Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karoolka

martwa, nieestetyczna jedynka-co teraz

Polecane posty

Gość karoolka

dziewczyny, jestem załamana!!! moja jedynka strasznie zszarała, stała sie matowa! jest to JEDYNKA musze coś z tym zrobić...! i teraz prosze o rade- wybielanie, licówka? jakie koszty? miała któraś taką sytuacje:(? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze tak dentyste
o to spytasz, on najlepiej doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesne runo
ja mam martwa dwojke i mam na niej od 10 lat licowke,ktora niestety sie ,,zuzyla" i jest brzydka i wlasnie jestem umowiona na zrobienie koronki porcelanowej z wkladem korzeniowo- koronkowym,dlatego ze jest to zab martwy i moglby sie zlamac,dlatego ten wklad,koszt w Gdańsku 1000 zl.koronka porcelanowa +300 wklad,ja robie sobie caloceramiczna bez metalu,zeby nie okazalo sie ze ten metal gdzies bedzie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
kurde bele-musze sie liczyć z takimi kosztami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
może znacie tańsze metody?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfdsfdf
co to jest koronka korzeniowo porcelanowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SERNIK_36
Cholera! Mam ten sam problem martwa jedynka, co do licówek muszę sprawdzić czy można założyć licówkę na martwy ząb wiem jednak na pewno że można wybielić taki ząb dentysta wywierca dziurkę przez którą wstrzykuje żel wybielający tylko nie wiem dokładnie czy taki zabieg wykonuje się raz czy potrzeba na to kilka zabiegów, aż do uzyskania pożądanego efektu ps: jak coś się dowiem to napiszę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
ja pierdziele;/ a ile kosztuje taki wybielanie? to chore- dbam o zęby, każdy jest zdrowy... a na estetyke juz chyba nie bedzie mnie stac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam też martwą
jedynkę, narazie jest biała ale mnie wystraszyłyście... :( czy one zawsze ciemnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
ojej, chyba zawsze ja nawet nie wiem dlaczego moja jest martwa;| a mozenie jest? zobaczymy-wizyte mam dopiero w styczniu:(! wczesniej nosiłam aparat ortodotyczny i nagle zaczeła robić sie szarawa, a ja chyba tego nie zauważałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniam orientację od dziś
jeśli decydujecie sie na szynę wybielejącą ( żel na noc do szyny) TO NIE RóBCIE TEGO U STOMATOLOGA TYLKO PROTETYKA!!!!!!!!!!!!! sTOMATOLOG ZAWOłA 350-400 Zł, A PROTETYK 120-150!!!!!!!!!! ZA TO SAMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
ale ceny:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam podobnie_______________
:( tak martwe zeby ciemnieja niestety mialam podobna sytuacje co autorka topiku, jedynka zrobila sie ciemna:(wygladala paskudnie, postanowilam ja wybielic, dentysta nie poinformowal mnie ze to dodatkowo oslabia zab:(i po jakims czasie mi sie ukryszyla (a wydalam krocie na wybielenie-bylo to seriami), teraz mam koronke, i wreszcie jestem happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
moje zeby są strasznie osłabione, po aparacie;/ do cholery, tak o nie dbałam, wydałam TYSIĄSE są równe, zdrowe, ładnego koloru:( tylko ta jedynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniam orientację od dziś
robiłam sobie w listopadzie dwójke w Poznaniu - ceramika na złocie plus złoty wkład korzenowy - 1400 zł :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
nie dziwie sie, że społeczeństwo szczerbate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
jeszcze jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam martwa jedynke
najpierw byla licowka, ale sie po jakims czasie (tzn 2-3 latach zszarzala) wiec stwierdzilam ze koronka porcelanowa bedzie bardziej trwala. kosztowala ok 600 zl (w 2005 roku w maju) ale wyglada super, naturalny kolor, nie przebarwia sie, i jak powiedzial dentysta mozna ja nosic ok 20 lat. polecam koronke porcelanowa. jest mocna a poza tym jak mialam licowke wczesniej to mi raz sie odlamala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meryllll
ja ma wiekszy problem boli mnie ząb umówilam sie z dentysta dopiero na 2 stycznia a mnie strasznie boli brałam juz gardan - moze wziasc cos lepszego??????? ale co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolka
dlaczego to wszystko takie drogie nie stać mnie:( czy bede chodziła z szarym zębem:(:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumiko1979
naprawdę ciemnieje po wybieleniu?? mam nadzieję że nie. Ja wybielałam miesiąc temu - na razie jest ok. Chociaż efekt nie w pełni zadowalający (ale różnica widoczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenka
niestety ciemnieja spowrotem moja kolezanka 3 razy robila jeden zab efekt krotki a jedno wybielanie 100zl razy 3 czyli 300! zab teraz nie jest siny tylko zolty ,tez nieladny,licowka jest lepsza -200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluskiewka
karolka a dlazcego zeby sie osłabiaja po aparacie??ja własnie nosze aparat juz 6 miesiecy, potem mamz amiar zrobic wybielanie zebów, no i tez cos z robic z martwa jedynką.i co nie bedę mogła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamesmk2003
Martwa jedynka sie zlamie na 100% w nieodpowiednim momencie. Koronka pomoze na krotko. Trzeba robic mostek albo zbierac pieniadze na implant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafineria
ja jestem w trakcie robienia sobie koronki porcelanowej z wkladem porcelanowym i mam nadzieje ze efekt bedzie zadawajacy,koszt 1400 zl.zbieralam pol roku na nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZIANO1
Niestety problem z martwą jedynką także mnie spotkał, około 14 lat temu. Z tego co wiem najczęstszym powodem jest torbiel - widoczna lub niewidoczna która doprowadza do martwicy takiego zęba, ja miałam tą pierwszą. Byłam załamana ponieważ dentystka, do której chodziłam doprowadziła do martwicy korzenia więcej niż połowa, przekuwając mi tylko ropkę nad ów zębem, a torbiel robiła swoje. Po zabiegu chirurgicznym (na który od razu powinna mnie wysłać) lekarz powiedział, że albo ząb będzie się trzymał albo nie, a z sinieniem nie ma bólu - KAŻDY MARTWY ZĄB SINIEJE i staje się kruchszy.Wcześniej oczywiście miałam robiony wkład wybielający, a rok temu nakładaną licówkę (ząb jest lekko spiłowywany i naklejane jest coś podobnego do tipsa na paznokieć) - w porównaniu do wybielania takiego zęba gdzie ząb i tak się odróżnia od pozostałych, efekt był naprawdę fajny - w końcu zaczęłam się szeroko śmiać, ale jak napisała koleżanka wyżej, każdy zabieg osłabia taki ząb no i niedawno mi się ukruszył. niestety był tak słaby, że trzeba było go usunąć bo nic z niego by już nie było. W tej chwili jestem swieżo po zabiegu na regenerację kości po to aby możliwe było wszczepienie implanta. Niestety jest to wydatek ale zdecydowałam się na to, ponieważ kiedy usłyszałam że przy koronce mam mieć dodatkowo spiłowywane sąsiednie cztery zęby żeby był ładny efekt to po prostu zrobiło mi sie słabo, tym bardziej, że zęby mam takie, w których nic nie trzeba poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak
karoolka i jak było u tego lekarza? co Ci poradził??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×