Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kapitalnieno

MIGRENA OCZNA - mial ktos?

Polecane posty

Gość kapitalnieno

jw. Dzis dostalam diagnoze, ze mam to swinstwo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotukik
czyli ze masz wrazliwe oczy na swiatlo i stad bol glowy??? moj syn tak mial ,bardzo czeste bole glowy od swiatla ,codziennie pilnowalam zeby nosil okulary przeciwsloneczne ,w domu okna zawsze byly zasloniete w szkole tez nosil okulary bo mial bole glowy ,nauczycieli jakos przegadalam,po kilu latch (od pukac) troche sie polepszylo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, niestety jest takie
schorzenie. Kiedy tylko pojawią się objawy należy szybko połknąć Nurofen (on szybko działa). Razem z bólem głowy ustąpią dolegliwości. Należy się położyć, najlepiej zamknąć oczy i spokojnie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, niestety jest takie
Wtedy zapewne ci wszystko wiruje...dlatego najlepiej pozycja leżąca i spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adelaida
Witaj! Ja też mam coś takiego, jak mam atak, to oczodoły mnie bolą i ciągle uciekam od światła, w domu półmrok. Biorę typowe antymigrenowe leki wtedy, imigran itp. Naprawę okropne to bóle są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amura
nurofen to może i pomaga ale na zdiagnozowaną migrenę to nie działa.Dla mnie pomaga odpowiednio wcześnie wzięta tabletka z czystym opium.Dwa,trzy razy do roku łapie mnie atak migreny.Jeśli nie wezmę tabletki odpowiednio wcześnie to muszę się zamknąć w szafie aby oknem z bólu nie skoczyś albo uśpić się na 24 godziny.Tylko migrenowcy będzą wiedzieli o czym mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfthntuiki
Hah, ja ostatnio poscielilam sobie na podlodze w lazience i zatkalam szpare pod drzwiami bo mnie razilo :D Nie zdarzylo mi sie zeby migrene wziac na przeczekanie. Jak mnie dopada, to pedze do domu i zamykam sie w mysiej dziurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitalnieno
Witajcie, dzieki za odzew! Moja migrena polega na tym, że tracę wzrok :O Wcześniej miewałam już bardzo silne migreny (wymioty, omdlenia) ale co zaczęło się teraz ze mną dziać to tragedia... Nic nie widzę przez dobre 15 minut, a gdy wzrok zaczyna się nieco poprawiać pojawia się masywny ból głowy. Czy jeśli ktoś też tak miał - czy poszliście do specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaaa86
To jest tzw. migrena z aurą, choroba prawdopodobnie genetyczna, w każdym razie moja mama to ma i ja też. U mnie ujawniła się jak miałam 22 lata, po urodzeniu dziecka-nie wiem, czy to miało jakieś znaczenie. Miewam ataki z różną częstotliwością-czasami przez pół roku spokój, a czasami w tygodniu 2 ataki. Pewnie zależy to od diety, trybu życia, stresu itp. Tak mówią. W zasadzie lekarze sami nie wiedzą jakie migrena ma przyczyny i jak ją wyleczyć. U mnie najpierw atak objawia się częściowym brakiem widzenia, jest to specyficzne ponieważ nie jest to całkowita ślepota, ale tak mp. patrząc na kogoś pod pewnym kątem widzę tylko pół twarzy, problem np. z czytaniem-nie widzę części liter. Ponadto na oczy wchodzą tzw. "zygzaki", taki jakby pierścień, u mnie promieniuje od środka oka i rozchodzi się do krawędzi. Jak już pierścień jest na krawędziach gałki ocznej, widzę jak przez lornetkę, tj. w środku obraz ok, po bokach rozmazany. Po takim ataku jest zazwyczaj mniej lub bardziej silny ból głowy. Atak trwa od 20 min. do godziny. Oczywiście później jest światłowstręt i zwiększona wrażliwość na zapachy, np. ulubione perfumy czy zapach kawy przyprawiają mnie o mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość della33
miałam to, coś okropnego, potrafiło dopaść mnie w nocy, zero snu, byłam na lekach, które po jakimś czasie przestawały na mnie działać, nie wiem dlaczego ale tak już mam, na szczęście polecono mi rezonator biofotonowy, i powiem wam że używam już ponad miesiąć i żeby nie zapeszyć pozbyłam się chyba tej migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitalnieno
aaaaasssiaaaaa opisałaś to dokładnie tak jak to występowało u mnie. I tak samo jak u Ciebie - ta aura migrenowa zaczela sie po narodzinach mojej corki. Czy bylas z tym u specjalisty? I mam jeszcze pytanie - co robisz, kiedy zaczynasz miec atak np. w miejscu publicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea1986
ja tez mam migrenę z tzw aurą, czyli utratą pola widzenia jakby od strony zewnętrznej. jak szybko wezmę tabletkę to ból głowy jest jeszcze w miare do zniesienia i trwa ze 24 godziny. przy braku szczescia, jak nie mam tabletek przy sobie, zaczynają mi drętwieć dłonie i plącze mi się język. nie pamiętam nazw różnych rzeczy np. patrzę na krzesło i nie wiem jak nazwać ten przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea1986
na około godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaatbg
kurwa ja wlasnie w tej chwili to mam i wczoraj tez mialam o tej samej porze :(nic nie widze a zaraz nastapi ten cholerny bol glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea1986
to uciekaj sprzed kompa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea1986
no, takie coś też miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaatbg
mi wlasnie przeszedl ten atak a zaczela mnie bolec glowa i to dosc mocno az promieniuje do zebow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea1986
radzę wyłączyć kompa i próbować zasnac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaatbg
zasnac to raczej nie zasne bo prowadze raczej nocny tryb zycia tj zasypiam nad ranem a budze sie w poludnie probowalam sie przestawic ale sie nie udalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na migrenę oczną chorowałam we wczesnej młodości i przez pewien okres małżeństwa,myślę że jakieś 20-25 lat.Zawsze wiedziałam że się zbliża(zaczynałam tracić pole widzenia),jedynym dla mnie ratunkiem było(zanim pojawił się kolorowy wąż w oku),zażyć 2 tabletki z krzyżykiem,a po jej wycofaniu z handlu etopirynę.Żadne inne mi nie pomagały,jak już pokazał się "wąż" to było po ptakach..ostry ból.Wszystko się skończyło gdy zachorowałam na nadciśnienie tętnicze,zaczęłam przyjmować tabletki i od tej pory zapomniałam co to migrena,aż do tej pory.Obecnie nawiedziła mojego męża,nigdy nie chorował,posiada nienaruszoną pierwszą książeczkę zdrowia (tą z różowymi kartkami).Przejął się tym faktem,ma skierowanie do neurologa(dopiero na listopada-paranoja),a drugie" kumata"pani doktor wypisała mu do szpitala.No ale może ktoś mi podpowie jak zmusić faceta do pójścia na badania?Wymówka-"nie mam czasu"!!!Pozdrawiam wszystkich migrenowiczów,dużo zdrówka. Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam to cholerstwo, a mam dopiero 15 lat! nie wiem, ponoć można z tego wyrosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena082
Wyrosnąć? Kochana, nie licz na to.. Zdiagnozowali u mnie migrenę w wieku 8 lat. Mówili, że z wiekiem przejdzie. Nie przeszło. Obecnie mam 35 lat i nadal cierpię. Leki bez recepty w ogóle nie pomagają. Ja się przerzuciłam na tabletkę, która rozpuszcza mi się w ustach i nie muszę niczym popijać - cokolwiek trafia w większych ilościach do mojego żołądka - wymioty. Dlatego takie rozwiązanie jest dla mnie najkorzystniejsze. I mam wrażenie, że cytrusowy smak, też ma jakieś znaczenie. Jakoś tak mi.. lepiej w tej niedoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam to samo co czesciowy ubytek pola widzenia i zygzaki pierscien dokladnie bylam tylko u okulisty i tez mialam po urodzeniu dziecka i w ciazy tez tyle ze mnie glowa bolala tak ze nie musialam brac tabletki czy to napewno migrena????? w ciazy mialam czesto teraz po porodze 9 miesiecy nie mam ostatni raz w pologu co to moze byc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena082
Marsz do lekarza! Najlepiej neurologa! Może to być jakaś tam postać migreny. Ja mam inną i chyba ciężko, żeby wszyscy mieli taką samą. Niektórzy mają z aurą, niektórzy bez... Najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza. A jeśli to będzie migrena, to nie przejmuj się :) W dzisiejszych czasach to nie wyrok! Medycyna tak się posunęła do przodu, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Ja znalazłam swoje rozpuszczalne cudeńko i nie martwię się tym już. Za dużo czasu straciłam na ból :) Powodzenia kochana!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena082
Oj ja tez biore ten lek, własciwie to wzielam raptem kilka razy bo jest rewelacyjny. na migrene cierpie od rozpoczecia okresu dojrzewania. To jest nie do uleczenia. Chwala panu za leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja już mam ten problem z głowy :-) Osoby które dotknął problem Migreny i zabiera im chęć do życia zachęcam do odwiedzenia gabinetu dr Piotra Nogala, lekarza – okulisty. Dr nogal jako pierwszy na świecie odkrył metodę SKUTECZNEGO leczenia migreny. Zachęcam także od odwiedzenia strony www.nogalmedicine.pl na której można znaleźć informacje o Doktorze, jego odkryciu, a także dowiedzieć się gdzie Doktor Piotr Nogal przyjmuje pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrta
Oj znam ten bol ..Bralam Summamigren ale słabo działał , zazwyczaj ataki miałam 1-2 razy w miesiącu , było też tak że ataki miałam raz na półtorej miesiąca , ale zdarzały się też długie tzn trwające 2 dni i miałam okres gdzie ataki miałam nawet 2x w tygodniu, Przeszłam wszystkie możliwe badania . Jedynym wyjściem było przeczekać. Oprócz bólu głowy i oczu miałam światłowstręt i dzwiękowstręt, do tego wymioty. Każdy , nawet najmnijeszy szelest wywoływał ogromny bol. Na TVN w programie śniadaniowym zobaczyłam reportaż o leczeniu migreny pijawkami. Postanowiłam spróbować i nie żałuję. Na terapii z pijawkami byłam 7 miesięcy temu , od czasu zakonczenia terapii miałam jeden atak migreny , zdecydowanie delikatnijeszy na który pomogły dwa nurofeny wzięte w pracy. Wszystkim cierpiącym polecam gabinety hirudoterapii. Ja byłam w Centrum Terapii w Będzinie . Bardzo polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie bylam u lekarza,ale po urodzeniu dziecka sie skonczylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich przypadkach właśnie migreny najlepszą formą obrony przed nią jest wizyta u dobrego neurologa, który dobierze odpowiednie metody leczenia. Ja byłam ze swoją córką u http://neurologwroclaw.com/zakres-dzialalnosci/ i widzę skuteczną formę leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×