Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdrowie i uroda.

Maść z witaminą A na zmarszczki mimiczne...

Polecane posty

Gość zdrowie i uroda.

Szukałam kremu nawilżającego pod oczy dla 23latki, a ktoś polecił mi zwykłą maść z wit. A. Czy to prawda, że w jakiś sposób pozytywnie wpłynie na niewielkie zmarszczki? Na pewno dobrze nawilży skóre na czym mi głównie zależy.. ale może używał ktoś i zauważył jakąś poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 09435
Przeciwzmarszczkowo tak, ale cieniutko, to najsłabsza forma wit. A: "Retinoidy to nazwa pochodnych witaminy A. Witamina A występuje w kosmetykach w różnych formach: - kwas retinowy (tretinoina) - retinol - palmitynian lub octan retinylu - retinoidy (syntetyczne pochodne witaminy A) Najsilniejsza forma witaminy A to kwas retinowy (tretinoina)" Skuteczność poszczególnych form witaminy A: retinyl palmitate ("pro-retinol") -> retinol (forma alkoholowa witaminy A) -> retinaldehyd (retinal) -> tretinoina -> tazarotene http://www.laboratoriumurody.pl/forum/retinoidy-faq,t278.html http://www.femineus.pl/index.php?board=98.0 Nawilżenia też się nie spodziewaj nie wiem jakiego, ta maść natłuszcza a nie nawilża. Ja bym raczej kupiła Diroseal albo Ystheal (ten drugi lepiej nawilży) na noc a na dzień Palpebral SVR czy Biodermę Sensibio np. (o drogeryjnych zapomnij, szkoda czasu i pieniędzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie i uroda.
nie chciałam też czegoś nadzwyczaj drogiego, nie moge sobie na to pozwolić :( fakt natłuszcza, ale przynajmniej mam wrażenie dobrego nawilżenia, nie jak w przypadku żeli pod oczy (używałam niedorgich z apteki). na noc smaruję nieco grubiej, w dzien naprawde niewielką ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 09435
Stosowany pod same oczy Diroseal wystarczy na długo, więc mimo ceny jest opłacalny :) ale jeśli ta maść Ci służy, to super, choć dokupiłabym jeszcze coś na rano, bo ona pod natłuszczeniem może ukrywać brak nawilżenia, taka prościutka i tania rzecz dodawana do byle żelu (nakładasz przed tą maścią) będzie dobra, jak nie chcesz wydawać: http://mazidla.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&category_id=11&product_id=38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie i uroda.
o dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez udzial
ta masc uzywam na piety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie i uroda.
wiem, że ma szerokie zastosowanie, bo doskonale nawilża i też chroni przed mrozem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl.,kjmhnb
a jakiej uzywacie? bo ja mam z apteki masc z wit. A ale jest na bazie wazeliny czyli bardzo tlusta i tez jje uzywam do lokci i stop i czasem na twarz na noc jak mam bardzo wysuszona skore ale boje sie uzywac czesto ze mi zapcha skore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 09435
Juuu, najprościej dodać kropelkę do porcji gotowego kremu, jakiego używasz (oczywiście najlepiej, żeby to był dobry krem a nie byle co na parafinie ;) ). Albo robić szybkie serum: na dłoń odrobina wybranego oleju (dzika róża, czarna porzeczka etc.), kropla NMF, kropla żelu hialuronowego, wymieszać, nałożyć. I nie zapominać o diecie bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe (olej lniany, dobry olej rzepakowy - nierafinowany z pierwszego tłoczenia - tran, olej z wiesiołka i ogórecznika, orzechy włoskie i laskowe, migdały; porcja to ok. 15 orzechów laskowych czy migdałów albo łyżka oleju, a takich porcji dziennie powinniśmy zjadać ze 3), to ważne dla stanu skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juuuu
Dzięki za radę... :) Mam jeszcze pytanie o kolejnosc nakladania kremow na twarz.Zawsze myslalam ze jeden wystarczy.Obecnie uzywam krem nawilzajacy IWOSTIN ale rowniez stosuje masc z wit A i pod oczy i na cala twarz.W czesniejszych wypowiedziach czytalam ze masc daje tylko natluszczenie a gorzej z nawilzeniem.Pod oczy jeszcze kremu sobie nie kupilam.Czy te krople NMF mam dodawac do kremu do twarzy IWOSTIN czy do kremu pod oczy? A moze tu i tu? a pozniej nałożyć masc z wit.A? Moja prywatna walka ze zmarszczkami mimicznymi to tez rozluznianie miesni policzkow.Wiadomym jest ze powstaja one rowniez z powodu wzmożonego napiecia mięśniowego ze stresu,mimiki twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polekra
to juz chyba skuteczniejszy jest zabieg u dr widerkiewicza z botoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaaahaa
polekra, nie wysyłaj ludzi do tego RZEŹNIKA!!!! :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dermovit A-korzystacie?
Korzystaliście z leku o nazwie Dermovit A? No bo wyszukiwałam opinii dotyczących tego preparatu i nie wiem co myśleć. Może moglibyście cokolwiek powiedzieć mi o tym produkcie? Jest sens go kupować, słyszeliście o zamiennikach? Na tej stronie zanalazłam trochę komentarzy o Dermovit A: http://www.listalekow.pl/dermovit-a/ - myślicie, że można się tym sugerować? Nie w smak mi się przejechać i wydać bezsensownie siano, dlatego liczę na Wasze sugestie. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spamuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taki
Podobno nie powinno się latem używać kosmetyków z wit A, mogą powstać przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem maść z wit. A raczej natłuszcza, a nie nawilża. ja sama korzystam z kosmetyków happy per aqua 25+, bo mają lekkie działanie przeciw pierwszym zmarszczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie maści są za tłuste i zapychają pory. Od pięciu lat używam kremu AVST z witaminą A w postaci bezpiecznej na słońce. Nie kupię już nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,proszę dokładnie powiedzieć jak dokładnie nazywa sie ten krem AVST z wit,a bo na necie go niemogę znaleść. pozdrawiam Teresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannaro
Pani Tereso, jeśli Pani wpisze w wyszukiwarkę ''avst 1''to pokaże się Pani kilka możliwości zakupu. Nikogo nie będę reklamować :) tutaj są niezależne opinie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39505,environ-avst-1.html ja kupiłam krem w sklepie na moim osiedlu , ale wiem, ze można też w gabinetach kosmetycznych. Szczerze polecam bo nie miałam jeszcze kremu, po ktorym mialam takie dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witamina A nie powoduje przebarwień, bzduraaaa!!! ona je zmniejsza! oczywiście nie stosuje się retinolu na słońce, ale o tym chyba każdy wie!! estry można, a nawet trzeba stosować! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak36
Ja z uwagi na zmarszczki właśnie chodzę na zabiegi z osocza bogatopłytkowego. Super rezultaty daje :) Naprawdę warto się przekonać bo to i skuteczna i bezpieczna metoda. Tutaj możecie więcej poczytać na ten temat: http://misjame.pl/services/osocze-bogatoplytkowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 47 lat w tym roku i sama stosuję zabiegi usuwania zmarszczek laserem, ale myślę, że w Twoim przypadku maść wystarczy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są też zabiegi laserowe na bardzo płytkie zmarszczki pod oczami. Mi wyskoczyły jak miałam 25 lat i nie chciałam jeszcze tak wyglądać, więc poszłam na zabieg Geneo+. Jest on właśnie dla osób u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Zniknęły zmarszczki i cienie pod oczami. Teraz wyglądam nawet lepiej niż jak miałam 20 lat haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie, jak ten zabieg, możesz coś więcej powiedzieć o nim? Czy jest bolesny?? Bo ja idę do Clinica Cosmetologica własnie na konsultacje bo tyle jest tych laserów że już zgłupiałam... Podobno teraz hitem jest ten ultraformer III i że wystarczy tylko jeden zabieg więc oszczędność czasu i pieniędzy jest mega duża :) Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonamiska
Słyszałam, że ta maść pomaga na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamka84
Maść to średnio na zmarszczki akurat pomaga b ona jest bardziej na jakieś zaczerwienienia i tak dalej. Ale słuchajcie byłam na konsultacjach i umówiłam się do Cosmetologiki do Gdyni tam na Powstania Styczniowego 22 teraz na zabieg harmony XL :D zobaczymy co tam bd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clarens88

A  nie lepiej się wybrać po prostu na zabieg wypełniania zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej? Są różnego rodzaju zabiegi jak botoks czy wypełnianie kwasem hialuronowym. Ja miałam wypełnianie preparatem restylane - bardzo bezpieczny kwas hialuronowy, ma rejestrację FDA 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×