Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość heateaaa

Mam guzek na wardze sromowej wiekszej, po wewnetrznej stronie, co to moze byc...

Polecane posty

Gość heateaaa

? boje sie:( nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atka1972
idz do ginekologa musi to zobaczyc to moze byc wszystko i nic wiec nie ma co zwlekac tylko do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dodam ze ropien zostal dobrze usuniety i do tej pory mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie myslałam ze to ropa a jednak okazalo sie ze tak. napisz jaki ten guzek jest miekki czy twardy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heateaaa
no wydaje mi sie ze raczej twardy...ciezko wmi wyczuc, to taki guzek nie duzy, mniejszy moze niz ziarnko grochu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heateaaa
nie, nie wyglada na spuchnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heateaaa
jaka znow kiła.ja od kilku miesiecy nie współzyje,a pozatym wszystko jest ok,zadnych upławow, okres zawsze w terminie i zadnych bólów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje ze masz ten ropien gruczołu bartoliniego w początkowym stanie - pisze tak bo moze urosnac . Nie przejmuj sie tak bardzo bo na tym forum niektore osoby wmawiają Ci rozne choroby od kiły do raka. A ten ropien wcale nie jest grozny , idz do lekarza niech on ci zdiagnozuje co to jest , bo predzej sie zestresuejsz niestety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heateaaa
julia -dziekuje Ci bardzo:)lece dzis do lekarza, bo mnie stres wykonczy..tzn, dzis sie zarejestruje i pojde chyba jutro- napisze co i jak ,jak wroce, a tymczasem dziekuje Ci bardzo i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedziesz po wizycie u gina to napisz co zdiagnozowal. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze przemywaj
rumiankiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gdzie ja masz
na zewnatrz czy wewnatrz warg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos podobnego
wewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# Gruczoł Bartholina, wydzielający śluz, znajduje się przy wejściu do pochwy. Zamknięcie przewodu wyprowadzającego śluz z gruczołu powoduje powstanie małego obrzmienia zwanego torbielą. Jeżeli zawartość torbieli ulegnie zakażeniu, tworzy się ropień, czyli zbiorniczek ropy. # Marsupializacja to wytworzenie zachyłka (jamy), co umożliwia wyprowadzenie na zewnątrz zgromadzonego śluzu produkowanego przez gruczoł, gdy prawidłowa droga odpływu jest niedrożna. # Zabieg operacyjny wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, czasami z nagłych wskazań i trwa on około 10-15 minut. # Podczas zabiegu mały tampon z bawełnianej gazy wprowadza się do jamy torbieli, aby ułatwić drenaż śluzu z gruczołu, co zapobiegania zarastaniu jamy torbieli. Tampon usuwa się następnego dnia. # Dolegliwości bólowe występujące po zabiegu operacyjnym zmniejsza się, stosując środki przeciwbólowe. # Średni pobyt w szpitalu wynosi 24-48 godzin, a powrót do całkowitego zdrowia następuje po 2-3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos podobnego
no to chyba nie jest to, w poniedzialek pojde do lekarza to sie okaze... dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to możliwe żeby
a golisz się maszynką? bo to może być od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza w.
Mnie pomógł taki zestaw....kora dębu i maść ichtiolowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quellania
Nic się nie martw! Jak Cię nie boli to dobrze bo jest to małe zakażenie, zgrubienie pod którym nazbierała się ropa. Po jakimś czasie pęknie. Miałam niedawno taki guzek posmarowałm go antybiotykiem w żelu ,,Davercinem" po tygodniu guzka nie było :) Naprawdę nie ma powodu do paniki a tymbardziej wizyty u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Wczoraj pojawił mi sie guz na wardze sromowej większej wielkości wisienki... Jest twardy i boli cholernie, odczuwam dyskomfort zarówno przy chodzeniu, jaki i siedzeniu;/ w dodatku wczoraj miałam stan podgorączkowy i byłam totalnie osłabiona jak przy grypie ;p w dzień przed pojawieniem sie guzka dostałam miesiączkę, wiec na razie nie moge odwiedzić ginekologa, a ból ten utrudnia normalne funkcjonowanie;( Dodam tylko, że mam 18 lat i jeszcze nie współżyłam.. Od czego ten guz? co mam z tym zrobić? pomóżcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałam podobny problem . Nie martw się - żaden rak ;) Wyczytałam na forum, żeby nie dotykać. Miałam taką małą kulkę pod skórą. Nie dotykałam, nie smarowałam, zeszła po 2-3 dniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do powyżej
Umiesz dodać otuchy, nie ma co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayoeti
ja się pozbyłam wszystkich kłykcin bez żadnych maści etc. po prostu same zniknęły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kizdraa
nie wtsydz sie powiedziec o tym mamie bo to zbyt powazna sprawa zeby zatajac a mama na pewno zrozumie i pojdziecie razem do lekarza. moze za pozno troche pisze ale mi sie zrobilo cos w stylu gruczola ma ok 2 cm jest twarde strasznie boli przy kazdym dotknieciu. jak to leczyc ???? mam 17 lat i jestem dziewica . doradzcie ! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestiaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestiaa
ale to cos jest pod skora czy na?? ja pare lat temu po wewnetrznej stronie wargi sromowej mialam....uwaga!....miesniaka,pod skora oczywiscie mialam usuwanego operacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdf
mi takie guzki wyskakuja 2 razy na rok i mam je przez tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfgdhgdfhfdh
Ja też mam pytanie. Otóż już od dawna mam taki mały pryszcz na wardze sromowej od środka. Nie boli ani nie rośnie, nie puchnie, nie mam ogólnie żadnych problemów. Myśle, że mam to od ok roku, nie zwracałam na to uwagi bo jest to dosłownie 1mmx1mm. Czy myślicie, że to jednak może byc gruczoł Bartoliniego? Od początku jest takich samych rozmiarów, dosłownie nic sie z nim nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedyś miałam takie jakby
pęcherzyki. Ginekolog mi wyjaśnił, że to od pocierania członkiem. Niestety ale ja mam delikatną skórkę i to mi się narobiło od tych jego mokrych włosów na jego członku. Tymi mokrymi włosami podrapał mnie i narobił mi tych pęcherzy. Teraz on musi sobie wszystko golić na zero. Inaczej nie ma sexu. Mnie te pęcherzyli okropnie piekły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×