Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kornelia17

Nawracający ból ucha po basenie?

Polecane posty

Gość Kornelia17

Co to może być? Co pójdę na basen po kilku dniach zaczyna boleć mnie ucho. Mama mówi, ze to przez to, że wychodzę rozgrzana i mnie owiewa. Ale w lato było to samo. Ktoś może ma podobnie i znalazł rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak człowiek dobrze wyczyści uszy i upewni się, że nie ma w nich wody, będzie dobrze. Tylko nie patyczkami, które ucho podrażniają. Zresztą profilaktyka jest bardzo ważna, zwykłe czyszczenie uszu sparyem, takim jak fonix, ma olbrzymie znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym radziła fonix w czerwonym opakowaniu, na ból uch jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli się szybko go poda, to nie powinno dojść do żadnej infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette

Faktycznie działa, znalazłam w aptece, kupiłam i  stosowałam. Dla mnie produkt, który szybko zadziałał i mi pomógł zatrzymać stan zapalny. Myślę, że tylko dlatego obyło się bez antybiotyku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawaa

Ja go podaję swojemu dziecku. Złapał zapalenie zatok i zaatakowało mu ucho. Bałam się, że może mieć poważne kłopoty i zdecydowałam się go podać na własną rękę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Kornelia17, też miewałam takie objawy o wyjściu z basenu. Jak uczyłam się pływać to często do ucha wlatywała mi woda, która powodowała, że ucho mnie bardzo swędziało, piekło i było takie drętwe no i słuch był przytłumiony. Pani w aptece wtedy poleciła mi kropelki do ucha lix, bo zawierają lidokainę- substancję przeciwbólową i przeciwzapalną. I od tamtej pory jak stosuje te kropelki nie mam problemu z zatykającymi się uszami i z bólem po basenowym. Więc może wypróbuj sobie ten produkt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebsak

ten lix jest rewelacyjny, u mojego młodego jak się zaczał uczyć pływać to problem bólu ucha się pojawiał co jakiś czas, a te krople jako jedyne bez receptu mają środek przeciwbólowy, zamiast w modego pakować tabletki to mogłam od razu działać tam gdzie ból się pojawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bollo

też bardzo lubię lix :) raz, że można sobie bardzo szybko dzięki tym kroplom pomóc w razie infekcji w uchu, a infekcja w uchu boli. po co ma boleć? dwa, że stosuję krople zamiast patyczków do uszu, bo to nie dopycha woskowiny i nie przytyka ucha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary

rebsak, co to jest za środek przeciwbólowy? Czy w związku z tym można profilaktycznie stosować lix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godeko

Myślę, że ten nawracający ból może być spowodowany tym, że masz w uchu wodę i wdała się jakaś infekcja. Co prawda nie po basenie, ale po wakacyjnych jeszcze kąpielach w jeziorze, też miałem wodę w uchu i czyściłem ucho kroplami lix. Teraz w ogóle używam ich zamiast patyczków do uszu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godeko

Myślę, że ten nawracający ból może być spowodowany tym, że masz w uchu wodę i wdała się jakaś infekcja. Co prawda nie po basenie, ale po wakacyjnych jeszcze kąpielach w jeziorze, też miałem wodę w uchu i czyściłem ucho kroplami lix. Teraz w ogóle używam ich zamiast patyczków do uszu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trojko

Taka przypadłość ma nawet swoją nazwę, bo potocznie mówi się, że to ucho pływaka. To zapalenia ucha zewnętrznego, do której dochodzi w wyniku długotrwałego lub częstego przebywania w wodzie, np. w basenie. Dlatego ja przepłukuję swoim dzieciom uszy kroplami lix po każdej wizycie na basenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×