Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muehehe

No dobra - teraz to się naprawdę zirytowałam

Polecane posty

Dziewczyny czemu z upieracie się że \"perfumy\" są w liczbie pojedynczej? perfum i perfum - a Miodek zawału dostaje.... ja z resztą też ledwo dyszę :D perfumy to liczba mnoga (jak spodnie) i wyłącznie mnoga. Wiem że marudzę ale to naprawdę brzmi jakoś tak wieśniacko jak piszecie: kupiłam / dostałam fajny perfum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfumy drzwi
spodnie, okulary, sanki.... zawsze i tylko liczba mnoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfumy drzwi
a co? moze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a lampa jest pojedyncza
i stojak tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie - to jest dopiero śmieszne kiedy taka pannica jedna z drugą nie używa niepoprawnej formy wyłącznie dla jaj, ale mówi tak normalnie. kiedyś trafiła mi się taka pracownica perfumerii - myślałam że boki pozrywam - profesjonalistka od siedmiu boleści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makwienej
tez go ogladalam hehe i co mnie zdziwilo- mowi sie dostalam mail !! a nie maila :) nie wiem jak ja sie do tego przyzwyczaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muehe - perfumy to liczba mnoga, ale istnieje tez liczba POJEDYCZNA - (ta) perfuma... wiec nie porownuj rzeczownika perfumy z rzeczownikiem typu spodnie czy nozyczki lub drzwi!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irish - nie znam w polskim formy \"prefuma\" niestety potrafisz podać jakieś odniesienie słownikowe (najlepiej on line żeby zerknąć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irish i tu się
całkowicie mylisz nie ma TA PERFUMA! mówi sie te perfumy, matko ile Wam to tłumaczyć można. To tak jak bys powiedziała TA DRZWIA... TA SPODNIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co -macie racje... lekko sie skompromitowalam ;) Zwracam honor... istnieje tylko liczba mnoga -perfumy... Oj czlowiek uczy sie cale zycie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano właśnie - najśmieszniejsze jest to że my powli tracimy słuch językowy - tzn nie wychwytujemy błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muehehe - to prawda... błędy językowe zatem trafiają do uzusu i stają sie przy tym tak powszechne, że wreszcie akceptowane przez większość społeczeństwa... tak sie dzieje już w przypadku - umie zamiast umiem, wziąść zamiast wziąć czy w końcu szłem zamiast szedłem ..ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irish - mnie kiedyś znajomy pod śmietnikiem zastrzelił tekstem: wyszłem ze śmiećmi\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muehehe - dobrze, że nie powiedział : \"polez żem\" :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makwienej
ja czasem mowie dla jaj : poszłam se, żem Ci ja coś tam :P itp hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówienie dla jaj jest początkowo zabawne... i szybciutko wchodzi w krew. osłuchujemy się i nie dostrzegamy błędów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iyfkfkuk
muehehe to pewnie jakaś paniusia z miasta co to najlepsz polonistka na świecie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akkakak
Tak, to bardzo powszechne na kafeterii, a jak zwrócisz uwagę, to dziewczynisko potrafi jeszcze pyszczyć i kłócić się przez 10 następnych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myshkaaa..
widze ,że nie tylko mnie denerwuje, jak ktoś mówi 'kupiłam nową perfumę'. Zaraz się odruchowo krzywię i poprawiam. Jedną panią w sklepie poprawiłam, a ona z uśmiechem, 'ma pani rację...to jaką pani perfumę wybiera?'" YYYhhhhh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mówi sie umie czy umiem? Bo juz sama niewiem ... a cos mnie strzela jak słysze lub widzę zamiast Umiem,rozumiem.... umię rozumię ? Więc jaka jest poprawna forma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten temat
był wałkowany tutaj z milion razy i nie wiem co mnie bardziej irytuje - zniekształcanie tego słowa czy klonowanie topiców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfuma, perfum, szłem..i używanie słowa \'bynajmniej\' w sensie \'przynajmniej\' .. normalnie szlag mnie trafia 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mi jest wasz żal, musicie żyć między tak ograniczonymi ludzmi, codziennie stykacie z prostatctwem , które rani waszą doskonalość:o sory takie odniosłam wrażenie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilichmnia - masz całkowitą rację i mówię to bez ironii. Dla mnie to są błędu językowe, których nawet uczeń podstawówki nie powinien już popełniać, więc jeśli ktoś tak się wysławia znaczy, że jest na poziomie przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×