Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Miovarian jak stosować

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wczoraj moja ginekolog przepisała mi Miovarian wiem że mam go stosować 2 razy dziennie ale nie wiem czy jest określone że od któregoś dnia cyklu.Mam coś napisane na karteczce przy dawkowaniu ale nie mogę się doczytać. Może ktoś brał?Zależy mi na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miovarianu nie należy stosować, ponieważ zawiera jedynie aktywną formę kwasu foliowego, a przy planowaniu ciąży ma to znaczenie. Lekarze zalecają kwas foliowy lub kwas foliowy i folian, a nie sam folian. Sam folian przy obecnym stanie wiedzy nie gwarantuje, że u dziecka nie pojawi się jakaś wada wrodzona podyktowana nieodpowiednią podażą kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego nie nalezy stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie aktywna forma kwasu foliowego jest lepsza, bo jest od razu gotowa do wchłonięcia, co ma znaczenie, bo niektórzy (np. ja, stąd wiem) mają uszkodzony gen, co nie pozwala na prawidłowe wchłanianie zwykłego kwasu foliowego. lekarz mi to tak tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miovarian skład : Składniki Myo-inozytol, wit.B12, foliany (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5 metylotetrahydrofoliowego). Wartość odżywcza w 2 sasz. Wartość energetyczna 71kJ/17kcal Tłuszcz 0g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g Węglowodany 4,2g w tym cukry 0g Błonnik 0g Białko 0g Sól 0g Myo-inozytol 4000mg Kwas foliowy 400 mg (200%) Witamina B12 5 mcg (200%) % dziennego zalecanego spożycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi w tym miesiącu lekarz zalecił brać właśnie miovarian, ale przy moich (nie tak złych wynikach) kazał wypijać jedną saszetkę dziennie przy staraniach. Codziennie - niezależnie od dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja tez dostałam do stosowania miovarian na zajscie w ciązę, dodam iż staram się z męzem juz 1,5 roku, lekarz mowił ze mam go brac przez 3 miesiące a potem zobaczymy co dalej.Bedę wdzięczna na temat informacji kto zaszedł w ciażę stosując ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Końskie
Ja brałam Miovarian ale mój lekarz kazał mi odstawić ponieważ powodował u mnie biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hati
Ja też zaczęłam go brać i mam spore problemy ze strony jelit. Mam też celiakię a w sumie w ulotce nie jest wprost napisane, że to lek bezglutenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. ja też brałam miovarian przez 21 dni i dalej nie mam miesiączki. Czy trzeba zgłosić do ginekologa czy czekać proszę o wsparcie i odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, również piję Miovarian, drugie opakowanie. Na razie bez efektu, ale podobno jest po nim wysyp ciąż w ciągu 4 miesięcy według mojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnes O dobra wiadomość ja też biorę drugie opakowanie, mniejmy nadzieję że pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pije miovarian 3 miesiac miesiaczka .mi sie po nim opoznia przychodzi samo plamienie zamiast miesiaczki pobolewaja mnie jajniki nie wiem czy to tak moze sie po nim dziac ma ktos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijanka
Ja piłam miovarian przez 3 miesiące. W ostatnim cyklu brałam też clostilbegyt. Teraz jestem w 5 tygidniu ciąży :) (tak nawiasem to jesli któraś z was byłaby zainteresowana to mam na sprzedaż dwa i pół opakowania miovarianu bo kupilam większą ilość a teraz nie potrzebuje juz go- oczywiscie w tanszej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratulacje czyli zadzialal a nie bylo u ciebie takich problemow z miesiaczka po tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja stosuję miositogyn ma lepszy skład, jest tańszy i wystarczy jada saszetka na dobę. Wiele firm mówi lekarzom żeby pisali 2 razy dziennie bo chcą więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijanka
Ja miałam ostatnio w miarę regularną miesiączkę więc miovarian chyba nie miał na nią wpływu u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagnes
Agnes Witam ja też nazywam miovarian już drugi miesiąc biorę też clostbegyt, mam nadzieję że zaciaze wkrótce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijanka
Agnes o u mnie ten zestaw lekow dal rade. Zycze ci tego samego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy brała któraś z was tylko miovarian bez żadnych innych lekow i zaszla w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My staraliśmy się od 3ch lat o dzidzia i bez efektu...od ponad miesiąca piłam 2 razy dziennie miovarian i dzisiaj mam 2 kreski na tescie- jestem mega szczęśliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijanka
Czyli miovarian działa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy trzeba mieć stwierdzone pco by pić miovarian bo mój ginekolog nie stwierdził pco tylko kazał to pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwalijanka
Hmm... Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
ja również dostalam miovarian do picia. Lekarz stwierdzil pco. I jeszcze kilka badań do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ~jb~
Od roku się staraliśmy, Miovarian brałam niecały miesiąc, jestem w 5 tyg. ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga
czyli działa, zobaczymy jak będzie u mnie, piję dopiero od 3 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Marta
Ja piję Miovarian od miesiąca i też liczę, że wreszcie się uda:) Staramy się od roku, nie mam narazie stwierdzonego pcos, ale coś jednak jest nie tak. Idę na drugi monitoring cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna_zuzanna
Ja brałam Inofem, to podobny preparat. Ogólnie na płodność wpływa mio-inozytol, ten kwas foliowy, to wiadomo, tak dodatkowo, właśnie w razie ciąży. Udało mi się zajść po 5 miesiącach regularnego stosowania w dawce 2 saszetek na dzień. Inofem przepisał mi ginekolog razem z metforminą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również nie mogłam zajść w ciążę, po 4 miesiącach z miovarianem się udało :-D plus do tego duphaston i magnez b6 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×