Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda1992v

Moja skóra zaczęła się bardzo szybko starzeć, proszę o pomoc

Polecane posty

Gość Magda1992v

Cześć, mam na imię Magda mam 24 lata. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc, jeśli jest tu jakas osoba znająca sie na skórze, dermatolog, kosmetolog, kosmetyczka. Lub po prostu jeśli ktoś miał podobnie to bardzo proszę o radę. Już przestałam to kontrolować. Do marca 2016 wszystko było ok i nagle moja skóra z tygodnia na tydzień aż do dziś robi się bardzo.. coraz bardziej WIOTKA. Nie mówię tylko o skórze na twarzy, ale głównie to mi przeszkadza. Moja skóra zawsze była napięta, mocna, dość gruba, przetłuszczająca sie ale ze zwężonymi porami. Promienna czerwieniła się na każde tarcie , ciepłą wodę, zmiane temperatury czy stres. Teraz przestałam nad nią panować, nie wiem jak ją pielęgnowac, nie wiem co jest przyczyną... w dotyku jest bardzo miękka, ale ta miękkość jak skóra mojej babci, wszystko sie na niej odbija co wcześniej się nie zdarzało. Nigdy nie przeszkadzała mi żadna zmarszczka , a tworzyły się nowe, przyjmowałam toz uśmiechem na twarzy, ale to co się teraz dzieje jest zbyt intensywne, sprawia ze jestem nieszczesliwa i nienawidze patrzec w lusterko. Przestała wydzielać sebum, ma pory które nie da się zniwelować nawet zimną wodą, chłonie kremy ale one nic nie daja. Probuje takich do skory atopowych, probuje aptecznych głęboko nawilżających, próbuje masaży, sportu, pije butelke wody w pracy I NIC. Co może mieć wpływ na to: w grudniu odtawilam tabletki anykoncepcyjne ale do nich wrocilam po 4 mc bo tradzik z ktorym nie moglam sobie poradzic. Od 2 mc choruje na niedoczynnosc tarczycy , biore letrox, teraz moje tsh wynosi 0,3 , ale ft4 mam podwyzszone o 0,10 niz norma. Morfologia ok. Ferrytyna (czy jak to sie tam pisze ) w normie. Zbadalam sobie na wlasna reke też poziom Estradiolu (badanie bylo na 4 tabletce z blistra antykoncepcyjnego) i wyszedl 5,2 pg/ml, progesteron 0,38 ng/ml ale nie umiem tego zinterpetować i nie bardzo wiem do kogo mam z tym iść. Proszę o pomoc. Chce wrócić do siebie i starzeć się w normalnym tempie. Mam dodatkowe pytanie do Pań które korzystają z medycyny estetycznej, kosmetyczek: jakie zabiegi mogłyby pomóc na dłuzszy czas? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Suplementy jakie biorę to: kwasy omega 3, witamina c,selen, cynk, magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Too wlasnie od tarczycy mozesz miec tak przesuszona skore. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Wiem... ale to nie minie, nigdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj smarować skórę sokiem z aloesu i po chwili nakładać olejek np. arganowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebujesz nawilżenia. Vit. A=E i kompleks witamin z grupy B (B compositum lub B complex), Badanie pod kątem niedoczynności tarczycy, unikanie słońca. Nie masz innych objawów? Śluzówki w jamie ustnej i tam na dole są ok? Nie są nadwrażliwe? Pijesz codziennie wystarczającą ilość płynów? Podałaś objawy wysuszonej, odwodnionej skóry, wiec dlatego zalecam vit. A=E, a B ogólnie ma wpływ dobry na stan skóry i śluzówek. Jestem lek., ale nie dermatologiem. To moja jedyna porada, bo już muszę lecieć do następnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Dzięki, ale naprawdę juz duzo kasy wydalam na polecane kremy, mascie itd wolalabym przyoszczedzic i wydac na jakies badania.. nie wiem.. kosmetologa, badanie na alergie pokarmowe. Tak bardzo chce z tym wygrac, nie czuje sie sobą. Nie chce mi sie przez to nigdzie wychodzic... a cale zycie bylo tak dobrze, naprawde mialam kompleksy jak kazdy czlowiek, ale zeby az tak sie buzia zmienila..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Dziekuje ze Pan/ Pani za poswiecony czas ! Mam suchosc oczu, suchosc skory glowy, pierwszy raz w zyciu mam suche wlosy ktore ciezko rozczesac. Czy kapivit a+e da rade? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
I przynajmniej raz na dwa mc lapie infekcje ukladu moczowego... nie wiem czy to ma związek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OD Tarczycy. Spójrz na Kayah, ona też choruje i wygląda starzej. Miałam profesorkę, która zaczęła chorować i jej nie poznałam po wakacjach na uczelni. Lecz przyczynę a nie skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kremy Ci nie pomogą, bo to hormony powodują takie objawy. Musiz isc do lekarza, aby podzialac wewnętrznie na organizm. Zewnętrzne dzialania będą malo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Leczę Tarczycę, biorę letrox i staram sie jesc bez glutenu. Przed braniem lekarstw ciagle spałam. Non stop :D i bylo mi wiecznei zimno. Lecze sie dopiero troche ponad miesiac. Jesli chodzi o hormony, to jaki lekarz jest od hormonów? Moj endokrynolog nie umial nic powiedziec o badaniach ktore zrobilam na hormony plciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hormony od tarczycy. Musisz podleczyć się i dopiero działać. Z organizmem i zdrowiem nie jest jak z botoxem. Psik i nie ma problemu. Spokojnie wszystko będzie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Pierwszy raz ktoś napisał mi , że będzie ok. Na forach czytam ze zawsze tak będzie, ze mam sie przyzwyczaić. A ja jestem uparta i duzo czasu, pieniedzy poswiecam na to zeby czuc sie jak w kwietniu. Pierwszy raz ktoś mi napisał: będzie ok. Nawet nikt mi tego nie powiedział. I to jest miłe uczucie. Bo ja bardzo wierzę, że będzie ok. Nigdy nie miałam tak zlego czasu w zyciu. Stres, choroby i do tego wygląd. Ja wiem, ,że nie jest najważniejszy, ale czuje ze to nie jest naturalna rekacja mojego organizmu . Dziekuje za te slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
jestem z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
podnosze troszkę ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda1992v - ja się nie znam na chorobach a zwłaszcza tarczycy, ale powiem ci że jeśli bedziesz szukała kremów to TYLKO Z RETINOLEM (mozesz tez sama zrobic taki krem, składnik główny RETINYL PALMITATE) tylko witamina A w takiej postaci tak naprawde pomaga na zmarszczki, utratę wiotkosci, ja po pol roku stosowania widze duzą zmiane, są jeszcze kremy z retinoidami, najsilniejsza forma wit A ale tylko na recepte. Ja w wieku 22 lat postarzałam się na 28, teraz mam 26 i dają mi 30, u mnie to przez nerwice i depresje, dopiero teraz z tego wychodze :O 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Misia, a kto ci przepisal ta witamine a? dermatolog? Ja wlasnie nie mam pojecia gdzie sie wybrac, bylam raz u kosmetyczki dala mi kwasy na buzie ale jeszcze wtedy nie bylo zle z moja babciową skórą, bylam u ginekologa, endokrynologa i robilam duuzo badan na wlasna reke. po jakim czasie brania witaminy a widzialas roznice? dziekuje za poswiecony czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
Nowy dzień, podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1992v
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiakubica123
Sprawa wygląda poważnie, przyczyny takich zmian w organiźmie mogą występować na wielu podłożach, pomoc specjalisty w tym wypadku jest nad wyraz wskazana. Pewne defekty pojawiają się z dnia na dzień i ciężko odnaleźć ich źródło. Z własnego doświadczenia wiem, że dobra jest profilaktyka. Zdrowe odżywianie, sportowy tryb życia unikanie odżywek, czy stosowanie odpowiednich kosmetykó czy sumpelementów. Często poleca są zestawy jak witaminy minerały kwasy omega 3. Ja osobiście kiedyś usłyszałem o koenzymie q10, wiele czytałam na ten temat i robiła swoje rozeznanie. W związku z wcześniejszym kontaktem z naturalnymi produktami Ojca Grzegorza, zapopatrzyłam się także w koenzym Q10 firmy Herbalfan. Ten minerał młodości tutaj naturalny w dobrze przyswajanej formie, spotęgował działanie poszczególnych suplementów oraz dodał mi więcej energi witalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa wygląda poważnie, przyczyny takich zmian w organiźmie mogą występować na wielu podłożach, pomoc specjalisty w tym wypadku jest nad wyraz wskazana. Pewne defekty pojawiają się z dnia na dzień i ciężko odnaleźć ich źródło. Z własnego doświadczenia wiem, że dobra jest profilaktyka. Zdrowe odżywianie, sportowy tryb życia unikanie odżywek, czy stosowanie odpowiednich kosmetykó czy sumpelementów. Często poleca są zestawy jak witaminy minerały kwasy omega 3. Ja osobiście kiedyś usłyszałem o koenzymie q10, wiele czytałam na ten temat i robiła swoje rozeznanie. W związku z wcześniejszym kontaktem z naturalnymi produktami Ojca Grzegorza, zapopatrzyłam się także w koenzym Q10 firmy Herbalfan. Ten minerał młodości tutaj naturalny w dobrze przyswajanej formie, spotęgował działanie poszczególnych suplementów oraz dodał mi więcej energi witalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×