Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moje dlonie

mam dziwne uczulenie na dloniach-jakby poparzone..

Polecane posty

Gość moje dlonie

co to moze byc? lekko swedza,jakby ktos igielka przesuwal po nawierzchni skory...jakby suche,palily ,tylko od srodka:( Jakby zarazem wyschniete.... Czuje ,ze nikt mi nie pomoze,trzeba bedzie do dermatologa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja t mam - okazalo sie, ze od plynu do zmywania naczyn,proszku itp. kremy,masci nie pomagaja, wiec zmywam w rekawiczkach :D polecam tez kremNovate,bez recepty za 6 zl w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
❤️ dzieki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Frostka, ja tego np nigdy nie mialam ,mam 22 lata, wyszlo tak niespodziewanie z dnia na dzien. Rekawice tez mam z meszkiem,ale moj rozmiar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
ja mam to tylko na wewnetrznej stronie dlonie,skora wysuszona,ze jak pocieram reke o reke to slychac szelest... faktycznie moze to przez goraca wode,bo uwielbiam gorace kapiele... plyn do naczyn uzywam dla alergikow... hmmm,nie wiem sama. a czym najlepiej smarowac? moze byc zwykly krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
a pytanie! czy miedzy palcami macie bialy osad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy-ziom
tak miał jak zapisał sie na prawo jazdy i okazało sie że reaguje tak na tapicerkę i kierownice samochodu to byl punto. tapicerka i kierownica są wykonane z czegos co daje uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez prosze bardzo;) dla mnie to na poczatku tez byl okropny problem, jak zadbana kobieta ma takie dlonie.porazka na calej linii... ale juz wiem co mi jest i daje sobie rade;) pisalas, ze masz to uczulenie po wewnetrznej stonie dloni? ja mam odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona popa
Dziewczyny - miałam kiedyś taki problem. Poszłam do dermatologa - rzucił okiem na te moje ręce i powiedział: na pewno jest pani młodą mamusią, co chwila pani coś pierze i ściera kurze. Aż sie zdziwiłam, skąd to wiedział. A on na to, że to bardzo typowe, egzema, i dostałam maść Laticort - genialna! Niestety na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
boze,egzema???? jak sie wystraszylam😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona popa
Pójdź do dermatologa, po co się męczyć. Da ci jakąś maść i po paru dniach Ci przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam to samo przez lata
Pamiętajcie, że skóra to zawyczaj obraz stanu waszych jelit przez lata miałam to samo, uczulały mnie różne rzeczy płyn do mycia naczyń, proszki, pasta do zębow ( w kontakcie z dłońmi oczywiście - przy myciu zębów ) szampony, nawet gorąca woda jak ktoś tu napisał, rękawiczki gumowe też. Teraz już nie mam tego problemu, wyleczyłam się Trilackiem i nagle okazało się, że nic mnie już nie uczula!!!! Nawet przy remoncie mycie dłoni w rozpuszczalniku nie powoduje szkody, bo skóra jest zdrowa i ma przywróconą właściwą ochronę lipidową. Laticort, Lorinden, czy inne maści pomagają tylko na trochę, zagajają skutek, a nie przyczynę !! zużyłam mnóstwo różnych tubek to wiem :p w moim przypadku powodem tych brzydkich i wiecznie bolących dłoni było wyjałowienie z bakterii kwasu mlekowego ( podejrzewam że grzybica jelit, układu pokarm. ) Jestem już 4 lata od wyleczenia i efekt jest trwały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dlonie
z jelitami miewalam klopoty,fakt:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam to samo przez lata
moje dlonie - a jakiego rodzaju to były kłopoty ? aha, jeśli chodzi o tą białą wysuszoną skórę między palcami - miałam to przez lata leczyło mnie wielu dermatologów, oni tylko przypisują maści, ( a to jest leczenie skutku a nie usówanie przyczyny :p ) żaden lekarz mi nie pomógł, dopiero kiedy sama zaczęłam szukać i dużo czytać pomogłam sobie. Stan układu pokarmowego ma naprawdę ogromny wpływ na skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazek
novate to wspaniała maść za ok 6 zł pomaga na swędzonce dłonie kture pękają od drapania i wyglądają jak zrogowaciała skura sucha i szorstka używałem innej maści za ok 20 zł i nic a nowate działa dobrze po trzech dniach widoczna durza poprawa znika zrogowacenie skury pozdrowienia KAZEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
a nie lepiej Trilaca ( moze być xhyba i lakcid?) pić więcej jogurtów, kefirów z żywymi kulturami bakterii? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
*a nie lepiej zamiast Trilaca... ja mam takie jakby krostki wypełnione płynem, które mi za jakiś czas pękają chyba, bo potem schodzi mi skóa zrogowaciała z palców, ja mam to po bokach palców dłoni... byłam u dermatologa, to powiedział że od proszków do prania, płynów itd. i przpeisał maść sterydowa oczywiście cutivate... ale to było rok temu, a teraz znowu to mam bardziej nasilone, w zimę tez ale zdecydowanie mniej... moze to jest i wyjałowiony organizm... ale rpzecież nie łykam ani a/biotyków ani nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzen75
mi najlepiej pomaga wizyta w solarium.Opalanie w solarium wysusza skore i moje dlonie wtedy sie goja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania04
Niestety krem novate jest na receptę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilac
kolezanko miła co miałas przez lata to uczulenie powiedz jak długo zażywałaś ten trilac i po jakim czasie to paskudztwo zlazło. walczę z tym od ponad pół roku. Lekarze to wielka pomyłka. Więcej dowiedziałam się z tego forum i żaluję że tak późno wpadłam na ten pomysł. Faktycznie lekarze leczą tylko objawy a nie przyczynę i jak sugerowałam lekarzom ( dermatologom, alergologom, internistom) ze może tak znaleźć przyczynę to odsyłali mnie do specjalistów tak jakbym korzystała z uslug elektryków ( nie chce mówić że konowałów). pociesz mnie chociaz że leczenie trwało krotko pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te schorzenia na dloniach moga byc poczatkiem grzybicy, ktora potem przechodzi na paznokcie, radzila bym zrobic jakies testy u lekarza, i to szybko, bo to paskuctwo, jest pozniej, bardzo trudne do wyleczenia, wiem cos na ten temat. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilac
badania grzybiczne były robione w pierwszej kolejności i na szczęście wyeliminowane, jak na razie, bo teraz to nie wiadomo, masz rację, że moglo się zagrzybiczyć.Trafiłam na lekarza homeopatę, chyba trafił w przyczynę, zażywam leki od wczoraj i znowu chce mi się życ:-). Co najwazniejsze odstawiłam sterydy. Doszłam do wniosku, jedynego i słusznego że te nasze zmiany skórne to objaw wewnętrznych dolegliwośi, jakich to Bóg raczy wiedziec, bo kazdy ma jakis słaby punkt w organiźmie. i nie koniecznie jest to uczulenie na cywilizację. Lekarz alergolog ( wizyta za pieniądze) dał mi rade że powinnam się leczyc u specjalisty. I juz nic więcej na ten temat. adres do mojego skutecznego homeopaty moge podac i jesli są zainteresowani lekami homeopatycznymi, ktore juz przetestowałam to tez mogę podać. co najważniejsze te leki nie są drogie w porównaniu z maściami co stosowalam przez pół roku pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć witam Was mam ten sam problem z dłońmi co Wy. Byłam u dermatologa zapisałmi maść Triderm za 20zł maleńka tubka ale tak jak piszecie to łagodzi objawy które i tak za jakiś czas sie powtarzaja. Ktoś napisał , że to problem wnetrza organizmu tylko gdzie się z tym udać czy do lekarza rodzinnego żeby zlecił badania czy do jakiegoś innego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielekarz
Miałam podobne uczulenie po płynie do naczyń DOSIA, trwało około roku, aż w końcu dertmatolog przepisała mi maść CLOBEDERM 0,05% - po tygodniu smarowania ręce mi sie wygoiły i od tamtej pory mam spokój tj. od ok.3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CR
ja tez mam cos takiego u mnei to sie z 2 lata roznie przeobraza...najpierw mega suche i ciagle pekajace..potem takie male biale kropki z woda...no jzu ronz ekobinacjie byly...teraz czasem troche kropke ale duzo zaczerwienienia jakby wlasnei poparozna skora byla mi lekarz dal ADVANTAN ale to pomaga na troche a potem objawy znowu wracaja. na poczatku tez wysmarowalem mascia serydowa DERMOVATE pomoglo ale jak przestalem smarowac to wrocilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilac
co myslicie o zastosowaniu kolagenu na te nasze zapaskudzone dłonie. Zaczęłam uzywac próbki kremu do masażu z kolagenem, działa łagodząco. Jeden feler pioruńsko drogi i jak zwykle leczy tylko skutek. Przy większych stresach skóra na dłoniach zaczyna pękać na nowo. Przynajmniej wiem od czego to mam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic mi ten olejek nie
a ja mam uczulenie na rece w okolicy nadgarstka takie grudki niekiedy czerwone a niekiedy w kolorze skory. co to moze byc? nie swedzi nic nie boli i nic z tych grudek nie wycieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×