ma certyfikat wykonywania mezoterapii? Mezoterapię może wykonać tylko lekarz, lub rollerem albo urządzeniem typu "dermapen" kosmetyczna. Jednak nie polecam mezoterapii mikroigłowej (właśnie urządzeniem dermapen) ze względu na problem łupieżu pozabiegowego - tj. skóra po zabiegu złuszcza się, gdyż następuje przebudowa naskórka i stara warstwa rogowa złuszcza się. Na łupież niebędący wynikiem działania roztoczy żywiących się sebum polecam delikatne peelingi skóry głowy, tj. po zmoczeniu głowy należy zastosować np. fusy z kawy, lub cukier o drobnych ziarenkach, mąkę, itd., następnie umyć głowę jak zwykle, z tym wyjątkiem, że pianę należy pozostawić na około 5 minut, później spłukać i nałożyć odżywkę. Po około 3 myciach po łupieżu nie będzie ani śladu. Tylko jeden ważny szczegół- odżywka nie może być tylko do włosów - czytajcie etykietę; na niej ma być zawarty wpis, iż nadaje się ona nie tylko do włosów, ale i na skalp głowy. Mam nadzieję, że pomogłem, jestem kosmetologiem i wiele ludzi uskarża się na problem łupieżu na który prawie nic nie pomaga. Powodzenia . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×