Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amazonka

Migrena- co pomoże?

Polecane posty

Od tygodnia mam okropne bóle głowy. Wydaje mi sie że to migrena, bo normalnie jak brałam Codipar to mi przechodziło a teraz nic, ledwo żyję. :( Co pomaga na migrenowe bóle głowy poza Apapem, Codiparem, Ibuprofenem, Nurofenem? wypróbowałam już chyba wszystko i nic nie pomaga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aris_84
WKRYZYSOWYCH SYTUACJACH BRALAM KETONAL- BARDZO SILNY ALE TYLKO NA RECEPTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miała go kiedyś w apteczce, Ketonal forte, został mi po urazie kręgosłupa, brałam go kiedyś i pomagał ale czy lekarz go przepisze ma migrenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
na migrene-prawdziwą nie można brać ketonalu-jest niebespieczny. Bierze się leki tylko z określonej grupy, a do nich należy m.in. IMIGRAN-jedna tabl. kosztuje w granicach 50 zł. Nie można powiedzieć"chyba mam migrene". Mardz do lekarza, zdiagnozować i wtedy łykać cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
"niebezpieczny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie idę na 16:00 bo nie daje rady, a swoją drogą to na takie tabletki to mnie nigdy nie będzie stać :( A czemu ketonal jest niebezpieczny? Dobrze że się nie wykończyłam nim jak go brałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje obiawy, ból za lewą gałką oczną- pulsujący nudności światłowstręt lekarzem nie jestem ale na migrenę mi to wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Mnie też to wygląda na migrenę. Nie zażywaj lekow zawierających paracetamol, bo on dziala tylko na ból o niewielkim natężeniu. Przy migrenie szkoda się tym truć. Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest ibuprom max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
to nie musi być migrena.naprawdę jest wiele podobnych bóli szczególnie jak boli oczodół. Idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
Doraźne leczenie napadu Ma ono na celu zahamowanie dalszego rozwoju napadu lub przynajmniej skrócenie czasu jego trwania i zmniejszenie nasilenia objawów. Idealny lek powinien znosić nie tylko ból, ale również objawy towarzyszące tzn. foto- i fonofobię, nudności, wymioty. Wśród leków znajdujących zastosowanie w doraźnym leczeniu napadu migreny można wyróżnić następujące grupy: Analgetyki proste Analgetyki złożone Niesterydowe leki przeciwzapalne Alkaloidy sporyszu Agoniści receptora 5-HT1 tzw.triptany Leki przeciwwymiotne Leki uspokajające Analgetyki proste: Najprostszym postępowaniem doraźnym jest przyjmowanie zwykłych leków przeciwbólowych takich jak aspiryna lub paracetamol. Skuteczność tych leków w formie doustnej jest wyraźnie ograniczona przez typowe dla napadu migreny zaburzenia perystaltyki, powodujące zbyt wolne wchłanianie się leków. Zasadą jest przyjmowanie leku jak najwcześniej po rozpoczęciu napadu (przed wystąpieniem nudności) wraz z lekiem przeciwymiotnym. Wybór analgetyku przez chorych jest bardzo indywidualny. Część chorych wyraźnie preferuje niektóre z leków przeciwbólowych twierdząc, że są one bardziej skuteczne niż inne. Racjonalność wyboru jednego z tych środków wynika głównie z profilu ich objawów niepożądanych, np. acetaminofen (paracetamol) ma wyraźną przewagę w przypadku współistnienia nieżytu lub choroby wrzodowej żołądka. Analgetyki złożone: Analgetyki proste mogą być łączone ze sobą oraz z kodeiną i kofeiną (analgetyki złożone), przez co zwiększa się siła ich działania przeciwbólowego. Przykładem takich połączeń są zarejestrowane w Polsce: Anapiryna (300 mg aspiryny, 50 mg kofeiny), Ascodan (400 mg aspiryny, 8 mg kodeiny), Panadeine (500 mg paracetamolu, 8 mg kodeiny), Solpadeine (500 mg paracetamolu, 8 mg kodeiny, 30 mg kofeiny), Thomapyrin (250 mg aspiryny, 200 mg paracetamolu, 50 mg kofeiny) i wiele innych. Niesterydowe leki przeciwzapalne: Przy braku wystarczającego efektu wspomnianych wyżej analgetyków celowe jest zastosowanie innych niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dotychczasowe obserwacje wskazują, że brak efektu po jednym z tych leków nie wyklucza skuteczności drugiego. Wśród leków znajdujących zastosowanie w leczeniu napadów migreny należy wymienić: pochodne kwasu fenylopropionowego - np. ibuprofen, naproksen, ketoprofen pochodne kwasu indolooctowego- np. indometacyna pochodne kwasu aminofenylooctowego np. diklofenak Alkaloidy sporyszu: Przez wiele lat za najbardziej skuteczny lek w doraźnym leczeniu napadu migreny uważany był winian ergotaminy, szczególnie polecany w formie iniekcji. W Polsce występuje on jako Ergotaminum tartaricum w drażetkach po 1 mg lub w preparatach złożonych, np. Coffecorn. Pozytywna reakcja na ergotaminę była uważana za czynnik diagnostyczny migreny. Nawet jednorazowe podanie ergotaminy, ze względu na jej silne uogólnione działanie naczyniozwężające może być niebezpieczne. Nie zaleca się stosowania jej u osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Winian ergotaminy, w żadnym przypadku nie powinien być stosowany w długotrwałym leczeniu zapobiegawczym. Znacznie mniej niebezpieczne, ale także mniej efektywne, są inne pochodne alkaloidów sporyszu, np. dihydroergotamina (DHE). W przypadku ciężkiego napadu jedyną skuteczną drogą podania jest iniekcja domięśniowa Triptany: Przełomem w leczeniu napadów migreny okazał się sumatriptan - pierwszy lek z grupy tzw. triptanów. Mechanizm działania tych leków polega na niedopuszczaniu do rozszerzenia się naczyń ( rozszerzenie naczyń odpowiada za wystąpienie fazy bólowej w migrenie). Zmniejszają też nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięk. Są wysoce skuteczne niezależnie od fazy w której zostały przyjęte. Zmniejszają też częstość nawrotów migreny. W Polsce dostępne są na receptę trzy preparaty z tej grupy leków : - Imigran - Zomig - Maxalt Profilaktyczne leczenie migreny: Leczenie to jest zalecane, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z poniższych warunków: 1. częstotliwość napadów jest większa niż 2-3 w miesiącu; 2. napady są szczególnie silne i znacznie upośledzają funkcjonowanie chorego w życiu codziennym; 3. leczenie doraźne jest mało skuteczne lub niesie za sobą liczne objawy uboczne. Leczenia profilaktycznego nie poleca się u kobiet, które są, planują lub dopuszczają możliwość ciąży. Zasadą leczenia jest unikanie politerapii. Należy także pamiętać o innych przyjmowanych lekach, które mogą prowokować napady lub też wchodzić w interakcję z lekami stosowanymi w profilaktyce. Skuteczność leczenia powinna być oceniana po odpowiednio długim czasie przyjmowania leku, co najmniej po 2-3 miesiącach. Leczenie należy rozpocząć od najniższej dawki i stopniowo ją podwyższać, obserwując skuteczność i ewentualne objawy niepożądane. Przeciętny okres terapii wynosi około 3-6 miesięcy. W uzasadnionych przypadkach leczenie może być kontynuowane dłużej. Odstawianie leku powinno być również powolne. Wśród leków znajdujących zastosowanie w leczeniu profilaktycznym należy wymienić: beta-blokery leki przeciwdepresyjne leki przeciwdrgawkowe blokery kanałów wapniowych alkaloidy sporyszu inne leki Beta-blokery: W opinii prawie wszystkich specjalizujących się w leczeniu migreny, największą skuteczność w profilaktyce mają blokery receptorów betaadrenergicznych (beta-blokery). Zostały one wprowadzone do leczenia migreny już na początku lat 70-tych. Ocenia się, że dobrego efektu w przypadku ich stosowania można spodziewać się u około 65% chorych, a wystąpienia objawów niepożądanych u około 20%. Leczeni beta-blokerami skarżą się najczęściej na uczucie zmęczenia, przyrost masy ciała, zawroty głowy nudności, zaburzenia snu, obniżenie nastroju, parestezje. Beta-blokery przeciwwskazane są u chorych z astmą oskrzelową, przewlekłą niewydolnością krążenia, blokiem przedsionkowo-komorowym, niewyrównaną cukrzycą. Lekiem najczęściej stosowanym i polecanym jest propranolol . Leki przeciwdepresyjne: Leki przeciwdepresyjne walczą o pierwsze miejsce w profilaktyce migreny razem z beta-blokerami.. W profilaktyce migreny znajdują zastosowanie: amitryptylina, doksepina opipramol, maprotylina, mianseryna. Należy pamiętać o licznych przeciwwskazaniach takich jak jaskra, zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna serca, stan bezpośrednio po zawale serca, znaczne nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, znaczna nadczynność tarczycy, choroba Addisona. Leki te nie są wolne od objawów niepożądanych, które występują na początku leczenia, ale rzadko też objawy te są przyczyną przerwania leczenia. Są to: suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, zlewne poty, zaburzenia akomodacji i zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Okresowo mogą się pojawić ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego, tachykardia i uczucie senności. Blokery kanałów wapniowych: W latach 80-tych nadzieje wiązano z blokerami kanałów wapniowych. Przeciwmigrenowe działanie wykazuje jedynie część leków z tej grupy. Jak się wydaje leki te zmniejszają częstość napadów, ale niestety mają niewielki wpływ na ich natężenie. Pamiętać należy o tym, że efekt może pojawić się dopiero po długim czasie ich stosowania (miesiącu, dwóch a nawet trzech). Leki te obarczone są mniejszą niż wcześniej przedstawione preparaty ilością objawów ubocznych .Mogą wystąpić spadek ciśnienia, obniżenie nastroju, wzrost masy ciała oraz zaparcia. Mechanizm ich działania w profilaktyce migreny polega m.in. na przeciwdziałaniu naczyniokurczliwości i blokowaniu uwalniania serotoniny. Najbardziej skutecznym lekiem z tej grupy wydaje się być flunaryzyna. Inne leki: Stosowanie innych leków w profilaktyce migreny jest w wielce dyskusyjne. Należy tutaj wymienić antagonistów serotoninowych, neuroleptyki, inhibitory MAO. Wiele leków, także z wymienionych wyżej grup, ma w tej chwili znaczenie historyczne jak np. rezerpina, klonidyna, lit, pizotifen, dipirydamol, fenytoina, karbamazepina czy niektóre antyhistaminiki.W przeszłości u pacjentów z migreną o ciężkim przebiegu stosowano też metysergid, ale z uwagi na poważne objawy niepożądane jakie mogą wystąpić w przebiegu leczenia tym lekiem, nie jest dziś praktycznie stosowany. Zarówno leczenie doraźne jak i profilaktyczne powinien prowadzić tylko lekarz !!! Stosowanie jakichkolwiek leków "na własna rękę", bez uzgodnienia z lekarzem jest ryzykowne i może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Migreny się nie leczy - jedynie uśmierza ból. 2. Z migreną zyje się całe życie. 3. Większość lekarzy nie ma zielonego pojęcia, co to są bóle migrenowe - chyba że sami są migrenikami 4. Bierz coś na sen i prześpij ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
PROFILAKTYKA jest sposobem leczenia-więc się w jakiś sposób leczy. Laeczyć, a wyleczyć to różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
kiedy ból się rozwinie należy stosować tylko triptany Triptany: Przełomem w leczeniu napadów migreny okazał się sumatriptan - pierwszy lek z grupy tzw. triptanów. Mechanizm działania tych leków polega na niedopuszczaniu do rozszerzenia się naczyń ( rozszerzenie naczyń odpowiada za wystąpienie fazy bólowej w migrenie). Zmniejszają też nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięk. Są wysoce skuteczne niezależnie od fazy w której zostały przyjęte. Zmniejszają też częstość nawrotów migreny. W Polsce dostępne są na receptę trzy preparaty z tej grupy leków : - Imigran - Zomig - Maxalt W środkowej fazie pomagają mi dwie musujące aspiryny bajeroskie"C" zastosowane w odpowiednim czasie przerywa ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodamineralna
Bole migrenowe wywoluja min.: ser zolty i sery plesniowe, maslo czekoladowe i wino. Staraj sie ograniczyc spozywanie tych produktow. Mi pomoglo. Jesli juz dopadnie mnie migrena to zaciemniam pokoj, biore tabletki przeciwbolowe (zawsze staje sie po nich senna) i ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie w takim---> stanowczo za dużo czytasz ulotek reklamowych firm farmaceutycznych. Ile lat jesteś migrenikiem??? Od razu powiem - ile ja, żeby nie było, że się licytujemy. MIgrenikiem jestem od 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
wlaśnie o to mi chodziło, że bezpośrednio od niej się nie umiera, ale poprzez nią owszem. wiem że gdybym w szpitalu znalazla się godzinę póżniej to prawdopodobnie już by mnie tu nie było. Ja mam zdiagozowaną w poradni leczenia migreny najsilniejszą postać. W ostrym zaniedbanym napacie jade na SOR i dostaje kroplówke-bezpośrednio w głowę-nie muszę pisać że przy bólu migrenowym nawet nie odczuwam że mi igły w łeb wbijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie w takim
nie czytam ulotek-moim przypadkiem zajmuje się jeden z najwybitniejszych specjaistów od migreny. Nie lecze się u zwykłych lekarzy tylko w klinice migreny. Migrene mam niedługo , od 4 lat.moja babcia ma cale życie i nie wiedziala tyle co ja. jeszcze przed 2 laty bóle miewalam 5 razy w m-cu. teraz je miewam raz na 2 , 3 miesiące. bez profilaktyki już byb zeschizowala albo umarła bo mi migrena "rozwala tetnice szyjne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I jeszcze jedno! Jeżeli komuś się wydaje, że migrena u Pani X jest tożsama z migreną u Pani Y - to jest w głębokim błędzie! Nie istnieją TAKIE SAME ataki - każdy reaguje inaczej. I na inne leki. Tak na dobrą sprawę - każdy migrenik wybiera sobie leki sam. Amazonka---> sama musisz poeksperymentować na sobie (niestety!), jaki lek na Ciebie działa. I rada starego migrenika - nie dopuszczaj do ataku! Jak wyczujesz moment, że CIę łapie - bierz coś od razu! Będzie Ci się lżej żyło :) A tak w ogóle - to WITAJ W KLUBIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie w takim---> słuchaj, nie chcę się licytować.. bo tu nie o to chodzi.. Ale ja mam ataki 3-4 razy w TYGODNIU! Dzisiaj jest cuuuudowny dzień, bo mnie nie boli..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym że do napadu nie mogę douścic wiem, gdy tylko mam szum w uszach wiem że zbliża sie migrena i zaraz łykam coś przecibólowego, przeważnie pomagało. Teraz ten ból jes ciągły od tygodnia, tylko nasilenie sie zmniejsza. W nocy nie daję rady, nic nie pomaga, tabletki, zimne okłady zimny prysznic, nic. CO zaś tyczy sie wymienionych wyżej pokarmów, to nic z tego nie jadam :( i nie pijam:( nawet palenie rzuciłam przez te bóle głowy, nawet kawy już nie piję bo boję sie że jak mi ciśnienie pójdzie w górę to mi łepetynę rozsadzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Czekolady, sera, ciężkostrawnych potraw nie jem od lat 2. Nie piję alkoholu pod żadną postacią i nie palę 3. Staram się dużo przebywać na świeżym powietrzu I co?? Ataki mam 3 x w tygodniu... Reguły nie ma! I widzisz.. Ty masz szum.. A ja - lekki napór na gałkę oczną jak podniosę prawe oko do góry..... Każdy ma inną migrenę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja takie ataki miewalam kilka razy w miesiącu :( Od 7 tygody był spokój, rzuciłam palenie, była taka szczęśiwa, aż tu nagle tydzień temu, BUM zaczęło się - jeszcze 3 godziny i moze dostanę coś przeciwbólowego i przestanie boleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyklo
Moja teściowa ma migrenę aurowa, moj mąż od czasu do czasu a nasz synek.... niestety tez, ale 1 raz w roku i to zawsze latem , jest pod kontrola Poradni Neurologicznej i przy bólu podaje mu pyralginum( tak zalecil lekarz) a nie np. migrenol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że tak
a co to jest migrenol-coś nowego?serio pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trader
Migrenowe bóle głowy !!! Co robić!!! - Forum Wizaz.plna migrene dobry jest MIGRENOL, takie kropelki mocno ziolowo-mietowe, smarujesz nimi ... Dlatego najlepszym sposobem jest Migrenol, on dziala zawsze, ... www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56864 - 18 wstukaj w google, to sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra - poszukam. Co mi szkodzi?? Tylko problem w tym, że ja nie toleruję żadnych zapachów w trakcie ataku. Czyli coś ziołowo-miętowego z góry odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyklo
migrenol jest chyba bez recepty i jak wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×