Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwaśna japa

Nalot na języku, kwaśny posmak w ustach POMOCY

Polecane posty

Gość kwaśna japa

Miał ktoś taki problem? Wieczny gruby biały nalot na języku, skłonność do kwaśnego smaku w ustach, zwłaszcza po czymś słodkim szybko się pokazuje, a do tego na krawędziach języka widoczne odciśnięte zęby (tzn, wewnętrzne krawędzie zębów). Podobno takie ślady się pojawiają jak człowiek jest odwodniony, ale ja dużo piję, więc to odpada. Plis pomocy, lekarka olała mój problem i nie wiem co to może być i jak się tego pozbyć. Dodam że zapach z ust też nieprzyjemny, mimo że zęby myję i szoruję język szczoteczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelka+++
może to być refluks żoładkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do laryngologa po wymaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czerwono oczywiśc ie
Albo przy otyłości i jedzeniu zbyt dużych porcji - kłopoty z trawieniem. Jeśli po słodyczach to może zatrucie organizmu alkoholem. (cikier powoduje fermentację a podcas niej powstaje alkohol, i on jest cały czas w organiźmie. Dlatego jak się odsatwi cukier czujesz się jak na kacu!/Jak zbadano, cukier to wróg nr 1 . Sama przez tydzień byłam na diecie absolutnie bez cukru i wiecie co? czyułam się jak na kacu. Nalot na języku i kapeć w buzi, zasychanie w ustach - koszmar! trosze słodkiego soku i czekoladka - przeszło jak ręką odjął. Ale te badania są tak niebezpieczne dla całego rynku spożywczego i igólnie dla gospodarki że zabroniono ich publikować! Cukier to morderca, moż eTobie pomógłby taki detox? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hinkal
mogą to być różne problemy gastryczne - refluks albo coś.... ja jak mam takiego kapcia w buzi, gorzki smak i palenie w przełyku to Ranigast biorę i przechodzi, ale tu ciężko powiedzieć czy to zgaga jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak ma sie refluks to
to co robic zeby nie miec nieprzyjemnego zapachu z buzi???? nie pomaga nic.nawet guma mietowa.jestem zalamana... trwa to juz kilka dobrych lat. bylam u gatrologa i mialam robiona gastroskopie. wyszlo ze mam maly refluks ale zadnych bakterii. czy sam refluks moze powodowac ten nieprzyjemny zapach??? macie jakies sposoby,rady bo to wyprowadza mnie z rownowagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia123456
masz kandydoze jamy ustnej, ja tez miala, idz do rodzinnego, dostaniesz flumycon na 7 dni, i prolactiv (kultury bakterii) i po klopocie, musisz tylko przestac obzerac sie slodyczami i ogolnie wyeliminowac, albo bardzo ograniczyc cukry proste, i nie szoruj jezyka, bo troche tego nalotu jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to oczywiste
Do lekarzy nie masz co chodzic,bo jak sama widzisz olewaja pacjenta,Ty jestes poprostu zakwaszona ,wiec nalezy zastosowac proszek zasadowy,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też stawiałabym na candydozę, więc idź do jakiegoś normalnego lekarza, bo ten u którego byłaś to raczej na emeryturkę się nadaje. Przy problemach z zapachami z ust to cynk organiczny jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
to że nie masz zgagi nie oznacza ze nie masz refluksu. Ja zgagi nie miewam, a refluks niestety mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jak mi to wyglada
na zakwaszenie organizmu,nie chodz do żadnych lekarzy bo szkoda czasu,zastosuj Proszek Zasadowy ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan natury
A gdzie szukać tego "normalnego" lekarza? Większość lekarzy u których byłem, nie słyszała pojęcia "Grzybica Układowa", choć obowiązuje ono w medycznej nauce. Patrzą jak na wariata, i nie pytają skąd się coś wie, tylko od razu z gębą! Czułem się momentami tak, jakbym to był winien tego, że oni nie znają podstaw. Takim oto"specjalistom" ufałem przez większość swojego życia. Powierzamy im swój najwięszy skarb tylko dlatego, że noszą biały kitel! Przykładm poziomu wiedzy naszych specjalistów był emitowany w czerwcu progrm Uwaga w TVN. To chyba miało być podważenie medycyny naturalnej, a wyszła klapa. Wstyd , że lekarze i Pani analityk nie wiedzieli co to sa endobionty - wstyd dla polskiej nauki!!! Tak! Czas sie douczyć lekarzom i ludziom odpowiedzialnym za nasze zdrowie! Jak mozna nie znać podstaw! Z osłupieniem oglądałem audycję. Nie mogłem tylko pojąć, czy dziennikarz TVN sobie robi "jaja" z nowoczesnych metod czy też nie wie, że na całym świecie burzliwie rozwija się medycyna naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że medycyna natural
Tylko ona leczy naprawde ,akademicka to sciema,zarabiaja ogromne pieniadze bo nie lecza tylko podleczaja,zreszta jaki interes byłby na pacjencie który raz przyjdzie i sie wyleczy:)hehe,on musi przychodzic jak najdłuzej i jak najczesciej przeciez to normalny klient hehe pozdrawiam i życze zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśny jęzor
kwaśna japo czy wyjaśniło się co Ci dolega?mam podobny problem jęzor kwaśny ,że hej nalot na języku tylko mnie czesto do tego brzuch boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynowa23
..też tak mam i też nie wiem co robić..... :(. Pojawiło się wiele miesięcy temu po ostrej infekcji jelit i zostało, a lekarze j.w....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZECZY
Mam pytanie - czy jesli trzeba by bylo wyeliminowac mleko i cukier to oznacza wszystkie produkty pochobne ?? ser, kefir , jogurty, miód , soki ,banany?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tego wszystkiego miałam jeszcze zgagę po każdym jedzeniu;\ Przeczytałam chyba wszystkie fora na ten temat i próbowałam różnych rzeczy. Uratowała mnie jedna nota, w której ktoś coś pisał o soku aloesowym. Postanowiłam spróbować. Po kilku dniach wszystkie objawy ustały. Do tej pory pije i czuje się świetnie. Wystarczy 5 łyżek dziennie soku aloesowego rozcieńczonego z wodą 1:1. Można podzielić to na 2, a nawet 3 porcje. Polecam naprawdę. Można kupić w aptece. Ale pamiętajcie że przy zakupie bardzo ważne jest żeby na butelce widniał certyfikat-gwarancja dobrej jakości i ważne jest żeby był jak najwięcej procentowy( ja mam 99,7%). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czikita23
masz zapalenie blony sluzowej jezyka idz do lekarki niech ci daantybiotyk a na razie bierz chlorchinaldin 3-4 razy dziennie i acidolac 2x dziennie ,oba sa bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayesss
tez ten problem , kwas w buzi , i straszny zapach. mam z tym problem chyba przez cale zycie. chcialam isc do lekarza ale po waszych wypowiedziach chyba nie pojde. tylko niech ktos napisze z tych co maja ten problem czy cos probowali i czy pomoglo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines84
Witam, propo nieprzyjemnego zapachu z ust to polecam zrobić badanie na lamblie. Ja miałam ten sam problem. A kwaśny odczyn w ustach mam właśnie po leczeniu antybiotykowym metronidazolem. Właśnie słyszałam, że trzeba brać probiotyki bo po tych antybiotykach można dostać grzybicy układu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mam ten sam problem z jamą ustną, byłem u wielu lekarzy internista, laryngolog, gastrolog, dętysta wynik wszystkich badań "zdrów jak koń": brak bakterji, brak kamienia i ubytków w zębach, brak refluksu, brak wżodów itp. Brałem żywe baterje, jakieś tabletki, cytryne, sode i nic. Myje kilka razy dziennie zemby, płucze. A nadal mam biały nalot na języku jak u niemowlaka, zapach szreka w gębie. Najgorzej mam po posiłku i kawie. Chyba wyprubuje sok z aloesu co proponuje oonnaa112233. Dam znać za kilka dni - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do KRYPERS!!! HEJ DAJ ZNAC CZY PRZESZLO PO TYM ALOESIE!!! BO JA JUZ WYPROBOWALAM WSZYTSKO I NIC1TYLKO MALA APTEKE W DOMU MOGE OTWORZYC!!! ODPISZ !!!NA FORUM CO Z TYM ALOESEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4m1l1985
spróbujcie diety rozdzielnej, mi pomogło, napiszcie jak na was to działa (jedzenie osobno pokarmów grupy białkowej i węglowodanowej). Biały nalot znika, codziennie coraz mniej kwaśnego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie, sprawdzone
1) terapię Gersona, z tym, że podczas wyciskania soków z owoców i warzyw dodawać też czosnek i cebulę 2) podczas mycia zębów zgrubne zdrapywanie nalotu z języka szczoteczką dla zmniejszenia ew. infekcji, by Układ Immunologiczny miał mniej roboty 3)płukanie gardła roztworem soli, dentoseptu i azulanu 4) inhalacje parowe inhalolem 5) hartowanie gardła zimną wodą po każdym myciu zębów, a zęby myć po każdym posiłku z zastosowaniem pasty z fluorem 6) prawidłowo się odżywiać i przyspieszać metabolizm treningiem rekreacyjnym na poziomie potu. Polecam do postudiowania i zastosowania kilka linków: Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES http://zdrowieiuroda.blox.pl/2011/02/Metody-na-stres-jak-radzic-sobie-ze-stresem.html 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz link do filmu http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkkaa
Kurczę, brzmi dziwnie. W pierwszej chwili pomyślałam, że powinnaś się nawet cieszyć, bo pal licho dolegliwości- chudniesz! Ale to było strasznie głupie. Sama mam po prostu problemy z nadwagą :/ Więc przepraszam, ale chciałam się z Tobą podzielić też moją pierwszą reakcją. W każdym razie, jest to niepokojące i powiedziałabym raczej, ze pal licho wszystko inne- to jest niebezpieczne. Ja również podejrzewam u siebie grzybicę, ale nie wiem, jak bardzo może być zaawansowana. Mam biały nalot na języku, nie pachnie mi zbyt przyjemnie z ust (ciągle zuję gumę). No i zawsze jadałam za dużo cukru, a czytałam, ze drożdżaki się właśnie nim żywią w jelitach. Polecam http://www.nazdrowiesposob.com/bialy-nalot-na-jezyku/, zerknijcie koniecznie. Ja dopiero tam znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Trzymam za wszystkich walczących z grzybami kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkkaa
Kurczę, brzmi dziwnie. W pierwszej chwili pomyślałam, że powinnaś się nawet cieszyć, bo pal licho dolegliwości- chudniesz! Ale to było strasznie głupie. Sama mam po prostu problemy z nadwagą :/ Więc przepraszam, ale chciałam się z Tobą podzielić też moją pierwszą reakcją. W każdym razie, jest to niepokojące i powiedziałabym raczej, ze pal licho wszystko inne- to jest niebezpieczne. Ja również podejrzewam u siebie grzybicę, ale nie wiem, jak bardzo może być zaawansowana. Mam biały nalot na języku, nie pachnie mi zbyt przyjemnie z ust (ciągle zuję gumę). No i zawsze jadałam za dużo cukru, a czytałam, ze drożdżaki się właśnie nim żywią w jelitach. Polecam http://www.nazdrowiesposob.com/bialy-nalot-na-jezyku/, zerknijcie koniecznie. Ja dopiero tam znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Trzymam za wszystkich walczących z grzybami kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×