Odpowiedz na ten temat

nawracajaca owsica

• gość 2017.03.20 [23:00]
    Mam 14 lat i od bodajze dwoch lat nawracaja mi owsiki. Biore leki, spokoj do 3 miesiecy i znowu. Pozniej znowu. Kilka razy przeszly same, bez lekow. Dwa razy powiedzialam rodzicom, ale skrzyczeli mnie strasznie ze jestem oblesna i okropna, a ja naprawde nie wiem co z tym zrobic. Nikt sie nie zaraza z tego co wiem. Nie powiem rodzicom kolejny raz, bo sie boje. Co mam robic?
  • gość 2017.03.21 [06:36]
    Koniecznie leki od lekarza a potem przestań jeść słodyczy a na pewno nie wrócą
  • gość 2017.03.21 [06:38]
    To okropne żyć z owsikami ciągle cie swędzi warto się poświęcić zrezygnować ze słodyczy. Wyjdzie ci to na zdrowie.
  • gość 2017.03.22 [22:09]
  • gość 2017.03.23 [18:19]
    do 14 latki: Teraz pyrantellum w zawiesinie jest bez recepty. Lek bezpieczny, mażesz sama zastosować wg wagi. Gdzieś na tym forum jest już wątek dotyczący owsików, gdzie jeden z forumowiczów bardzo dokładnie opisał całe postępowanie przed, w trakcie i po leczeniu. Poszukaj,naprawdę warto. Pamiętam, napisał tam, że polskie leki działają dopiero w dawkach trochę większych, niż zalecane, ale jeśli nie chcesz sama decydować, to przynajmniej zastosuj dokładnie taką ilość jak zalecana i powtórz co najmniej 3 razy co 10 dni. Problemem są rodzice, bo podejrzewam, że jeśli mają takie podejście, to nawet jak są zarażeni,będzie to temat tabu i nie przyznają się. Będą więc źródłem ponownego zakażenia. I znowu odsyłam cię do poszukania tamtego wątku. Facet opisał na co zwracać uwagę w swoim zachowaniu, żeby wyeliminować jak najwięcej sytuacji, które prowadzą do połknięcia jaj. Głowa do góry. W twoim wieku spokojnie sobie poradzisz sama. Będziesz potrzebować tylko trochę pieniążków na lek. Powodzenia.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...