Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nawracajaca owsica

Polecane posty

Gość gość

Mam 14 lat i od bodajze dwoch lat nawracaja mi owsiki. Biore leki, spokoj do 3 miesiecy i znowu. Pozniej znowu. Kilka razy przeszly same, bez lekow. Dwa razy powiedzialam rodzicom, ale skrzyczeli mnie strasznie ze jestem oblesna i okropna, a ja naprawde nie wiem co z tym zrobic. Nikt sie nie zaraza z tego co wiem. Nie powiem rodzicom kolejny raz, bo sie boje. Co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie leki od lekarza a potem przestań jeść słodyczy a na pewno nie wrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To okropne żyć z owsikami ciągle cie swędzi warto się poświęcić zrezygnować ze słodyczy. Wyjdzie ci to na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 14 latki: Teraz pyrantellum w zawiesinie jest bez recepty. Lek bezpieczny, mażesz sama zastosować wg wagi. Gdzieś na tym forum jest już wątek dotyczący owsików, gdzie jeden z forumowiczów bardzo dokładnie opisał całe postępowanie przed, w trakcie i po leczeniu. Poszukaj,naprawdę warto. Pamiętam, napisał tam, że polskie leki działają dopiero w dawkach trochę większych, niż zalecane, ale jeśli nie chcesz sama decydować, to przynajmniej zastosuj dokładnie taką ilość jak zalecana i powtórz co najmniej 3 razy co 10 dni. Problemem są rodzice, bo podejrzewam, że jeśli mają takie podejście, to nawet jak są zarażeni,będzie to temat tabu i nie przyznają się. Będą więc źródłem ponownego zakażenia. I znowu odsyłam cię do poszukania tamtego wątku. Facet opisał na co zwracać uwagę w swoim zachowaniu, żeby wyeliminować jak najwięcej sytuacji, które prowadzą do połknięcia jaj. Głowa do góry. W twoim wieku spokojnie sobie poradzisz sama. Będziesz potrzebować tylko trochę pieniążków na lek. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do apteki po Pyrantelum Medana, bo od niedawna nie trzeba już mieć na niej recepty. Dochodzi do ponownego zarażenia dlatego owsiki wracają. Tutaj sobie poczytaj jak je zwalczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×