Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Makijaż nie trzyma się mojej twarzy

Polecane posty

Gość gość

Hej, odkąd pamiętam to mój makijaż zawsze się rozpływał i rozmazywał na twarzy. Kiedyś używałam tanich kosmetyków. Teraz używam tych ze średniej i wyższej półki cenowej. Jednak to nic nie daje. Kosmetyki nie lubią się z moją skórą. Niby mam tłustą skórę, ale jest sucha. Każdy korektor pod oczy ciastkuje mi się, wysusza skórę i robią mi się okropne zmarszczki. Wygląda to beznadziejnie a mam 28 lat. Fluid szybko schodzi i muszę używać mnóstwo pudru w kamieniu bo po nałożeniu fluidu świece sie jak psu jajca ale też na całej twarzy widać suche skórki. Czego nie widać gdy jestem bez makijażu. Moja mama używa tylko fluidu i jej skora jest zmatowiona. Ja muszę używać bazy pod cienie bo kreski mi się odbijają po 5 minutach a jej bez bazy trzymają się cały dzień. Dodam, że tylko drogie bazy się sprawdzają. Kilka razy dziennie muszę wycierać tusz z pod oczu bo robi mi sie panda. Pokreślone brwi szybko się rozmazują i dodam, że ja je tylko podkreślam. Na you tubie kobietki domalowują sobie brwi i wygląda to super a u mnie coś takiego nie przejdzie. Używam małej ilości kosmetyków na twarz a mimo wszystko się rozjeżdża. Gdybym użyła takiej ilości jak na you tubie to wygladałabym jak straszydło. Wszystko się ciastkuje a ja sama w mocnym makijażu wyglądam kuriozalnie. Czy są tu kobietki z podobnymi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglaszam sie;) mialam problemy jak Ty. U mnie sprawdza sie porzadne przygotowanie twarzy przed makijazem. Peeling conajmnie 1 raz w tygodniu. Bardzo dobrze nawilzajacy krem na noc. Rano umycie twarzy lekkim zelem. Nalozenie kremu nawilzajacego ale b.lekkiego. zostawiam to na 15 min do wchloniecia mimo ze w sumie nie czuje kremu po minucie. Przed nalozeniem fluidu spryskuje twarz woda termalna, zost.do wyschniecia. Po tym dosc mocny korektor ale tylko w kaciku oka wewn.bo mam okropne cienie i na czubek nosa(dzieki temu fluid nie zmazuje sie tak szybko). Klade fluid za pomaca zwyklej gabeczki zwilzonej woda i wciakam w skore. Nakladam b.malo korektora lekkiego pod oczy i na powieke. Pozniej z uzyciem tej samej gabeczki nakladam cienka warstwe pudru ryzowego. Na cala twarz co matuje i utrwala fluid. Tak samo traktuje kotektor po oczami( nakladaj malo bo inaczej podkresli zmarszczki, przed nalozeniem na skore najpier ze 2 x odciskam na reku i dopiero na twarz) Ogolnie b.polecam puder ryzowy transparentny( jak mi zabraklo to czasem uzywam maki ziemniaczanej ale uwazaj bo bieli wiec delikatnie z tym;)). Dalej juz normalne nalozenie cienia do powiek czy brwi, roz i tusz. W trakcie dnia co najmniej raz uzywam bibulek matujacych i po uzyciu mala iloscia pudru ryzowego matuje twarz. Jak nie mam bibulek to uzywam jednej warstwy chusteczki hig.a nawet papiery toat. Trzeba tylko rozwarstwic papier. Ogolnie malowanie sie rano zajmuje mi ok.20 min dluzej prze te kremy ale makijaz w sumie trzyma sie caly dzien. Wczesniej jak nakladalam szybko to po 2-3 h mialam starty makijaz na nosie, pod oczami i na powiekach zbieral sie korektor, mialam ciastko na twarzy a jak przypadkiem przejechalam reka czolo czy brode to zmazywalam wszystko. Na serio radze zrobic Ci probe pare dni i poswiecic czas na przygotowanie buzi rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nalozenie kremu nawilzajacego ale b.lekkiego. zostawiam to na 15 min do wchloniecia mimo ze w sumie nie czuje kremu po minucie. Przed nalozeniem fluidu spryskuje twarz woda termalna, zost.do wyschniecia. P x x u mnie bardzo lekki krem nie przejdzie bo mam mega sucha skore, wiec stosuje bogaty krem zmieszany z olejkiem. z tego co wiem to nie wolno zostawiac wody termalnej do wyschniecia na twarzy bo wtedy to wysusza skore. trzeba lekko twarz potraktowac chusteczka czy wacikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tlusty krem zwazy ci fluid. Jesli masz sucha skore to musisz zadbac o nia tak by przeszla w kierunku normalnej. Porzadne nawilzanie nanoc, pealing i maseczki, duzo wody pic. Zapewne po nalozeniu kremu z olejem makijaz kladziesz po chwili. Sprobuj wiec odczekac te 10.15 min i dopiero nakladaj. Mi woda termalna nie szkodzi. Pytasz o rady ale nie widac bys miala chec z nich skorzystac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz wybrac dobre kosmetyki! Drogie, wcale nie znaczy lepsze. Ja lubuje sie w taniej marce, a jestem mega zadowolona. Pod podklad nakladaj baze, ktora utrwala makijaz, na puder nakladaj tez puder fixujacy, to wazne jesli chcesz zeby cie ładnie trzymało. Jesli malujesz oko, to pod cienie rowniez daj baze, super jest nowosc z golden rose, eyeshadow primer, nie tylko utrwala, ale tez ładnie podbija kolor cieni, aplikacja jest łatwa i higieniczna, a produkt wydajny. Wazny tez jest wybor dobrego sposobu na demakijaz, ja uwielbiam plyn micelarny z nivea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może spróbuj nawilżać skórę na noc, np. olejkiem arganowym (lub innym, dobranym do Twoje skóry) . Rano jest bardzo przyjemna i mięciutka. Z tymże to raczej na suche okolice, bo cała noc w olejku może Ci odrobinę zapchać te tłuste miejsca. A pod makijaż wypróbuj np. balsam albo krem nawilżający typu Cetaphil, on szybko się wchłania i mocno nawilża… Taki tłusty krem zawsze spowoduje rozciapcianie i spływanie makijażu. Miałam kiedyś tymczasowy problem z bardzo suchą skórą pod oczami i na twarzy, bo dostawałam okropnego uczulenia na różne mydła… Emulsja nawilżająca działała mi na twarzy dużo lepiej niż tłuste kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe oczywiście że daje olejek na noc, moja skóra jest tak zayepisscie Sucha że do rana zdąży go wypić i dalej jest sucha. no to rano znów Nakładam krem wymieszany z olejkiem, oczekuje ileś minut i podkład puder. mam Sucha skórę powiedzmy że z niedoboru ferrytyny i Hashimoto leczonego, niby tsh między 1-2,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlenna
A sprawdzałaś etykietki kosmetyków, których używasz? Niektóre składniki mogą nie tylko uczulać, ale właśnie wpływać na pogorszenie się cery. Wybieraj kosmetyki kolorowe pielęgnujące cerę, a nie tylko maskujące niedoskonałości. Ja mam cerę trądzikową - więc oprócz tego co przeżywasz Ty, mam jeszcze wypryski... :( Używałam już ryżowych i kukurydzianych pudrów do utrwalania, ale się nie sprawdziły. Za to moim małym odkryciem jest puder transparentny Tokyo od Bikora. Nie wiem czy to olejek z róży, który w nim tak działa, ale jak mat w strefie T utrzymuje się do 4 godzin to już jest sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób minimum raz w tygodniu peeling twarzy oraz maseczkę nawilżającą (jakąś z kwasem hilauronowym) oraz maseczkę oczyszczającą (dobre są węglowe Carbo Detox od Bielendy, niestety dostępne tylko w małych drogeriach). Zmień też podkład z płynnego na sypki, będzie mniej obciążał cerę i lepiej się trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie lepiej trzyma makijaż odkąd zmienilam podklad na mineralny z annabelle, a pod niego uzywam bazy do makijazu, nic sie nie rozplywa i spokojnie do wieczora wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może przyczyną jest źle dobrany krem do twarzy. Ja pod podkład stosuję krem z witaminą C od Bielendy Neuro Glicol oraz podkład mineralny i nie mam problemów z trwałością makijażu. Trzyma się z drobnymi poprawkami cały dzień, a cera nie jest wysuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś utrwalać makijaż mgielką? Może to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Asztemborska
Salon urody eko backstage gorąco polecam każdemu . W salonie profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie mają kosmetyki pochodzenia nie zwierzecego nie testowane na zwierzetach co jest dużym atutem produkty idealne dla wegan i nie tylko .Posiadają rowniez kosmetyki organiczne naturalne które mogą być również z stosowane u dzieci jako makijaż nie ma również przeciwskazań dla kobiet w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annkaka
a gdzie kupic ten puder Tokyo? i czy jego się jakoś specjalnie nakłada czy coś? I czy faktycznie cały dzień mozna bez poprawek wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj sobie może na przykład na tym blogu jak dbać o skórę http://www.vichy.pl/blog/porady-ekspertow/vmag60317.aspxbo ja pierwszy raz w życiu słyszę, że makijaż może się nie trzymać twarzy. Albo nie stosujesz peelingu, albo robisz jakiś inny błąd. Struktura skóry jest taka, że powinna przyjmować i kremy i kosmetyki do malowania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj kremy węglowego z carbon detox i pudru transparentnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie świetnym rozwiązaniem okazał się puder transparentny Tokyo z Bikora. Makijaż dzięki niemu długo się utrzymuje i wygląda przy tym estetycznie i świeżo. Puder nie robi maski i ładnie matuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz postawić na porządne kosmetyki które są trwałe, ja np kupiłam teraz mineralne cienie do powiek Alilla i dopiero one się u mnie świetnie trzymają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie masz tłustą skórę. Spróbuj w takim razie fajnego i kryjącego podkładu skin balance z pierre rene. Ja też mam tłustą skorę z licznymi niedoskonałościami, a ten podkład trzyma się u mnie bardzo dlugo. fakt, trzeba go przypudrować, ale efekt jest super. No i dobrze kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z doświadczenia wiem, że czasem samodzielnie trudno jest dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji cery, dlatego warto skorzystać z porad specjalistów, ja wybrałam się do salonu Denique, nie tylko na zabieg ale właśnie na konsultację i jestem zadowolona, Tobie też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graża33
Ja polecam makijaż permanentny. Od kiedy zrobiłam sobie kreski na powiekach w krakowskim Vici Clinic w ogóle przestałam używać eyelinera. A kiedyś się z nim nie rozstawałam. Zabieg wykonywał pan Krzysztof, bardzo sympatyczny. W cenie miałam też korektę. Wiem, że teraz w październiku każdy dostanie 20% rabatu więc nie ma się nad czym zastanawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może powinnas spróbować używać bazy pod makijaż? Pierre rene ma bardzo fajne bazy - wygładzającą i rozświetlającą. W Twoim przypadku pewnie lepsza będzie ta pierwsza. Na tej bazie makijaż trzyma się dlużej, ładniej się rozprowadzam i nie wchodzi w pory, bo baza fajnie przygotowuje skórę do nałożenia podkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd używam pudru Tokyo z Bikora nie mam tego problemu. Makijaż trzyma się długo i wygląda naturalnie i estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnachoinka
Myslę, że będziecie zadowolone z makijażu permanentnego wykonanego przez pana Krzysztofa w Vici Clinic w Krakowie. To specjalista z dużym doświadczeniem. Na dodatek pracuje na profesjonalnych produktach Biotek. Ja jestem bardzo zadowolona z jego usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiasamosia90
Moze powinnas najpierw zająć sie odpowiednia pielegnacja skory-plyn do mycia, olejek,tonik, dobry krem, a potem szukac kosmetykow do makijazu? jesli cera nie wyglada najlepiej to zaden makijaz nie bedzie sie trzymal... ja mam teraz fluid z eveline- liquid matte control- ale tez staram sie dbac codziennie o cere, uzywac produktowzluszczajacych, zeby cera wyglada swiezo i byla gladka. od razu makijaz lepiej sie naklada no i jest trwalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuchaFlll
Odpowiednia pielęgnacjia cery to podstawa, ale także dobre kosmetyki! U mnie rewelacyjnie sprawdza się podkład mineralny z Annabelle Minerals mam tez z firmy puder, makijaż zawsze cały dzień trzyma się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ten sam problem (30l). Rozpuściłam wici na fb i koleżanka przysłała mi z UK naturalny krem roślinny z likopenem Vegetalis (jak się później okazało dostępny też u nas:) Krem niby drogi (50F) ale za to bardzo wydajny. Super nadaje się pod makijaż, bardzo szybko się wchłania i nawilża a nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta15061987
Jeśli cenicie sobie wygodę to makijaż permanenty będzie strzałem w dziesiątkę. Sama też niedawno się odważyłam na kreski na powiekach i jestem z nich bardzo zadowolona. Robiłam je u pana Krzysztofa w Vici Clinic w Krakowie. Pan Krzysztof to przemiły facet, a swoją pracę wykonuje mega starannie. Zresztą widać to po efekcie końcowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×