Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

e_linka

niedoczynnosc tarczycy

Polecane posty

Witam! Mam wiele pytan dotyczacych niedoczynnosci tarczycy. Mimo ze sie lecze juz duzo lat ale wszystkiego nie wiem tak jak np . biore euthyrox 100. Dzisiaj sie dowiedzialam ze moja taczyca mimo ze jest mala jeszcze sie zrobila mniejsza i nie wiem co to znaczy. Bede wdzieczna jak te forum ruszy, sama jak bede mogla to cos pomoge doradze. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina Mm
Witam , ja tez mam stwierdzona niedoczynnosc tarczycy. Uzywam Thyromine . Preaparat przyspiesza metabolizm , stymuluje proces hormonow tarczycy , a co najwazniejsze DZIALA ! http://www.thyrOmine.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dietetyk Kinga Skrzypczyk
Kobietki z niedoczynnością tarczycy prośba ogromna do Was! Ankieta jest długa, nudna i pochłania 10 min ale ogromnie Was proszę o jej wypełnienie. Może to nie uczyni Waszego wieczoru bardziej atrakcyjnym ale niestety dziś takie zadanie mam do zrobienia na poczet mojej przyszłej pracy magisterskiej. http://www.ankietka.pl/ankieta/180470/zachowania-zywieniowe-pacjentek-z-niedoczynnoscia-tarczycy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypełnione :) mam nadzieję, że pomogłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czytałem że niedoczynność tarczycy może być spowodowana po prostu niedoborem jodu a jod łatwo można uzupełnić spożywając jodynę wewnętrznie. Kilka kropel na szklankę wody. Ciekawe rzeczy można poczytać o stosowaniu jodyny wewnętrznie. Polecam zainteresować się tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mogę coś zasugerować do tej ankiety, bo są pytania o ilość posiłków w ciągu dnia i ja jadam 5-6 posiłków potem jest pytanie o podjadanie między nimi i co się je pomiędzy skoro jem 5-6 posiłków, to na przykład owoce suszone czy orzechy itp. traktuję jako posiłek, a nie podjadanie pewne produkty jadam przez jakiś czas regularnie, a potem rzadziej i potem znowu do tego wracam wiec ciężko określić precyzyjnie co i kiedy się spożywa odpowiadając jeszcze pytania o kiełki nie znalazłam, a warto byłoby zapytać o takowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo jeszcze formy aktywności fizycznej mogą być też inne a nie zostały uwzględnione;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna różnie interpretować pytanie, więc niektórzy mogą traktować podjadanie jako kolenjy posiłek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam ankietkę,fajna... ja niedawno dowiedziałam się w jak fatalnej sytuacji się znajduję,jestem strasznie załamana bo wiem że dalsze życie nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęstszym powodem zaburzeń jest zapalenie tarczycy, w szczególności choroba Hashimoto. Częstą przyczyną niedoczynności tarczycy jest usunięcie gruczołu z powodów medycznych, rzadziej (u osób młodych) wynika z niedoboru jodu lub wrodzonego zaburzenia, jeszcze rzadziej stanowi skutek choroby przysadki mózgowej. Coraz częściej natomiast odnotowuje się niedoczynność tarczycy spowodowaną działaniem niektórych leków (np. Cordarone, Opacorden). Zwróć uwagę, Szanowny Pacjencie, że niektóre z przyczyn są odwracalne (niedobór jodu, niektóre zapalenia, leki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta pomaga.Wiem to po sobie. Osoby ktore co dopiero odkryly choibe nie bierzcie od razu hormonow uzalezniacie tym samym siebie od nicg.h.Potem przestaja dzialac. Poszukajcie w internecie na temat diet. Wszystko da sie wyleczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamla
Poczytajcie o diecie dr Dąbrowskiej. Niektórzy odstawiają po niej leki. Osobiscie znam osoby którym pomogła. Poczytajcie tez o glutenie (i gliadynie - to białko w glutenie jest podobne do białek tarczycy i organizm niszczy gluten a przy okazji tarczycę). Odstawienie glutenu równa się odbudowanie tarczycy. Powodzenie wszystkim życzę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo z tymi słodyczami - raz mam okres, że jem non stop przez 3 tygodnie, a potem przez miesiąc wcale ciężko to precyzyjnie określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam o tej diecie dr Ewy jest świetna ale ja nie lubię za bardzo owoców a co mówić o warzywach...poza tym tam nie ma napisane czy to mogą być gotowane warzywa czy muszą być surowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 kropel dziennie zwykłej jodyny pić z wodą przez 3 miesiące. Po 3 miesiącach po niedoczynności nie bedzie śladu.Pewny sposób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko, ze z kolei przy niedoczynnoscie spowodowanej Hashimoto nie wolno jodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tą niedoczynność masz z jakiego powodu? Hashimoto? - Jeśli tak - przeciwciała ci ja zjadają zstąd mała tarczyca. Jeśli nie hashi to: - Tak czy inaczej biorąc 100 lewotyroxyny sprawiasz że twoja tarczyca nie produkuje hormonów. Jeśli dostarczasz je z zewnątrz twoja tarczyca jest zablokowana. Stąd może jej mniejszy rozmiar bo nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niesterty nie wiem jak się wkleja ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szukam odpowiedniego lekarza u ktorego moglabym sie leczyc, moja znajoma polecila mi www.one-med.pl czy myslicie, ze to dobry kierunek czy polecacie innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie hashimoto sroto, to zwykle straszenie jodem jak zwykle, ja to zastosowalem u swojej dziewczyny, tzn piła jod przez 3 miesiące i na dzien dzisiejszy po badaniach jest wszystko w normie i ma tarczyce wyleczoną. Kiedys takie choroby leczono tylko jodem i skutecznie, a teraz jest nagonka na jod, bo jest tani skuteczny i farma na nim nie zarobi to i sie straszy jodem i wypisuje różne głupoty na jego temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, od jakiegoś czasu mam obawy, że i mnie dopadła niedoczynność tarczycy. Oczywiście zamiast udać się od razu do lekarza, naczytałam się wielu artykułów w Internecie. Znalazłam artykuł o tym, jak rozpoznać niedoczynność http://cenabiznesu.pl/-niedoczynnosc-tarczycy-jak-ja-rozpoznac, czy myślicie, że wypisane objawy są prawdziwe? Jak Wy się czuliście przed rozpoczęciem leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×