Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta w pluszu

mydło marsylskie

Polecane posty

Gość kobieta w pluszu

Czy ktoś z Was używa mydła marsylskiego? Czy nadaje się dla alergików i nie wysusza skóry? I czy jest wydajne w użyciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urola 28
Mydła marsylskie są genialne, jeśli chodzi o mydła dla alergików to produkty Natur Aromy. Bardzo się nadają, bo są w pełni naturalne, nie podrażniają skóry i doskonalne nawilżają skórkę. Fajne są też z olejkiem arganowym. Ogólnie mają bardzo dobre kremy itd. Poszukaj na www.morzeurody.pl , oni dystrybuują NA i kilka innych fajnych marek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosandra 911
O Natur Aromie słyszałam wiele dobrego. Masz jakiegoś linka do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urola 28
Hmm ja zamawiam na www.morzeurody.pl . Tutaj masz pewność że są oryginalne. :) Często zdarzają się podróbki, dlatego najlepiej u nich zamawiać. Wysyłają też szybko i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby coś przyszło zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u.kot
Pytasz, czy nadaje się do skóry alergicznej. Powiem z doświadczenia, że tak! Wcale nie podrażnia skóry, nie ma mowy o reakcji alergicznej. Co więcej dobrze nawilża i do tego świetnie pachnie. Próbowałam wiele mydełek marsylskich, ale najlepsze są firmy Loccitane. Tutaj masz linka http://pl.loccitane.com/myd%C5%82o-marsylskie-l%27occitane-en-provence-poland,36,2,13790,0.htm Ja polceam szczególnie białe 500g, dla mnie jest po prostu idealne :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manita63
Wszyscy tak zachwalają mydła marsylskie a ja kupiłam mydło marsylskie z oliwy z oliwek 600gr. firmy 'marius fabre' i się bardzo zawiodłam.Nie mogę już go używać a to dlatego,że po umyciu moje włosy wyglądają na tłuste,brudne,nieumyte.I strasznie się błyszczą jak nawoskowane.Jeszcze tak brzydkich włosów po myciu nie miałam.Szok dla mnie,bo to przecież'wspaniałe mydło'.Bardzo mi smutno bo wyrzuciłam tylko pieniądze w błoto.Muszę teraz szukać i kupić jakieś inne szare mydło. Oby mi się nie przytrafiło to samo.Już przy pierwszym myciu zauważyłam niekorzystne działanie i wygląd tego mydła.Gdy się przyjrzałam włoskom z przodu,widac na nich wyraźnie było/jest,że każdy włosek jest czymś 'oblepiony'.Wyglądają jak tłuste,są przyklapnięte.Śmiem więc twierdzić i jestem tego pewna prawie na 100%,że mydło to zawiera silikony,a przecież w składzie tego nie podali,skład tego mydła jest zresztą bardzo krótki,ładny.Piszę to ze względu na innych aby nie kupowali tego mydła,jeśli nie chcą mieć tak nieprzyjemnej przygody z nim jak ja i nie zawiedli się mocno.Wcześniej miałam mydło marsylskie z Almy i to było 1 kg mydła i było wspaniałe,włosy po nim piękne,ale to firmy marius fabre to nawet wyglądem tamtego nie przypomina.Jak dla mnie to zwykłe mydło tylko tak zrobione by wyglądem i kolorem przypominało prawdziwe wcześniejsze mydła marsylskie.Czuję się oszukana i odradzam innym zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manita63
Wpisałam ten komentarz i teraz chcę powiedzieć,że cofam to co powiedziałam/napisałam.Nie wiem i nie jestem pewna czy wogóle dodają silikon do tego mydła.Prawdopodobnie nie.Za bardzo pospieszyłam się z tą opinią.Tym co będą chcieli kupić to mydło marsylskie radzę nie sugerować się powyższą opinią a sprzedających to mydło chcę przeprosić jeżeli mieli ewentualne straty z powodu mojej opinii,którą zasugerowali się ci,którzy chcieli kupić to mydło ale zaniechali po przeczytaniu jej.Głupio mi.Być może to co napisałam to wszystko nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mydło marsylskie doskonale wpisuje się w ekologiczny tryb życia. Powstaje w niewielkich, prowansalskich manufakturach. Jego produkcja jest nadzorowana przez lokalnych maîtres savonniers - francuskich rzemieślników, którzy pieczołowicie dobierają składniki i kompozycje, a w przygotowanie mydła naturalnego wkładają sporo serca. Taka lokalna produkcja różni się od tej masowej lepszymi surowcami, większą atencją zwracaną na pojedynczą kostkę mydła oraz wsparciem dla regionalnych producentów. Mydła wielkich koncernów kosmetycznych muszą niestety nadrabiać marketingiem, gdyż jeśli chodzi o składniki i surowce to nie prezentują zbyt wysokiego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! A czy wiecie, że Mydła Marsylskie można stosować nie tylko w kosmetyce? Wiadomo, że na skórę wpływają bardzo dobrze, ale przeczytałam ostatnio wpis na blogu http://blog.grotabryza.pl/2015/02/jakie-wasciwosci-ma-mydo-marsylskie-i.html właśnie o tych mydłach i tam proponowali używać je do mycia podłóg. Spróbowałam. Starłam na tarce trochę mydła i rozpuściłam je w ciepłej wodzie i umyłam podłogę mopem. Muszę się Wam pochwalić, że po raz pierwszy nie mam na panelach widocznych odcisków od stóp :) Dziwne, że Perfekcyjna Pani Domu jeszcze o tym nie wspomniała w swoim programie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaenta
nadają się dla alergików bo mam z tym problem od urodzenia i to jedyne mydła nie podrażniające mojej wrażliwej skóry także polecam :) wybór jest spory, dawniej był tylko jeden zapach i nic poza tym :P teraz jest z czego wybierać chociaż na te w drogeriach trzeba uważać bo niektóre mają dodatek silnych środków myjących jak SLS itp. najczęściej swoje mydełka zamawiam na www.topdrogeria.pl bo mają tam chyba jeden z większych wyborów zapachów jaki widziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczek1986
Bardzo fajne naturalne mydełka można kupić w ekomydlarnia.pl - mają już kilka modeli, a możecie być pewni, że są antyalergiczne i naturalne bo w 100% organiczne. NA mnie wrażenie zrobiło mydełko z aktywnym węglem :) http://ekomydlarnia.pl/mydla-naturalne/1-mydlo-weglowe-100-naturalne-recznie-robione.html ... Warto zajrzeć - lepiej nie korzystać z tanich mydeł bo to sama chemia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używajcie po prostu mydła 7 ziól HB - efekty zauważycie. U mnie nad dużą zmianą nie trzeba było pracować jakoś specjalnie długo, bo po kolejnych myciach było już widać poprawę. A wszystko tak naprawdę uzyskane całkowicie podstawowym myciem. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarkczka

W ogóle mydła nie powinno się używać, nawet jak jest hipoalergiczne moim zdaniem. Są nowocześniejsze, bardziej komfortowe i przyjazne skórze dermokosmetyki, jak np. Dexeryl krem do mycia. Ładnie się nim myje, komfortowo, nie pachnie, nie pieni się, ładnie się spłukuje. Do suchej skóry w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta mydełek naturalnych, bazy mydlanej i innych produktów związanych z pielęgnacją jest coraz bogatsza. W katalogu firmy Ecoflores można znaleźć najciekawsze artykuły i wszystkie nowości branży. Teraz już nie wyobrażam sobie bez nich kąpieli, która odpręża i cieszy zmysły pięknym zapachem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×