Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tabaluga207

mokry kaszel, dziecko się dusi w nocy

Polecane posty

Witam, moja 3 letnia córka w czwartek dostała kataru i kaszlu, ropiało jej oko. Dostaliśmy bioaron c, syrop tymiankowy, jakieś tam krople do oczu, otrivin do nosa. W dzień prawie nie kaszle za to w nocy praktycznie cały czas albo chrapie, albo kaszle i ma zatkany nos. Wydaje mi się że kaszel jest coraz gorszy. Dodam że ma przerośniętego migdała, na którego stale przyjmuje krople homeopatyczne lymphomysoft. Nie chcę jej dawać byle czego na własną rękę bo się boję. Może macie jakieś domowe sposoby na tego typu przypadłość ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiśka miśka
jak moja córka bardzo kasłała to lekarka zaleciła syrop przeciwkaszlowy SUPREMIN- bez recepty jest cena nie pamiętam ok 12zł chyba. Nie wiem jaka choroba u twojego dziecka, moja brała na przy zapaleniu oskrzeli, bo bardzo ją kaszel męczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ernnest
Tabulka cebula i miód: ) działa zakrec w słoik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś od rana mucosolvan, aż się boję tej nocy, jak dziś będzie to samo to jeszcze raz lekarz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesto Ci mala choruje ? Na anginy, zapalenia ucha ? JEsli tak, to na Twoim miejscu pomyslalabym o operacji przerosnietego migdalka. Powinnas udac sie do laryngologa, ktory oprocz tego sprawdzi malej sluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trfyhutf
flegamina i oklepywać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k jak Kasia
na noc mi lekarka poleca dawać duphaston i układac mała wyzej niz dotychczas.Poza tym oklepywanie i smarowanie na noc albo amolem albo czyms rozgrzewajacym.Moja córka kaszlac w nocy czesto wymiotuje,wiec kazda rada była dla mnie cenna.A i jeszcze zalecano mi postawienie przy łozeczku garnka z goracym naparem z rumianku. Teraz w lidlu jest na promocji inhalator,jak dla mnie rewelacja.Przed snem inhaluje mała sola fizjologiczną i tez daje to swietne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pod stałą opieką laryngologa, teraz poszła pierwszy rok do przedszkola i stąd pewnie ta choroba, a laryngolog non stop te krople jej przepisuje, jak teraz pójdziemy na kontrolę to już nie dam sobie znowu tej homeopatii wcisnąć tylko od razu usunę. Syrop daję jej najpóźniej o 16. Zobaczymy jak to dzisiaj bedzie. Mam jeszcze w apteczce pulneo, ale nie wiem czy w razie czego mogę dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domyslam sie, ze dopiero zaczela przedszkole ? No to moze nie byc fajnie :((( Badal jej sluch laryngolog ? Bidula !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiśka miśka
wiadomo, że jak ma kaszel to w dzień dobrz, że odkrztusza- wtedy mucosolvan (lub flavamed, flegamina, tusspiect) a jak kaszel męczący to na noc i już ok 17-18 godz syrop hamujący kaszel by mogło dziecko się wyspać a nie męczyć - wtedy Supremin czy inny przeciwkaszlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile dni może to trwać?? Dziś w nocy już było ok. Rano jak czyściłam jej nos to straszny zielony katar ma, zastanawiam się czy to nie zatoki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flegma moze schodzic jeszcze kilka dni po wyleczeniu wtedy mozna pomoc oklepywaniem, nejlepiej w takie pozycji, zeby dziecko mialo lekko w dol glowke skierowana zielony katar to jeszcze nie powod do paniki, jesli dziecko jest obstawione antybiotykami, nic mu nie powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sama widzisz, ze przechodzi... Flegma schodzi jej i noskiem i gardlem - nie dziw sie.. Przepajaj ja i oklepuj. Powinno byc ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania005
Jeśli chodzi o domowe sposoby to bezpieczne stosowanie jest inhalacji bądź nawilżania mieszkania. Pozawieszaj na kaloryferach nawilżacze lub kup elektryczny. To na pewno pomoże. Z przesuszoną śluzówką łatwiej o infekcje. Do nawilżaczy polecam bardziej solanki, np Zabłocką Mgiełkę solankową, aniżeli zwykłą wodę, czy destylowaną, ponieważ w składzie posiada mikroelementy, których w wodzie niesstety brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graluśka
jak się dziecko dusi,to trzeba hamować kaszel - zwłaszcza w nocy. mojej córce lekarz przepisał ostatnio syrop Fosidal - bez recepty jest i steryd właśnie na męczący świszczacy kaszel - Berodual i te leki naprawdę pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brielle
Na kaszel to my dostaliśmy fenspogal i podziałał jak trzeba. Co do pozostałych dolegliwości to kurde lekarz już musi sie wypowiedzieć konkretnie moim zdaniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnyma
Wiadomo, że na u każdego inny syrop będzie bardziej skuteczny. My akurat na problemy z nocy stosujemy Dicotuss i się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy mokrym kaszlu podaję dziecku syrop fosidal, który jest przeciwzapalny, więc nie ogranicza się do maskowania objawów choroby, lecz ją hamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaanita1
Ja w takich przypadkach też podaje dicotuss Baby córce. Zaraz po podaniu kaszel ustępuje. Pamiętaj też w takim przypadku otworzyć lekko okno aby naleciało świeżego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venilla88
Podawanie na noc leków wykrztuśnych to chyba nie do końca dobry pomysł, ale w ciągu dnia sprawdzą się jak najbardziej. Np. Mucosolvan, który jest naprawdę skuteczny. Polecam też odwiedzić stronę http://www.kaszeludzieci.pl/ - można znaleźć cenne informacje na temat leczenia kaszlu u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira5536
Małym aparatem jest na pewno Sanity Simple. Nie wiem czy można na rynku jeszcze mniejsze urządzenie kupić które miałoby tak samą wydajną inhalację. Cała rodzina u mnie z tego korzysta. Są jakby trzy programy inhalacji – nos i jama ustna, tchawica i oskrzela i najbardziej zaawansowany – płuca. Także w zależności od schorzenia można sobie dobrać dopasowaną inhalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnasobol
Jest taki inhalator jak Baby Sanity. On jest zaprojektowany i zbudowany głównie z myślą o małych dzieciach. Ale dorośli też mogą używać, co zresztą z żoną czasami robimy. Dobre urządzenie przy zwykłej profilaktyce, ale też przy terapii poważnych chorób dróg oddechowych, jak choćby astma, czy alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×