Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewka z.

mocne okulary

Polecane posty

Gość ewka z.

hej Czy któraś z was nosi na codzień mocne okulary tzn. takie powyżej -10 dioptrii? Bo ja się ostatnio powaznie zastanawiam nad zamiana soczewek bo mi cos draznią oczy. No a okulary bym musiała nosic -11 i -9,5. Jakos nie wydaje mi sie zeby takie szkła mogły dobrze wygladac, a co dopiero atrakcyjnie. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda noszę tylko -4,75 ale widziałam -9 tyle tylko, że były to szkła tzw. pocieniane. W efekcie były sporo cieńsze niż moje. Nie widzę wiec problemu z tas dużą wadą, no może jeden są sporo droższe :) Jednak w przypadku tak dużej wady wzroku to inwestycja. Nie masz czym się martwić, suer oprawki i uśmiech na twarzy dodają uroku. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam olkulary ze szkłami zeissa - 11 i -13 - nie są najgorsze. Maxymalna grubość to 4mm na zewnętrznej krawędzi. Dużo zależy od wielkości oprawek,im mniejsza oprawka tym cieńsze szkło. Jest tu taka osoba na forum - ma nicka Papierowe Nożyczki - widziałam ostatnio jej zdjęcia w prasowanych szkłach (ma wadę większą ode mnie) i wygłądała ślicznie - więc to wszystko kwestia wyboru dobrych szkieł i dobrej oprawki. A w kontaktach faktycznie oczy się bardziej męczą. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira..
zgodze sie ze szkla moga byc cienkie, ale przeciez dalej beda strasznie pomniejszac oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam tak duzej wady jak Ty, ale nosze soczewki i jestem zachwycona. jesli lekarz nie bedzie widzial u Ciebie przeciwskazan to polecam, bo jest to duza wygoda. zakladasz rano sciagasz wieczor, albo wcale/ zalezy od rodzaju/,nic nie spada, nie brudzi sie, nie paruje. koszt na pol roku za soczewki miesieczne dla mnie wyszedl170zl, ale ceny sa naprawde rozne. mysle, ze mozesz kupic jedne na probe i sama zobaczyc czy bede dobre. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili można już kupić \"szkła\" bardzo cienutkie, o jednakowej grubości niezależnie od wielkości. Warto w nie zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka m.
niezaleznie od tego jak bardzo pocieniane szkla wybierzesz i tak bedzie widac jak sa mocne, co najwyzej beda troche lepiej wygladac bo beda ciensze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katarzynka m.
A niby jak to będzie widoczne ? Ja mam wade - 8,5 D w obu oczach ... mam szkła prasowane i nie widać jaką mam wade ... no bo jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka m.
chocby tak ze ci beda oczy pomniejszaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wlasnie ze nie pomniejszaja
i to jest ich zaleta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to jak Ty się leczysz
a po co wam jakies szkła????nie lepiej zastosowac oczy pszczoły.Przynajmniej lecza oczy a nie tylko koryguja i psuja wzrok:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynka m.
nie ma takiej mozliwosci, prawa fizyki sa nieublagane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiaaatuszzek
ile kosztuja takie prasowane szkla?? ja mam wade ponad -5 d i chcialam ciensze szkla u mojego optyka to on mi wcisnal takie szkla ze szkoda gadac, tylko troszke ciensze od zwyklych, sa naprawde grube cos ok 1cm a mily byc ciensze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to jak Ty się leczysz
a po co wam jakies szkła????nie lepiej zastosowac oczy pszczoły.Przynajmniej lecza oczy a nie tylko koryguja i psuja wzrok )a tu fizyka nie ma nic do tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pytałam w zeszłym roku w Warszawie na Bródnie to moje kosztować miały ok tysiąca zł - ja mam -6,5 i - 4 więc to podnosi koszty bo troche róznią się. Nie wiem czy ta cena była taka, bo chyba pytałam o fotochromy, co zawsze podwyższa koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, problem mam. Non stop chodzilam w soczewkach przez ostatnie 3 lata. Lekarz powiedzial ze dobrze miec rowniez i okulary, z reszta sama doszlam do podobnego wniosku. mam -4.0 w jednym i drugim oku. No i mam te okulary, ale tak dawno nie chodzilam w okularach, ze dziwnie sie czuje. Mam na mysli, jak patrze w nich centralnie na wprost, wszytsko jest okej, ale jak odwroce wzrok w bok (ale nie cala glowe oczywiscie), to obraz jest zniesztalcony lekko. Od tego kreci mi sie w glowie. Czy to normalne, ze w okularach tej mocy patrzac na bok znieksztalca sie nieco obraz? dodam ze nie mam astygmatyzmu. dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxxxx
normalne to wynik krzywizny soczewki oczywiscie przy wiekszej wadzie ten efekt jest jeszcze wyrazniejszy, ale ktos kto nosi stale okulary raczej tego nie zauwaza bo sie przyzwyczail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bawarka
Mam dokladnie to samo co Ciocia Walentyna. Ja wlasnie przed chwila odebralam okulary (wada -6 i -7) i jak je zalozylam to myslalam ze zwymiotuje. Wszystko wydawalo mi sie takie okragle... dalej sie wydaje. Nie wiem czy to dla tego ze nosilam 3 lata szkla kontaktowe czy przez duza wade ale strasznie sie czuje i glowa mie od nich boli. A co do grubosci to maja oba po 5 milimetrow wiec nie wygladaja super ladnie :/ w sumie zaluje ze nie kupilam drozszej wersji (tzn. jeszcze cienszych szkieł) ale moj optyk powiedzial ze bedzie to dobrze wygladac ale on nie moze mi powiedziec dokladnie jaka beda mialy grubosc... takie lanie wody... To jak dziewczyny myslicie ze sie przyzywczaje do tych okularow? jak patrze na wprost to jest wszystko okej ale jak patrze na baoki to wszystko jest zaokraglone.. mam wrazenie ze sciany na mnie zaraz spadna... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errika
ja miałam podobnie, przyzwyczaiłam sie tzn już nie zniekształca mi sie obraz patrząc na boki, ale mam wrażenie ze delikatnie gorzej widzę i z akomodacja tez coś nie tak, wolę jednak soczewki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jungberry
Witam Bardzo proszę o radę. Okulista źle dobrał mi szkła dał mi -12 i cylinder -0,5. Czułam się bardzo źle w tych mocach było mi niedobrze, bolała mnie głowa i podłoże mi ,,falowało". Poszłam do innego okulisty i mi powiedział, że nie mam w ogóle astygmatyzmu więc cylinder niepotrzebny a i minusy za wysokie. Wyszłam z nową receptą -11,5 bez cylindra. Musiałam wyrobić nowe szkła, ale one kosztują 1100 złotych! Ten okulista co mi źle dobrał moce umywa ręce, każe się przyzwyczajać do tych co dał i wyprosił mnie z gabinetu. Poradźcie czy wiecie czym jakieś szanse odzyskać pieniądze? Czy lekarz jest bezkarny? Musiałam wydać drugie 1100 złotych W tych -11,5 jest wiele lepiej ale też nie wiem czy nie powinnam mieć -11,25 bo widzę bardzo wyraźnie i wszystko takie małe, a ekran monitora lub drzwi gdy patrzę z bliska tak się wybrzusza... Poprzednie miałam -10,5 lewe i -11 prawe. Bardzo proszę o radę i pozdrawiam wszystkich Jungberry@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona2015
czy ma ktoś namiary na osobę, która funkcjonowała na tym forum jako Papierowe Nożyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam takie okulary. Są troszkę grubsze ale bez przesady. Jeśli wybierzesz ładne rzucające się w oczy oprawki to szkieł praktycznie nikt nie dostrzeże. Ja kupiłam sobie bardzo ładne czarne oprawki Armaniego w http://www.optykpisar.krakow.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz kupic sobie okulary i nosic na zmiane, ale najlepiej skonsutluj ro z optykiem, moze inne soczewki? Moze idz do tego co ja chodze www.kosinski.tarnobrzeg.pl/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się tak wydaje że w dzisiejszych czasach nawet jeśli ktoś ma bardzo dużą wadę to nie musi chodzić w grubych okularach. Widziałam osobę która ma pow 7, nie wiem ile dokładnie ale te okulary nie były wcale grubsze od moich. Sprawdź sobie np. w http://www.optometriaciborek.pl/, tam mają duży wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli kupisz atrakcyjne oprawki to będzie wedlug mnie dobrze wyglądać, osobiście mogę polecic Ci salon www.pahilary.lodz.pl maja bardzo Duzy wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że w takiej sytuacji najlepiej wybrać się do jakiegoś dobrego optyka, który pomoże nam w dobrze fajnych okularów. Sama niedawno musiałam zmienić okulary na mocniejsze i stwierdziłam, że musze pójść w miejsce z dobrymi opiniami. Koleżanka poleciła mi http://optyksuwalki.pl/. W tym centrum optycznym w Suwałkach spotkałam naprawdę fachowego optyka, który pomógł dobrać mi odpowiednie okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×