Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość afsagds

Niedobór żelaza - ile się uzupełnia?

Polecane posty

Gość afsagds

Jak długo trzeba czekać na uzupełnienie niedoboru żelaza? Źle się czułam od jakiegoś czasu, poszłam do lekarza i okazało się że mam niedobór żelaza i lekarz przepisał żelazo w tabletkach. Jak myślicie, kiedy poczuje się lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej się poczujesz po około miesiecznej kuracji. A poziom żelaza powinien się wyrównać już po ok. 3 mies. Jeśli nie ma innych problemów, np. z wchłanianiem żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego dziwne?
po zelazie w tabletkach nigdy,to juz lepiej polizac zardzewiała rure niz brac syntetyczne zelazo,jedz duzo rodzynek i pij sok z buraków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego dziwne?
ale jakie dawki musiałas brac Edyciak,a to wszystko rozwala,zołądek,wątrobe,nerki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja miałam niedużą różnicę, znaczy miałam niewiele poniżej normy... To lekarz kazał mi brać po jednej tabl dziennie taki zestaw witamin dla kobiet z żelazem (nie moge sobie w tym momencie nazwy przypomnieć, coś na F..) i brałam go ze 2 mies, potem kwas foliowy brałam i przeszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego dziwne?
Pewnie Falwit brałas,ale syntetyczne witaminy i minerały sa słabo przyswajalne,czasami przechodzi samo jak w diecie bedzie wiecej tego co potrzebuje organizm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to Falvit :) miałam to na końcu języka :D ogólnie to są dobre witaminy... Nie no, oczywiście dietę też wtedy zmieniłam... zmuszałam się do obrzydliwej wątróbki :P I możliwe, że to zmiana diety bardziej pomogła niz witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda przyswajalność wzrasta wraz z pojawieniem się witaminy C dlatego warto zaopatrzyc sie w preparat z kompleksem witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robicie jakas przerwe w tabletkach zelaza,przed pobraniem krwi w celu zbadania tegoz zelaza?? mam zbadac zelazo,a nie wiem czy nalezy zrobic przerwe w tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fudrzakowa
Ja sobie łykam Chela Ferr Forte i wiem, że mam żelazo w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na Twoim miejscu wybrałabym raczej naturalne metody - są zdrowsze i nie przedawkujesz. Niedobory żelaza świetnie uzupełnia młody jęczmień. 1 łyżkę tego proszku rozpuszczasz w zimnej wodzie i wypijasz codziennie rano na czczo, polecam Ci bardzo http://hh-life.pl/produkt/mlody-jeczmien-ekogram-250g/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35 Lorena
Niedobór trzeba uzupełniać w zależności od indywidualnych potrzeb. Ja od dłuższego czasu przyjmuję suplementy diety bo jest dla mnie bardzo ważne. Zmieniłam suplement który dostarcza mi żelaza i teraz kupuję Chela Ferr Forte raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milcio
Niski poziom żelaza może wynikać z 3 powodów : za mała podaż żelaza, obecność blokerów (substancji blokujących przyswajanie żelaza) lub choroba (jest kilka schorzeń w których zaburzenie przyswajania żelaza jest objawem. Żeby mieć pewność, że chodzi o to trzecie, warto policzyć ile dziennie żelaza dostarczamy w pokarmach, jakiego jest rodzaju (czy mineralne i roślinne czy zwierzęce). Mineralne i roślinne przyswajane jest na poziomie 1-15%, zwierzęce 20-35%. Jak mniej więcej policzysz ile żelaza dziennie spożyłaś, przemnożysz przez odpowiednie procenty, będziesz znała ile potencjalnie powinnaś była przyswoić. Oczywiście, pewniejszy wynik będzie, jak się policzy żelazo zwierzęce, bo przy mineralnym jest duża różnica między 1% przswojonym a 15%, skąd mamy wiedzieć, ile zostało przyswojone. Wlaśnie, teraz drugi powód, blokery. Żeby długo nie pisać, sprawdź w sieci, gdzie jakie blokery żelaza występują i czy przypadkiem kiedy przyjmowałaś żelazo, nie piłaś herbaty, kawy, wina, czy nie było tam kwasu fitynowego... Jest tego dużo. Jeśli wyjdzie, że spożywasz dużo żelaza i mało blokerów, to wtedy masz pewność, że wtedy problem ma podłoże patologiczne, ale będziesz przynajmniej wiedziała, na czym stoisz. W tym roku dostępne są już w Polsce tabliczki Milcio. To jedyny preparat z pełni naturalnym żelazem, wysoko-przyswajalnym, chronionym przed blokerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było to samo mój ginekolog prowadzący od razu zalecił branie foliku, no i oczywiście kazał o się biedbać bo ciąża to szczególny okres. A żelazo mam cały czas w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie czułam się ostatnio słabo a, że już miałam tak, że spadało mi żelazo to dziś też je zbadałam i wyszło 65 przy normie 50-170. Myślicie, że powinnam pobrać tabletki z żelazem? Mam teraz okres więc wiadomo, że dodatkowo tego żelaza ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u dzieci to ja mogę polecić dicofer junior jak najbardziej :) Bo jednak dzieci często nie lubią produktów , które zawierają duże dawki żelaza... moje było tego przykładem. odkąd bierze ten suplement to czuje się naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mozna brac przy wrzodach zoladka i problemach z jelitami Chela Ferr ? nie wiem czy mozna, nigdzie nic nie pisze na ten temat.moze mi ktos odpowiedziec , bede bardzo wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaaaa
Polecam wszystkim stosowanie hemoherb, który działa wspomagająco na procesy krwiotwórcze, ponadto w swoim składzie zawiera sporo witaminy C, która pomaga przy wchłanianiu żelaza do organizmu. Znajdziecie go w internetowym sklepie nowoczesneziola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak niedobór nie jest na tyle duży by była konieczność zażywania tabletek od lekarza to polecam pić Biovital tonik, ma żelazo i witaminę C w składzie, która dodatkowo zwiększa wchłanianie tego pierwiastka. Na mnie zadziałał szybko, wyniki (niskie ale w nomie) znacznie się podniosły, samopoczucie też bez porównania lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie były u Was objawy niedoboru? Problemy z cerą też występowały czy tylko osłabienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba trzeba też dietę zmienić, skorto za mało zelaza przyswajasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smetova

Sa soki, np Rabenhorst Bogactwo Żelaza które mają właśnie duzo żelaza ale oprócz tego też witaminę C pochodząca z owoców, więc wydaje mi się, że właśnie takie soki eko są najlepsze - bezpieczne dla żołądka, naturalne i chociaż może efekty kuracji nie będą tak szybkie jak w przypadku suplementacji jakimiś tabletkami, to na pewno będą trwały dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata___

oj to na pewno nie tygodniowy proces, warto uzbroić się w systematycznosć i cierpliwość, reguralnie zarzywać suplementy diety bogate w żelazo np. pić codziennie tonik floradix, sprawdzone na sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reek

Mi znajomy polecił na poprawę wyników jeśli chodzi o żelazo taką opcję jak Captafer i rzeczywiście wyniki są lepsze mimo, że w składzie tego konkretnego preparatu w ogóle nie ma żelaza. To interesujące rozwiązanie, które jednak w rzeczywistości daje efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×