Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cuore18

Moj maz mial zawal serca!

Polecane posty

Gość cuore18

Witam wszystkie forumowiczki ktore przeszly przez to co ja przedewszystkim chcialabym podzielic sie stanem ducha, obawami, jak wrocic do normalnego zycie po powrocie do domu? Czy jest ktos w takiej samej sytuacji? Wiem ,ze to moze glupie, ze tu pisze ale czasami jest dobrze wygadac sie z osobami ktore maja ten sam problem co ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 lat temu mój mąż też miał zawał serca, po 2-ch tygodniach w szpitalu dostał skierowanie do sanatorium w Nałęczowie na rehabilitację (4 tyg.), jest zdrowy a najważniejsze rzucił na zawsze palenie papierosów. Ile mąż ma lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuore18
Hej anka, moj M jest kolo 50 ja mam 38 mieszkam na stale we Wloszech. Zawal byl dosyc rozlegly lokalnie w prawej tetnicy zrobiono angioplastyke i wstawiono stent problem, ze dosyc dlugo byl juz w czasie zawalu zanim ktokolwiek sie nim zajal i jeszcze nie wiadomo na ile serce ucierpialo. Kochana jak wiesz cos wiecej to prosze opisz. Jak to wygladalo u Twojego M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuore18
Dziekuje kochana postaram sie jak moge trzymac go na "uwiezi" bo do tego ma prace stresujaca i charakter nadpobudliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuore18
Max dzieki i wierz mi jezeli chodzi o nalogi to jest czemu powiedzie NIE piorunskie papierosy 30 dziennie. Ludzie nie palcie puki wasze serce i pluca sa jeszcze zdrowe bo niestety jest latwo dostac zawal ale trudno wrocic do zdrowia. 1000 razy powtarzalam to mojemu M a on tak tak, tak tak wiem i oto skutki, niestety nikt z nas nie jest niesmiertelny i predzej czy pozniej placi sie zdrowiem i poco jak mozna rzucic nalug a nie miec cale zycie uzaleznione od piorunstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuore18
Max narazie jest 5 dzien po zawale w szpitalu, ale ja juz postanowilam musi wybrac albo JA albo nalug twierdzi, ze skonczyl z papierosami mam taka nadzieje dla Jego dobra. Nie mam ochoty jeszcze raz przez to przechodzic ja sama nie mam zdrowia a stres mnie wykancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zander ale pieprzysz
moja mam nie paliła ,zdrowy tryb zycia , apsirynki na rozrzedzenie krwi,1 zawał i game over,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuore18
Niestety u mojego meza stwierdzono ze powstal zator na skutek zaczopwania sie tetnicy od nikotyny, nie ma cholesterolu, wady serca. co nie znaczy, ze ja rowniez znam osoby u ktorych wystapil zawal z niewiadomo jakiej przyczyny, ale jezeli mozna zapobiec w jakikolwiek sposob czemu nie np.przestac palic i o tym rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zander ale pieprzysz moja mam nie paliła ,zdrowy tryb zycia , apsirynki na rozrzedzenie krwi,1 zawał i game over," Zaprzeczasz sobie:P.Aspirynki nie są zdrowe-zwłaszcza na wątróbkę:P.I nie twierdziłem że tylko pety szkodza:P.Natomiast podejrzewam że sporo mięcha skażonego łykała:P.Jak napiszesz szczegóły to mogę zrobić małą analizę:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok na serce
Mężczyźni po czterdziestce są grupą podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o zawały. Zwłaszcza panowie z tak zwaną otyłością brzuszną. Dobrym sposobem dbania o siebie jest ruch. Powinniśmy dziennie wykonać 10000 kroków, aby zachować dobrą kondycję. Do tego proponuję specjalną mieszankę warzyw i owoców w postaci soku. http://kuchniafaceta.pl/sok-dla-serca#more-928

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tata ma 59 lat i jest w grupie ryzyka. Pali jak ciuchcia te pety i nie dba o siebie. Ale słyszałam ze zawał można wykryc po 3 godzinach od jego wystąpienia. czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
eliminatorko kretynów, spójrz najpierw na daty, a potem pluj jadem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfcggjk
do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciec mojego męża nie palil
nigdy, nie pil a również na zawał zmarł w wieku 40 lat. Mój mąż też nie pali, nie pije, ma 32 lata i boje się, że będzie z nim to samo :( Jak tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliminatorka kretynow.
@medus_A to ty zobacz date na dyskusja ogolna "goz mozgu' i sobie poczytaj. Wejdz na nicki zablokowane z wczoraj i rez sobie poczytaj gluptaku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliminatorka kretynow.
@medus_A TU ZOBACZ GNOMIE http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5485005&start_30 9.03.2013 godz.23.42 Max Zandler... i zerknij w nicki zabl. Maxio pod nickiem _ten sam_ 11.03.2013 godz.00.34 ZGADZAJA CI SIE DATY MEDUS_A???????????? :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliminatorka kretynow.
medus a ,widzisz -palniesz zanim pomyslisz...a ja tego nie lubie... chetnie opluje ciebie jadem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje ze kazdy ma prawo sie czegos dowiedziec nawet jak watek jest stary, takie jest moje zdanie. jezeli pasuje tematycznie to jest ok. Znalazłam ciekawe testy caretest heart. Ciekawe czy one wykryja faktycznie zawał jeżeli on wystapi. Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, Jestem studentką psychologii i piszę pracę magisterską na temat przystosowania mężczyzn do choroby. Bardzo proszę o wypełnienie trzech kwestionariuszy mężczyzn, którzy są po zawale serca. Ankiety są całkowicie anonimowe! Bardzo proszę o pomoc! Ankiety można znaleść pod linkiem: https://docs.google.com/file/d/0B3aZ7Qsj1rpHSU13OUJ4QmNmMU0/edit?usp=sharing i proszę o odesłanie ich na maila ( monic897@gmail.com ) Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwokac
Mój mąz ma 43lata rok temu miał zawał ma wstawionego jednego stenta po trzech miesiącach wrocił do pracy pracuje ciężko rozładowuje wagony pracuje na zmiany na dodatek 2 miesiące temu wykryto mu bolerioze czeka na wyniki i dalsze leczenie .Mąz boi sie zmiany leków po roku bo narazie czuje sie dobrze ale nie wie jak bedzie jak zmienia leki przestał palic rok nie pali ale jest otyły przy tej boleriozie nabrał wagi 15kg za duzo nie je mięsa wieprzowego tylko drób ,co o tym sądzicie czy zmiana lekow nie wpłynie zle na samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sammm
Jestem równolatkiem z Twoim mężem .Niestety ,ale profilaktyka u nas jest kiepska .Dużo sie mówi aby chodzić do lekarzy, gdy coś nas niepokoi ,ale gdy przychodzi co do czego ,to praktyce później dostać ciężko skierowanie na badanie .Mi poza ekg nie dała skierowania na echo serca .Trzeba będzie isc prywatnie .O lekarstwa nalezy się pytać lekarza .Natomiast co do roboty ,niech maż zrobi sobie jakiś kurs lub uprawnienia i szuka lżejszej pracy .Odnośnie otyłości ,to dobrze jest gotować na parze ,nie wygląda może taka potrawa ciekawie ,ale jest zdrowsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest fakt, że w naszym kraju dopiero kielkuje moda na prowadzenie zdrowego trybu życia i zdrowa dietę. Sporty mimo wszystko też nadal są dla nas odległe. Musicie pamiętać,żeby się badać kompleksowo, szczególnie po przekroczeniu 30, 40 roku życia. Takie badania możecie zrobić w każdej klinice. Na pewno możecie je zrobić w medicoverze. Zarówno mężczyzna jak i kobieta. www.promocja.medicover.pl/zdrowie Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie badania sa wykonywane w ramach tego pakietu w medicoverze? czy sama bralas w nim udzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awał mięśnia sercowego u około połowy chorych jest pierwszym objawem miażdżycy tętnic wieńcowych. Taka diagnoza spada na nich jak grom z jasnego nieba, wywracając czasami całe dotychczasowe życie do góry nogami. Zawał serca powoduje większe lub mniejsze uszkodzenie serca prowadzące do osłabienia jego „mocy”. W konsekwencji może doprowadzić do spadku wydolności fizycznej oraz wystąpienia powikłań, takich jak niewydolność serca, zaburzenia rytmu itp. Czy po zawale musisz zostać rencistą? Odpowiedź jest prosta: Absolutnie NIE! Utrata pracy wiąże się jednak nie tylko z brakiem możliwości zarobkowania. Niestety wywiera także niekorzystny wpływ na życie towarzyskie i rodzinne, a mniejsza aktywność fizyczna prowadzi do zwiększania masy ciała i innych problemów. Tylko co czwarty „zawałowiec” wykonujący pracę związaną z dużym wysiłkiem fizycznym wymaga przekwalifikowania zawodowego. Zaprzestanie pracy zawodowej zaleca się tylko pacjentom z ciężkim, powikłanym zawałem serca, z utrzymującymi się istotnymi objawami lub zagrożeniem ponownym incydentem czy nagłą śmiercią sercową. Zwykle po niepowikłanym zawale można powrócić do dotychczasowej pracy już w ciągu kilku tygodni po wypisie ze szpitala. Każdego chorego oczywiście ocenia się indywidualnie: klinicznie, sprawdza się wydolność w czasie testu wysiłkowego oraz kurczliwość serca w badaniu echokardiograficznym. Warunkiem powrotu do pracy jest zadowalająca kondycja i kurczliwość serca oraz brak objawów niedokrwienia mięśnia sercowego lub groźnych arytmii. Aktywność fizyczną należy dostosować do obecnej wydolności i stopniowo ją zwiększać pod nadzorem lekarza. Najczęściej już po 2 czy 3 tygodniach od niepowikłanego zawału można powrócić do aktywności seksualnej, prowadzić samochód i korzystać z transportu lotniczego. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń aerobowych przynajmniej 5 dni w tygodniu przez co najmniej 30 minut, o ile nie ma przeciwwskazań. Sport wyczynowy/zawodowy nie jest zalecany. Natomiast powrót do rekreacyjnej aktywności sportowej jest często możliwy po zakończeniu cyklu rehabilitacji. W przypadku zawału powikłanego zalecenia są jednak bardziej restrykcyjne. Jeśli wystąpi niechęć do wykonywania różnych (a nawet jakichkolwiek) czynności lub obniżenie nastroju, należy porozmawiać o tym z lekarzem. Mogą to być objawy depresji, która dotyka niemałą liczbę „zawałowców”. Depresja nie tylko utrudnia życie, ale także wywiera niekorzystny wpływ na przebieg choroby serca, a jest uleczalna. Jak powrócić do normalności? Pierwszym, niezbędnym elementem jest właściwa rehabilitacja szpitalna, a następnie ambulatoryjna i domowa. Poprawia ona nie tylko wydolność, ale także pokazuje choremu, jak duży wysiłek może bezpiecznie wykonać. Kolejnym elementem jest właściwa dieta i normalizacja masy ciała, która ma wpływ nie tylko na wydolność i samopoczucie, ale także przyczynia się do lepszej kontroli czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie, cukrzyca i zaburzenia lipidowe (głównie chodzi tu o cholesterol). Obowiązkowo trzeba zaprzestać palenia tytoniu, ponieważ nałóg ten jest głównym wrogiem serca w obecnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaMalinka
Ktoś tutaj wyżej pisał.... "W CM Synexus można wykonać bezpłatnie pakiet badań (Lipidogram, glukoza, próby wątrobowe, CRP, morfologia, OB) i skonsultować wyniki z lekarzem. http://synexus.pl/bezplatne-badania/powiklani a-kardiologiczne/ tel. ogólnopolski 22 203 03 00" Czy któraś z Was dziewczyny z tego korzystała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie korzystałam akurat z tego, ale chodzę na wizyty kontrolne do dr Rumianowskiego (http://chirurgnaczyniowygdansk.pl/), bo mam planowaną operację na zylaki, a pogorszył sie mój stan zdrowia. Ale jak tylko się polepszy to bedziemy działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AnkaMalinka mój mąż korzystał z badań w synexus trzeba zadzwonić i się zarejestrować później po kilku dniach miał badanie i umówioną wizytę do lekarza w celu konsultacji.Wszystko fajnie klinika jak z zachodu i to za darmo bez długiego czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×